• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку нарахування пені на суми недоїмки по податку на прибуток

Головна державна податкова інспекція України , Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок від 05.05.1995 № 35 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.05.1995
  • Номер: 35
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Головна державна податкова інспекція України , Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.05.1995
  • Номер: 35
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
Головна державна податкова інспекція України
Н А К А З
N 35 від 05.05.95
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
17 травня 1995 р.
за N 139/675
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Податінспекції N 74 від 22.08.95 )
Про затвердження Порядку нарахування пені на суми недоїмки по податку на прибуток
На виконання постанови Верховної Ради України від 6 квітня 1995 року N 127/95-ВР "Про внесення змін до постанови Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств",
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок нарахування пені на суми недоїмки по податку на прибуток, що додається.
2. Начальнику управління комп'ютеризації Лопаті В.Г. у двотижневий термін доопрацювати та надіслати облдержподатковим інспекціям нову версію АРМ "Держдоходи" по нарахуванню пені на суми недоїмки по податку на прибуток.
Заступник Міністра фінансів,
начальник Головної державної
податкової інспекції України


В.Н.Ільїн
Затверджено
наказом Головної державної
податкової інспекції України
від 05.05.95 N 35
Порядок нарахування пені на суми недоїмки по податку на прибуток
1. Головна державна податкова інспекція України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та постанови Верховної Ради України від 6 квітня 1995 року "Про внесення змін до постанови Верховної Ради України "Про введення в дію Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" визначила порядок нарахування пені на суми недоїмки по податку на прибуток, який діє до введення Правил застосування Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
2. Нарахування пені на суму податку на прибуток, не внесену до бюджету після закінчення встановлених термінів сплати, а також нарахування відсотків на суму платежів по податку, що надміру надійшли до бюджету в результаті неправильного його обчислення (донарахування) податковою інспекцією і підлягає поверненню платнику податку або зарахуванню в рахунок його податкових платежів майбутніх періодів, проводиться у розмірі облікової ставки Національного банку України, що діяла на день стягнення пені або повернення (зарахування) суми податку платнику.
3. При нарахуванні та зарахуванні пені слід керуватися положеннями рр. IV та V Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.11.93 р. N 84 (із змінами та доповненнями).
4. Суми пені, нараховані на суми недоїмки, зараховуються до доходів відповідних бюджетів, до яких згідно з діючим законодавством зараховуються платежі.
5. У картках особових рахунків нарахування пені за простроченими платежами проводиться на дату списання коштів з розрахункового рахунку платника.
6. Розмір ставки пені визначається шляхом ділення річної облікової ставки Національного банку України, яка діяла на дату списання в погашення заборгованості коштів з розрахункового рахунку платника, на 360 або місячної - на 30. При розрахунку розмір ставки пені заокруглюється до другого знака після коми у загальному порядку арифметичного заокруглення.
Умовний приклад розрахунку
Необхідно визначити розмір пені за обліковою ставкою Національного банку України за таких умов:
підприємство сплатило до бюджету податок на прибуток в сумі 250 млн.крб. (за строком сплати 25 березня) з затримкою на 20 днів проти строку сплати. На 14 квітня діяла облікова ставка Національного банку України у розмірі 150 відсотків річних. Розрахунок пені при вихідних даних, наведених у прикладі, такий:
- ставка пені: 150 : 360 = 0,42 відсотка
- нараховано пені: (250 х 0,42 х 20) : 100 = 21 млн.крб.
Тобто за 20 днів прострочення сплати до бюджету 250 млн.крб. податку на прибуток платнику нараховано пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, на суму 21 млн.крб.
7. Вказана пеня має бути нарахована у картці особового рахунку платника за строком на 14 квітня 1995 року і стягнута відповідно до порядку погашення, встановленого п.19 ст.IV Інструкції про особливості застосування Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року N 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів", затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 02.11.93 р. N 84 (із змінами та доповненнями).
8. До впровадження програмного забезпечення АРМу "Держдоходи", в якому буде передбачено новий порядок розрахунку пені, слід здійснити перерахунок нарахованої пені на суми недоїмки по податку на прибуток за вищезазначеним порядком без використання АРМу "Держдоходи" та забезпечити надходження нарахованих сум пені до бюджету.
Перший заступник начальника
Головної державної податкової
інспекції України


О.І.Шитря