• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України при відшкодуванні сум податку на додану вартість у рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі

Державна податкова адміністрація України , Державне казначейство України , Міністерство фінансів України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 14.02.2006 № 68/168/46 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України , Державне казначейство України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 14.02.2006
  • Номер: 68/168/46
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова адміністрація України , Державне казначейство України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 14.02.2006
  • Номер: 68/168/46
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Н А К А З
14.02.2006 N 68/168/46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2006 р.
за N 205/12079
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної податкової служби N 140/345/58 від 14.03.2011 )
Про затвердження Порядку взаємодії Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України при відшкодуванні сум податку на додану вартість у рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 915/1502/455 від 02.12.2010 )
Відповідно до абзацу одинадцятого пункту 13 "Перехідні положення" розділу 2 Закону України від 25 березня 2005 року N 2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України"
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Порядок взаємодії Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України при відшкодуванні сум податку на додану вартість у рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі, що додається.
2. Міністерство фінансів України і Державне казначейство України щомісячно надають Державній податковій адміністрації України інформацію про суми простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі у розрізі позичальників у термін до 20 числа місяця, наступного за звітним.
3. Департаменту погашення прострочених податкових зобов'язань Державної податкової адміністрації України (Чмерук М.О.) у встановленому порядку забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Адміністративно-господарському департаменту Державної податкової адміністрації України (Рахуба А.М.) та Управлінню організації діловодства та контролю виконавської дисципліни Державного казначейства України (Ливун С.В.) після набрання чинності цим наказом забезпечити його тиражування і надсилання державним податковим адміністраціям та управлінням Державного казначейства в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти: у Державній податковій адміністрації України - на заступника Голови Лекаря С.І., у Міністерстві фінансів України - на заступника Міністра Лісовенка В.В., у Державному казначействі України - на Першого заступника Голови Даневича О.С.
Голова Державної податкової
адміністрації України
Міністр фінансів України
Голова Державного
казначейства України
ПОГОДЖЕНО: 
  
