МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
20.12.2023 м. Київ № 19944 |
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
06 лютого 2024 р. за № 188/41533
Про затвердження Положення про Комісію з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України
На виконання Закону України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 459 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 року № 124), та враховуючи розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 2022 року № 943-р "Деякі питання Національного органу інтелектуальної власності",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Комісію з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України, що додається.
2. Управлінню інтелектуальної власності та інновацій в установленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Міністерства освіти і науки України від 07 жовтня 2003 року № 677 "Про затвердження Положення про Комісію щодо погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави "Україна", до знака для товарів і послуг", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2003 року за № 931/8252 (зі змінами);
наказ Міністерства освіти і науки України від 04 серпня 2010 року № 790 "Про затвердження Правил погодження питань про внесення позначення, що містить офіційну назву держави "Україна", до знака для товарів і послуг", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19 жовтня 2010 року за № 939/18234 (зі змінами).
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра економіки України згідно з розподілом обов'язків.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства економіки України
20 грудня 2023 року № 19944
Положення
про Комісію з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає повноваження Комісії з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України, правила і процедури її діяльності, умови надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та/або міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України, порядок подання та розгляду клопотань.
2. У цьому Положенні терміни та скорочення вживаються в такому значенні:
дозвіл - дозвіл на використання в торговельній марці офіційної назви та/або міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України;
єдина інформаційно-комунікаційна система державної організації "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій" (ІКС УКРНОІВІ) - сукупність технічних та програмних засобів, що забезпечують створення, оброблення, відправлення, передавання, одержання, зберігання, використання та знищення електронних документів, які стосуються заявок на об'єкти інтелектуальної власності, державних реєстрацій цих об'єктів та прав на них;
заявник - особа, яка подала заявку чи набула прав заявника в іншому встановленому законом порядку;
заявка - сукупність документів, необхідних для видачі свідоцтва України на торговельну марку;
клопотання - клопотання про надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та/або міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України;
Комісія - Комісія з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України;
представник - представник у справах інтелектуальної власності (патентний повірений) або інша довірена особа;
рішення - рішення Комісії про надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та/або міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України або про відмову в наданні такого дозволу;
УКРНОІВІ - державна організація "Український національний офіс інтелектуальної власності та інновацій", що визначена Кабінетом Міністрів України як така, що виконує функції Національного органу інтелектуальної власності.
Інші терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про охорону прав на знаки для товарів і послуг", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги".
3. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, цим Положенням та іншими актами законодавства.
4. Діяльність Комісії ґрунтується на принципах верховенства права, законності, неупередженості, незалежності, прозорості, достовірності, колегіальності, кваліфікованого кадрового забезпечення.
II. Склад, порядок формування і роботи Комісії та її повноваження
1. Комісія складається із семи членів.
До складу Комісії входять голова, заступник голови та інші члени Комісії.
Склад Комісії формується з працівників УКРНОІВІ та посадових осіб Мінекономіки, які мають вищу юридичну освіту та/або вищу освіту у сфері інтелектуальної власності та досвід практичної діяльності у сфері правової охорони торговельних марок не менше ніж п'ять років.
Персональний склад Комісії формується керівником УКРНОІВІ за результатами розгляду резюме, поданих особами, які виявили бажання ввійти до складу Комісії.
Персональний склад Комісії затверджується наказом УКРНОІВІ за погодженням з Мінекономіки строком на п'ять років. За вмотивованим поданням голови Комісії її склад може бути змінено.
Секретарем Комісії є працівник структурного підрозділу УКРНОІВІ, до повноважень якого належить забезпечення роботи колегіальних органів.
2. Основним завданням Комісії є колегіальний розгляд поданих до неї клопотань.
