• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про аукціонний продаж квот на товари, експорт яких підлягає режиму квотування та ліцензування у 1994 році

Наказ, Форма типового документа, Положення від 16.08.1994 № 153
Реквізити
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 16.08.1994
  • Номер: 153
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 16.08.1994
  • Номер: 153
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 153 від 16.08.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 вересня 1994 року
за N 215/425
Про затвердження Положення про аукціонний продаж квот на товари, експорт яких підлягає режиму квотування та ліцензування у 1994 році
У відповідності з Указом Президента України "Про заходи щодо лібералізації експортної політики в Україні" від 05.05.94 N 213/94 та Тимчасовим положенням про порядок реалізації квот і видачі ліцензій на експорт товарів у 1994 році від 28 лютого 1994 року
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про аукціонний продаж квот на товари, експорт яких підлягає режиму квотування та ліцензування у 1994 році, що додається.
2. Юридичному управлінню (п.Кузнецов О.В.) та економічному управлінню (п.Главацький В.О.) подати цей наказ та Положення на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Міністра п.Кабана П.С.
Міністр О.І.Слєпічев
Затверджено
Наказом Міністерства зовнішніх
економічних зв'язків України
N 153 від 16.08.1994 р.
Положення про аукціонний продаж квот на товари, експорт яких підлягає режиму квотування та ліцензування у 1994 році
1. ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА
1.1. Це Положення розроблене у відповідності з Декретом Кабінету Міністрів України "Про квотування і ліцензування експорту товарів (робіт, послуг) у 1993 році" N 6-93 від 12 січня 1993 року та Указом Президента України "Про заходи щодо лібералізації експортної політики в Україні" від 5 травня 1994 року N 213/94.
1.2. Міністерство зовнішніх економічних зв'язків України проводить аукціони по продажу експортних квот у 1994 році спільно з Українською фондовою біржею (надалі біржа) на договірних умовах.
Метою проведення аукціонів є забезпечення продажу квот із залученням найширшого кола учасників - суб'єктів підприємницької діяльності України незалежно від форм власності.
1.3. Обсяг продажу експортних квот на аукціоні визначається Кабінетом Міністрів України.
1.4. Для організації та проведення аукціонів МЗЕЗ створює аукціонну комісію, яка діє на підставі затвердженого цим Міністерством положення.
1.5. Квоти на аукціонні торги виставляються у вигляді лотів. Кількість і розмір лотів, а також початкову ціну лоту встановлює МЗЕЗ.
Торги проводяться виключно на підвищення ціни лоту.
1.6. Аукціонний продаж експортних квот проводиться на біржі у визначені МЗЕЗ за погодженням з біржею дні і години.
1.7. З метою своєчасного інформування суб'єктів підприємницької діяльності МЗЕЗ (або за його дорученням біржа) за 20 днів до початку проведення аукціонних торгів забезпечує розміщення через засоби масової інформації повідомлення про дату, час та місце проведення аукціонів, товарну спеціалізацію торгів, кількість, обсяги лотів, їх початкову ціну та код по ТН ЗЕД.
1.8. Учасники аукціонних торгів подають на біржу заявку про участь в аукціоні встановленої форми (додаток N 1), довідку про реєстрацію підприємства в статорганах України із зазначенням коду ЗУКПО і сплачують біржовий збір за участь в аукціоні.
1.9. Всі рішення аукціонна комісія приймає на закритих засіданнях. Повноваження комісії вважаються дійсними, якщо на її засіданні присутні не менше двох третин від загальної кількості членів комісії. При рівності голосів голос голови комісії є вирішальним.
Комісія по проведенню аукціонів з продажу експортних квот має право приймати рішення з питань, не врегульованих цим Положенням у межах діючого законодавства.
2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АУКЦІОНУ
2.1. Аукціонні торги проводяться на біржі або її філіях тільки у присутності членів аукціонної комісії.
