• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про склад коштів, що направлені на споживання

Міністерство статистики України  | Наказ, Інструкція від 22.02.1993 № 31 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 22.02.1993
  • Номер: 31
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство статистики України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 22.02.1993
  • Номер: 31
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 31 від 22.02.93
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 квітня 1993 р.
за N 23
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінстатистики N 150 від 27.06.94 )
Про затвердження Інструкції про склад коштів, що направлені на споживання
( Зміни в текст не внесені. Додатково див. Наказ Мінстату N 171 від 02.08.1993 )
На виконання Декрету Кабінету Міністрів України "Про оплату праці" та постанови Кабінету Міністрів України від 31 січня 1993р. N 71 "Про регулювання фондів споживання у 1993 році" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити "Інструкцію про склад коштів, що направлені на споживання" (додається).
2. Дію Інструкції розповсюдити на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання.
3. З введенням в дію названої Інструкції не застосовується на території України Інструкція про склад коштів, що направлені на споживання, затверджена к.Держкомстатом СРСР 13.12.90 N 17-24/6-72, а також лист к.Держкомстату СРСР від 14.06.91 N 6-1-35/144 "Про деякі уточнення порядку обліку коштів, що направляються на споживання в 1991 році".
4. Управлінню демографічної статистики і праці (Григорович Н.В.):
4.1 Забезпечити управління статистики Республіки Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські управління статистики, міністерства, відомства, асоціації Інструкцією про склад коштів, що направлені на споживання.
5. Економічному управлінню (Єрофєєвій Н.В.):
5.1 Забезпечити фінансування робіт по виготовленню Інструкції про склад коштів, що направлені на споживання.
6. Контроль за виконанням наказу покласти на Заступника Міністра Хайнацьку І.В.
Міністр М.І.БОРИСЕНКО
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
статистики України
22.02.1993 N 31
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 квітня 1993 р.
за N 23
ІНСТРУКЦІЯ
про склад коштів, що направлені на споживання
Інструкцію підготовлено для складання статистичної звітності з праці всіма підприємствами, установами, організаціями (надалі - підприємства), незалежно від їх підпорядкування, форм власності і господарювання.
I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. До коштів, що направлені на споживання, належать такі виплати в грошовій та натуральній формах:
- витрати на оплату праці всіх працівників підприємств, установ, організацій;
- грошові виплати і заохочення (витрати підприємств на надання матеріальної допомоги, трудових та соціальних пільг працівникам);
- доходи (дивіденди, проценти), по акціях та вкладах в майно підприємства, установи, організації, працівникам, які є членам акціонерного товариства, та перебувають в їх списковому складі.
1.2. При складанні статистичної звітності з праці показуються нараховані до виплати (без вирахування податків та інших відрахувань відповідно до законодавства) грошові суми відповідно до платіжних документів, за якими з працівниками були проведені розрахунки по заробітній платі, преміях тощо.
1.3. Суми коштів, нараховані за щорічні та додаткові відпустки, включаються в фонд оплати праці звітного місяця тільки в сумі, що припадає на дні відпустки в звітному місяці. Суми, що припадають на дні відпустки в наступному місяці, включаються в фонд оплати праці наступного місяця.
1.4. Дані про суми коштів, направлених на споживання за відповідний період минулого року, при складанні звітів з праці показуються згідно з методологією, яка прийнята у звітному періоді поточного року.
1.5. Всі види нарахувань у іноземній валюті включаються до фонду споживання в національній валюті України в сумі, яка визначається шляхом перерахування іноземної валюти за курсом Національного банку України на дату їх нарахування.
II. ВИТРАТИ НА ОПЛАТУ ПРАЦІ
До складу витрат на оплату праці включаються всі витрати підприємства на оплату праці незалежно від джерела фінансування цих виплат, включаючи грошові суми, нараховані працівникам відповідно до законодавства за невідпрацьований час, протягом якого за ними зберігається заробітна плата, а також стимулюючі та компенсаційні надбавки і доплати, передбачені чинним законодавством.
