• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про порядок одержання, обліку, видачі та носіння службового обмундирування суддів України

Міністерство юстиції України  | Наказ, Положення від 22.04.1994 № 16/5 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.04.1994
  • Номер: 16/5
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.04.1994
  • Номер: 16/5
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 16/5 від 22.04.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 травня 1994 р.
за N 99/308
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства юстиції N 19/5 від 13.03.2003 )
Про затвердження Положення про порядок одержання, обліку, видачі та носіння службового обмундирування суддів України
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 р. N 177 "Про норми забезпечення службовим обмундируванням суддів України"
НАКАЗУЮ:
Затвердити Положення про порядок одержання, обліку, видачі та носіння службового обмундирування суддів України, що додається.
Міністр В.В.Онопенко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністра юстиції України
від 22 квітня 1994 р. N 16/5
ПОЛОЖЕННЯ
про порядок одержання, обліку, видачі та носіння службового обмундирування суддів України
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Право носіння службового обмундирування і мантії мають судді загальних і арбітражних судів України. Носіння службового обмундирування є обов'язковим при виконанні службових обов'язків.
Судова мантія носиться з білою сорочкою (для жінок - блузкою) і сірою краваткою.
1.2. Службове обмундирування і мантія видаються суддям загальних і арбітражних судів України безкоштовно згідно з нормами забезпечення.
Службове обмундирування виготовляється за зразками і описом, затвердженими постановою Президії Верховної Ради України від 15 листопада 1993 року.
1.3. Службове обмундирування суддів і мантія видаються зі складу Міністерства юстиції України, Міністерства юстиції Республіки Крим, Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду України, управлінь юстиції обласних, Київської, Севастопольської міських держадміністрацій у готовому вигляді або виготовляються індивідуально в ательє.
1.4. Повторна видача службового обмундирування і мантії здійснюється після закінчення строків носіння раніше виданих предметів обмундирування.
2. ПОРЯДОК ОДЕРЖАННЯ І ВИДАЧІ СЛУЖБОВОГО ОБМУНДИРУВАННЯ, МАНТІЇ ТА ОБЛІК ЇХ В СКЛАДІ
2.1. Для одержання вантажів від постачальника наказом по Міністерству юстиції України і Республіки Крим, Верховному Суду України, Вищому Арбітражному Суду України, управлінню юстиції створюється комісія, визначається голова і члени комісії з числа працівників цієї установи та працівників транспортної організації.
До компетенції комісії віднесено: розкредитування контейнерів (вагонів), складання, підписання та затвердження приймальних актів, звіряння фактично прийнятих вантажів з даними відвантажувальних накладних та всі подальші дії урегулювання невирішених питань з постачальником і транспортними організаціями.
2.2. При одержанні і обліку службового обмундирування та мантій від постачальника після відвантаження та перевірки складається приймальний акт, як правило, в 2-х примірниках: один примірник - установі, яка приймала вантаж; другий - відповідно Мінюсту України, Верховному Суду України, Вищому Арбітражному Суду України. А при необхідності по одному примірнику - при пошкодженні пломб транспортній організації, яка здійснювала поставку; при недостачі чи лишках - підприємству-постачальнику.
2.3. Після прийняття та перевірки вантажу комісією він оприбутковується на складі установи, яка отримала вантаж, за відвантажувальними накладними з урахуванням фактичних даних.
2.4. На складі відкривається облікова картка прийнятого службового обмундирування та мантій, де вказуються: найменування, розмір та ціна виробу, його кількість і одиниця виміру, зміни в ціні або моделі тощо. Одночасно облік службового обмундирування та мантій ведеться і бухгалтерією відповідної установи.
2.5. Підставою для отримання службового обмундирування і мантій установами юстиції і судами є заявки від Міністерства юстиції Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київської, Севастопольського міських судів Міністерству юстиції України. Від арбітражних судів Республіки Крим, областей, міст Києва, Севастополя - Вищому Арбітражному Суду України, які подаються не пізніше 15 вересня поточного року.
У зв'язку з обранням нових суддів Міністерству юстиції України і Вищому Арбітражному Суду України надсилається уточнена заявка, але не частіше одного разу на рік.
2.6. У заявці враховується потреба в службовому обмундируванні, мантіях тільки тих суддів, у яких термін носіння його закінчується в тому році, на який подається заявка. Необхідність поновлення службового обмундирування, мантій визначається згідно з обліковими картками, заведеними на кожного суддю, крім того, враховується штатне комплектування посад на рік заявки.