2.2. З метою упорядкування роботи аукціонною комісією запроваджується шкала кроку аукціону.
2.3. У процесі торгів ведучий має право збільшувати початкову ціну лоту тільки у порядку, визначеному шкалою кроку аукціону.
2.4. Прийом документів від учасників торгів починається за 6 днів до проведення аукціону. Документи приймаються на біржі кожного робочого дня з одночасним наданням кожному учаснику аукціону порядкового номера. Кожен з учасників аукціонних торгів має право представляти тільки одне підприємство. В день проведення аукціону прийом документів не здійснюється.
Учасники аукціонних торгів, що подали документи, але запізнилися на торги, до аукціону не допускаються, збір за участь у торгах їм не повертається.
2.5. У разі подання документів учасники знайомляться з цим Положенням в цілому та із шкалою кроку аукціону, після чого дають розписку про таке ознайомлення і зобов'язання по виконанню умов Положення.
2.6. Торги починаються оголошенням ведучим назви лоту, його початкової ціни та кроку аукціону з одночасним ударом аукціонного молотка.
2.7. Торги ведуться учасниками аукціону шляхом підняття картки з номером. Учасник сповіщає про готовність купити лот двома способами:
- підняттям таблички із своїм аукціонним номером, що засвідчує прийняття ціни;
- підняттям таблички і одночасним оголошенням своєї пропозиції стосовно ціни лоту, яка мусить бути більшою, ніж ціна, названа ведучим, але обов'язково кратною кроку аукціону.
2.8. Якщо учасник аукціону запропонував більшу ціну, ніж оголошена, ведучий називає номер цього учасника і запропоновану ним ціну та в разі необхідності продовжує збільшувати ціну лоту.
2.9. Якщо виникає ситуація, коли після запропонованої ціни одночасно декілька учасників піднімають свої таблички з номерами, то ведучий називає нову ціну (збільшену на відповідний крок), не оголошуючи номерів учасників до тих пір, поки не визначить, який з номерів при черговому збільшенні ціни підняв свою табличку першим. У спірних випадках рішення приймає аукціонна комісія.
2.10. Якщо при послідовному збільшенні ціни лоту декілька учасників залишають постійно піднятими свої таблички з номерами, ведучий може запропонувати учасникам назвати свою ціну (кратну кроку аукціону). Після першого оголошення одним із учасників ціни лоту ведучий називає номер цього учасника, а також запропоновану ним збільшену ціну і продовжує аукціонні торги.
2.11. Торги по продажу лоту вважаються закінченими з проголошенням ведучим слова "продано" одночасно з ударом аукціонного молотка, коли після триразового оголошення чергової ціни не буде запропоновано більш високу ціну. Переможцем торгів визначається учасник, номер якого ведучий назвав останнім.
2.12. Ведучий має право у будь-який момент без пояснень, але до оголошення про продаж лоту, зняти з торгів виставлений лот і виставити його ще раз.
2.13. Лот, на який не знайшлося бажаючого придбати його за початкову ціну, знімається з поточних аукціонних торгів.
2.14. Після кожного проведення аукціону на другий день біржа зобов'язана подавати до МЗЕЗ результати торгів по реалізації експортних квот.
3. ПОРЯДОК ОФОРМЛЕННЯ АУКЦІОННОЇ УГОДИ
3.1. Кожна аукціонна угода оформляється запискою ведучого та біржовим контрактом.
3.2. Біржовий контракт набуває сили з моменту його підписання.
3.3. Покупець отримує примірник біржового контракту та повідомлення біржі про сплату коштів за придбану квоту, що є підставою для звертання до МЗЕЗ для одержання іменного сертифікату та відповідної ліцензії.
4. ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
4.1. Кошти, отримані біржею за проведення аукціонних торгів по реалізації квот, складаються із:
- збору за участь учасників у аукціонному продажу квот;
- платежів за придбані квоти згідно з контрактом, складеним між покупцем квоти та біржею.
