• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил приєднання мереж електрозвязку операторів різних форм власності до мереж електрозвязку загального користування

Державний комітет звязку та інформатизації України  | Наказ, Правила від 21.06.1999 № 113 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Правила
  • Дата: 21.06.1999
  • Номер: 113
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет звязку та інформатизації України
  • Тип: Наказ, Правила
  • Дата: 21.06.1999
  • Номер: 113
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ ЗВ'ЯЗКУ ТА ІНФОРМАТИЗАЦІЇ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 113 від 21.06.99


Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2000 р.
за N 79/4300
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства транспорту та зв'язку N 98 від 07.02.2006 )
Про затвердження Правил приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
На виконання Закону України "Про зв'язок" та з метою упорядкування робіт з питань побудови мереж електрозв'язку загального користування України в умовах взаємопов'язаної діяльності багатьох операторів
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування (далі - Правила), що додаються, та ввести їх у дію з 1 березня 2000 р.
2. Управлінню стратегії та науково-технічної політики (Зайченко О.Г.) забезпечити публікацію цього наказу після реєстрації в Міністерстві юстиції України в газеті "ДК-зв'язок" та журналі "Зв'язок".
3. Генеральному директору Українського державного підприємства електрозв'язку "Укртелеком" (Нетудихата Л.І.) довести цей наказ до відома філіалів і структурних підрозділів підприємства для практичного застосування.
4. Операторам зв'язку подати:
пропозиції у разі потреби до Державного комітету зв'язку та інформатизації України щодо змін та доповнень до Правил, виходячи з набутого досвіду роботи (у строк до 1 грудня 2000 р.);
заявку до Українського науково-дослідного інституту зв'язку (УНДІЗ) (252650, МСП, м. Київ - 110, вул.Солом'янська, 13) на придбання потрібної кількості примірників Правил (у строк до 1 квітня 2000 р.).
5. УНДІЗ (Стародуб М.М.) визначити потрібну кількість примірників зазначених Правил та організувати їх видання за заявками операторів.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на першого заступника Голови Державного комітету зв'язку та інформатизації України Женжеру В.Л.
Голова О.Б.Шевчук
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державного комітету
зв'язку та інформатизації
України
21.06.99 N 113
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
9 лютого 2000 р.
за N 79/4300
ПРАВИЛА
приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
I. Загальні положення
1. Правила приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування (далі - Правила) визначають організаційні заходи, які забезпечують приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності, в тому числі мереж електрозв'язку подвійного призначення, до мереж електрозв'язку загального користування з метою їх подальшого спільного функціонування для надання послуг електрозв'язку всім споживачам, і порядок виконання цих заходів операторами.
Правила визначають також основні принципи взаємовідносин операторів при спільному функціонуванні мереж електрозв'язку в складі мереж електрозв'язку загального користування.
Дія цих Правил не поширюється на відомчі мережі, взаємодія яких з мережами електрозв'язку загального користування регламентується Правилами взаємодії місцевих телефонних мереж загального користування з місцевими телефонними мережами відомств та інших власників, затвердженими наказом Головного управління з питань радіочастот при Кабінеті Міністрів України від 05.09.95 N 39 та зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 19.09.95 за N 336/872.
2. Ці Правила розроблені з посиланням на такі нормативно-правові акти:
Закон України "Про зв'язок";
Комплексна програма створення єдиної національної системи зв'язку, схвалена постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.93 N 790;
Правила користування місцевим телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.97 N 385;
Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28.06.97 N 639;
Галузеві нормативно-технічні документи Адміністрації зв'язку України, які регулюють взаємовідносини сторін у процесі приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування і спільного надання послуг електрозв'язку споживачам.
3. Мережі електрозв'язку операторів різних форм власності, які приєднані до мереж електрозв'язку загального користування з метою їх подальшого спільного функціонування, розглядаються як складові частини мереж електрозв'язку загального користування, їх експлуатація повинна бути організована згідно з діючими технічними інструкціями на обслуговування обладнання, а в разі відсутності інструкцій - за правилами експлуатації, погодженими з Адміністрацією зв'язку України.
4. Ці Правила однаковою мірою стосуються як операторів мереж електрозв'язку, що мають намір приєднати свої мережі до мереж електрозв'язку загального користування, так і операторів мереж електрозв'язку, які функціонують у складі мереж електрозв'язку загального користування.
5. Відповідальність за неналежне виконання цих Правил, яка визначається чинним законодавством України та договорами сторін про спільну діяльність, покладається на всіх операторів мереж електрозв'язку загального користування і операторів мереж електрозв'язку, які приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, а контроль - на Адміністрацію зв'язку України.
