• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Порядок проведення атестації та експертизи цілительських здібностей осіб, які виявили бажання займатись медичною діяльністю в галузі народної і нетрадиційної медицини

Міністерство охорони здоровя України  | Порядок від 10.08.2000 № 195 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Порядок
  • Дата: 10.08.2000
  • Номер: 195
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Порядок
  • Дата: 10.08.2000
  • Номер: 195
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
N 195 від 10.08.2000
Затверджено
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України
10.08.2000 N 195 ( z0150-01 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 лютого 2001 року
за N 151/5342
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства охорони здоров'я N 822 від 23.09.2013 )
Порядок проведення атестації та експертизи цілительських здібностей осіб, які виявили бажання займатись медичною діяльністю в галузі народної і нетрадиційної медицини
Наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:
- Атестація - контроль рівня знань та практичних навичок з основ медичних знань та конкретного медичного напрямку в галузі народної і нетрадиційної медицини (далі - НіНМ) особи, яка виявила бажання використовувати методи НіНМ у медичній діяльності.
- Експертиза - перевірка практичних навичок та вмінь особи, яка виявила бажання використовувати методи НіНМ у медичній діяльності.
- Претендент - особа, яка виявила бажання здійснювати медичну діяльність у галузі НіНМ та проходить атестацію й експертизу з метою підтвердження її здібностей.
- Протокол (програма) випробування - документ, у якому викладено обгрунтування, мету та завдання, планування, методологію та організацію клінічного випробування (експертизи), а також методи опрацювання даних (включаючи статистичні).
1. Методи, які застосовуються в народній і нетрадиційній медицині
Методи, що застосовуються у НіНМ, класифікуються таким чином:
1.1. Методи, що мають доведену практичну цінність.
1.2. Методи, цінність яких є сумнівною і вимагає додаткового вивчення та підтвердження.
1.3. Методи, що визнаються небезпечними і шкідливими та застосування яких має бути припинено.
2. Загальні положення атестації та експертизи
2.1. Ураховуючи різноманітність напрямків НіНМ, до осіб без спеціальної освіти, які виявили бажання займатися медичною діяльністю у цій галузі (далі - Претендент), установлюються загальні та спеціальні вимоги.
2.2. Загальні вимоги до осіб без спеціальної медичної освіти, які виявили бажання займатися медичною діяльністю у галузі НіНМ, передбачають опанування медичних знань, навичок та вмінь в обсязі, що відповідає вимогам програми "Основи медичних знань", які затверджуються МОЗ України.
2.3. Для об'єктивного висновку щодо рівня підготовки Претендента відповідно до поданої ним заяви проводиться співбесіда із співробітниками Комітету з питань НіНМ при Міністерстві охорони здоров'я України (далі - Комітет).
При поданні заяви необхідно представити документ, що засвідчує особу Претендента.
2.4. Для проходження співбесіди Претендент повинен подати такі документи:
- довідку про стан здоров'я за формою Ф 086У;
- довідку встановленого зразка про стан здоров'я від психіатра;
- копії документів, що засвідчують рівень освіти, необхідні для здійснення діяльності в галузі НіНМ, а саме: свідоцтва, атестати, дипломи, інші документи, які видані в установленому порядку державними навчальними закладами освіти системи МОЗ України різного рівня акредитації, науковими закладами або такими, що до них прирівняні, і мають право видавати документи державного зразка згідно з чинним законодавством України;
- дві фотокартки;
- ксерокопію першої та другої сторінок паспорта.
Заяву розглядає Комітет протягом десяти робочих днів з дня її подання і приймає рішення щодо подальшого проходження атестації та експертизи здібностей Претендента в галузі НіНМ.
2.5. При позитивному рішенні Комітетом видається направлення до закритого акціонерного товариства Української асоціації народної медицини (м. Київ) або інших організацій, визначених МОЗ України, для подальшої атестації та експертизи здібностей Претендента.
