НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
20.12.2019 № 2249 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
03 березня 2020 р.
за № 231/34514
Про затвердження Змін до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
Відповідно до статей 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статей 15, 17, частини другої статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Зміни до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору, затвердженого рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 01 грудня 2010 року № 1684, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 грудня 2010 року за № 1294/18589 (у редакції рішення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення від 18 лютого 2015 року № 212), що додаються.
2. Юридичному управлінню подати це рішення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Відділу зв’язків зі ЗМІ, громадськими організаціями та діяльності суспільного мовлення оприлюднити це рішення на офіційному вебсайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення після державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.
4. Це рішення набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Фещук У.
Перший заступник голови | О. Герасим’юк |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
20 грудня 2019 року № 2249
ЗМІНИ
до Плану розвитку національного телерадіоінформаційного простору
1. У розділі II:
1) у главі 1:
у пункті 1.3 слова "(суспільно-політичному та культурно-освітньому)" замінити словами "(суспільно-політичному (UA:ПЕРШИЙ) та культурно-освітньому (UA:КУЛЬТУРА))";
пункти 1.4-1.6, 1.9 викласти в такій редакції:
"1.4. Радіомовлення НСТУ здійснюється на трьох загальнонаціональних радіоканалах з використанням FM-частот: суспільно-політичному (UA:Українське радіо), культурно-освітньому (UA:Радіо Культура), молодіжному (UA:Радіо Промінь).
1.5. З метою забезпечення НСТУ радіочастотним ресурсом у діапазоні 87,5-108 МГц та подальшого розширення мереж трьох загальнонаціональних радіоканалів Національною радою замовляється розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення в порядку, визначеному пунктом 7 частини третьої статті 16 Закону України "Про радіочастотний ресурс України", на підставі пропозицій НСТУ щодо розбудови мереж суспільно-політичного, культурно-освітнього, молодіжного каналів суспільного радіо.
1.6. Національна рада розглядає питання розбудови трьох каналів суспільного радіо у цифрових мультиплексах (багатоканальних телемережах із загальнонаціональним покриттям).
1.9. З метою підтримання децентралізації, виробництва локального контенту, збільшення території охоплення сигналом програм Суспільного мовлення (UA:Українське радіо, UA:Радіо Промінь, UA:Радіо Культура) та програм військово-патріотичного спрямування, покриття телерадіопрограмами територій, не покритих сигналом мовлення, зокрема у прикордонних районах областей України, створення та розвитку системи оповіщення населення Національна рада сприяє розвитку:
місцевого мовлення;
мовлення територіальних громад;
мовлення на прикордонних територіях.";
2) у главі 2:
після пункту 2.3 доповнити новим пунктом 2.4 такого змісту:
"2.4. Національна рада замовляє дослідження щодо підвищення ефективності мовлення мереж цифрового і аналогового телебачення, радіомовлення в Донецькій, Луганській і Херсонській областях, у районах прикордонних областей України.".
У зв’язку з цим пункти 2.4-2.11 вважати відповідно пунктами 2.5-2.12;
пункти 2.6, 2.8 викласти в такій редакції:
"2.6. Національна рада розбудовує мережі телерадіомовлення та замовляє розроблення висновків щодо можливості та умов користування радіочастотним ресурсом України для потреб телерадіомовлення за умови належного державного фінансування зазначених робіт, шляхом ліцензування на конкурсних засадах (за результатами відкритих конкурсів) та видачі дозволів на тимчасове мовлення відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
2.8. Національна рада сприяє створенню та розвитку аудіо- та телеканалів мовлення, розбудовує загальнонаціональну теле- та радіомережу мовлення військово-патріотичного спрямування.";
3) у главі 3:
пункти 3.3, 3.7, 3.9 викласти в такій редакції:
"3.3. На підставі висновків УДЦР здійснюються заходи з розбудови радіомовлення у цифровому стандарті DAB+ для загальнонаціональної мережі з використанням потужностей державного оператора телекомунікацій Концерну РРТ.
