• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Положення про централізовану цитологічну лабораторію

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 01.10.2013 № 845
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.10.2013
  • Номер: 845
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 01.10.2013
  • Номер: 845
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
01.10.2013 № 845 ( z0077-14 )
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 січня 2014 р.
за № 88/24865
ПОЛОЖЕННЯ
про централізовану цитологічну лабораторію
І. Загальні положення
1.1. Централізована цитологічна лабораторія є структурним підрозділом спеціалізованого онкологічного закладу охорони здоров’я (далі - Лабораторія).
1.2. Лабораторія у своїй діяльності керується Конституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами з питань охорони здоров’я, у тому числі цим Положенням.
1.3. Для забезпечення діяльності Лабораторії керівником закладу охорони здоров’я, на базі якого створена Лабораторія, виділяється необхідне оснащене приміщення із обладнанням, фарбниками, реактивами, інвентарем для виконання повного обсягу цитологічних досліджень та умов зберігання архіву цитологічних препаратів хворих з передпухлинною патологією та новоутвореннями не менше 5-ти років.
1.4. Штатний розпис (структура) Лабораторії затверджується у встановленому законодавством порядку згідно зі штатними нормативами.
1.5. Лабораторія утворюється наказом керівника закладу охорони здоров’я за погодженням із засновником закладу охорони здоров’я.
1.6. Графік роботи Лабораторії затверджується керівником закладу охорони здоров’я, на базі якого створена Лабораторія.
1.7. Керівник закладу охорони здоров’я, на базі якого створена Лабораторія, здійснює контроль та організацію роботи Лабораторії.
1.8. Лабораторія забезпечує виконання профілактичних і діагностичних цитологічних досліджень за направленням прикріплених для обслуговування закладів охорони здоров’я адміністративно-територіальної одиниці.
ІІ. Завдання Лабораторії
2.1. Виконання цитологічного дослідження матеріалу, отриманого під час профілактичних, скринінгових медичних оглядів і диспансеризації.
2.2. Виконання всіх видів діагностичних цитологічних досліджень.
2.3. Своєчасне (не пізніше 4 днів від надходження для діагностичних досліджень та не пізніше від 14 днів - для скринінгових досліджень з моменту надходження матеріалу в Лабораторію) направлення висновків проведених цитологічних досліджень до закладів охорони здоров’я з дотриманням конфіденційності отриманої інформації.
2.4. Здійснення постійного контролю за взяттям матеріалу для цитологічних досліджень закладами охорони здоров’я адміністративно-територіальної одиниці, аналіз якості мазків, інформування адміністрації закладів охорони здоров’я про виявлені недоліки в організації цитологічних досліджень та розробка заходів для їх усунення.
2.5. Проведення співставлень між цитологічно встановленим діагнозом, гістологічною верифікацією та заключним діагнозом.
2.6. Систематичний аналіз діяльності Лабораторії та інформування про підсумки роботи закладів охорони здоров’я.
2.7. Комп’ютерний моніторинг профілактичних цитологічних досліджень.
2.8. Втілення прогресивних методів роботи відповідно до медичних стандартів цитологічної діагностики, в тому числі масового фарбування мазків, раціональне використання барвників, реактивів, спирту.
2.9. Участь в проведенні наукових досліджень.
2.10. Участь в організації та проведенні науково-практичних конференцій, семінарів тощо.
ІІІ. Структура та персонал Лабораторії
3.1. Управління Лабораторією здійснюється лікарем, який відповідає за її роботу та призначається наказом керівника закладу охорони здоров’я, на базі якого створена Лабораторія.
3.2. Лікар Лабораторії має повну вищу освіту за напрямом підготовки "Медицина", спеціалізацією "Лабораторна діагностика". Лікар Лабораторії підпорядковується керівнику закладу охорони здоров’я, на базі якого створена Лабораторія.
3.3. При наявності в адміністративно-територіальній одиниці двох або більше Лабораторій на Лабораторію обласного рівня покладаються організаційно-методичне керівництво та здійснення зовнішнього та внутрішнього контролю якості досліджень.
3.4. З метою забезпечення двоступеневого перегляду цитологічних препаратів доцільне співвідношення кількості лікарів-лаборантів і фельдшерів-лаборантів 1/3, а для діагностичних цитологічних досліджень доцільне співвідношення 1/1.
3.5. Норми навантаження лікарів-лаборантів і фельдшерів-лаборантів встановлюються Міністерством охорони здоров’я України (при проведенні профілактичних медичних оглядів - 50000 цитологічних досліджень на рік на бригаду: 3 лікарі-лаборанти, санітар, 67 досліджень на добу; діагностичних досліджень - 6000 на рік бригадою: лікар-лаборант, 23 дослідження на добу).
Директор Департаменту
реформ та розвитку
медичної допомоги

М. Хобзей