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва 

О.І.Кірєєв
В.М.Пинзеник

О.В.Шлапак




А.В.Дашкевич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної податкової
адміністрації України,
Міністерства фінансів
України,
Державного казначейства
України
14.02.2006 N 68/168/46
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 лютого 2006 р.
за N 205/12079
ПОРЯДОК
взаємодії Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України при відшкодуванні сум податку на додану вартість у рахунок погашення простроченої заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, бюджетними позичками та фінансовою допомогою на зворотній основі
1. Відповідно до цього Порядку проводиться передбачене абзацом одинадцятим пункту 13 "Перехідні положення" розділу 2 Закону України від 25 березня 2005 року N 2505-IV "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2005 рік" та деяких інших законодавчих актів України" відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на відкритий в обслуговуючому банку поточний рахунок платника податку, який має прострочену заборгованість перед державою за кредитом, залученим державою або під державні гарантії, позичкою та фінансовою допомогою на зворотній основі, наданих з державного бюджету, в рахунок погашення такої простроченої заборгованості до повного її погашення (далі - відшкодування сум податку).
2. Відшкодування сум податку проводиться у визначеному в установленому порядку розмірі для зарахування на поточний рахунок платника податку в обслуговуючому банку.
3. Платник податку разом з відповідними органами державної податкової служби, Державного казначейства України та Міністерством фінансів України готують протокольне рішення за формою, наведеною в додатку до цього Порядку, щодо проведення відшкодування сум податку, яке в разі, якщо сума податку перевищує 100 тис. гривень, погоджується з Міністерством фінансів України, Державним казначейством України та Державною податковою адміністрацією України, а в разі, якщо становить до 100 тис. гривень включно, - з відповідним територіальним органом Державного казначейства України та органом державної податкової служби.
4. Погоджене відповідно до пункту 3 цього Порядку протокольне рішення подається відповідному органу Державного казначейства України разом із:
заявою про проведення відшкодування сум податку;
довідкою та висновком органу державної податкової служби про суми податку на додану вартість, визначені для відшкодування (строк дії довідки 30 днів);
довідкою про стан простроченої заборгованості перед державою (строк дії довідки 30 днів):
за кредитом, залученим державою або під державні гарантії, яка видається Міністерством фінансів України;
за позичкою або фінансовою допомогою на зворотній основі, наданими з державного бюджету, облік яких веде Державне казначейство України, яка видається Державним казначейством України;
за позичкою або фінансовою допомогою на зворотній основі, наданими з державного бюджету, облік яких ведуть територіальні органи Державного казначейства, яка видається територіальним органом Державного казначейства України.
За кредитами в іноземній валюті перерахунок суми простроченої заборгованості в національну валюту здійснюється Державним казначейством України за офіційним курсом Національного банку України на день проведення відшкодування сум податку.
5. Платнику податку для відшкодування сум податку відкривається за його зверненням рахунок в органі Державного казначейства України згідно з Порядком відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державного казначейства України, затвердженим наказом Державного казначейства України від 02.12.2002 N 221, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17.12.2002 за N 976/7264 (у редакції наказу Державного казначейства України від 25.11.2010 N 436.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 915/1502/455 від 02.12.2010 )
6. Після надходження документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, за наявності платіжного доручення на перерахування до державного бюджету коштів у рахунок погашення простроченої заборгованості перед державою за кредитом, залученим державою або під державні гарантії, позичкою та фінансовою допомогою на зворотній основі, наданих з державного бюджету (далі - заборгованість за кредитами та позичками), територіальний орган Державного казначейства України за рахунок коштів єдиного казначейського рахунка перераховує належні до відшкодування суми податку на рахунок, відкритий платнику податку в органі Державного казначейства України.
У разі, якщо коштів для відшкодування сум податку недостатньо, територіальний орган Державного казначейства України подає заявку до Державного казначейства України, яке проводить в установленому порядку підкріплення відповідного рахунку з обліку доходів державного бюджету.
Територіальний орган Державного казначейства України протягом одного операційного дня на підставі платіжного доручення платника податку перераховує кошти, що надійшли на рахунок, відкритий платнику податку в цьому органі, з метою погашення його заборгованості за кредитами та позичками.
7. Органи Державного казначейства України відображають у бухгалтерському обліку операції з відшкодування сум податку на додану вартість і погашення заборгованості за кредитами та позичками і інформують Державне казначейство України, яке, у свою чергу, інформує Міністерство фінансів України.
8. Платники податку, яким проводиться відшкодування сум податку, на підставі виписок з рахунків, відкритих їм в органах Державного казначейства України, відображають операції з відшкодування сум податку на додану вартість у бухгалтерському обліку як отримання сум відшкодування такого податку та погашення заборгованості за кредитами та позичками.
9. Міністерство фінансів України, Державне казначейство України та Державна податкова адміністрація України враховують відшкодування сум податку при виконанні розпису державного бюджету.
10. У звітності про виконання державного бюджету відшкодування сум податку відображається як надходження коштів у рахунок погашення заборгованості за кредитами та позичками.
Директор Департаменту
погашення прострочених
податкових зобов'язань
Державної податкової
адміністрації України
Директор Департаменту
державного боргу
Міністерства фінансів України
Начальник Управління
обслуговування боргових
зобов'язань держави
Державного казначейства України