Національна рада замовляє дослідження щодо розбудови загальнонаціональної мережі радіомовлення у стандарті DAB+ з метою якісного охоплення сигналом автомобільних доріг державного значення та обласних центрів.
3.7. Використання технології аналогового телевізійного мовлення відбувається з урахуванням потреби:
захисту інформаційного простору України на територіях населених пунктів, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями України;
забезпечення безперервності мовлення місцевих телекомпаній та їх прийому населенням на всій території країни.
3.9. В останню чергу вимикаються визначені Національною радою телевізійні канали мовлення на територіях населених пунктів, що межують з Російською Федерацією та тимчасово окупованими територіями України, а також телевізійні канали мовлення телерадіоорганізацій місцевого мовлення, які не мають ліцензій на цифрове мовлення.";
пункт 3.11 доповнити абзацом такого змісту:
"З метою ефективного використання радіочастотного ресурсу, в разі отримання телерадіоорганізацією ліцензії на місцеве цифрове телевізійне мовлення (багатоканальне) на території здійснення нею аналогового мовлення, ліцензія на аналогове мовлення підлягає анулюванню.";
пункт 3.13 доповнити абзацами такого змісту:
"Національна рада проводить обговорення планів розбудови мережі загальнонаціонального цифрового ефірного мовлення у смузі частот метрового діапазону (174-230 МГц) з Концерном РРТ та мовниками.
Рішення про створення мультиплексу у визначених населених пунктах приймається відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
Конкурс на мовлення в багатоканальній телемережі у смузі частот метрового діапазону (174-230 МГц) оголошується після побудови оператором мережі загальнонаціонального цифрового ефірного мовлення.";
пункти 3.14, 3.18, 3.21 викласти в такій редакції:
"3.14. З метою одночасного вивільнення смуг частот I (790-862 МГц) і II (694-790 МГц) цифрових дивідендів здійснюється перепланування частотних присвоєнь загальнонаціональних телемереж МХ-1, МХ-2, МХ-3, МХ-5 та частотних виділень загальнонаціональної телемережі МХ-6.
За результатами перепланування створюватимуться загальнонаціональні телемережі синхронного телевізійного мовлення, мережі регіонального мовлення та місцеві цифрові канали у смузі частот 21-48 ТВК (470-694 МГц) після повного переходу на цифровий стандарт мовлення та припинення використання аналогових технологій телевізійного мовлення відповідно до Плану використання радіочастотного ресурсу України.
3.18. Технічна розробка багатоканальних телемереж забезпечується визначеним Національною радою оператором багатоканальних телемереж відповідно до вимог законодавства про телекомунікації та радіочастотний ресурс.
Власник технічних засобів мовлення (місцеве/регіональне мовлення) або організація, що їх експлуатує, не має права надавати технічні засоби мовлення в користування телерадіоорганізаціям, які не мають відповідної ліцензії на багатоканальне мовлення.
Конкурс на отримання ліцензії на багатоканальне мовлення з використанням радіочастотного ресурсу для цифрових каналів мовлення Національна рада оголошує відповідно до вимог Закону України "Про телебачення і радіомовлення".
3.21. Національна рада розглядає заяви мовників та ухвалює рішення про продовження ліцензій на ефірне мовлення з використанням аналогових телевізійних каналів. Строк дії таких ліцензій встановлюється відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" з приміткою "До вимкнення аналогового телевізійного мовлення згідно з Планом використання радіочастотного ресурсу";
у пункті 3.23 слова "четвертого покоління" замінити словами "четвертого та п’ятого поколінь";
пункт 3.25 викласти в такій редакції:
"3.25. З урахуванням розвитку новітніх медіа-послуг Національна рада підтримує розвиток нових технологій, які сприяють створенню конкурентного середовища, дозволять реалізувати нові бізнес-можливості для мовників та провайдерів програмної послуги (ОТТ-мовлення).";
4) у главі 5:
пункт 5.5 викласти в такій редакції:
"5.5. Національна рада планує у зв’язку з намірами ліцензіатів застосувати кодований спосіб розповсюдження супутникових програм вживати заходів для запобігання зменшення рівня інформаційної безпеки та уникнення перешкод для доступу громадян до вітчизняних програм, зокрема на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь та тимчасово непідконтрольних органам державної влади України територіях Донецької та Луганської областей, а також у прикордонних областях України шляхом:
інформування на власних веб-ресурсах про наміри ліцензіатів щодо кодування супутникового мовлення та про альтернативні шляхи прийому телевізійного сигналу;
надання рекомендацій телерадіоорганізаціям щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії для забезпечення громадян всебічною та повною інформацією щодо причин переходу на платну модель та шляхів отримання супутникового сигналу;
звернення до галузевих асоціацій та об’єднань щодо приділення додаткової уваги питанню інформаційної безпеки.".