З метою виконання своїх завдань Комісія:
взаємодіє з Мінекономіки, структурними підрозділами УКРНОІВІ, підприємствами, установами та організаціями, що входять до державної системи правової охорони інтелектуальної власності, іншими юридичними та фізичними особами;
запитує в осіб, які подали клопотання, та отримує від них матеріали стосовно клопотань та іншу необхідну для їх розгляду інформацію, веде з ними листування;
уносить пропозиції щодо вдосконалення нормативно-правового забезпечення діяльності Комісії;
виконує інші функції відповідно до покладених на неї завдань.
3. Голова Комісії:
здійснює керівництво роботою Комісії;
подає керівнику УКРНОІВІ пропозиції щодо зміни складу Комісії;
визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії;
веде засідання Комісії;
оголошує порядок денний засідання;
підписує повідомлення та листи Комісії.
4. Секретар Комісії:
здійснює попередній розгляд клопотання;
здійснює розгляд заяви про відкликання клопотання;
готує проєкт порядку денного та інформує членів Комісії про дату, час і місце проведення засідання;
готує проєкт повідомлення заявнику;
веде протокол засідання Комісії;
підписує протокол засідання Комісії;
готує проєкт рішення Комісії;
формує матеріали справи за клопотанням.
5. Член Комісії:
знайомиться з клопотаннями, внесеними до порядку денного;
бере участь у розгляді клопотань;
висловлює міркування з питань, що розглядаються;
бере участь у прийнятті рішення Комісії шляхом голосування;
підписує протокол засідання Комісії.
6. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться за потреби, але не рідше ніж один раз на два місяці. Дату і час проведення засідання Комісії визначає її голова.
Засідання Комісії може бути проведено в режимі відеоконференції.
Засідання Комісії веде голова, а в разі його відсутності - заступник голови.
Засідання Комісії вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж дві третини її членів.
Усі члени Комісії незалежні та мають однакові права в прийнятті рішення.
Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів присутніх на засіданні її членів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого.
Член Комісії, який не згоден з прийнятим рішенням Комісії, може письмово викласти свою окрему думку. Цей документ протягом трьох робочих днів з дати проведення засідання надається голові Комісії та додається секретарем Комісії до справи за клопотанням.
7. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснюється УКРНОІВІ.
III. Умови надання Комісією дозволу
1. Дозвіл надається заявникам, які є громадянами України та/або фізичними особами - підприємцями, зареєстрованими в установленому законодавством України порядку, та/або юридичними особами, створеними в установленому законодавством України порядку.
2. Дозвіл на використання в торговельній марці офіційної назви держави Україна або міжнародного літерного коду держави Україна надається за умови, що таке використання не суперечитиме публічному порядку, загальновизнаним принципам моралі, та за наявності хоча б одного з таких факторів:
товари та/або послуги, для яких заявлено торговельну марку, мають промислову, соціальну, освітню, наукову, культурну чи художню цінність, цінність для галузей економіки України;
заявник надає благодійну, гуманітарну допомогу у вигляді товарів та/або послуг, для яких заявлено торговельну марку;
заявник займає домінуюче положення на ринку України щодо товарів та/або послуг, для яких заявлено торговельну марку;
заявник здійснює зовнішньоекономічну діяльність та у своїй групі товарів та/або послуг зовнішньоекономічної діяльності займає домінуюче положення;
тривалість діяльності заявника на ринку України або світовому ринку щодо товарів та/або послуг, для яких заявлено торговельну марку, становить не менше ніж п'ять років.
3. Дозвіл на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України надається за умови, що це не суперечитиме публічному порядку і загальновизнаним принципам моралі, та за наявності хоча б двох з таких факторів:
товари та/або послуги, для яких заявлено торговельну марку, мають промислову, соціальну, освітню, наукову, культурну чи художню цінність, цінність для галузей економіки України;
заявник надає благодійну, гуманітарну допомогу у вигляді товарів та/або послуг, для яких заявлено торговельну марку;
заявник має визнану репутацію щодо таких товарів та/або послуг та здійснює заходи з просування позитивного іміджу України щодо таких товарів та/або послуг;
заявник займає домінуюче положення на ринку України щодо товарів та/або послуг, для яких заявлено торговельну марку;
заявник здійснює зовнішньоекономічну діяльність та у своїй групі товарів та/або послуг зовнішньоекономічної діяльності займає домінуюче положення;
тривалість діяльності заявника на ринку України та/або світовому ринку щодо заявлених товарів та/або послуг становить не менше ніж п'ять років.