2.6. Експертна оцінка діагностичних та лікувальних здібностей Претендента, залежно від методу НіНМ, який застосовується, складається з двох етапів:
- атестація рівня підготовки (теоретичний етап);
- експертиза здібностей (клінічний етап).
2.7. З Претендентом укладається угода про умови та порядок проходження атестації та експертизи.
2.8. На кожного Претендента оформлюється атестаційно-експертна картка (додаток 1).
2.9. При позитивному результаті атестації складається протокол (програма) (далі - Протокол) проведення клінічної експертизи здібностей Претендента відповідно до зазначеного ним методу в галузі НіНМ (додаток 2).
3. Тестування рівня теоретичної підготовки претендента в галузі НіНМ
3.1. Визначення обсягу теоретичних знань і оцінка професійних умінь Претендента здійснюються за результатами відповідних тестових та ситуаційних завдань.
3.2. Тестові та ситуаційні завдання складаються спеціалістами організації в галузі НіНМ погоджуються з Комітетом. При тестуванні оцінюються:
- рівень професійного уміння;
- знання принципів методу, який використовується Претендентом.
Результати тестового контролю та ситуаційних завдань уносяться до атестаційної картки (додаток 3).
Позитивним уважається результат, що дорівнює не менше 70 відсоткам.
3.3. При незадовільному результаті (менше 70 відсотків правильних відповідей) Претендент не допускається до проходження клінічного етапу експертизи.
Повторне тестування може бути проведене після засвоєння Претендентом необхідного обсягу знань з програми "Основи медичних знань" та напрямків НіНМ.
4. Оцінка діагностичних та/або лікувальних здібностей претендента
4.1. Процедура оцінки діагностичних та лікувальних здібностей Претендента вимагає спеціальних умов і проводиться в підрозділах визначеної організації.
4.2. Перед початком клінічного етапу Претендент повинен надати пояснювальну записку з описом та обгрунтуванням методу, який він буде застосовувати для діагностики, лікування, профілактики.
4.3. Організація планування та координація проведення клінічного етапу експертизи покладаються на лікаря клінічного відділення, де проводиться експертиза, завідувача цього відділення та експерта, який відповідає за даний напрямок НіНМ.
4.4. Проведення клінічної експертизи за Протоколом передбачає:
- відбір хворих;
- оцінку здібностей Претендента з діагностики захворювання та/або впливу на його перебіг;
- аналіз результатів клінічних випробувань;
- складання звіту про клінічний етап експертизи.
4.5. Лікар, під контролем якого Претендент проходить експертизу здібностей в галузі НіНМ, зобов'язаний вести облікову документацію:
- журнал обліку діагностичних та/або лікувальних процедур, де зазначаються дані пацієнтів (прізвище, ім'я та по батькові, вік, стать, місце проживання), діагноз, обсяг лікувальних процедур, спостереження за динамікою стану хворого та висновок лікаря щодо ефективності проведеного лікування;
- обліковий листок хворого (додаток 4).
4.6. На кожного Претендента оформлюється картка, у якій зазначаються аналізи результатів проведення клінічної експертизи (додаток 5).
4.7. Інформація про діагностичні здібності Претендента вноситься до картки оцінки результатів діагностування.
Після кожної проведеної діагностичної та/або лікувальної процедури Претендент заповнює відповідні графи облікового листка на хворого, зазначаючи діагноз, використаний ним метод лікування, опис самопочуття хворого та результати лікування.
Результати об'єктивних і суб'єктивних досліджень хворого уносить лікар клінічного відділення у відповідні графи облікового листка.
4.8. Відбір хворих для клінічного етапу експертизи здійснюється за такими критеріями:
- наявність гострого або хронічного захворювання (при відсутності загрози для життя хворого), яке потребує перебування у стаціонарних умовах не менше двох тижнів;
- здатність критично оцінювати свій стан і відповідати на запитання, пов'язані з випробуванням;
- письмова згода хворого про його обізнаність з метою, завданням, методикою діагностування та/або лікуванням і згода на участь у випробуванні (додаток 6).
