ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ У СПРАВАХ СІМ'Ї ТА МОЛОДІ
Н А К А З
N 21 від 07.02.2002 м. Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 18 березня 2002 р. за N 262/6550 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства України у справах сім'ї, молоді та спорту N 3513 від 30.12.2005 )
Про забезпечення реалізації Положення про гранти Президента України для обдарованої молоді
На виконання Указу Президента України від 02.08.2000 N 945 "Про гранти Президента України для обдарованої молоді"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про експертну раду при Державному комітеті України у справах сім'ї та молоді з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді (додається).
2. Затвердити Порядок подання заявок на розгляд експертної ради з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді (додається).
3. Затвердити форму угоди про реалізацію проекту за рахунок гранту Президента України для обдарованої молоді (додається).
4. Управлінню фінансово-економічного аналізу та обліку (Якушевська М.Н.) щороку передбачати кошти на фінансування діяльності Держкомітету щодо розгляду проектів і призначення грантів Президента України для обдарованої молоді.
5. Управлінню з питань соціального становлення та розвитку молоді (Безулік Т.В.) довести до відома структурних підрозділів у справах сім'ї та молоді Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій наведені вище документи.
6. Структурним підрозділам у справах сім'ї та молоді Ради міністрів АР Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій:
- забезпечити відповідно до компетенції широке інформування установ та організацій, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, молодіжної громадськості регіону про вимоги до оформлення проектів для отримання гранту Президента України для обдарованої молоді;
- організувати щороку до 15 травня подання проектів на розгляд експертної ради для участі у конкурсі з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді.
7. Скасувати наказ Державного комітету молодіжної політики, спорту і туризму України від 27.12.2000 N 2756 "Про затвердження нормативно-правових актів з питань реалізації Положення про гранти Президента України для обдарованої молоді".
8. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Комітету Драпушка Р.Г.
Голова Комітету | В.І.Довженко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
України у справах сім'ї та
молоді
07.02.2002 N 21
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
18 березня 2002 р.
за N 262/6550
ПОЛОЖЕННЯ
про експертну раду при Державному комітеті України у справах сім'ї та молоді з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді
1. Це Положення розроблено відповідно до Указу Президента України від 02.08.2000 N 945/2000 "Про гранти Президента України для обдарованої молоді" і визначає порядок організації та діяльності експертної ради при Державному комітеті України у справах сім'ї та молоді з висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді (далі - експертна рада).
2. Експертна рада утворюється при Державному комітеті України у справах сім'ї та молоді (далі - Комітет) з метою розгляду та експертизи заявок, конкурсного відбору та висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді.
Термін повноважень експертної ради становить один рік.
3. Експертну раду очолює Голова Комітету, який затверджує її склад наказом Комітету.
4. Експертна рада утворюється у складі вісімнадцяти осіб з числа представників органів виконавчої влади, творчих спілок, молодіжної громадськості, провідних науковців.
У разі вибуття члена експертної ради з її складу на підставі особистої заяви або з інших причин Голова Комітету призначає нового члена ради.
5. Члени експертної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
6. Експертна рада відповідно до покладених на неї завдань:
- розглядає заявки на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді, проводить їх експертизу;
- проводить конкурсний відбір та висунення претендентів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді;
- готує обґрунтовані висновки щодо претендентів на здобуття грантів Президента України для обдарованої молоді і вносить їх на розгляд колегії Комітету до 15 вересня.
7. Засідання експертної ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менш 2/3 її складу.
8. Основною формою роботи експертної ради є засідання, які проводяться за потребою, але не рідше ніж раз на півріччя. Засідання експертної ради проводить Голова Комітету або за дорученням один із його заступників.
9. Експертна рада розглядає заявки на конкурсній основі, керуючись такими критеріями:
- актуальність, суспільна значущість проекту, його скерованість на утвердження у суспільстві ідеалів духовності та гуманізму, формування національної свідомості;
- новизна методик та технологій, впровадження яких передбачено проектом;
- теоретична і практична цінність результатів реалізації проекту;
- здатність заявника реалізувати проект у повному обсязі та в зазначені терміни у межах асигнувань;
- обґрунтованість кошторису видатків, їх відповідність плану реалізації проекту.
10. У разі виникнення потреби у здійсненні додаткової експертної оцінки поданих проектів вони в установленому порядку надсилаються до провідних наукових установ України відповідного галузевого спрямування.
11. Члени експертної ради оцінюють проекти за 10-бальною шкалою і заносять оцінки (цифрами та літерами) до індивідуального протоколу, за бажанням супроводжуючи їх зауваженнями та пропозиціями.
12. Експертиза проектів є правомочною, якщо її здійснили не менш як 2/3 членів експертної ради.
13. Оцінки проектів заносяться до підсумкового протоколу. За сумою набраних балів визначаються 30 проектів - переможців конкурсного відбору.
14. Підсумковий протокол розглядається на засіданні експертної ради і затверджується її рішенням.
15. Рішення експертної ради про висунення претендентів на отримання гранту ухвалюється таємним голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні членів експертної ради. У випадку рівності голосів "за" і "проти" остаточним вважається рішення, за яке проголосував голова експертної ради.
16. Організаційне забезпечення роботи експертної ради здійснює її секретаріат, який формується з працівників Комітету. Секретаріат очолює відповідальний секретар експертної ради, який обирається на першому засіданні ради.
17. Члени секретаріату готують і подають на розгляд експертної ради відповідні документи щодо заявок, які надійшли на конкурс, ведуть протоколи засідань експертної ради; формують пакет документів для колегії Комітету з висновками експертної ради щодо кандидатів на отримання грантів Президента України для обдарованої молоді; повідомляють учасників конкурсу про його результати.
18. Фінансове забезпечення роботи експертної ради та секретаріату здійснює Комітет.
Начальник відділу виховної роботи з молоддю та творчих ініціатив | С.І.Глущик |