4. Дозвіл не надається особам, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції).
IV. Вимоги до клопотання та порядок його подання
1. Підставою для подання клопотання до Комісії є повідомлення УКРНОІВІ про необхідність надання дозволу.
Таке повідомлення надсилається заявнику під час проведення УКРНОІВІ експертизи заявки в разі, якщо в заявці міститься позначення, яке включає як елемент, що не охороняється, офіційну назву та/або міжнародний літерний код держави Україна та/або імітацію малого Державного Герба України.
2. Клопотання складається за формою, наведеною в додатку 1 до цього Положення, і повинно містити:
номер заявки та дату її подання;
відомості щодо заявника (щодо фізичної особи - прізвище, ім'я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) і номер паспорта, якщо особа через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу і має відмітку в паспорті, унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); щодо юридичної особи - повне найменування, ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ);
прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) або повне найменування представника заявника, реєстраційний номер представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного) (за наявності) (у разі якщо клопотання подається через представника заявника);
адресу для листування та номер телефону;
інформацію щодо діяльності заявника;
зазначення фактору (факторів), яким (якими) заявник обґрунтовує клопотання;
викладення обставин, якими заявник обґрунтовує наявність фактору (факторів), із зазначенням доказів, які їх підтверджують;
перелік додатків до клопотання.
3. До клопотання додаються:
документи, що підтверджують наявність щодо заявника факторів, визначених пунктом 2 та/або пунктом 3 розділу III цього Положення;
документ, що підтверджує повноваження представника на подання клопотання, або його засвідчена копія (якщо клопотання подається через представника).
4. Клопотання викладається українською мовою і повинно стосуватися однієї заявки.
До клопотання додаються оригінали документів або їх засвідчені копії. Якщо додатки до клопотання викладено іншою мовою, ніж українська, надається їх переклад українською мовою. В іншому разі вони не беруться до уваги.
У разі виникнення обґрунтованих сумнівів у достовірності такого перекладу Комісія має право вимагати надання нотаріального або іншого передбаченого законодавством засвідчення вірності цього перекладу.
Копія довіреності може бути засвідчена представником, якщо про право на засвідчення ним документів зазначено в довіреності. У такому випадку вірність копії довіреності з оригіналу довіреності забезпечується представником.
У разі подання представником клопотання в електронній формі він може додати до нього довіреність в електронній формі, підписану з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, або скановану електронну копію довіреності, засвідчену з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа. При цьому вірність сканованої електронної копії довіреності з оригіналу довіреності забезпечується представником.
5. Клопотання та додатки до нього повинні бути оформлені таким чином, щоб можна було з них робити копії чи їх відтворювати в будь-який інший спосіб та зберігати тривалий час.
6. Клопотання підписується заявником або його представником (якщо воно подається через представника заявника).
Підпис фізичної особи - підприємця складається з особистого підпису, власного імені та прізвища особи, яка підписує клопотання.
Підпис юридичної особи складається з повного найменування посади особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи, її особистого підпису, власного імені та прізвища і скріплюється печаткою (за наявності).
Якщо клопотання підписується представником заявника, перед особистим підписом зазначається статус цієї особи.
7. Клопотання може подаватися в паперовій або електронній формі.
8. Клопотання подається до УКРНОІВІ безпосередньо, через ІКС УКРНОІВІ або надсилається засобами поштового зв'язку до Комісії на адресу УКРНОІВІ.
Датою подання клопотання до Комісії є дата його одержання Комісією в разі безпосереднього його подання до УКРНОІВІ чи через ІКС УКРНОІВІ або дата подання його в установу зв'язку для відправлення до Комісії.
