• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів

Міністерство фінансів України  | Наказ від 06.06.1994 № 48/59 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 06.06.1994
  • Номер: 48/59
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 06.06.1994
  • Номер: 48/59
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 48/59 від 6.06.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
1 липня 1994 р.
за N 142/351
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 836/450 від 01.12.2005 )
Про порядок застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів
Постановами Кабінету Міністрів України від 19 вересня 1993 року N 764 "Про затвердження Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) і формування фінансових результатів на підприємствах і в організаціях України" та від 31 березня 1994 року N 203 "Про заходи щодо реалізації Закону України "Про Державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україну" передбачено застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів. У зв'язку з цим
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про порядок застосування норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів, що додається.
2. Покласти на галузеві відділи, відділ фінансового забезпечення економічної політики, відділ іноземних інвестицій і кредитів Міністерства економіки обов'язки з розгляду доцільності та економічної ефективності, а також підготовку пропозицій щодо надання дозволу на застосування методу прискореної амортизації.
Взяти до відома, що наказом Міністерства фінансів України від 14 жовтня 1993 р. N 78 ці питання покладені на Управління галузевих фінансів та Управління удосконалення фінансового механізму Міністерства фінансів України.
3. Покласти на Управління удосконалення фінансового механізму Міністерства фінансів реєстрацію і облік виданих дозволів на застосування методу прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів.
Заступник Міністра
фінансів України
Заступник Міністра
економіки України