4.9. Обов'язковою умовою при доборі хворих повинна бути клініко-лабораторна оцінка стану патологічного процесу та підтвердження діагностичних та/або лікувальних здібностей Претендента.
4.10. Відбір пацієнтів з певними захворюваннями здійснюється лікарем клінічного відділення й експертом організації, у якій проводиться експертиза.
4.11. Група хворих добирається у кількості не менше десяти осіб з чіткими симптомами (одного класу хвороб), що виявляються і оцінюються на підставі результатів об'єктивних методів дослідження.
4.12. При оцінці діагностичних та/або лікувальних здібностей Претендента лікарем визначаються методи діагностики та лікування, якими володіє Претендент. У разі потреби уточнюються захворювання, до лікування яких Претендент виявив здібності.
4.13. Результат уважається позитивним, якщо діагностичний та/або лікувальний ефект спостерігається не менше ніж у 80 відсотків хворих, про що робиться запис в експертній картці Претендента.
4.14. Для оцінки ефективності проведення діагностики та лікування лікар клінічного відділення порівнює об'єктивні й суб'єктивні клінічні результати загальноприйнятого лікування і діагностику та/або лікування, проведені Претендентом.
4.15. Експертну оцінку діагностичних та/або лікувальних здібностей Претендента дають лікар і завідувач клінічного відділення організації, у якій проводилась експертиза.
Результати експертної оцінки вносяться до картки аналізу результатів проведення клінічної експертизи Претендентом.
4.16. Здібності Претендента до діагностики та/або лікування зазначаються в атестаційно-експертному висновку.
5. Контроль якості клінічних випробувань
5.1. Контроль якості клінічних випробувань здійснюється атестаційно-експертною комісією. Після кожного контрольного відвідування клінічних баз складаються акти у двох примірниках: один зберігається в організації, у якій проводяться атестація та експертиза, а другий - у Комітеті.
5.2. Лікар клінічного відділення відповідає за дотримання клінічних випробувань згідно з Протоколом. Усі результати лікар повинен систематично вносити до історії хвороби та в обліковий листок хворого, у якому обгрунтовується достовірність проведеної діагностики та/або лікування.
5.3. Завідувач клінічного відділення, на базі якого проводиться клінічний етап експертизи, щомісяця складає звіт, у якому зазначає такі дані:
- кількість Претендентів, що пройшли експертизу;
- методи НіНМ, за допомогою яких проводилась діагностика та/або лікування;
- кількість хворих, яких діагностували та/або лікували, із зазначенням статі, віку, діагнозу, особливостей стану, ускладнень, даних про вплив Претендента на перебіг хвороби;
- аналіз отриманих даних із зазначенням відмінностей або переваг випробуваних методів НіНМ, лікувального впливу в порівнянні із загальноприйнятими методами діагностики та/або лікування.
Звіт підписується завідувачем клінічного відділення, на базі якого проводилась клінічна експертиза, і направляється в експертний відділ організації.
5.4. Щомісяця та в кінці року організації, у яких проводиться атестація та експертиза, подають до Комітету звіт про результати атестації та експертизи.
6. Оцінка результатів теоретичного та клінічного етапів експертизи
6.1. Атестаційно-експертна комісія організації, де проводиться атестація та експертиза, складається з непарної кількості осіб (не менше п'яти), є постійно діючою, її персональний склад затверджується наказом. Очолює атестаційно-експертну комісію - голова.
6.2. Атестаційно-експертна комісія розглядає не рідше одного разу на місяць результати проходження теоретичного та клінічного етапів експертизи і приймає рішення про наявність або відсутність у Претендента здібностей до медичної діяльності в галузі НіНМ. Рішення атестаційно-експертної комісії оформляються протоколом.
6.3. Претенденту, який успішно пройшов атестацію та експертизу, видається атестаційно-експертний висновок із зазначенням дати контрольної атестації та експертизи, конкретного виду медичної діяльності в галузі НіНМ та фаху лікаря, разом з яким має проводитись медична діяльність, а в разі потреби вказуються захворювання, при лікуванні яких виявлено позитивний результат (додаток 7).