Витрати на оплату праці (фонд оплати праці) складаються з:
1. Фонду основної заробітної плати
2. Фонду додаткової оплати праці
До фонду основної заробітної плати входять:
2.1. Заробітна плата, нарахована за виконану роботу (відпрацьований час) за відрядними розцінками, тарифними ставками, посадовими окладами, незалежно від форм і систем оплати праці, прийнятих на підприємстві.
2.2. Вартість продукції, що видається в порядку натуральної оплати працівникам згідно чинного законодавства.
2.3. Надбавки та доплати до тарифних ставок та посадових окладів у розмірах, передбачених чинним законодавством:
- кваліфікованим робітникам, зайнятим на особливо відповідальних роботах, за високу професійну майстерність;
- за класність водіям автомобілів, робітникам локомотивних бригад, трактористам-машиністам, робітникам провідних професій та іншим категоріям працівників галузей народного господарства, в яких введено такі надбавки та доплати за звання майстра і класи кваліфікації;
- бригадирам з числа робітників, не звільненим від основної роботи, за керівництво бригадами;
- персональні надбавки;
- керівникам, спеціалістам, службовцям за високі досягнення в праці або за виконання особливо важливих завдань на строк їх виконання;
- за знання іноземної мови у випадках, передбачених законодавством;
- за суміщення професій (посад), розширення зон обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт;
- за стаж роботи та вислугу років;
- доплати до середнього заробітку у випадках, передбачених законодавством;
- інші надбавки і доплати, передбачені законодавством;
2.4. Оплата праці працівників, які не перебувають у штаті підприємств, за виконання робіт згідно з договорами громадсько-правового характеру, включаючи договір підряду, за умови, що розрахунки з працівниками за виконану роботу провадяться безпосередньо цим підприємством. Розмір коштів, направлених на оплату праці цих працівників, визначається, виходячи з кошторису на виконання робіт (послуг) за договором і платіжних документів.
Оплата працівникам, які не перебувають у штаті підприємства, за виконання разових робіт (ремонт інвентаря, побіл і фарбування, робіт з експертизи тощо).
Зазначені суми у статистичній звітності з праці відображаються в фонді оплати праці працівників позаспискового складу і не враховуються в середню заробітну плату працівників підприємства.
2.5. Вартість безкоштовно наданих працівникам окремих галузей народного господарства (відповідно до законодавства) комунальних послуг, харчування, продуктів; витрати на оплату безкоштовно наданого працівникам підприємств відповідно до законодавства житла (суми грошових компенсацій за ненадання безкоштовно житла, комунальних послуг та інше).
2.6. Витрати, пов'язані з наданням безкоштовного проїзду працівникам залізничного, авіа-, морського, річкового, автомобільного транспорту та міського електротранспорту.
2.7. Вартість безкоштовно наданих предметів (включаючи формений одяг, обмундирування), що залишаються в особистому постійному користуванні, або сума пільг у зв'язку з продажем їх за зниженими цінами (крім витрат, зазначених у пункті 6.10 розділу VI цієї Інструкції).
2.8. Оплата щорічних і додаткових відпусток відповідно до законодавства, грошових компенсацій за невикористану відпустку (крім витрат, зазначених в пункті 2.43).
2.9. Оплата спеціальної перерви в роботі у випадках, передбачених законодавством, оплата пільгового часу підліткам.
2.10. Оплата робочого часу працівників, які залучаються до виконання державних або громадських обов'язків, якщо ці обов'язки виконуються в робочий час відповідно до законодавства.
2.11. Оплата за працю у вихідні та святкові (неробочі) дні, в понадурочний час за розцінками, встановленими законодавчими актами.
2.12. Виплати за районними коефіцієнтами, коефіцієнтами за роботу в пустелях, безводних місцевостях і високогірних районах, за іншими коефіцієнтами до заробітної плати, що враховують галузеві особливості.
