ДЕРЖПАТЕНТ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 110 від 11.07.95 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 липня 1995 р. за N 232/768 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу МОН N 198 від 18.03.2002 )
Про затвердження Правил проведення експертизи заявки на промисловий зразок
Відповідно до Закону України "Про охорону прав на промислові зразки" від 15 грудня 1993 р. N 3688-12 та на доручення Кабінету Міністрів України від 4 березня 1994 р. N 3032/46,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила проведення експертизи заявки на промисловий зразок, що додаються.
2. Опублікувати зазначені Правила в офіційному бюлетені Держпатенту України "Промислова власність".
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника голови Держпатенту України Жарова В.О.
В.о. голови Держпатенту України | В.М.Лало |
Затверджено
наказом Держпатенту України
від 11 липня 1995 р. N 110
Правила
проведення експертизи заявки на промисловий зразок
1. Загальні положення
Ці Правила розроблені відповідно до Закону України від 15 грудня 1993 р. N 3688-12 "Про охорону прав на промислові зразки" (далі - Закон) і є основним нормативним документом Держпатенту України, який регламентує проведення експертизи заявок на промислові зразки.
Об'єктом промислового зразка може бути форма, малюнок чи розфарбування або їх поєднання, що визначають зовнішній вигляд промислового вибору і призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Патент на промисловий зразок видається Держпатентом України (далі _ Відомство) під відповідальність його власника без гарантії чинності патенту.
Відомство проводить експертизу заявок на промислові зразки за формальними ознаками відповідно до вимог Правил складання та подання заявки на видачу патенту України на промисловий зразок.
Експертиза за формальними ознаками складається з таких етапів:
встановлення дати подання заявки;
перевірка належності промислового зразка, що заявляється, до об'єктів, яким надається правова охорона;
встановлення пріоритету;
перегляд заявок на промислові зразки, які надійшли до Відомства раніше;
перевірка правильності оформлення документів, які входять до складу заявки на промисловий зразок;
перевірка промислового зразка, що заявляється, на відповідність вимозі єдності.
2. Встановлення дати подання заявки
Відомство надсилає заявнику рішення про встановлення дати подання за датою одержання матеріалів заявки, якщо вони містять документи згідно з переліком, що передбачений п.1 ст.12 Закону, та документ про сплату збору подання заявки.
У разі відсутності одного з документів, заявнику надсилається повідомлення з пропозицією протягом 2-х місяців від дати одержання повідомлення, доповнити або внести зміни у матеріали заявки. Якщо невідповідність буде усунута протягом зазначеного строку, то датою подання заявки буде одержання Відомством останнього виправленого документа.
Відомство надсилає заявнику рішення про встановлення дати подання заявки після надходження останнього виправленого документа за наявністю документа про сплату збору за подання заявки. Документ про сплату збору за подання заявки має надійти до Відомства разом з заявкою або протягом 2-х місяців від дати одержання Відомством вищезазначених матеріалів.
У разі порушення зазначеним у цьому розділі вимог рішення про встановлення дати подання заявки не надсилається, а заявка вважається відкликаною.
3. Перевірка належності промислового зразка, що заявляється, до об'єктів, яким надається правова охорона
Якщо промисловий зразок не належить до об'єктів, яким надається правова охорона, заявнику надсилається рішення про відхилення заявки.
4. Встановлення пріоритета
Якщо заявник бажає скористатися правом пріоритету, він повинен протягом 3-х місяців від дати подання заявки до Відомства, надіслати заяву про пріоритет з посиланням на дату подання і номер попередньої заявки та її копію, якщо ця заявка була подана в іноземній державі-учасниці Паризької конвенції про охорону промислової власноті, в перекладі на українську мову або документ, що підтверджує показ заявленого промислового зразка на виставках, проведених на території держави-учасниці Паризької конвенції про охорону промислової власності. При цьому останній повинен містити дату відкриття зазначеної виставки. Відмова у видачі патенту за попередньою заявкою, його анулювання або припинення дії в державі подання попередньої заявки чи в інших державах не може бути підставою для відмови у встановленні дати пріоритету або у видачі.