Атестаційно-експертний висновок підписується головою експертної комісії, завідувачем відділу експертизи і завіряється печаткою.
6.4. Претенденту, у якого при проходженні атестації та експертизи не виявлено здібностей в галузі НіНМ, відмовляється у видачі атестаційно-експертного висновку. Рішення про відмову видачі Претенденту атестаційно-експертного висновку приймається на засіданні атестаційно-експертної комісії та оформляється протоколом. Протягом трьох робочих днів після засідання атестаційно-експертної комісії Претенденту видається витяг з протоколу засідання (підписаний головою комісії і завірений печаткою) із зазначенням причин відмови у видачі атестаційно-експертного висновку.
Після прийняття атестаційно-експертною комісією рішення про відмову видачі Претенденту атестаційно-експертного висновку протягом десяти робочих днів він має право звернутися до голови атестаційно-експертної комісії із заявою про проведення повторної атестації та/або експертизи.
Голова атестаційно-експертної комісії не пізніше п'яти робочих днів після одержання заяви про проведення повторної атестації та/або експертизи може призначити повторну атестацію та/або експертизу з визначенням терміну.
Рішення атестаційно-експертної комісії за результатами повторної атестації та/або експертизи є остаточним і може бути оскаржене в установленому законодавством порядку.
6.5. У разі непроходження Претендентом атестації та/або експертизи атестаційно-експертний висновок не видається.
6.6. Термін дії атестаційно-експертного висновку - три роки.
6.7. При проходженні повторної атестації та експертизи Претендент повинен подати всі документи, зазначені в п. 2.4, та звіт про медичну діяльність в галузі НіНМ за три останні роки, погоджений лікарем, з яким працював Претендент.
Звіт повинен бути складений на підставі результатів медичної діяльності особи, підтверджений результатами статистичного аналізу згідно з обліковою медичною документацією, висновком та пропозиціями лікаря щодо ефективності методу, який застосовує особа.
6.8. Особа, що практикує в галузі НіНМ, підвищує рівень знань відповідно до програми "Основи медичних знань" та володіння методами НіНМ за програмами, затвердженими МОЗ України, на курсах, які проводяться державними навчальними закладами системи МОЗ України різного рівня акредитації, науковими закладами, закладами підвищення кваліфікації і підготовки кадрів або прирівняними до них, що мають право видавати документи державного зразка згідно з чинним законодавством України.
Голова Комітету з питань
народної і нетрадиційної
медицини при МОЗ України


Т.П.Гарник
Додаток 1
до пункту 2.8 Порядку проведення
атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної
медицини
--------
| Фото | Атестаційно-експертна картка
--------
Прізвище, ім'я та по батькові особи, яка атестується і
проходить експертизу _____________________________________________
Дата народження _____________________________________________
Адреса проживання і телефон _________________________________
Організація, у якій проводяться атестація та експертиза _____
__________________________________________________________________
Клінічна база _______________________________________________
Відділення __________________________________________________
Лікар клінічного відділення _________________________________
Зав.відділенням _____________________________________________
Експерт _____________________________________________________
Додаток 2
до пункту 2.9 Порядку проведення
атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної
медицини
Погоджено: Затверджено:
Керівник організації, Голова Комітету з питань
у якій проводиться народної і нетрадиційної
експертиза медицини при МОЗ України
_____________________ __________________________
(підпис) (підпис)
"_______"____________ "_______"_________________
Протокол (програма)
проведення клінічної експертизи здібностей Претендента в галузі народної і нетрадиційної медицини
Методом __________________________
(указати)
Виконавець __________________________________________________
(ініціали, прізвище Претендента)
Назва організації, на клінічній базі якої проводиться
експертиза, ______________________________________________________
1. Відповідальні за проведення експертизи
Керівник експертизи (підпис) (ініціали, прізвище)
Необхідно надати інформацію про адресу, телефони та інші
реквізити організації та підрозділів (лабораторій), у яких
приводитиметься експертиза. Реквізити учасників із зазначенням їх
професії та посади.
