МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Н А К А З
Міністра оборони України
18.02.2003 N 40 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2003 р.
за N 167/7488
Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 05.06.2001 N 185
З метою удосконалення порядку сповіщення сімей або найближчих родичів про загибель (смерть) військовослужбовців
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Інструкції про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби, затвердженої наказом Міністра оборони України від 5 червня 2001 року N 185, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 червня 2001 року за N 524/5715 (додаються).
2. Наказ розіслати до окремої військової частини.
Міністр оборони України генерал армії України | В.П.Шкідченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністра оборони
України
18.02.2003 N 40
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 лютого 2003 р.
за N 167/7488
ЗМІНИ
до Інструкції про організацію поховання військовослужбовців, які загинули (померли) під час проходження військової служби ( z0524-01 )
Пункт 2.1. Інструкції викласти в такій редакції:
"2.1 Командир військової частини зобов'язаний у той самий день особисто по телефону та телеграмою сповістити про загибель (смерть) військовослужбовця відповідного військового комісара та надіслати йому поштою письмове повідомлення встановленого зразка за формою, наведеною у додатку 2 до пунктів 3.5 і 4.2 цієї Інструкції (останнє, у разі потреби, може бути надіслане після закінчення проведення службового розслідування). У телеграмі необхідно зазначити дату та причину загибелі (смерті) військовослужбовця. Якщо смерть настала з вини військовослужбовця (необережність, самогубство, унаслідок дії з ознаками злочину), командир військової частини обов'язково вказує про це в письмовому повідомленні.
Військовий комісар зобов'язаний у день отримання телеграми негайно інформувати представників місцевої державної адміністрації або органів місцевого самоврядування за місцем проживання сім'ї про загибель (смерть) військовослужбовця із зазначенням її причин; особисто (по змозі в присутності лікаря) сповістити близьких родичів загиблого (померлого). Узгодити з рідними загиблого (померлого) військовослужбовця, представниками місцевої державної адміністрації або органів місцевого самоврядування місце, час та порядок поховання загиблого (померлого) військовослужбовця.
Після отримання від військової частини письмового повідомлення встановленого зразка за формою, наведеною у додатку 2 до пунктів 3.5 і 4.2 цієї Інструкції, військовий комісар особисто передає його сім'ї або близьким родичам, інформує їх щодо пільг, передбачених законами та іншими нормативно-правовими актами України, та роз'яснює порядок порушення клопотання про призначення пенсії (допомоги) сім'ї загиблого (померлого) військовослужбовця.
Командир українського миротворчого контингенту про загибель (смерть) військовослужбовця зобов'язаний у той самий день особисто по телефону та телеграмою доповісти головнокомандувачу виду Збройних Сил України, якому підпорядкований. Останній зобов'язаний у день отримання телеграми сповістити сім'ю про загибель (смерть) військовослужбовця через відповідного військового комісара.
У кожному військовому комісаріаті обладнується стенд, де розміщується повна інформація щодо прав на отримання пільг і різного роду виплат, передбачених чинним законодавством України, сім'ям або найближчим родичам загиблих (померлих) військовослужбовців".
Начальник управління служби військ і режиму Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор | У.Ю.Уразов |