6. Ці Правила поширюються на дії, пов'язані з приєднанням фіксованих, мобільних, супутникових мереж та мереж інших видів електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування з метою спільного надання послуг електрозв'язку споживачам.
7. Взаємовідносини операторів мереж електрозв'язку у складі мереж електрозв'язку загального користування будуються за принципами рівноправного партнерства та добросовісної конкуренції.
II. Терміни та визначення
8. У Правилах використані такі терміни та визначення:
Адміністрація зв'язку України - центральний орган державної виконавчої влади в галузі зв'язку, підпорядкований Кабінету Міністрів України, який регулює відносини в галузі;
мережа електрозв'язку загального користування - мережа електрозв'язку, що експлуатується операторами для забезпечення потреб у послугах електрозв'язку всіх споживачів;
оператор мережі електрозв'язку загального користування - підприємство (об'єднання) або суб'єкт підприємницької діяльності різних форм власності, що здійснює свою господарську діяльність для забезпечення функціонування технічних засобів, споруд та мереж електрозв'язку в цілому з метою надання послуг електрозв'язку всім споживачам;
приєднання однієї мережі електрозв'язку до іншої - організаційні та технічні заходи операторів мереж електрозв'язку, які уможливлюють з'єднання мереж електрозв'язку та передавання інформації між абонентами (споживачами послуг) цих мереж електрозв'язку;
технічні засоби - устаткування, апаратура електрозв'язку та програмне забезпечення, які виконують функції приєднаної мережі електрозв'язку з використанням можливостей мереж електрозв'язку загального користування;
ліцензія - документ, що видається Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом виконавчої влади, згідно з яким власник ліцензії має право займатися певним видом підприємницької діяльності;
послуга електрозв'язку - продукт (результат) діяльності оператора мережі електрозв'язку, спрямований на задоволення потреб споживачів.
III. Загальні вимоги до мереж електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування
9. Приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування повинно виконуватися за умови наявності в оператора ліцензії на здійснення підприємницької діяльності згідно із ст. 4 Закону України "Про підприємництво".
10. Структура, технічні та якісні характеристики мереж електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, повинні відповідати вимогам галузевих нормативно-технічних документів Адміністрації зв'язку України щодо створення Єдиної національної системи зв'язку України та побудови й функціонування окремих мереж електрозв'язку загального користування.
11. Проектна документація на мережу електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, чи на її окремі об'єкти й споруди повинна відповідати галузевим нормам технічного проектування, нормам і правилам на будівництво, а також чинним нормативним документам, які прийняті у відповідності з законодавством України.
При наявності в проектній документації відступів від вимог чинних нормативних документів оператор мережі електрозв'язку загального користування пропонує оператору мережі електрозв'язку, що приєднується до його мережі, направити проектну документацію на експертизу в організації, які підпорядковані Держкомзв'язку і уповноважені на це Адміністрацією зв'язку України. Оплата експертизи здійснюється за рахунок оператора мережі електрозв'язку, що приєднується.
12. Проектування, будівництво та реконструкція мереж електрозв'язку, які пов'язані з приєднанням до мереж електрозв'язку загального користування, здійснюється за рахунок операторів, що приєднують свої мережі електрозв'язку.
13. На мережах електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, повинні використовуватись технічні засоби, які погоджені з Адміністрацією зв'язку України згідно із ст. 25 Закону України "Про зв'язок" і мають сертифікат відповідності, виданий органом із сертифікації, акредитованим у державній системі сертифікації УкрСЕПРО.
14. Центри управління мережами електрозв'язку операторів, що приєднуються чи приєднані до мережі електрозв'язку загального користування, мають розташовуватись на території України і обслуговуватись виключно громадянами України та взаємодіяти з Національним центром управління. Оператори цих мереж повинні здійснювати всі потрібні заходи у відповідності до чинного законодавства України, щоб унеможливити несанкціоноване втручання у функціонування мереж електрозв'язку загального користування й управління ними.
15. Мережі електрозв'язку, що приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, мають відповідати всім вимогам щодо проведення оперативно-пошукових заходів правоохоронних органів, які визначаються відповідними регулювальними документами Кабінету Міністрів України.
16. На мережах електрозв'язку, що приєднані до мереж електрозв'язку загального користування, згідно з чинним законодавством України мають здійснюватись організаційно-технічні заходи щодо захисту каналів передавання інформації від несанкціонованого доступу.