Претендент (підпис) (ініціали, прізвище)
2. Обгрунтування методу
Обгрунтування методу, який застосовується Претендентом, з показаннями, діагностикою, профілактикою та оптимізацією лікування. Указати схему, за якою приводитиметься лікування за даним методом народної і нетрадиційної медицини (далі - НіНМ).
Опис та обгрунтування порядку призначення режиму дозування і тривалості лікування. Посилання на спеціальні медичні літературні джерела.
3. Мета експертизи
Детальний опис мети і завдання клінічної оцінки експертизи
здібностей Претендента.
Метою проходження клінічної експертизи є оцінка безпечності
та ефективності методу ________________________________________
для діагностики та/або лікування _________________________________
(указати захворювання)
4. Умови проведення експертизи
Експертиза є контрольованою і відкритою. Проводиться на
______ пацієнтах, які розділені на ___________ груп. Кількість
пацієнтів визначається в кожному окремому випадку індивідуально
(але не менше трьох в групі), що обгрунтовується статистичними
розрахунками. Термін діагностики та/або лікування пацієнтів даним
методом становить _____________. Клініко-лабораторні показники
визначаються залежно від захворювання, стану пацієнта та методу,
який застосовується.
5. Етичні та правові аспекти
Претендент ознайомлюється в Комітеті з питань НіНМ при МОЗ України з принципами Гельсінської декларації та Основами законодавства України про охорону здоров'я.
Претендент гарантує, що експертиза буде ним проведена відповідно до принципів Гельсінської декларації та Основ законодавства України про охорону здоров'я.
Пацієнта інформують перед початком експертизи про значення, сутність та обсяг діагностичних та/або клінічних випробувань, а також про своє право в будь-який час змінити рішення та відмовитись від участі в експертизі без пояснення причини, що спонукала його до такого рішення. Пацієнт також повинен дати згоду виконувати вимоги лікаря та Претендента щодо режиму лікування.
У разі згоди пацієнта брати участь в експертизі він повинен дати на це письмову згоду, яка зберігається в документах Претендента.
Контроль за дотриманням прав людини, умов безпеки, етичних та моральних норм у процесі проведення експертизи здійснює Комітет з питань НіНМ при МОЗ України, а також регіональні комісії з питань етики.
6. Відбір пацієнтів
6.1. Критерії відбору
До участі в проведенні експертизи відбираються пацієнти обох статей, діти - за письмовою згодою батьків або опікунів. Обов'язковою умовою є наявність письмової згоди пацієнта на участь в експертизі.
6.2. Протипоказання до відбору пацієнтів для експертизи
Протипоказаннями до відбору пацієнтів для експертизи є підвищена чутливість до методу (препарату), який вивчається, вагітність, період лактації, інфекційні хвороби, психічні захворювання, наркоманія та інші захворювання, які, на думку лікаря, можуть перешкоджати участі пацієнта у проведенні експертизи.
7. Додаткові види лікування
Указати додаткові види лікування, що використовувались для отримання максимального ефекту діагностики та/або лікування та які враховуються при оцінці діагностичних, лікувальних здібностей Претендента.
--------------------------------------------------------------
| Назва |Доза| Спосіб | Частота | Дата | Дата |
|препарату| |застосування|використання|початку|закінчення |
|---------+----+------------+------------+-------+-----------|
--------------------------------------------------------------
8. Схема обстеження пацієнта
У стаціонарі пацієнти проходять клініко-лабораторне та інструментальне обстеження за загальноприйнятими методиками. Проводиться вербальна оцінка інтенсивності синдромів.
У документацію заносяться такі дані про пацієнта:
Демографічні показники:
- дата народження;
- стать;
- вага тіла;
- зріст.
Анамнестичні дані:
- попередні захворювання;
- супутні захворювання і супутнє лікування.