9. Клопотання у формі електронного документа може складатися лише з використанням спеціалізованого програмного забезпечення в ІКС УКРНОІВІ.
10. Клопотання у формі електронного документа підписується заявником або його представником з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
11. У разі якщо заявниками є декілька осіб, але не всі вони мають особисті ключі для накладення електронного підпису, накладати електронний підпис на клопотання в електронній формі може представник (за його наявності) або один із заявників, який має електронний підпис, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, та довіреність від інших заявників.
12. Заявник забезпечує достовірність відомостей, наведених у документах. У разі виникнення обґрунтованих сумнівів у їх достовірності Комісія може вимагати надання додаткових доказів для підтвердження зазначених відомостей.
13. Заявник може відкликати своє клопотання на будь-якому етапі його розгляду, подавши до Комісії відповідну заяву. Про задоволення заяви заявнику та структурному підрозділу УКРНОІВІ, який проводить експертизу заявки, протягом п'яти робочих днів з дати отримання такої заяви надсилається повідомлення. Розгляд клопотання припиняється.
V. Розгляд клопотання
1. Комісія розглядає клопотання протягом двох місяців з дати прийняття його до розгляду.
2. Розгляд клопотання складається з попереднього розгляду та розгляду клопотання на засіданні Комісії. Результати попереднього розгляду відображаються в повідомленні. За результатами розгляду клопотання Комісія приймає рішення.
3. Попередній розгляд клопотання здійснюється секретарем Комісії з метою перевірки відповідності клопотання вимогам пунктів 1 - 11 розділу IV цього Положення та підтвердження зазначеної в абзаці третьому пункту 2 розділу IV цього Положення інформації в державних електронних інформаційних ресурсах.
Інформація, що підтверджує відомості, зазначені в абзаці третьому пункту 2 розділу IV цього Положення, отримується УКРНОІВІ без участі заявника на підставі зазначених у клопотанні відомостей у порядку електронної інформаційної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
4. За відповідності клопотання вимогам пунктів 1 - 11 розділу IV цього Положення протягом десяти робочих днів з дати його надходження до Комісії повідомлення про прийняття клопотання до розгляду, підписане головою Комісії, надсилається заявнику та структурному підрозділу УКРНОІВІ, який проводить експертизу заявки. З дати надсилання повідомлення проведення експертизи заявки зупиняється.
Датою прийняття клопотання до розгляду є дата надсилання заявнику відповідного повідомлення.
5. У разі невідповідності клопотання вимогам пунктів 1 - 11 розділу IV цього Положення та/або відсутності в державних електронних інформаційних ресурсах інформації, що підтверджує відомості, зазначені в абзаці третьому пункту 2 розділу IV цього Положення, клопотання залишається без руху, про що заявнику протягом десяти робочих днів з дати його надходження до Комісії надсилається повідомлення, підписане головою Комісії. У повідомленні про залишення клопотання без руху зазначаються всі виявлені недоліки клопотання та/або пропонується надати документи, що підтверджують інформацію, зазначену в абзаці третьому пункту 2 розділу IV цього Положення.
6. Заявник повинен усунути зазначені в повідомленні недоліки та/або надати документи, що підтверджують інформацію, зазначену в абзаці третьому пункту 2 розділу IV цього Положення, протягом двох місяців з дати його одержання. Якщо заявником не усунуто недоліки та/або не надано запитувані документи в установлений строк, клопотання не підлягає розгляду. У разі визнання клопотання таким, що не підлягає розгляду, заявнику та структурному підрозділу УКРНОІВІ, який проводить експертизу заявки, надсилається про це повідомлення не пізніше п'ятнадцяти робочих днів з дня закінчення строку на усунення недоліків.
7. За вмотивованим клопотанням заявника строк розгляду клопотання може бути продовжено, але не більше ніж на два місяці, про що заявнику надсилається повідомлення.
8. Розгляд клопотання на засіданні Комісії розпочинається з відкриття головуючим засідання та оголошення клопотань, що розглядаються.