17. У межах проведення державної технічної політики щодо створення сучасної телекомунікаційної інфраструктури Адміністрація зв'язку України може ставити вимоги до мереж електрозв'язку загального користування, спрямовані на підвищення ефективності їх функціонування, а саме:
удосконалення систем управління мережами;
упровадження системи синхронізації;
упровадження сучасних методів захисту передавання даних від несанкціонованого доступу;
проведення заходів для надання мережевих послуг тощо.
Ці вимоги повинні включатися оператором мережі електрозв'язку загального користування в технічні умови на приєднання мережі електрозв'язку.
IV. Порядок приєднання мереж електрозв'язку операторів різних форм власності до мереж електрозв'язку загального користування
18. Оператор, що має намір приєднати свою мережу до мережі електрозв'язку загального користування, повинен отримати частку ресурсів (номерних, частотних та інших), потрібних для забезпечення функціонування його мережі електрозв'язку в складі мережі електрозв'язку загального користування.
Присвоєння номерного ресурсу проводиться Адміністрацією зв'язку України. Термін розгляду заяв операторів на отримання ресурсів не повинен перевищувати 45 днів на виділення номерного ресурсу.
19. Оператор мережі електрозв'язку, що має намір приєднати свою мережу до мережі електрозв'язку загального користування, робить письмовий запит оператору останньої про надання згоди на приєднання. До запиту додається копія ліцензії та, при потребі, сертифікати на технічні засоби, які повинні використовуватись при наступній взаємодії мереж.
20. Оператор мережі електрозв'язку загального користування, до якої приєднується мережа електрозв'язку, в строк, що не перевищує одного місяця від моменту одержання письмового запиту від оператора мережі електрозв'язку, що приєднується, повинен дати заявникові відповідь у письмовій формі. Відповідь повинна містити в собі згоду на приєднання, технічні умови на приєднання, погоджені з проектною організацією, або мотивовану відмову в здійсненні приєднання згідно з пунктом 21 цих Правил. Відмова в здійсненні приєднання мережі електрозв'язку може бути оскаржена заявником в Адміністрації зв'язку, Антимонопольному Комітеті України чи в суді.
21. Відмова оператору в наданні згоди на приєднання його мережі електрозв'язку до мережі електрозв'язку загального користування можлива за таких обставин:
організація взаємодії мереж електрозв'язку, що приєднується, буде суперечити умовам ліцензування (наказ Ліцензійної палати України та Державного комітету зв'язку України від 14.09.98 N 87/129 "Про затвердження Інструкції про умови і правила провадження окремих видів підприємницької діяльності в галузі зв'язку, які підлягають ліцензуванню (ліцензійні умови), та контроль за їх дотриманням", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30.09.98 за N 616/3056) або галузевим нормативно-технічним документам Адміністрації зв'язку України щодо побудови мережі електрозв'язку загального користування;
послуги електрозв'язку, які надаються споживачам оператором мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, можуть створити загрозу обороноздатності держави, здоров'ю або безпеці людей (при наявності письмового підтвердження відповідними компетентними державними органами щодо такої загрози);
оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, створює свою мережу з порушенням вимог розділу 3 цих Правил.
Якщо оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, не згоден з технічними умовами на приєднання, то останні повертаються оператору мережі електрозв'язку, що їх надав, з письмовим роз'ясненням причин повернення. Водночас оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, може оскаржити технічні умови в Адміністрації зв'язку України.
22. Технічні умови на приєднання мереж електрозв'язку до мереж електрозв'язку загального користування повинні містити необхідні вихідні дані і перелік робіт щодо приєднання, включаючи термін дії технічних умов та нормативні показники якості послуг електрозв'язку.
Якщо термін дії технічних умов закінчився, а оператор не встиг виконати роботи по приєднанню мереж електрозв'язку в межах цього терміну, то за домовленністю сторін термін дії технічних умов може бути продовжений або оператором замовляються нові технічні умови.
23. У технічні умови на приєднання мережі електрозв'язку не повинні включатись вимоги щодо побудови об'єктів і споруд зв'язку та установки обладнання, які не пов'язані з проходженням навантаження від (до) мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування.
24. Отримавши технічні умови на приєднання, оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, повинен розробити технічне завдання на розробку проектної документації на приєднання та узгодити його з оператором мережі електрозв'язку загального користування. Розробка проектної документації на приєднання повинна виконуватися профільними проектними організаціями та іншими юридичними і фізичними особами, які мають ліцензію на цей вид діяльності. Оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мереж електрозв'язку загального користування, узгоджує проектну документацію на приєднання з оператором мережі електрозв'язку загального користування.
25. Приєднання мережі електрозв'язку до мережі електрозв'язку загального користування може виконуватись у декілька етапів. Етапність визначається узгодженим рішенням операторів мереж електрозв'язку і включається в технічні умови на приєднання і технічне завдання на розробку проектної документації на приєднання. Проектна документація має включати поетапне виконання робіт щодо приєднання.
