МІНІСТЕРСТВО ЗАКОРДОННИХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.12.2021 № 619/986/453
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2022 р.
за № 269/37605
Про затвердження Змін до Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію
Відповідно до пунктів 15 і 17 Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 118, НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Зміни до Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених наказом Міністерства закордонних справ України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України від 30 жовтня 2017 року № 469/897/605, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 24 листопада 2017 року за № 1432/31300 (із змінами), що додаються.
2. Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з 01 січня 2022 року, але не раніше дня його офіційного опублікування.
Міністр закордонних справ України | Д. Кулеба |
Міністр внутрішніх справ України | Д. Монастирський |
Голова Служби безпеки України | І. Баканов |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
закордонних справ України,
Міністерства внутрішніх
справ України,
Служби безпеки України
28 грудня 2021 року № 619/986/453
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2022 р.
за № 269/37605
ЗМІНИ
до Вимог до організації роботи з оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію
( Див. текст )
1. У розділі I:
1) у пункті 2 слова "використання та знищення бланків візових етикеток" замінити словами "використання, знищення бланків візових етикеток та біометричних даних";
2) в абзаці другому пункту 3 після слів "Державна міграційна служба України," доповнити словами "Національна поліція України,".
2. В абзаці четвертому пункту 2 розділу II після слів "компетентним органам," доповнити словами "Національній поліції України".
3. Абзац другий пункту 2 розділу III виключити.
4. Доповнити Вимоги новим розділом такого змісту:
"V. Біометричні дані
1. Подання іноземцем або особою без громадянства своїх біометричних даних уповноваженому органу здійснюється відповідно до підпункту 3-1 пункту 5 та пункту 8-1 Правил.
2. Взяття біометричних даних іноземця або особи без громадянства та їх фіксація уповноваженою особою у візовій інформаційно-телекомунікаційній системі здійснюються відповідно до підпунктів 3-1 -3-3 пункту 10 Правил.
3. Для взяття та фіксації біометричних даних використовується спеціальне обладнання, яке входить до складу засобів візової інформаційно-телекомунікаційної системи.
4. Зафіксовані біометричні дані іноземця або особи без громадянства зберігаються у візовій інформаційно-телекомунікаційній системі протягом п’яти років.
5. Після закінчення строку зберігання зафіксованих біометричних даних біометричні дані видаляються автоматично з візової інформаційно-телекомунікаційної системи.
6. Уповноважений орган забезпечує зберігання, запобігання несанкціонованому доступу та поширенню відомостей про іноземців або осіб без громадянства та їх біометричних даних, отриманих відповідно до Правил та цих Вимог.
7. Доступ до відомостей про іноземців або осіб без громадянства та їх біометричних даних, отриманих відповідно до Правил та цих Вимог, надається суб’єктам взаємодії візової інформаційно-телекомунікаційної системи в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та забезпечення дотримання прав людини.".
5. Додаток 7 до Вимог викласти в новій редакції, що додається.
Директор Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ України | Р. Горяйнов |
Начальник Департаменту контррозвідки Служби безпеки України | О. Поклад |
Додаток 7
до Вимог до організації роботи
з оформлення віз для в’їзду в Україну
і транзитного проїзду через її територію
(пункт 9 розділу III)
РІШЕННЯ
про відмову в оформленні візи
Шановний/шановна ________________________________________________________
Посольство / Генеральне консульство / Консульство України в розглянуло Ваше звернення про оформлення візи для в’їзду в Україну/транзитного проїзду через територію України.
За результатами розгляду прийнято рішення про відмову в оформленні візи.
Підстави для відмови:
1) загроза національній безпеці або охороні громадського порядку;
2) загроза забезпеченню охорони здоров’я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, що проживають в Україні;
3) наявність відомостей про іноземця або особу без громадянства у базі даних осіб, яким згідно із законодавством не дозволяється в’їзд в Україну або тимчасово обмежено право виїзду з України;
4) встановлення, що поданий паспортний документ іноземця або особи без громадянства підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку чи належить іншій особі;
5) подання завідомо неправдивих відомостей або підроблених інших документів;
6) відсутність в іноземця або особи без громадянства дійсного поліса медичного страхування за умови можливості його оформлення на території держави, в якій подається відповідне візове клопотання;
7) відсутність в іноземця або особи без громадянства достатнього фінансового забезпечення на період запланованого перебування і для повернення до держави походження або транзиту до третьої держави чи можливості отримати достатнє фінансове забезпечення у законний спосіб на території України;
8) відсутність доказів, що підтверджують мету запланованого перебування в Україні іноземця або особи без громадянства;
9) відсутність документів, що дають можливість встановити намір іноземця або особи без громадянства залишити територію України до закінчення строку дії візи;
10) звернення заявника про припинення розгляду клопотання щодо оформлення візи;
10-1) відмова заявника подати свої біометричні дані для їх фіксації, якщо інше не передбачено законодавством чи міжнародними договорами України.
Відповідно до пункту 30 Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01 березня 2017 року № 118, іноземець та особа без громадянства, яким відмовлено в оформленні візи, мають право оскаржити таке рішення, звернувшись до уповноваженого органу, що розглядав звернення про оформлення візи, з апеляційним листом, в якому обґрунтувати свою думку, та подати прохання про повторний розгляд візового клопотання. Апеляційний лист подається протягом 60 робочих днів після отримання іноземцем та особою без громадянства рішення про відмову в оформленні візи.
Повторний розгляд візового клопотання здійснюється уповноваженою особою протягом строку, що не перевищує 10 робочих днів з дня отримання апеляційного листа.
У разі прийняття рішення про відмову в оформленні візи за результатами повторного розгляду візового клопотання подання апеляційного листа не допускається.
Дата та відбиток печатки уповноваженого органу
Підпис уповноваженої особи