4.2. За участь у аукціонному продажу квот учасники торгів попередньо сплачують біржі збір у розмірі:
- з правом придбання квот - п'ять мінімальних заробітних плат;
- на умовах спостерігачів аукціону - дві мінімальні заробітні плати.
4.3. Покупець зобов'язаний у строк не пізніше 15 банківських днів від дня підписання контракту з біржею повністю сплатити платежі по біржовому контракту. Під сплатою мається на увазі повне надходження коштів на рахунок біржі у встановлений термін.
Переможець аукціонних торгів, який територіально знаходиться в місті проведення аукціону, протягом наступного робочого дня повинен сплатити 5 відсотків від суми біржового контракту, укладеного за наслідками проведеного аукціону, і подати на біржу копію платіжного доручення з відміткою банку про перерахування коштів.
Переможець аукціонних торгів, який прибув з іншого населенного пункту, повинен сплатити зазначену суму і подати копію платіжного доручення з відміткою банку про перерахування коштів на протязі 3 робочих днів від дня проведення аукціону.
4.4. В разі неподання біржі у строк, зазначений у пункті 4.3., копії платіжного доручення з відміткою банку про перерахування коштів результати торгів анулюються і придбані лоти виставляються на нові торги.
4.5. В разі несплати біржового контракту в повному обсязі у встановлений строк результати аукціонних торгів анулюються.
4.6. Доходи, одержані від аукціонного продажу квот на експорт товарів, після покриття витрат, пов'язаних з проведенням аукціону, перераховуються до державного бюджету України.
4.7. До витрат, які біржа та МЗЕЗ покривають за рахунок одержаних коштів від проведення аукціонів, належать:
- оплата праці фахівців, залучених до проведення та обслуговування аукціонів;
- виготовлення та розміщення реклами;
- господарські витрати;
- витрати біржі та МЗЕЗ на придбання і обслуговування технічних, інформаційних та інших матеріально-технічних засобів, у тому числі устаткування, приладів та іншого обладнання для поліпшення проведення аукціонів.
4.8. Щоквартально, не пізніше 10 числа наступного місяця, біржа подає на узгодження до МЗЕЗ України квартальний кошторис витрат, пов'язаних з проведенням аукціону, з фактичним його виконанням.
5. ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ ІМЕННИХ СЕРТИФІКАТІВ
5.1. Покупець квоти з копією біржового контракту, повідомленням біржі про своєчасну сплату коштів за придбану квоту та копією свідоцтва про реєстрацію підприємства в статорганах України протягом 2 місяців з дня підписання контракту звертається до МЗЕЗ України за одержанням іменного сертифікату (додаток N 2).
В разі незвернення покупця у зазначений строк до МЗЕЗ за одержанням іменного сертифікату результати торгів анулюються.
5.2. МЗЕЗ протягом п'яти робочих днів оформляє і видає заявникові іменний сертифікат на придбану квоту після одержання на розгляд пакету документів.
5.3. Іменний сертифікат дійсний для отримання ліцензії в МЗЕЗ України до кінця поточного року.
6. РЕАЛІЗАЦІЯ РАНІШЕ ПРИДБАНИХ АУКЦІОННИХ КВОТ
6.1. Власник іменного сертифікату має право виставити придбану, але невикористану свою квоту на аукціонні торги для наступної її реалізації.
Для цього він не пізніше, як за день до початку аукціонних торгів, подає на біржу відповідну заяву із зазначенням початкової ціни експортної квоти та оригінал невикористаного іменного сертифікату на цю квоту.
6.2. Аукціонні торги по продажу квот за іменними сертифікатами розпочинаються після продажу експортних квот і проходять в присутності його власника. Власник невикористаної квоти самостійно визначає її початкову ціну та може вносити пропозиції по її зниженню під час торгів.