2. У розділі III:
1) у пункті 1:
підпункт 7 викласти в такій редакції:
"7) контролю за виконанням зобов’язань, які телерадіоорганізації взяли під час конкурсу (зокрема обсяг дитячих передач, частка музичних творів українських авторів та виконавців, обов’язкове розміщення соціально важливих програм, обсяг ведення передач державною мовою, обсяг інформаційних передач місцевої тематики);";
доповнити пункт новим підпунктом такого змісту:
"9) заходів, що унеможливлюють поширення маніпулятивного контенту та споживання контенту держави-агресора.";
2) у пункті 3:
підпункт 2 викласти в такій редакції:
"2) врахуванні для забезпечення культурних та інформаційних потреб громадян під час ліцензування мовлення:
формування громадянської свідомості аудиторії, її причетності до соціально-політичних процесів в Україні із збереженням етнічного, релігійного та культурного різноманіття;
популяризації культурної спадщини України, подій у сфері культури як в цілому, так і секторально (візуальне мистецтво, театри, книжкові фестивалі, музейні проекти, музика, виставкові проекти тощо);
популяризації здорового способу життя, спортивних заходів;
наявності у кожному з територіальних сегментів телерадіоінформаційного простору програм збалансованого змістовного наповнення та різноманітних форматів мовлення;
сприяння розвитку регіонального та місцевого мовлення;
дотримання вимог до програмної концепції, визначених під час конкурсу на відповідну ліцензію;
необхідності подання заяви про переоформлення ліцензії у зв’язку з намірами ліцензіата змінити програмну концепцію мовлення".
3. У додатках:
1) у додатку 1:
у пункті 2 цифри "15", "27", "42", "79", "138", "48" замінити відповідно цифрами "14", "28", "23", "72", "131", "59";
у пункті 3 слова "стандарті DVB-T" замінити словами та цифрою "стандарті DVB-T/Т2";
у пункті 5 цифри "39", "264" замінити відповідно цифрами "38", "294";
у пункті 7 цифру "6" замінити цифрою "5";
пункт 8 викласти в такій редакції:
"8. Програмну послугу у кабельних мережах надають 670 провайдерів програмної послуги, зокрема за технологією IPTV - 228 провайдерів, за технологією ОТТ - 1.";
у пункті 9 цифри "96", "3" замінити відповідно цифрами "108", "2";
2) додаток 2 викласти в новій редакції, що додається.
Начальник управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю | Т. Мироненко |
Додаток 2
до Плану розвитку національного
телерадіоінформаційного простору
(пункт 1.5 розділу I)
ПЕРЕЛІКИ ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЙ
Перелік телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне телевізійне мовлення
Перелік телерадіоорганізацій, що здійснюють регіональне телевізійне мовлення
Перелік телерадіоорганізацій, що здійснюють загальнонаціональне ефірне радіомовлення
Перелік телерадіоорганізацій, що здійснюють регіональне ефірне радіомовлення
Перелік телерадіоорганізацій, що здійснюють цифрове ефірне радіомовлення у стандарті DAB+
Начальник управління радіочастотного ресурсу та технічного контролю | Т. Мироненко |