Первинний анамнез:
- початок та перебіг захворювання;
- клініко-лабораторні, інструментальні показники;
- попереднє лікування.
Діагноз захворювання.
Які показники оцінюються у пацієнтів перед проведенням та після курсу лікування, що визначається індивідуально.
9. Критерії оцінки ефективності
Загальна клінічна оцінка ефективності лікування може бути визначена лікарем для кожного пацієнта за суб'єктивними та об'єктивними критеріями. Оцінка окремих симптомів (за ступенем виразності) проводиться за допомогою вербальної шкали: 0 - не відрізняється, 1 - легкий ступінь, 2 - середній ступінь, 3 - виражений ступінь.
-------------------------------------------------------------
| Симптоми | До лікування | Після курсу лікування |
|--------------+------------------+-------------------------|
| | 0 1 2 3 | 0 1 2 3 |
-------------------------------------------------------------
10. Критерії сприймання методу
Сприймання лікування методами НіНМ визначається на підставі вербальної оцінки суб'єктивних симптомів, відчуттів, про які пацієнт повідомляє лікаря, та з урахуванням об'єктивних даних відповідних клініко-лабораторних та інструментальних показників (за системами та органами).
-------------------------------------------------------------
| Вид обстеження | До лікування | Після завершення ______ |
| | | курсу лікування |
|----------------+---------------+--------------------------|
-------------------------------------------------------------
11. Побічні реакції та ефекти
У ході експертизи реєструються всі прояви, які виникають у результаті впливу Претендента на стан пацієнта за період експертизи, включаючи супутні захворювання і нещасні випадки. Небажаний ефект не обов'язково може бути викликаний впливом Претендента, але це обов'язково повинно бути зафіксовано в документації.
Відхилення клініко-лабораторних показників від норми під час експертизи також є небажаними ефектами, як і всі інші побічні прояви.
------------------------------------------------------------
| Дата | Побічний ефект | Ступінь виразності| Заходи щодо |
| | | | усунення |
|------+-----------------+-------------------+-------------|
------------------------------------------------------------
Особливої уваги потребують небажані ефекти, які:
- призводять до смерті пацієнта;
- небезпечні для життя;
- призводять до втрати працездатності;
- продовжують термін госпіталізації.
Небажані побічні ефекти повинні реєструватися за ступенем тяжкості, видами ефекту, тривалістю та частотою проявів. Вони простежуються лікарем до нормалізації стану пацієнта та/або визначення їх причин.
12. Переривання проведення експертизи
Критеріями для переривання експертизи є:
- поява побічних ефектів у більш як 30% пацієнтів;
- неможливість проводити експертизу відповідно до плану та графіка;
- заява Претендента з обгрунтованою відмовою брати подальшу участь в експертизі.
Критеріями для переривання діагностики та/або лікування методами НіНМ для конкретного пацієнта є:
- відмова батьків (родичів, опікунів) пацієнта від участі в лікуванні методами НіНМ;
- порушення режиму лікування;
- необхідність проведення іншого лікування;
- інші причини.
Для прийняття рішення про переривання лікування у конкретного пацієнта достатньо наявності одного з названих критеріїв.
Кожне переривання діагностики та/або лікування методами НіНМ та причини, які призвели до цього у конкретного пацієнта, дата та супутні обставини повинні бути зафіксовані в документації. Також необхідно провести остаточне обстеження пацієнта. Керівник експертизи повинен бути поінформований про кожен випадок переривання діагностики та/або лікування методами НіНМ. У разі потреби, пацієнта, що вибув, потрібно замінити іншим, який повинен пройти діагностику та/або лікування в повному обсязі.
13. Оцінка отриманих результатів
13.1. Ефективність
Загальна клінічна ефективність діагностики та/або лікування методами НіНМ для кожного пацієнта може бути визначена за такими критеріями (вербальна шкала в балах):
- позитивний ефект - 3;
- відсутність ефекту - 2;
- небажані або побічні ефекти - 1;
- негативний ефект - 0.
