МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 210 від 18.11.94 м.Київ Додаток N 5 | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 грудня 1994 р. за N 293/503 Затверджено наказом МЗЕЗ України від 18 листопада 1994 р. N 210 |
( Порядок втратив чинність на підставі Наказу МЗЕЗ N 133-а від 24.02.96 )
Порядок
здійснення реєстрації зовнішньоекономічних договорів (контрактів) Міністерством зовнішніх економічних зв'язків України
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МЗЕЗ N 32 від 07.03.95 N 42 від 21.03.95 N 151/168 від 22.09.95 N 153 від 28.11.95 N 28 від 18.01.96 )
Цей порядок розроблений на виконання Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94 та згідно з Положенням про реєстрацію зовнішньоекономічних договорів (контрактів) і визначає механізм реєстрації контрактів у Міністерстві зовнішніх економічних зв'язків України.
1. Облік контрактів, їх реєстрація, оформлення та видача реєстраційних карток здійснюється управлінням нетарифного регулювання (Гупало А.П.) за участю юридичного управління (Кузнецов О.В.), Головного управління з питань зовнішньої торгівлі (Манах С.Д.), управління експортно-імпортного контролю (Уваров В.В.), управління кон'юнктури та цінової інформації (Кліточенко Т.М.), та валютно-кредитним управлінням (Іваненко Ю.В.), а при необхідності - інших управлінь.
2. Перераховані у п.1 управління згідно з цим порядком та в межах своєї компетенції здійснюють розгляд контрактів з таких питань:
- управління кон'юнктури та цінової інформації розглядає контракти на предмет відповідності контрактних цін індикативним цінам та умовам здійснення контракту;
- юридичне управління здійснює експертизу контрактів на відповідність їх чинному законодавству України та міжнародним правовим нормам;
- головне управління з питань зовнішньої торгівлі здійснює координацію і контроль роботи по реєстрації контрактів на експорт продукції для державних потреб (за держконтрактом, держзамовленням, міжурядовими угодами тощо);
- управління експортно-імпортного контролю здійснює координацію і контроль роботи по реєстрації контрактів на експорт товарів, на які поширюються спеціальні режими експорту;
- валютно-кредитне управління розглядає контракти на предмет відповідності механізму платежів та забезпечення своєчасного надходження в Україну валюти чинному законодавству України з валютного регулювання.
3. Комплект документів на реєстрацію контрактів подається до МЗЕЗ у встановлений час (графік) і приймається у спеціально визначеному приміщенні міністерства фахівцями управління нетарифного регулювання.
4. Під час приймання документів здійснюється їх перевірка на комплектність та ставиться дата приймання на листі-зверненні заявника.
5. Прийняті на розгляд документи у термін до 2-х днів управлінням нетарифного регулювання заносяться в комп'ютерну інформаційну базу даних, після чого до них додається картка реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту), разом з якою документи направляються на розгляд (експертизу) до управління кон'юнктури та цінової інформації, юридичного управління, управління експортно-імпортного контролю, головного управління з питань зовнішньої торгівлі, валютно-кредитного, а при необхідності - до інших управлінь МЗЕЗ.
При обліку (реєстрації) бартерних контрактів вони проходять обов'язковий процес узгодження в управлінні кон'юнктури та цінової інформації у тих випадках, коли в експортній частині контракту фігурують товари, визначені у переліках, зформованих згідно зі статтею 1 Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94, чи коли об'єм експорту за таким контрактом перевищує суму один мільйон доларів США.
У всіх інших випадках бартерні контракти підлягають обліку (реєстрації) управлінням нетарифного регулювання без додаткового узгодження з управлінням кон'юнктури та цінової інформації.
Установити, що загальний термін розгляду документів у міністерстві не повинен перевищувати 15 робочих днів.
6. Управління нетарифного регулювання здійснює остаточний розгляд документів і їх реєстрацію або готує мотивовану відмову у реєстрації.
У випадках, коли у поданих до МЗЕЗ України для обліку (реєстрації) контрактах виявляється цінова інформація, достовірність якої не може бути перевірена фахівцями міністерства, заявниками на вимогу відповідних фахівців повинні бути додатково (згідно з абзаца 7 пункту 3 Положення про реєстрацію зовнішньоекономічних договорів (контрактів) надані експертні висновки спеціалізованих експертних організацій.
7. У випадку виявлення при розгляді контракту підстав для відмови у реєстрації, зазначених у статті 7 Указу Президента України від 07.11.94 N 659/94, подаються письмові зауваження в управління нетарифного регулювання. Це є підставою для відмови у реєстрації.
8. Заявник має право доопрацювати контракт згідно з вимогами чинного законодавства України і подати його на повторну реєстрацію у порядку, передбаченому цим Положенням.
9. Про відмову у видачі картки реєстрації-обліку робиться позначка у листі-зверненні, там же ставиться підпис заявника про отримання поданих документів та ознайомлення з причиною відмови у реєстрації.
10. Відповідна інформація також заноситься і в комп'ютерну базу. Незалежно від результату реєстрації занесені у комп'ютер дані зберігаються до передачі їх у архів.
11. З метою чіткого дотримання встановленого графіка роботи при реєстрації контрактів фахівці відповідних управлінь МЗЕЗ повинні суворо дотримуватися вимог Положення про реєстрацію зовнішньоекономічних договорів (контрактів), не допускаючи при цьому не передбачених дій (консультацій щодо шляхів ліквідації наявних недоліків у договорах (контрактах) та інших консалтінгових і методичних послуг).
12. Підписуються картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) Міністром, його заступником або начальником управління нетарифного регулювання та засвідчуються печаткою.
13. Картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту) видаються особисто заявникові при пред'явленні ним документа, що засвідчує особу, та доручення.
14. Заявник має право оскаржити відмову у реєстрації у порядку, встановленому чинним законодавством України.
Додаток N 6
Затверджено наказом МЗЕС України
від 18 листопада 1994 N 210
( Додаток N 6 втратив чинність на підставі Наказу МЗЕЗ N 42 від 21.03.95 )
ПЕРЕЛІК
окремих товарів, відносини з реекспорту яких регулюються чинним законодавством України та міжнародними договорами України
( Додаток N 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом МЗЕЗ N 32 від 07.03.95 )
Додаток N 7
Затверджено наказом МЗЕЗ України
від 18 листопада 1994 N 210
ПЕРЕЛІК
товарів походженням з України, щодо яких міжнародними договорами передбачено добровільні обмеження експорту
__________________
* - товари походженням з України, до яких можуть бути застосовані кількісні обмеження до імпорту у Сполучені Штати Америки
Додаток 8
Затверджено наказом МЗЕЗ України
від 18 листопада 1994 N 210
ПЕРЕЛІК
товарів, експорт яких здійснюється відповідно до конкретних заходів з метою запобігання антидемпінгових процедур
( Зміни до Переліку додатково див. в Наказах Мінфіну N 151/168 від 22.09.95 N 153 від 28.11.95 N 28 від 18.01.96 )
Додаток 9
Затверджено наказом МЗЕЗ України
від 18 листопада 1994 N 210
ПЕРЕЛІК
товарів походженням з України, на імпорт яких введені односторонні кількісні обмеження (квотування, контингентування, ліцензування) деякими державами, економічними угрупованнями, митними союзами