М.О.Чмерук


В.В.Висоцький



І.Г.Булавчик
Додаток
до Порядку взаємодії
Державної податкової
адміністрації України,
Міністерства фінансів
України та Державного
казначейства України
при відшкодуванні сум
податку на додану вартість
у рахунок погашення
простроченої заборгованості
за кредитами, залученими
державою або під державні
гарантії, бюджетними
позичками та фінансовою
допомогою на зворотній
основі
ПОГОДЖЕНО: ПОГОДЖЕНО: ПОГОДЖЕНО:
Державна податкова Міністерство Державне
адміністрація фінансів України казначейство України
України
____________________ ____________________ ____________________
(ініціали, прізвище) (ініціали, прізвище) (ініціали, прізвище)
____________________ ____________________ ____________________
(підпис) (підпис) (підпис)
"___" ______ 200_ р. "___" ______ 200_ р. "___" ______ 200_ р.
М.П. М.П. М.П.
ПРОТОКОЛЬНЕ РІШЕННЯ
щодо відшкодування сум податку на додану вартість у частині, що належить зарахуванню на поточний рахунок платника податку, в рахунок погашення простроченої заборгованості
____________________________________
(назва суб'єкта господарювання)
за кредитом, залученим державою або під державні гарантії, бюджетною позичкою, фінансовою допомогою на зворотній основі (обрати потрібне)
Суб'єкт господарювання (далі - Суб'єкт), якому належить
відшкодування податку на додану вартість і який має прострочену
заборгованість перед державою за кредитом, залученим державою або
під державні гарантії, бюджетною позичкою, фінансовою допомогою на
зворотній основі (обрати потрібне) ______________________________,
(назва Суб'єкта)
в особі _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я, по батькові)
що діє на підставі ______________________________________________,
(назви установчих документів)
отримує відшкодування податку на додану вартість у частині, що
належить зарахуванню на його поточний рахунок, таким чином:
1. Управління Державного казначейства у _____________ області
відкриває Суб'єкту рахунок за балансовим рахунком 3712 "Рахунки
інших клієнтів Державного казначейства".
2. Державна податкова інспекція в ______________________
__________________________________________________________________
(орган державної податкової служби за місцем знаходження Суб'єкта
на податковому обліку)
подає до відділення Державного казначейства _____________________
__________________________________________________________________
(територіальний орган Державного казначейства за місцем
знаходження Суб'єкта на податковому обліку)
висновок від _________ N ________ на відшкодування податку на
додану вартість на відкритий казначейський рахунок у сумі
_________ грн Суб'єкту, який подається відділенням Державного
казначейства до Управління Державного казначейства у ____________
області.
3. Управління Державного казначейства у _________________
області подає Державному казначейству України звернення на
підкріплення грошовими коштами на суму _________ грн для
відшкодування податку на додану вартість Суб'єкту та копію
висновку Державної податкової інспекції.
4. Державне казначейство України перераховує ___________ грн
Управлінню Державного казначейства у _____________ області, які
Управління Державного казначейства зараховує на рахунок Суб'єкта
як відшкодування з державного бюджету податку на додану вартість
за умови подання Суб'єктом до Управління державного казначейства у
___________ області платіжного доручення на перерахування суми
залишку коштів на його рахунку, відкритому в Управлінні Державного
казначейства, у рахунок погашення заборгованості за кредитами,
залученими державою або під державні гарантії, бюджетною позичкою,
фінансовою допомогою на зворотній основі (обрати потрібне) на
підставі довідки ________________________________________________
(назва органу)
від ___________ N ___________ на суму _____________грн у межах
висновку на відшкодування податку на додану вартість.
5. Органи Державного казначейства України та податкові органи
проводять в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету
згадані операції як проведене відшкодування податку на додану
вартість Суб'єкту та надходження коштів від Суб'єкта в рахунок
погашення простроченої заборгованості за кредитом, залученим
державою або під державні гарантії, бюджетною позичкою, фінансовою
допомогою на зворотній основі (обрати потрібне).
6. Управління Державного казначейства у _______________
області подає необхідну інформацію Державній податковій
адміністрації у ______________ області та відділенню Державного
казначейства _____________________________________________________
(територіальний орган Державного казначейства за місцем
знаходження Суб'єкта на податковому обліку)
відповідно до Порядку казначейського обслуговування державного
бюджету за доходами та іншими надходженнями, затвердженого наказом
Державного казначейства України від 19.12.2000 N 131
( z0067-01 ), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України
24.01.2001 за N 67/5258 (у редакції наказу Державного казначейства
України від 03.03.2008 N 80) ( z0301-08 ).
7. Суб'єкт на підставі виписки з рахунку, що надає йому
Управління Державного казначейства у _____________ області,
відображає згадані операції в бухгалтерському обліку як отримане
відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету та
погашення простроченої заборгованості за кредитом, залученим
державою або під державні гарантії, бюджетною позичкою, фінансовою
допомогою на зворотній основі (обрати потрібне).
8. Це протокольне рішення погоджено органами державної
податкової служби України та органами Державного казначейства
України, підписане Суб'єктом та складено у ____ примірниках.
Суб'єкт Управління Державного Державна податкова
казначейства у адміністрація у
____________ області ____________ області
____________________ ____________________ ____________________
(ініціали, прізвище) (ініціали, прізвище) (ініціали, прізвище)
_________________ _________________ _________________
(підпис) (підпис) (підпис)
"__"_______200_р. "__"________200_р. "__"________ 200_р.
М.П. М.П. М.П.
Державна податкова
інспекція у
___________ районі
____________________
(ініціали, прізвище)
____________________
(підпис)
"__"_______ 200_р.
М.П.
( Додаток із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 915/1502/455 від 02.12.2010 )