Якщо зазначені матеріали подано несвоєчасно, право на пріоритет вважається втраченим, про що заявнику надсилається повідомлення.
При встановленні дати пріоритету проводять перевірку збігу суттевих ознак промислового зразка, який зображено у матеріалах попередньої заявки і промислового зразка, що заявляється.
Якщо суттеві ознаки промислового зразка, який зображено у матеріалах попередньої заявки, не збігаються з суттевими ознаками промислового зразка, що заявляється, право на пріоритет не визначається, про що заявнику надсилається повідомлення.
5. Перевірка промислового зразка, що заявляється, на відповідність вимозі єдності
Заявка повинна стосуватися одного промислового зразка і може містити його варіанти.
При порушенні вимоги єдності, заявнику пропонується визначити, який промисловий зразок слід розглядати і, у разі необхідності, внести уточнення до матеріалів заявки. При цьому інші промислові зразки можуть бути оформлені окремими заявками.
Якщо вимогу єдності не буде виконано у визначені законом строки, Відомство проводить експертизу того промислового зразка, який в описі заявки зазначений першим.
У випадку надходження від одного і того ж заявника заявок, подібних за сукупністю суттевих ознак, експертиза пропонує заявнику об'єднати заявки в одну з декількома варіантами.
В ході проведення експертизи заявки на промисловий зразок може бути встановлено, що заявки на тотожні промислові зразки мають однакову дату пріоритету. За згодою заявників за заявками на тотожні промислові зразки з однаковою датою пріоритету може бути виданий один патент.
В цьому разі заявнику кожної заявки надсилається повідомлення про надходження у Відомство іншої заявки на промисловий зразок, яка містить тотожне рішення, і пропонується об'єднати зазначені заявки для видачі за ними одного патенту.
6. Перегляд заявок на промислові зразки, які надійшли до Відомства раніше
Під час проведення експертизи заявки на промисловий зразок Відомство здійснює перегляд усіх заявок, які надійшли до Відомства до дати подання заявки, що розглядається, з метою виключення видачі охоронного документа на тотожній промисловий зразок.
У разі виявлення тотожності промислового зразка, що заявляється, з промисловим зразком, на який вже є заявка у Відомстві, заявнику надсилається повідомлення про відхилення заявки.
7. Перевірка правильності оформлення документів, які входять до складу заявок на промисловий зразок
Правильність оформлення всіх документів, які входять до складу заявки, перевіряють на відповідність вимогам Правил складання та подання заявки на видачу патенту України на промисловий зразок.
У разі невірного заповнення заяви один її примірник з зауваженнями надсилається заявнику для доопрацювання.
Якщо фотографії загального вигляду не відображають всі суттеві ознаки промислового зразка, що заявляється, а саме: невірно вибрано ракурс, фон чи присутні бліки, тіні, сторонні предмети тощо, які не дають повного уявлення про об'єкт, що заявляється, заявнику надсилається повідомлення з пропозицією виправити всі недоліки згідно з зауваженнями, або, якщо необхідно, доповнити комплект документів необхідними фотографіями.
При відсутності в описі будь-якого розділу, передбаченого Правилами складання та подання заявки на видачу патенту України на промисловий зразок, або достатніх відомостей у кожному з розділів опису, заявнику повертають один примірник опису для доопрацювання.
Якщо креслення або схеми не відповідають вимогам вищезазначених Правил і (або) опису, заявнику повертають один примірник відповідних матеріалів для доопрацювання.
Якщо документ про сплату збору не відповідає встановленим вимогам, заявнику надсилається повідомлення з пропозицією надіслати правильно оформлений документ.
8. Рішення про видачу патенту або відмову у видачі патенту
Якщо заявка на промисловий зразок повністю відповідає вимогам ст.11 Закону та оформлена відповідно до цих Правил, заявнику надсилається рішення про видачу патенту на промисловий зразок.
Якщо заявник у двомісячний строк від дати одержання повідомлення Відомства про недоліки у матеріалах заявки не надішле необхідних виправлень та уточнень, заявнику надсилається повідомлення про відмову у видачі патенту.