26. Між оператором мережі електрозв'язку, що приєднується, і оператором мережі електрозв'язку загального користування після узгодження проектної документації на приєднання укладається договір про надання послуг, який повинен визначати права, обов'язки й відповідальність сторін, включаючи порядок взаємних фінансових розрахунків щодо приєднання.
27. Оператор мережі електрозв'язку, що приєднується до мережі електрозв'язку загального користування, повинен не пізніше ніж за 45 діб до завершення робіт щодо приєднання письмово довести це до відома оператора мережі електрозв'язку загального користування. У разі виникнення непередбачених обставин у процесі приєднання оператор також письмово повідомляє про це оператора мережі електрозв'язку загального користування та про свої наступні наміри щодо приєднання.
28. Приєднання мережі електрозв'язку до мережі електрозв'язку загального користування вважається закінченим після здійснення в повному обсязі робіт у відповідності до проектної документації на приєднання (щодо мережі електрозв'язку в цілому або щодо її окремого етапу) і виконання технічних умов, а також після виконання вимог договору про приєднання, проведення приймальною комісією комплексних випробувань готовності мереж до взаємодії та затвердження обома операторами відповідного акта. Приймальну комісію та її склад призначають оператори мереж електрозв'язку, які об'єднуються.
29. Оператор мережі електрозв'язку загального користування на договірних засадах може проводити технічно-експлуатаційне обслуговування обладнання, об'єктів і споруд оператора приєднаної мережі електрозв'язку, які розташовані в його приміщеннях.
30. Оператор мережі електрозв'язку загального користування не може примушувати оператора мережі електрозв'язку, що приєднується, передавати на свій баланс його технічні засоби, які розташовані в приміщеннях першого.
31. Оператори мереж електрозв'язку загального користування не повинні перешкоджати один одному в приєднанні до них мереж електрозв'язку операторів різних форм власності.
32. При потребі модернізації технічних засобів, розширення ємності або впровадження нових технологій надання послуг у мережі електрозв'язку загального користування оператор останньої повинен не пізніше ніж за 45 діб до початку робіт попередити про це всіх операторів мереж електрозв'язку, які приєднані до мережі електрозв'язку загального користування, і далі діяти в послідовності, яка встановлена цими Правилами.
Якщо такі дії оператора мережі електрозв'язку загального користування потребуватимуть від операторів мереж електрозв'язку, що приєднані до неї, суттєвих доробок і значних коштів, то термін попередження повинен бути збільшено до 6 місяців.
V. Основні принципи взаємовідносин операторів мереж електрозв'язку в процесі надання послуг електрозв'язку
33. Взаємовідносини операторів мереж електрозв'язку, які входять до складу мережі електрозв'язку загального користування, повинні визначатися такими загальними принципами:
забезпечення єдиного технологічного процесу надання якісних послуг електрозв'язку споживачам у межах дії мережі електрозв'язку загального користування;
максимальне використання проектних ресурсів мереж електрозв'язку та забезпечення їх економічної ефективності;
стимулювання підвищення показників якості послуг електрозв'язку, які надаються споживачам;
дотримання єдиних принципів ціноутворення, що визначені законодавчими й нормативними актами, та основних положень тарифної політики в галузі електрозв'язку, що запроваджуються Адміністрацією зв'язку України;
партнерство на засадах рівності прав та взаємних обов'язків щодо забезпечення споживачів якісними послугами електрозв'язку та проведення взаєморозрахунків з урахуванням участі кожного із операторів у технологічному процесі встановлення з'єднання згідно з порядком, установленим Адміністрацією зв'язку України.
34. У договорі операторів мереж електрозв'язку, що об'єднуються, для забезпечення єдиного технологічного процесу надання послуг електрозв'язку споживачам з заданою якістю повинні бути передбачені:
порядок проходження навантаження через мережі електрозв'язку, які взаємодіють;
порядок взаєморозрахунків за мережні ресурси та послуги електрозв'язку, які взаємно надаються один одному;
взаємна відповідальність операторів об'єднаних мереж електрозв'язку, які взаємодіють, за якість послуг електрозв'язку, які надаються споживачам;
порядок відшкодування операторами мереж електрозв'язку матеріальної й моральної шкоди, заподіяної споживачам послуг електрозв'язку, якщо відмова в наданні послуг електрозв'язку або погіршення їх якості викликані невиконанням умов договору між операторами мереж електрозв'язку, які взаємодіють;
порядок взаєморозрахунків операторів об'єднаних мереж електрозв'язку за спільно надані споживачам послуги електрозв'язку;
порядок розгляду операторами об'єднаних мереж електрозв'язку претензій споживачів щодо надання послуг електрозв'язку;
порядок взаємодії центрів технічної експлуатації та систем оперативно-технічного управління мережами електрозв'язку.
