• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін і доповнень до Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів"

Міністерство фінансів України  | Наказ від 09.02.1999 № 38/89
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.02.1999
  • Номер: 38/89
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 09.02.1999
  • Номер: 38/89
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 38/89 від 09.02.99
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 березня 1999 р.
за N 146/3439
Про внесення змін і доповнень до Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів"
( Наказ фактично втратив чинність у зв'язку з втратою чинності Інструкції Міністерства фінансів N 84 від 02.11.93, до якої вносились зміни )
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1998 року N 1251 "Про стан і додаткові заходи щодо виплати пенсій, погашення заборгованості з обов'язкових платежів до державного та місцевих бюджетів, недоїмки до Пенсійного фонду і Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення" та з метою забезпечення умов для першочергового погашення заборгованості з податків та заборгованості із внесків до Фонду Чорнобиля
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити зміни і доповнення до Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 2 листопада 1993 року N 84 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 15 листопада 1993 року за N 169, що додаються.
Міністр Міністерства фінансів
України
Голова Державної податкової
адміністрації України

І.О.Мітюков

М.Я.Азаров
Затверджено
Наказ Міністерства фінансів України
та Державної податкової
адміністрації України 09.02.99
N 38/89
Зміни і доповнення до Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" ( z0169-93 )
1. Пункт 11 розділу IV "Визначення недоїмки і пені за несвоєчасну сплату податків і неподаткових платежів" викласти в такій редакції:
"11. Після закінчення встановлених термінів сплати відповідних платежів невнесена сума вважається недоїмкою і стягується з нарахуванням пені.
11.1. Нарахування пені за всіма видами податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється у відповідності з порядком, встановленим чинним законодавством.
11.2. За податками і зборами (обов'язковими платежами), введеними законодавчими актами, в яких не визначено порядку нарахування пені, пеня на суми недоїмки нараховується із розрахунку 120 відсотків річних від облікової ставки Національного банку України від суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.
11.3. За податками і зборами (обов'язковими платежами), введеними законодавчими актами, в яких визначено термін нарахування пені (наприклад, "на момент сплати"), пеня нараховується у відповідності з цими законодавчими актами.
11.4. Пеня, розрахунок якої провадиться у відповідності з п.11.2 цього Порядку, нараховується щомісячно за станом на 1-ше число місяця, наступного за звітним, тобто за всі дні звітного місяця. У такому ж порядку нараховується пеня, для якої законодавством встановлено розмір, але не встановлено терміну нарахування. Пеня стягується за підсумками місяця, в якому нарахована.
11.5. Пеня, термін нарахування якої визначено законодавством, нараховується за цей термін та стягується за підсумками місяця, в якому нарахована. Наприклад, за податком на прибуток або ПДВ у звітному місяці буде проведено стільки нарахувань, скільки разів надійшли кошти на погашення податкової заборгованості. Підсумок за місяць визначається як сума нарахувань за всі дні звітного місяця.
11.6. Щомісячне нарахування пені здійснюється автоматично в окремому режимі, включення якого відбувається після рознесення даних виписки банку за останній день звітного місяця, тобто не пізніше 5-го числа місяця, наступного за звітним.
11.7. Розмір пені, якщо такий не визначено законодавством щодо впровадження окремого податку і збору (обов'язкового платежу), розраховується, виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла у період наявності недоїмки, шляхом ділення на кількість днів у звітному році, а саме:
Розрахунок одноденного розміру пені
N
з/п
Назва показниківПриклад
розрахунку
1Ставка Національного банку України82
2Кількість днів у поточному році365
3Відсотки від ставки НБУ, законодавчо
встановлені для розрахунку розміру пені

120
4Розрахунковий розмір пені (82х120:100:365)0,27
При виявленні документальними перевірками прихованих об'єктів оподаткування пеня нараховується в такому ж порядку.
11.8. Одноденний розмір пені при розрахунку округлюється до другого знака після коми в загальному порядку арифметичного округлення".
2. Пункт 19 розділу IV "Визначення недоїмки і пені за несвоєчасну сплату податків і неподаткових платежів" викласти в такій редакції:
"19. При надходженні сум на сплату податків і зборів (обов'язкових платежів) недоїмка погашається за термінами її утворення. Пеня погашається шляхом щомісячного стягнення. При відсутності коштів на рахунках платника застосовується порядок виконання інкасових доручень (розпоряджень), установлений Національним банком України.
При стягненні недоїмки та пені на підставі рішення суду передусім покриваються витрати, пов'язані зі стягненням".
3. Пункт 23 розділу VI "Стягнення недоїмки з підприємств, установ, організацій та іноземних юридичних осіб" викласти в такій редакції:
"23. Суми недоїмки за платежами з підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та наслідків фінансово-господарської діяльності стягуються у безспірному порядку за розпорядженнями відповідно до рішення органів державної податкової служби (додаток 3) за весь час ухилення, крім випадків, передбачених чинним законодавством.
Суми пені, нараховані у звітному місяці, підлягають щомісячному стягненню з основного рахунку платника у безспірному порядку за інкасовим дорученням (розпорядженням) відповідно до рішення органів державної податкової служби (додаток 3), в якому платник зареєстрований.
Державні податкові органи зобов'язані не пізніше шостого робочого дня після одержання виписки банку за останній день звітного місяця подати до установи банку інкасове доручення (розпорядження) на стягнення у безспірному порядку нарахованої суми пені.
Для забезпечення стягнення нарахованої пені інкасовими дорученнями (розпорядженнями) у разі недостатності (відсутності) коштів на основному рахунку установа банку, де відкритий основний рахунок, повідомляє суб'єкта підприємницької діяльності про надходження зазначених документів. За таких обставин платник зобов'язаний протягом трьох робочих днів перерахувати своїм розрахунковим документом залишки коштів з інших розрахункових (поточних) рахунків на основний рахунок для забезпечення погашення зазначеної заборгованості або провести погашення такої заборгованості з додаткового рахунку.
Інкасові доручення (розпорядження) готуються в автоматичному режимі щомісячного стягнення пені після здійснення операції заліку переплати в рахунок погашення пені і підведення підсумків у картках особових рахунків та виводяться на друк за ознакою, передбаченою програмним забезпеченням.
Суми пені, нараховані на суми недоїмки, зараховуються до доходів бюджетів, до яких згідно з чинним законодавством зараховуються платежі".
Додаток 3
до Інструкції про особливості застосування
Декрету Кабінету Міністрів України від
21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення
не внесених у строк податків і
неподаткових платежів"
Штамп органу державної
податкової служби
Рішення N ___
про стягнення платежу
від _____________
Я, _______________________________________________________________
__________________________________________________________________
(посада, прізвище, ініціали)
на підставі ______________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(назва законодавчого акта)
вирішив
з суб'єкта підприємницької діяльності
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(ідентифікаційний код та назва суб'єкта підприємницької
діяльності)
стягнути суму, нараховану за такими платежами:
N
п/п
Назва платежуКод бюд-
жетної
класифі-
кації
Сума (грн.)
НедоїмкаПеня
12345
Голова (начальник) органу
державної податкової служби ____________ ____________________
(підпис) (прізвище, ініціали)
М.П.