• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань утворення та функціонування центрів медико-психологічної реабілітації

Міністерство охорони здоровя України , Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  | Наказ, Положення від 09.11.2009 № 816/734
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.11.2009
  • Номер: 816/734
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України , Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 09.11.2009
  • Номер: 816/734
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ
Н А К А З
09.11.2009 N 816/734
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2010 р.
за N 54/17349
Про затвердження Положення про міжвідомчу комісію з питань утворення та функціонування центрів медико-психологічної реабілітації
Відповідно до пункту 5 Порядку визначення переліку санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року N 859,
НАКАЗУЄМО:
1. Затвердити Положення про міжвідомчу комісію з питань утворення та функціонування центрів медико-психологічної реабілітації, що додається.
2. Департаменту розвитку медичної допомоги МОЗ України (Жданова М.П.) забезпечити у встановленому порядку державну реєстрацію цього наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня офіційного його опублікування.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на Першого заступника Міністра охорони здоров'я Лазоришинця В.В. та заступника Міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Болотських М.В.
Міністр охорони
здоров'я України
Міністр України з питань
надзвичайних ситуацій
та у справах захисту
населення від наслідків
Чорнобильської катастрофи
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державного комітету
України з питань регуляторної
політики та підприємництва

В.М.Князевич




В.М.Шандра



О.В.Кужель
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства охорони
здоров'я України,
Міністерства України
з питань надзвичайних
ситуацій та у справах
захисту населення
від наслідків
Чорнобильської катастрофи
09.11.2009 N 816/734
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2010 р.
за N 54/17349
ПОЛОЖЕННЯ
про міжвідомчу комісію з питань утворення та функціонування центрів медико-психологічної реабілітації
I. Загальні положення
1.1. Міжвідомча комісія з питань утворення та функціонування центрів медико-психологічної реабілітації (далі - Комісія) створена відповідно до пункту 5 Порядку визначення переліку санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року N 859.
1.2. До складу Комісії входять представники Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
1.3. Комісія призначена для проведення заходів, пов'язаних з визначенням санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації постраждалого населення, осіб, які залучалися до виконання аварійно-рятувальних робіт при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного або природного характеру, і рятувальників (далі - Центр медико-психологічної реабілітації), та їх відповідності вимогам медико-психологічної реабілітації.
1.4. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, що регламентують діяльність санаторно-курортних закладів, визначають нормативи надання медичної допомоги населенню, а також цим Положенням.
II. Основні функції та завдання Комісії
2.1. Основними завданнями Комісії є:
а) проведення конкурсного відбору та складення експертного висновку про відповідність (невідповідність) санаторно-курортних закладів вимогам медико-психологічної реабілітації, можливість та доцільність створення при них Центрів медико-психологічної реабілітації;
б) здійснення контролю за діяльністю Центрів медико-психологічної реабілітації;
в) підготовка та внесення в установленому порядку пропозицій щодо вдосконалення нормативно-правової бази з питань діяльності Центрів медико-психологічної реабілітації.
2.2. Комісія має право:
а) створювати в установленому порядку тимчасові експертні комісії та робочі групи, залучати представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, наукових установ та громадських організацій (за згодою);
б) одержувати в установленому порядку інформаційні та аналітичні матеріали, необхідні для реалізації покладених на неї завдань, від міністерств, інших центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій України;
в) проводити перевірку роботи санаторно-курортних закладів щодо діяльності Центрів медико-психологічної реабілітації;
г) залучати у разі необхідності представників МОЗ, МНС та інших центральних органів виконавчої влади для перевірки на місці відповідності документів, поданих санаторно-курортним закладом для включення до Переліку;
ґ) заслуховувати на своїх засіданнях інформацію представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності з питань, що належать до її компетенції;
д) надавати пропозиції до центральних і місцевих органів виконавчої влади щодо удосконалення організації роботи Центрів медико-психологічної реабілітації, їх технічного оснащення та професійної підготовки фахівців;
е) скликати наради з питань, що належать до її компетенції;
є) вирішувати інші питання, що належать до її компетенції.
2.3. Комісія для виконання покладених на неї завдань взаємодіє з центральними та місцевими органами виконавчої влади, установами, підприємствами та громадськими організаціями.
III. Склад Комісії
3.1. Комісія складається з Голови, першого заступника Голови, заступника Голови, секретаря та інших членів Комісії.
3.2. Персональний склад Комісії затверджується спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
3.3. Голова Комісії:
а) очолює Комісію, здійснює загальне керівництво Комісією та забезпечує її організацію;
б) головує на засіданнях Комісії;
в) організовує в межах своїх повноважень взаємодію роботи Комісії з органами виконавчої влади;
г) підписує висновки, що приймаються Комісією;
ґ) бере участь у заходах щодо висвітлення діяльності Комісії.
3.4. У разі відсутності голови Комісії головує на засіданнях Комісії перший заступник голови Комісії. У разі відсутності голови Комісії та першого заступника голови Комісії головує на засіданнях Комісії заступник голови Комісії. У разі відсутності голови Комісії, першого заступника голови Комісії та заступника голови Комісії головує на засіданнях Комісії член Комісії, якого обрано Комісією.
3.5. Перший заступник голови Комісії у разі відсутності голови Комісії виконує його обов'язки.
3.6. Секретар Комісії організовує підготовку та розсилку повідомлень всім членам Комісії про час та дату проведення засідання, проекту порядку денного, веде та оформлює протокол засідання Комісії.
3.7. Для організаційного та інформаційного забезпечення роботи Комісії утворюється робоча група, персональний склад якої затверджується спільним наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
IV. Організація роботи Комісії
4.1. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться кожні два роки у I кварталі. У разі потреби підтвердження відповідності санаторно-курортних закладів вимогам медико-психологічної реабілітації засідання Комісії можуть проводитися частіше ніж через два роки.
Дата проведення засідання та порядок денний повідомляються членам Комісії не пізніше ніж за 3 робочі дні до засідання.
4.2. Засідання Комісії веде голова або за дорученням голови - один з його заступників.
4.3. Засідання Комісії є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.
4.4. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
4.5. Комісією приймаються до розгляду документи, подані санаторно-курортними закладами згідно із Порядком визначення переліку санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2009 року N 859.
4.6. Заяви, прийняті Комісією від санаторно-курортних закладів, реєструються, на кожний санаторно-курортний заклад формується окрема справа з наданих документів для внесення до Переліку та інших документів, що пов'язані з його діяльністю.
4.7. Комісія розглядає надані санаторно-курортними закладами документи, складає експертний висновок щодо відповідності (невідповідності) цих закладів вимогам медико-психологічної реабілітації, можливості і доцільності створення на їх базі Центрів медико-психологічної реабілітації та подає МОЗ і МНС пропозиції щодо складення переліку санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації, який затверджується спільним наказом МОЗ і МНС.
4.8. У разі встановлення Комісією факту невідповідності санаторно-курортного закладу вимогам медико-психологічної реабілітації або неналежного рівня медико-психологічної реабілітації за поданням Комісії МОЗ і МНС видають спільний наказ про виключення такого закладу з переліку санаторно-курортних закладів, при яких створюються центри медико-психологічної реабілітації.
V. Забезпечення діяльності Комісії
Матеріально-технічне та інформаційне забезпечення діяльності Комісії здійснює Міністерство охорони здоров'я України та Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Директор Департаменту
розвитку медичної
допомоги МОЗ України
Директор Департаменту
охорони здоров'я
та медико-біологічного
захисту МНС України


М.П.Жданова



О.А.Громазін