• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Інструкція про порядок застосування Норм втрат спирту етилового і готової продукції в лікеро-горілчаному виробництві

Державний комітет України з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів  | Інструкція від 13.03.2000 № 25
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 13.03.2000
  • Номер: 25
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з монополії на виробництво та обіг спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 13.03.2000
  • Номер: 25
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОМІТЕТ УКРАЇНИ З МОНОПОЛІЇ НА ВИРОБНИЦТВО ТА ОБІГ СПИРТУ,
АЛКОГОЛЬНИХ НАПОЇВ І ТЮТЮНОВИХ ВИРОБІВ
N 25 від 13.03.2000
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 квітня 2000 р.
за N 235/4456
Затверджено
Наказ Комітету України з монополії
на виробництво та обіг спирту,
алкогольних напоїв і тютюнових
виробів
13.03.2000 N 25 ( z0234-00 )
Інструкція про порядок застосування Норм втрат спирту етилового і готової продукції в лікеро-горілчаному виробництві
1. Загальні положення
1.1. Інструкція про порядок застосування Норм втрат спирту етилового і готової продукції в лікеро-горілчаному виробництві (далі - Інструкція) розроблена з метою вдосконалення механізму здійснення державного контролю за повнотою використання спирту етилового (далі - спирт) при виробництві лікеро-горілчаної продукції, її зберіганні, переміщенні і транспортуванні.
1.2. Дія Інструкції поширюється на всіх суб'єктів підприємницької діяльності, незалежно від форми власності, що виробляють, зберігають, переміщують і транспортують лікеро-горілчану продукцію.
1.3. Норми втрат спирту і готової продукції при виробництві, зберіганні, переміщенні і транспортуванні лікеро-горілчаної продукції (далі - Норми втрат) - це максимально допустима величина їх втрат у процесі виробництва, транспортування і зберігання.
1.4. Фактичні втрати визначаються шляхом проведення інвентаризації та порівняння фактичної наявності спирту або лікеро-горілчаної продукції з даними бухгалтерського обліку. Їх списання в межах норм здійснюється керівником підприємства за поданням комісією матеріалів інвентаризації з відповідними пропозиціями.
1.5. Норми втрат є граничнодопустимі та застосовуються тільки у разі фактичної нестачі спирту або лікеро-горілчаної продукції при транспортуванні, зберіганні та виробництві. Забороняється списання спирту або лікеро-горілчаної продукції за даними Нормами втрат до встановлення фактичних втрат.
При виявленні надлишків або відсутності фактичних втрат списання спирту або лікеро-горілчаної продукції не проводиться, а виявлені надлишки оприбутковуються.
1.6. Розрахунок граничнодопустимих втрат спирту та лікеро-горілчаної продукції за Нормами втрат проводиться в декалітрах (далі - дал) безводного спирту (далі - б. с.) з точністю до сотих частин, тисячні частини декалітра менше 0,005 відкидаються, а 0,005 і більше приймаються за одну соту декалітра, якщо інше не передбачено Нормами.
1.7. Розрахунок об'єму б. с. в лікеро-горілчаної продукції здійснюється за температури +20 град. C.
1.8. Списання фактичних втрат у межах установлених Норм втрат здійснюється за розпорядженням керівника підприємства на підставі матеріалів інвентаризацій та інших документів, що підтверджують проведення відповідних технологічних операцій, обсяги використаної сировини, напівфабрикатів та продукції в процесі виробництва, зберігання та їх транспортування.
1.9. За невиправдані понаднормативні втрати та незабезпечення виходу продукції суб'єкти підприємницької діяльності несуть відповідальність відповідно до Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами".
2. Норми втрат спирту етилового при виробництві лікеро-горілчаних виробів та спиртовмісної продукції
2.1. Втрати спирту при виробництві лікеро-горілчаної продукції - це виробничі втрати (у відсотках б. с.) з моменту отримання спирту із спиртосховища (складу) у виробництво до передачі готової продукції на склад з урахуванням спиртовмісних залишків у виробництві та пробах, узятих на аналіз в лабораторію.
2.2. Норми втрат при використанні автоматів укладки пляшок з горілкою та лікеро-горілчаними напоями в ящики нараховуються додатково до діючих Норм втрат при виробництві горілок, горілок особливих та лікеро-горілчаних виробів.
2.3. Норми втрат спирту на переміщення спиртовмісних рідин по трубопроводу встановлені для двох кліматичних зон у залежності від пори року: весняно-літньої, рахуючи з 1 квітня до 30 вересня; осінньо-зимової - з 1 жовтня до 31 березня включно і застосовуються при їх перекачуванні з одного виробничого приміщення до іншого.
Підставою для застосування зазначених Норм є акт вимірювання довжини трубопроводу, складений комісією підприємства і затверджений його керівником. Цей акт зберігається в бухгалтерії підприємства.
При їх застосуванні слід ураховувати, що до південної зони належать Миколаївська, Херсонська, Одеська області, Автономна Республіка Крим та райони - Маріупольський (Донецька обл.), Мелітопольський (Запорізька обл.).
2.4. До сувенірних лікеро-горілчаних виробів належить продукція, яка розфасована в оригінальні скляні пляшки, кришталеві, фарфорові, керамічні і скляні графини.
3. Норми втрат лікеро-горілчаних виробів та спиртовмісної продукції при зберіганні та транспортуванні
3.1. При застосуванні Норм втрат при зберіганні в цехах спиртованих плодово-ягідних соків, морсів, настоїв і ароматних спиртів середньомісячна наявність спирту в спиртованих настоях і ароматних спиртах, які знаходяться на зберіганні, визначається шляхом ділення суми щоденних залишків за даний місяць на кількість календарних днів.
3.2. Норми втрат при зберіганні в цехах спиртованих настоїв і ароматних спиртів застосовуються в залежності від виду тари (дерев'яна, емальована, скляна) у відсотках до середньомісячної наявності спирту.
3.3. Норми природних втрат спиртованих соків і морсів при залізничних та автомобільних перевезеннях обчислюються у відсотках від маси стандартної продукції в межах установлених термінів транспортування і застосовуються тільки у випадках фактичних нестач маси продукції.
3.4. Норми втрат лікеро-горілчаної продукції від бою скляної тари при транспортуванні автомобільним, залізничним та водним транспортом застосовуються до всієї партії готової продукції, оформленої відповідним супроводжувальним документом (товарно-транспортною накладною).
3.5. Постачальник і транспортна організація не несуть відповідальності за втрати лікеро-горілчаної продукції, розфасованої у скляну тару, від її пошкодження під час транспортування автомобільним, залізничним та водним транспортом, якщо ці втрати не перевищують Норми.
3.6. Норми втрат лікеро-горілчаної продукції, розфасованої у скляну тару, від її пошкодження під час транспортування водним транспортом розповсюджуються на продукцію, що перевозиться з провідником і без провідника.
Начальник відділу контролю за
зберіганням та транспортуванням
спирту і алкогольних напоїв
Держспецмонополії України



Ю.А.Бабенко