2.7. При індивідуальному пошиві службового обмундирування, мантій суддею з ательє або майстернею укладається угода, на підставі якої здійснюється передача матеріалу для пошиву.
2.8. Звітність складається на підставі квитанцій або інших документів ательє, де окремо на кожну особу вказуються витрати тканини, допоміжних матеріалів ательє, вартість пошиву.
В бухгалтерії Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду України і Мінюсту Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київського, Севастопольського міських держадміністрацій контролюється кількість тканин витрачених ательє для пошиву службового обмундирування як по кожній особі, так і загальна кількість. Дані витрат тканини вносяться в облікову картку на підставі документів ательє.
2.9. У разі переобрання судді в інший суд йому видається на руки перший примірник Атестату на службове обмундирування із зазначенням строків носіння та датою їх видачі. Другий примірник Атестату з авізо (повідомленням) пересилається на нове місце роботи судді. До надходження другого примірника Атестату службове обмундирування, мантія по новому місцю роботи не видається.
2.10. За одяг, який не виданий, згідно з нормами забезпечення з причин незалежних від Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду України, Міністерства юстиції України, суддям виплачується грошова компенсація вартості даного одягу і згідно із нормами зараховується у термін його носіння. Для оформлення компенсаційних виплат подається заява судді на ім'я голови Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду України, обласного (міського) суду, арбітражного суду, Міністра юстиції Республіки Крим, начальника управління юстиції.
Виплата грошової компенсації проводиться бухгалтеріями Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду України, обласного, Київського, Севастопольського міського суду, арбітражних судів областей, міст Києва та Севастополя, Міністерства юстиції Республіки Крим, управлінь юстиції обласних, Київського, Севастопольського міських держадміністрацій.
3. РОЗРАХУНКИ ЗА СЛУЖБОВЕ ОБМУНДИРУВАННЯ ТА МАНТІЮ СУДДІВ
3.1. У разі припинення повноважень судді з нього провадиться вирахування вартості невикористаного службового обмундирування і мантій виходячи із термінів їх носіння.
3.2. Визначення розміру вартості невикористаного службового обмундирування і мантій, термін носіння яких не закінчився, та його стягнення провадиться бухгалтерією, а в обліковій картці робиться відповідна відмітка з зазначенням номеру і дати прибуткового ордера або позначка: "утримано із заробітної плати".
3.3. Стягнення вартості невикористаного службового обмундирування та мантій не провадиться у випадках:
- звільнення судді з посади у зв'язку з виходом на пенсію або у відставку;
- смерті судді або оголошення його рішенням суду, що набрало законної сили, померлим;
- набрання чинності рішення суду про визнання судді безвісно відсутнім;
- переводу чи обрання судді на іншу посаду за його згодою;
- при привозі чи вступі на службу до Збройних Сил, Національної гвардії України, органів внутрішніх справ та Служби безпеки.
4. ПОРЯДОК ЗБЕРІГАННЯ ПРЕДМЕТІВ СЛУЖБОВОГО ОБМУНДИРУВАННЯ, МАНТІЙ В СКЛАДАХ
4.1. Предмети службового обмундирування, мантії та тканини повинні зберігатися на стелажах у сухих, обладнаних електричним освітленням приміщеннях, що можуть бути обладнані за необхідністю засобами малої механізації (візки, підйомники тощо).
4.2. Обов'язковою вимогою обладнання складських приміщень повинна бути установка охоронної та протипожежної сигналізації. У кожному приміщенні необхідно мати первинні засоби пожежогасіння такі, як вогнегасники, ємкості з піском тощо.
4.3. Наказом відповідного керівника призначається службова особа (завідуючий складом) відповідальна за протипожежний стан приміщень.
4.4. Предмети службового обмундирування, мантії та тканини розміщуються в складі на стелажах по групах і розмірах. Стелажі повинні бути обладнані ярликами (бірками), де вказана назва предмета, а за необхідністю інші дані, що характеризують вироб.
4.5. Відповідальність за невиконання вимог зберігання та обліку предметів службового обмундирування, мантій та тканин, а також за наслідки, що настали при порушенні цих вимог, несе особа на яку покладено такі обов'язки наказом по установі, суду.