13.2. Сприйняття
Сприйняття пацієнтами діагностики та/або лікування методами НіНМ може бути оцінено за такими критеріями:
- клініко-лабораторні показники;
- інструментальні показники.
Показники статистично опрацьовує лікар клінічного відділення, а ті, що знаходяться за межею норми, зазначає окремо. Небажані та побічні ефекти деталізуються та розподіляються за групами.
14. Закінчення експертизи
Звіт про отримані результати експертизи повинен уміщувати всю вищезазначену інформацію, висновки та рекомендації.
15. Опрацювання отриманих результатів
Опрацьовані методами математичної статистики результати діагностики та/або лікування методами НіНМ повинні включати таку інформацію:
- заплановану кількість пацієнтів та критерії їх залучення до аналізу ефективності і сприймання методу НіНМ;
- обгрунтованість адекватності використання даної кількості пацієнтів для конкретного методу НіНМ та терміну лікування;
- перелік обраних статистичних методів;
- визначення рівня вірогідності;
- обгрунтування умов, за якими припиняється експертиза у зв'язку з відсутністю вірогідного впливу Претендента на перебіг захворювання.
Позитивними вважаються результати, якщо рівень діагностики або позитивного впливу Претендента на стан здоров'я пацієнтів становить 80%.
16. Остаточний звіт
Остаточний звіт включає узагальнену інформацію про результати проведення клінічної експертизи цілительських здібностей Претендента в галузі НіНМ згідно з протоколом (програмою). Звіт складається лікарем клінічного відділення і затверджується керівником організації, у якій Претендент проходив експертизу.
17. Конфіденційність результатів експертизи
Претендент гарантує анонімність пацієнтів, яким було проведено діагностику та/або лікування методами НіНМ, а також конфіденційність отриманих результатів.
Зі свого боку, керівництво несе відповідальність за збереження документів, нерозголошення методу, результатів експертизи і використання їх для публікацій без згоди Претендента.
18. Відповідальні особи за експертизу
Лікар, під контролем якого
Претендент проходив експертизу (підпис) (ініціали, прізвище)
Претендент (підпис) (ініціали, прізвище)
Додаток 3
до пункту 3.2 Порядку проведення
атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної
медицини
Атестаційна картка
результатів проходження теоретичного етапу атестації та експертизи від "_________"________________
Прізвище, ім'я та по батькові Претендента ___________________
1. Основи медичних знань: тестування ________________________
білет N ___________________ результат ____________________
2. Професійна придатність (в галузі народної і нетрадиційної
медицини):
білет N _______________ тестування __________________________
(ситуаційні завдання)
результат ___________________________
Голова атестаційно-експертної
комісії (підпис) (ініціали, прізвище)
Завідувач відділу
експертизи (підпис) (ініціали, прізвище)
Члени комісії: (підпис) (ініціали, прізвище)
Секретар (підпис) (ініціали, прізвище)
Додаток 4
до пунктів 4.5, 4.7, 5.2 Порядку
проведення атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної медицини
Обліковий листок хворого
_____________________________________________________________
(прізвище, ім'я, по батькові хворого)
Номер історії хвороби _______________________________________
Дата народження _____________________________________________
Адреса проживання ___________________________________________
Прізвище, ім'я та по батькові Претендента ___________________
Оцінка діагностичних здібностей претендента
-----------------------------------------------------------------
| Дата | Висновок | Висновок лікаря про підтвердження |
|обстеження |Претендента| діагнозу хворого за результатами |
| | | обстеження |
| | |---------------------------------------|
| | |Інструментальними| Клініко- |Іншими |
| | | |лабораторними| |
|-----------+-----------+-----------------+-------------+-------|
-----------------------------------------------------------------
Підпис Претендента Підпис лікаря
Оцінка лікувальних здібностей претендента
Лікування, отримане хворим у стаціонарі ____________________,
за методом __________________________________________________
До застосування методу ______________________________________
У період застосування методу ________________________________
---------------------------------------------------------------------
| N |Дата | Оцінка | Оцінка результатів лікування хворого |
|з/п | | результатів | Претендентом за результатами обстеження |