6.3. За підсумками аукціону з продажу невикористаних квот за іменними сертифікатами укладається угода купівлі-продажу відповідної квоти.
6.4. Переможець аукціонних торгів у строк до 5 (п'яти) банківських днів повинен сплатити на рахунок біржі належну суму за угодою купівлі-продажу, укладеною на аукціоні.
Біржа проводить обов'язкові розрахунки з бюджетом, а решту коштів перераховує продавцю квоти.
Після повного надходження коштів на рахунок біржі власник придбаної квоти разом з угодою купівлі-продажу, довідкою про реєстрацію підприємства в статорганах України із зазначенням коду ЗУКПО, а також з оригіналом іменного сертифікату з поміткою біржі про продаж квоти протягом 15 днів з дня укладання біржового контракту звертається до МЗЕЗ України для переоформлення іменного сертифікату на ім'я нового власника квоти.
6.5. Кошти, виручені на аукціоні від реалізації невикористаних квот по іменним сертифікатам понад початкову ціну, після сплати податків розподіляються між організаторами аукціону та Держбюджетом України.
6.6. Мито за укладену на аукціоні угоду купівлі-продажу квоти враховується у фактичну аукціонну вартість квоти.
6.7. Розмір реєстраційного збору за укладання та реєстрацію угоди купівлі-продажу квоти становить 5 (п'ять) відсотків від кінцевої ціни її продажу на аукціоні та враховується у фактичній аукціонній вартості.
Додаток N 1
до Положення про аукціонний
продаж квот на товари,
експорт яких підлягає режиму
квотування та ліцензування у
1994 р.
Заявка на купівлю експортної квоти
від "___" _________1994р.
__________________________________________________________________
(найменування підприємства, організації)
__________________________________________________________________
придбаває експортну квоту на _____________________________________
(найменування товару)
Код продукції по класифікатору Товарної Номенклатури
Зовнішньоекономічної Діяльності (ТН ЗЕД) _________________________
Кількість товару _________________________________________________
__________________________________________________________________
(цифрами і прописом) (одиниця виміру)
Термін дії замовлення до "___" ____________________1994 р.
Особливі умови: __________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Керівник організації Підпис
Головний бухгалтер Підпис
М.П.
Додаток N 2
до Положення про аукціонний
продаж квот на товари,
експорт яких підлягає режиму
квотування та ліцензування у
1994 році
------------------------------------------------------------------
| У К Р А Ї Н А |
| |
| МІНІСТЕРСТВО ЗОВНІШНІХ ЕКОНОМІЧНИХ ЗВ'ЯЗКІВ |
| |
|Дійсний до N |
|31 грудня 1994 р. від серпня 1994 р.|
| |
| СЕРТИФІКАТ ІМЕННИЙ |
| на експорт товарів |
|----------------------------------------------------------------|
|| Найменування і повна | Код товару | Одиниця | Кількість ||
|| характеристика товару | ТН ЗЕД | виміру | ||
||------------------------+------------+----------+-------------||
|| | | тона | ||
|| | | | ||
|----------------------------------------------------------------|
| |
|Виданий на підставі аукціонної угоди від ___________1994 р. N__,|
|укладеної на Українській фондовій біржі та Повідомлення про|
|оплату Української фондової біржі ___________1994 р. N___. |
|Власник сертифікату (повна назва та код ЗУКПО): |
| Код ЗУКПО - |
| |
| Голова аукціонної комісії, |
| Перший заступник Міністра П.С.Кабан |
------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
|Дата |Номер |Код | Одиниця | Кількість |Відмітка про |
|отрима-|ліцензії|товару | виміру | |отримання |
|ння лі-| |ТН ЗЕД | | |(підпис і пе- |
|цензії | | | | |чатка) |
|-------+--------+-------+----------+------------+--------------|
| | | | | | |
|-------+--------+-------+----------+------------+--------------|
| | | | | | |
-----------------------------------------------------------------