МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.02.2012 № 233/5 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2012 р.
за № 204/20517
Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 2936/5 від 20.08.2021 )
З метою приведення нормативно-правових актів Державної пенітенціарної служби у відповідність до Кримінально-виконавчого кодексу України, Закону України "Про Державну кримінально-виконавчу службу України" та створення належних санітарно-гігієнічних умов для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби
НАКАЗУЮ:
Затвердити такі, що додаються:
1.1. Норму витрат шампуню, мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби, миття в лазні, засобами особистої гігієни для осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
( Підпункт 1.1 пункту 1 в редакції Наказу Міністерства юстиції України № 2936/5 від 20.08.2021 )
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 10.11.2003 № 212 "Про норми витрат мила та мийних засобів для осіб, які тримаються в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, курсантів і слухачів навчальних закладів, осіб рядового і молодшого начальницького складу та працівників Державної кримінально-виконавчої служби", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10.01.2004 за № 19/8618 (із змінами).
3. Начальникам територіальних органів Державної пенітенціарної служби, установ виконання покарань, слідчих ізоляторів, керівникам навчальних закладів Державної кримінально-виконавчої служби забезпечити дотримання цих норм.
4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію в установленому законодавством порядку.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної пенітенціарної служби генерал-майора внутрішньої служби Дуку О.О. і департамент виробничої діяльності та ресурсного забезпечення Державної пенітенціарної служби (Пудак В.А.).
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр | О. Лавринович |
ПОГОДЖЕНО: Перший заступник Міністра охорони здоров'я України | Р.О. Моісеєнко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
20 серпня 2021 року
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 2012 р.
за № 204/20517
НОРМА
витрат шампуню, мила на туалетні, санітарно-гігієнічні потреби, миття в лазні, засобами особистої гігієни для осіб, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах
1. Забезпечення твердим або рідким милом та шампунем
2. Забезпечення засобами особистої гігієни
1. Засоби особистої гігієни для осіб жіночої статі, які не досягли статевої зрілості, видаються за призначенням лікаря.
2. Кількість засобів особистої гігієни для осіб жіночої статі, шт. (на місяць) за призначенням лікаря може бути збільшена в залежності від тривалості менструального циклу та менструальної кровотечі.
3. Витрати твердого або рідкого мила на одне миття в лазні становлять 25 грамів на одну особу.
4. Тверде або рідке мило, яке передбачено на санітарно-гігієнічні потреби особам, які тримаються в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах (кухарям, пекарям, різальникам хліба, підсобним робітникам їдалень, перукарям, дезінфекторам, а також зайнятим господарським обслуговуванням установ на роботах, що віднесені до забруднених), видається для місць загального користування (приміщення для умивання).
5. На туалетні потреби та для миття в лазні видається тверде або рідке мило туалетне, на санітарно-гігієнічні потреби - тверде або рідке мило господарче. У разі відсутності мила туалетного дозволяється заміняти його милом господарчим і навпаки.
6. Під час дії карантину рекомендовано використовувати тверде або рідке мило з дезінфікуючими властивостями.
7. Для миття столово-кухонного посуду і столових приладів норми витрат синтетичних мийних засобів становлять 120 грамів на місяць на одну особу.
8. Для миття кузовів спеціалізованих автомобілів, які використовуються для перевезення продовольчих товарів, застосовується 1-процентний розчин кальцинованої соди (10 г на 1 л води) або 0,15-0,2-процентний розчин каустичної соди (1,5-2 г на 1 л води). Норми витрат розчинів кальцинованої та каустичної соди становлять 0,5 л на квадратний метр площі, що обробляється.
9. На миття штатних службових тварин норми витрат мила господарчого 72-процентного становлять (грамів на місяць):
на одного службового собаку - 250;
на одного коня - 600.
В.о. директора Департаменту публічного права | А. Петрицький |
( Норми в редакції Наказу Міністерства юстиції України № 2936/5 від 20.08.2021 )