С.А.Буковинський

Ф.О.Павленко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства фінансів України
та Міністерства економіки України
від 6 червня 1994 р. N 48/59
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок застосування норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів
Положення розроблено відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України від 31 березня 1994 року N 203 "Про Державну програму заохочення іноземних інвестицій в Україну" та від 19 вересня 1993 року N 764 "Про затвердження Основних положень про склад витрат виробництва (обігу) і формування фінансових результатів на підприємствах і в організаціях України".
1. З метою підвищення заінтересованості підприємств і організацій у відновленні основних виробничих фондів допускається застосування прискореної амортизації їх активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів), тобто повне перенесення балансової вартості цих фондів на витрати виробництва та обігу у більш короткі терміни, ніж це встановлено діючими нормами амортизаційних відрахувань.
Норми прискореної амортизації машин і обладнання можуть застосовуватися під час реалізації інвестиційних проектів за участю іноземних інвесторів відповідно до цього Положення.
Дозвіл на застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів (машин, устаткування, транспортних засобів) підприємств і організацій видають Міністерство фінансів України та Міністерство економіки України за формою, наведеною у додатку до цього Положення.
2. Дозвіл на застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів (машин, устаткування, транспортних засобів) видається тим підприємствам, які здійснюють конверсію виробництва, а також підприємствам щодо основних виробничих фондів, які використовуються для охорони навколишнього природного середовища, розширення експорту продукції (робіт, послуг), збільшення випуску нових прогресивних видів матеріалів, приладів і устаткування, товарів народного споживання і послуг для населення.
Перевага у видачі дозволу надається тим підприємствам і організаціям, які одночасно здійснюють заходи з масової заміни зношеної і морально застарілої техніки більш продуктивною або новою.
Підприємства з іноземними інвестиціями щодо машин і обладнання, використання яких пов'язане з пріоритетними сферами інвестування та критеріями, що визначені Державною програмою заохочення іноземних інвестицій в Україні, рішення про застосування норм прискореної амортизації можуть приймати самостійно, але не більш ніж у два рази проти діючих норм.
3. При застосуванні норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів підприємства незалежно від організаційно-правових форм використовують рівномірний (лінійний) метод нарахування амортизації. При цьому встановлена діюча річна норма амортизації на повне відновлення основних виробничих фондів (машин, устаткування, транспортних засобів) підвищується, але не більш ніж у два рази. Конкретний розмір підвищення норми амортизації для інвентарних об'єктів активної частини основних виробничих фондів вказується у дозволі Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України.
4. Застосування норм прискореної амортизації не може бути підставою для підвищення цін і тарифів на вироблювану продукцію.
Збільшені суми амортизаційних відрахувань на повне відновлення машин, устаткування і транспортних засобів нараховуються протягом нового розрахункового амортизаційного терміну їх служби до повного перенесення усієї їх вартості на собівартість продукції.
5. Малі підприємства разом із застосуванням норм прискореної амортизації для стимулювання відновлення машин і обладнання можуть додатково у перший рік їх експлуатації нараховувати до 30 відсотків первинної вартості основних виробничих фондів з терміном служби більше трьох років.
У разі припинення діяльності малого підприємства до закінчення одного року сума додатково нарахованої амортизації підлягає зарахуванню на збільшення балансового прибутку підприємства.
6. Підприємства, що здійснюють свою діяльність на умовах оренди, дозвіл на застосування норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів можуть отримати як на власні, так і на орендовані основні виробничі фонди, якщо ці підприємства отримали письмову згоду власника (орендодавця) майна.
7. Прискорена амортизація не поширюється на такі основні виробничі фонди:
машини, устаткування і транспортні засоби з нормативним терміном служби до трьох років, а також введені в дію до 1 січня 1991 року;
окремі види устаткування льотно-моторного парку цивільної авіації, нормативний термін служби яких визначається залежно від кількості годин роботи літаків та вертольотів;
рухомий склад автомобільного транспорту, щодо якого нарахування амортизації провадиться за нормами, що визначаються у відсотках від вартості автомобіля, віднесеної до 1000 км фактичного його пробігу;
унікальна техніка та устаткування, призначені для використання тільки при певних видах випробувань і виробництві обмеженого виду конкретної продукції.
8. Нараховані за прискореним методом амортизаційні відрахування використовуються підприємствами і організаціями самостійно на фінансування заходів, зазначених у пункті 2 цього Положення.
Якщо підвищені норми амортизаційних відрахувань на повне відновлення активної частини основних виробничих фондів застосовані підприємствами і організаціями без отримання дозволу Міністерства фінансів України і Міністерства економіки України або кошти використані на цілі, які не відповідають пункту 2 цього Положення, то ці кошти виключаються з витрат виробництва (обігу) у встановленому порядку з часу застосування норм прискореної амортизації.
9. Амортизаційні відрахування на машини і обладнання, придбані за рахунок іноземних інвестицій, вилученню до Державного бюджету тощо не підлягають.
10. Дозвіл на застосування норм прискореної амортизації активної частини основних виробничих фондів для всіх підприємств, у тому числі для підприємств з іноземними інвестиціями, видається на підставі їх заяви, до якої слід додати:
- перелік основних виробничих фондів за їх найменуванням та інвентарними номерами, до яких передбачається застосування норм прискореної амортизації;
- дата введення їх в експлуатацію;
- відомості про те, для виробництва якої продукції (робіт, послуг) використовуються зазначені основні виробничі фонди;
- розрахунок коефіцієнта підвищення діючих норм амортизації на рік.
11. Заява, що подається Міністерству фінансів України на одержання дозволу на прискорену амортизацію основних виробничих фондів розглядається у тридцятиденний строк з дня її одержання.
У разі необхідності подання додаткових матеріалів термін розгляду може бути продовжено ще до тридцяти днів.
12. Міністерство фінансів України веде Реєстр дозволів на застосування норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів.
У Реєстрі зазначається: дата надходження заяви, повна назва підприємства і організації, вищестоящий орган (якщо він є); юридична адреса, телефон, факс, дата видачі дозволу та реєстрації, номер, термін дії дозволу.
Додаток
до Положення про порядок застосування
норм прискореної амортизації активної
частини (машин, устаткування,
транспортних засобів) основних
виробничих фондів, затвердженого
наказом Мінфіну та Мінекономіки від 6
червня 1994 р. N 48/59
Міністерство фінансів України Міністерство економіки України
ДОЗВІЛ N
на застосування норм прискореної амортизації активної частини (машин, устаткування, транспортних засобів) основних виробничих фондів
Виданий _________________________________________________________
(повна назва підприємства та його вищестоящий орган, якщо є)
_________________________________________________________________
(юридична адреса)
-----------------------------------------------------------------
Найменування |Інвен-|Дата ви- |Коефіцієнт |Термін дії,|Підстава |
основних ви- |тарний|готовлен-|підвищення |до якого | для |
робничих фон-|номер |ня і да- |норм |дозволено |підвищен-|
дів (машин, |об'єк-|та введе-|амортиза- |застосу- |ня норм |
устаткування,|та |ння в ек-|ції |вання кое- |амортиза-|
транспортних | |сплуата- | |фіцієнта |ції |
засобів) | |цію об'є-| |підвищення | |
| |кта | |норм амор- | |
| | | |тизації | |
-------------+------+---------+-----------+-----------+---------|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
-----------------------------------------------------------------
Заступник Міністра Заступник Міністра
фінансів України економіки України
________________ _________________
N _______________ відповідно до Реєстру
дата видачі _______________ 199__ рік