| | | лікування |-----------------------------------------|
| | | Претендентом | Інструментальними| Клініко- |Іншими |
| | | | |лабораторними| |
|----+-----+--------------+------------------+-------------+--------|
---------------------------------------------------------------------
Підпис Претендента Підпис лікаря
----------------------------------------------------------------
| Назва | Доза| Спосіб | Частота | Дата | Дата |
|препарату | |застосування|використання|початку|закінчення |
|----------+-----+------------+------------+-------+-----------|
----------------------------------------------------------------
Підпис лікаря
Додаток 5
д о пунктів 4.6, 4.7, 4.15
Порядку проведення атестації та
експертизи цілительських
здібностей осіб, які виявили
бажання займатись медичною
діяльністю в галузі народної і
нетрадиційної медицини
Клінічна база _______________________________________________
Картка N ___________
Аналіз результатів проведення клінічної експертизи
Претендентом ________________________________________________
(ініціали, прізвище)
Уміння діагностувати: 1) методом ____________________________
2) середній рівень діагностики _______%
------------------------------------------------------------------
| Оцінка діагнозу % | Д і а г н о з | Висновок |
|----------------------| | |
|Основний |Остаточний | | |
|---------+------------+--------------------+--------------------|
----------+------------+--------------------+---------------------
---------------------------------------------------------------------------------
|Нозологічні|Кількість | Стійке |Поліпшення| Поліпшення | Без |Негативна|
| одиниці |пацієнтів |поліпшення| стану (%)|(суб'єктивно)|результату| реакція |
|захворювань| | стану (%)| | (%) | (%) | (%) |
|-----------+----------+----------+----------+-------------+----------+---------|
---------------------------------------------------------------------------------
Примітки та зауваження ______________________________________
_____________________________________________________________
Загальний висновок __________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Рівень діагностики __________________________________________
Діагностування методом ______________________________________
Перелік захворювань, які найкраще піддаються лікуванню:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Лікар, під контролем якого
працює Претендент (підпис) (ініціали, прізвище)
Додаток 6
до пункту 4.8 Порядку проведення
атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної
медицини
Згода N
Я, ___________________________________, 19_____р. народження.
Мешкаю за адресою ___________________________________________
Ознайомлений (а) з особливостями методу ____________________,
який використовує гр. ___________________________________________,
і даю згоду на проходження діагностики та/або курсу лікування за
цим методом мене/моєї дитини (потрібне підкреслити).
Дата ___________________ Підпис________________
Прізвище, ім'я та по батькові лікаря ________________________
Підпис лікаря _______________________________________________
Додаток 7
до пункту 6.3 Порядку проведення
атестації та експертизи
цілительських здібностей осіб,
які виявили бажання займатись
медичною діяльністю в галузі
народної і нетрадиційної
медицини
Атестаційно-експертний висновок
N ___________ від __________________
виданий ____________________________________________________,
(прізвище, ім'я, по батькові особи)
рік народження _____________________________________________,
про те, що він (вона) пройшов (ла) атестацію та експертизу в
галузі народної та нетрадиційної медицини за ________________
(метод)
Період медичної діяльності в галузі народної та нетрадиційної
медицини особи, яка пройшла атестацію та експертизу,
______________________
(термін)
Результати атестації:
основи медичних знань _______________________________________
професійна придатність ______________________________________
Результати експертизи _______________________________________
(які здібності має)
Може здійснювати практичну діяльність _______________________
(без лікаря, під контролем лікаря (спеціальність)
у галузі народної і нетрадиційної медицини _______________________
(указати метод)
при захворюваннях ________________________________________________
Контрольна атестація та експертиза __________________________
(дата)
Голова атестаційно-експертної
комісії (підпис) (ініціали, прізвище)
Печатка
Завідувач відділу експертизи (підпис) (ініціали, прізвище)