9. Розгляд клопотання на засіданні Комісії включає:
доповідь секретаря Комісії з викладенням суті клопотання та інформації про наявність чи відсутність станом на дату проведення засідання відомостей про те, що заявник є особою, до якої застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції);
відповіді секретаря Комісії на запитання членів комісії (за наявності);
перевірку наявності щодо заявника факторів, визначених пунктом 2 розділу III цього Положення, та відсутності підстав, визначених пунктом 4 розділу III цього Положення, для чого досліджуються надані заявником документи та загальнодоступна інформація про осіб, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), - щодо клопотання про надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви держави Україна та/або міжнародного літерного коду держави Україна;
перевірку наявності щодо заявника факторів, визначених пунктом 3 розділу III цього Положення, та відсутності підстав, визначених пунктом 4 розділу III цього Положення, для чого досліджуються надані заявником документи та загальнодоступна інформація про осіб, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), - щодо клопотання про надання дозволу на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України;
перевірку наявності щодо заявника факторів, визначених пунктами 2 і 3 розділу III цього Положення, та відсутності підстав, визначених пунктом 4 розділу III цього Положення, для чого досліджуються надані заявником документи та загальнодоступна інформація про осіб, до яких застосовано персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), - щодо клопотання про надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви, міжнародного літерного коду держави Україна та на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України;
заслуховування міркувань членів Комісії;
прийняття рішення, резолютивна частина якого відображається в протоколі.
10. Якщо Комісія під час засідання дійде висновку про необхідність надання заявником додаткових матеріалів для підтвердження наявності щодо заявника факторів, визначених розділом III цього Положення, розгляд клопотання зупиняється, про що зазначається в протоколі.
Заявнику протягом п'яти робочих днів з дати засідання Комісії надсилається повідомлення про необхідність надання додаткових матеріалів.
Додаткові матеріали повинні бути надані до Комісії у строк та в порядку, що визначені в пункті 6 цього розділу.
Розгляд клопотання відновлюється з дати надходження до Комісії запитуваних матеріалів.
11. Разом з додатковими матеріалами заявник може подати заяву про участь у засіданні Комісії. Повідомлення про запрошення на засідання Комісії повинно бути вручено заявнику не пізніше ніж за п'ять робочих днів до засідання.
Заявник може подати заяву про участь у засіданні Комісії в режимі відеоконференції. У цьому разі в повідомленні про запрошення на засідання Комісії зазначається посилання, за яким можна приєднатися до відеоконференції, яке надсилається на адресу електронної пошти, зазначену в заяві про участь у засіданні Комісії в режимі відеоконференції.
Під час розгляду клопотання на засіданні заявник може надавати пояснення Комісії, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час розгляду його клопотання.
У разі неявки заявника на засідання клопотання розглядається за наявними матеріалами.
12. Заявник має право внести зміни до заявки, пов'язані зі зміною особи заявника. У разі надходження клопотання про внесення змін до заявки, пов'язаних з особою заявника, Комісія протягом п'яти робочих днів з дня отримання такого клопотання надсилає до структурного підрозділу УКРНОІВІ, який проводить експертизу заявки, таке клопотання та повідомлення про припинення розгляду клопотання, а заявнику - повідомлення про припинення розгляду клопотання.
13. Протягом п'ятнадцяти робочих днів після внесення змін до заявки, пов'язаних з особою заявника, УКРНОІВІ надсилає заявнику повідомлення про необхідність надання йому дозволу.
14. У разі якщо після надання дозволу до заявки внесено зміни щодо особи заявника, УКРНОІВІ надсилає новому заявнику повідомлення про необхідність надання йому дозволу.
15. Про хід засідання Комісії складається протокол.
У протоколі зазначаються:
дата проведення засідання Комісії;
перелік присутніх членів Комісії;
порядок денний засідання;
питання, що розглядалися на засіданні;
прийняті Комісією рішення.
Протокол підписують усі члени Комісії, які брали участь у засіданні, та секретар.