35. Системи управління мережами електрозв'язку, які приєднуються до мереж електрозв'язку загального користування, повинні бути сумісними із системами управління останніх, а також із системою управління Єдиною національною системою зв'язку України.
Галузеві нормативно-технічні документи Адміністрації зв'язку України, які визначають технологію управління мережею електрозв'язку загального користування, в тому числі мережами електрозв'язку операторів різних форм власності, що приєднані до неї, а також технічні та організаційні вимоги до систем управління є обов'язковими для всіх операторів мереж електрозв'язку, що взаємодіють у складі мережі електрозв'язку загального користування.
36. Для забезпечення операторами єдиного технологічного процесу спільного використання ресурсів та надання послуг електрозв'язку споживачам Адміністрацією зв'язку України встановлюється єдиний порядок взаєморозрахунків (Порядок взаєморозрахунків між операторами міжміського, міжнародного та місцевого телефонного зв'язку різних форм власності, затверджений наказом Міністерства зв'язку України від 30.10.96 N 234, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.11.96 за N 673/1698).
37. Для забезпечення оперативно-технічного та адміністративного управління мережею електрозв'язку загального користування на кожній мережі електрозв'язку, яка діє у складі мережі електрозв'язку загального користування, може бути організований службовий зв'язок. Порядок організації службового зв'язку узгоджується сторонами в межах договору.
38. Якщо оператор мережі електрозв'язку загального користування виявить невідповідність якості послуг електрозв'язку, які спільно надаються споживачам, вимогам галузевих нормативно-технічних документів Адміністрації зв'язку України, то він повинен оперативно з'ясувати причини виникнення такої невідповідності та вжити заходів для їх усунення. Відповідальність сторін визначається договором.
39. При виникненні на мережах електрозв'язку, що взаємодіють, пошкоджень, перевантажень та інших критичних ситуацій оператори повинні оперативно вжити відповідних заходів для відновлення функціонування мереж електрозв'язку і забезпечення якості обслуговування споживачів.
40. Оператори мереж електрозв'язку, які приєднані до мереж електрозв'язку загального користування, повинні дотримуватися порядку проходження навантаження згідно з укладеними між ними договорами.
41. Порядок надання послуг електрозв'язку споживачам та розрахунків з ними повинен визначатися відповідними правилами користування електрозв'язком (Правила користування місцевим телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 1997 р. N 385, Правила користування міжміським та міжнародним телефонним зв'язком, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 28 червня 1997 р. N 639 та конкретизуватися укладеними договорами як між операторами мереж електрозв'язку, так і між операторами й споживачами послуг електрозв'язку.
Оператор мережі електрозв'язку, який надає певний вид послуг електрозв'язку, згідно з договором може вповноважити іншого оператора мережі електрозв'язку або іншу юридичну особу вести розрахунки із споживачами за послуги електрозв'язку, які він їм надає. При цьому за оператором мережі електрозв'язку, який передав розрахунки зі споживачами іншому операторові, зберігається відповідальність перед споживачами за якість послуг електрозв'язку, що надаються.
42. Оператори мереж електрозв'язку, що приєднані до мережі електрозв'язку загального користування, повинні надавати всім своїм споживачам змогу зв'язатися з існуючими терміновими спецслужбами: (1)01 - пожежна служба, (1)02 - міліція, (1)03 - швидка медична допомога, (1)04 - аварійна служба газової мережі, а надалі - з загальнодержавними службами термінових викликів 112 та мовних інформаційних послуг 118 згідно з чинними нормативними актами.
43. Функціонування мереж електрозв'язку всіх форм власності у складі мереж електрозв'язку загального користування в надзвичайних ситуаціях і воєнний час та їх мобілізаційна готовність здійснюється в порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 15 липня 1997 р. N 785 "Про оперативно-технічне управління мережами зв'язку єдиної національної системи зв'язку".
44. У разі виникнення надзвичайних ситуацій в державі та аварій на мережах електрозв'язку загального користування оператори мереж електрозв'язку, що приєднані до мереж електрозв'язку загального користування, повинні забезпечити пріоритетне надання послуг електрозв'язку органам державної виконавчої влади, військового управління та керівному складу суб'єктів господарювання України, а також органам, які здійснюють заходи щодо безпеки населення.
Перший заступник Голови В.Л.Женжера