16. Інформація про засідання Комісії із зазначенням переліку клопотань, які винесено на її розгляд, розміщується на вебсайті УКРНОІВІ не пізніше ніж за п'ять робочих днів до його проведення.
VI. Рішення Комісії
1. Кінцеві результати розгляду клопотання, що не відкликане або не вважається відкликаним, відображаються в рішенні Комісії.
2. У разі якщо Комісією встановлено, що клопотання відповідає вимогам пунктів 1 - 11 розділу IV цього Положення, та за наявності щодо заявника хоча б одного з факторів, визначених пунктом 2, та/або хоча б двох факторів, визначених пунктом 3 розділу III цього Положення, Комісія приймає рішення про надання дозволу.
3. У разі якщо Комісією встановлено, що клопотання не відповідає вимогам хоча б одного з пунктів 1 - 11 розділу IV цього Положення, та за недоведеності щодо заявника хоча б одного з факторів, визначених пунктом 2 та/або хоча б двох факторів, визначених пунктом 3 розділу III цього Положення, Комісія приймає рішення про відмову в наданні дозволу.
4. Рішення складається за формою, наведеною в додатку 2 до цього Положення, і підписується головуючим.
Рішення оформлюється в паперовій та/або електронній формі з використанням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
5. Рішення Комісії надсилається заявнику не пізніше п'ятнадцяти робочих днів з дати проведення засідання Комісії, на якому це рішення прийнято.
Комісія не пізніше п'ятнадцяти робочих днів з дати проведення засідання Комісії, на якому це рішення прийнято, надсилає його до структурного підрозділу УКРНОІВІ, який проводить експертизу заявки.
6. Рішення Комісії оприлюднюються на вебсайті УКРНОІВІ не пізніше п'ятнадцяти робочих днів з дати проведення засідання Комісії, на якому це рішення прийнято.
7. Відомості про заявки, за якими надано дозвіл, опубліковуються в електронному офіційному бюлетені "Промислова власність".
VII. Листування із заявником
1. Повідомлення, рішення та листи надсилаються заявнику за поштовою адресою для листування, вказаною в клопотанні, реєстрованим поштовим відправленням з рекомендованим повідомленням про вручення.
У разі повернення поштового відправлення з документами, які не одержані адресатом з незалежних від УКРНОІВІ причин, вважається, що такі документи вручено адресату належним чином. Датою одержання такого відправлення адресатом вважається дата проставлення в поштовому повідомленні відмітки про причини неотримання відправлення.
2. Якщо листування із заявником щодо заявки ведеться в електронній формі через особистий кабінет в ІКС УКРНОІВІ, повідомлення, рішення та листи у формі електронних документів вважаються одержаними адресатом з часу надходження від нього електронного повідомлення із зазначеним часом про доставку цих документів адресату.
Якщо електронне повідомлення з підтвердженням отримання зазначеного електронного документа не надходить від адресата більше ніж один місяць з дати доставки цього документа до його особистого кабінету в ІКС УКРНОІВІ, електронний документ вважається одержаним адресатом, а датою одержання цього документа вважається дата, наступна після спливу одного місяця з дати надходження документа до особистого кабінету адресата.
У разі одержання від адресата повідомлення про відхилення відповідного електронного документа УКРНОІВІ усуває причини відхилення і повторно надсилає цей документ заявнику. Якщо таке повідомлення одержано від адресата, який не має надійних засобів кваліфікованого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа, заявнику за адресою на території України надсилається відповідний документ у паперовій формі.
VIII. Оскарження рішення Комісії
1. Рішення Комісії може бути оскаржено заявником у судовому порядку протягом строку, встановленого законодавством України.
Начальник управління інтелектуальної власності та інновацій | Андрій АНІСІМОВ |
Додатки
до Положення про Комісію з надання дозволу на використання в торговельній марці офіційної назви та міжнародного літерного коду держави Україна та/або на включення до зображення торговельної марки імітації малого Державного Герба України
( див. текст )