2.13. Процентні надбавки до заробітної плати за безперервний стаж роботи в районах Крайньої Півночі, у прирівняних до них місцевостях і в інших районах з тяжкими природно-кліматичними умовами.
2.14. Доплати за шкідливі умови праці (за роботу в тяжких, шкідливих, особливо шкідливих умовах, в багатозмінному режимі, у нічний час та інше).
2.15. Доплати працівникам, постійно зайнятим на підземних роботах, за нормативний час пересування їх у шахті (руднику) від ствола до місця роботи і назад.
2.16. Суми відшкодування втраченого заробітку внаслідок тимчасової втрати працездатності до фактичного заробітку.
2.17. Заробітна плата до кінцевого розрахунку по закінченню року (або іншого періоду), обумовлена системами оплати праці в сільськогосподарських підприємствах.
2.18. Заробітна плата, яка зберігається відповідно до законодавства за місцем основної роботи за працівниками, залученими на сільськогосподарські та інші роботи, згідно з чинним законодавством.
2.19. Процентні або комісійні винагороди незалежно від того, виплачені вони додатково до тарифної ставки (окладу) або являються основною оплатою в тих галузях, де це передбачено чинним законодавством.
2.20. Суми, виплачені підприємствами за час відпустки перед початком роботи випускникам професійно-технічних училищ і молодим спеціалістам, які закінчили вищі або середні спеціальні навчальні заклади.
2.21. Виплати різниці в окладах працівникам, працевлаштованим із інших підприємств зі збереженням протягом деякого часу (відповідно до законодавства) розміру посадового окладу за попереднім місцем роботи, а також при тимчасовому заступництві.
2.22. Оплата працівникам днів відпочинку, що надаються ім у зв'язку з роботою понад нормальну тривалість робочого часу при вахтовому методі організації праці, при підсумованому обліку робочого часу і в інших випадках, передбачених законодавством.
2.23. Оплата простоїв не з вини працівника, оплата продукції, що виявилась браком не з вини працівника.
2.24. Суми, нараховані за виконану роботу особам, залученим для роботи на підприємстві згідно із спеціальними договорами з державними організаціями (на надання робочої сили), які видані безпосередньо цим особам, так і перераховані державним організаціям.
2.25. Оплата праці кваліфікованих робітників, керівників, спеціалістів підприємств, залучених без звільнення від основної роботи для підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників, для керівництва виробничою практикою студентів, для навчання учнів загальноосвітніх шкіл.
2.26. Суми заробітної плати за основним місцем роботи робітникам, керівникам і спеціалістам підприємств за час їхнього навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації і перепідготовки кадрів.
2.27. Оплата праці студентів вищих навчальних закладів і учнів середніх спеціальних і професійно-технічних навчальних закладів, які працюють на підприємствах у складі студентських загонів.
2.28. Оплата праці студентів вищих навчальних закладів і учнів середніх спеціальних і професійно-технічних закладів, що проходять виробничу практику на підприємстві, а також оплата праці учнів загальноосвітніх шкіл у період професійної орієнтації, які залучені на тимчасову роботу до посильної праці на період канікул.
2.29. Оплата навчальних відпусток, наданих працівникам, які навчаються у вечірніх та заочних вищих і середніх спеціальних навчальних закладах, аспірантурах, а також навчаються без відриву від виробництва у вечірніх, заочних загальноосвітніх школах.
2.30. Суми, виплачені особам, які проходять навчання (підготовку) для роботи на щойно введених в дію підприємствах за рахунок коштів, передбачених у загальних кошторисах будівництва.
2.31. Оплата працівникам-донорам днів обстеження, здачі крові та відпочинку, що надаються після кожного дня здачі крові.
2.32. Суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників у межах, передбачених чинним законодавством.
Щомісячні додаткові грошові виплати працівникам у зв'язку з підвищенням роздрібних цін.
2.33. Оплата за час вимушеного прогулу або виконання нижчеоплачуваної роботи у випадках, передбачених законодавством.
2.34. Суми вихідної допомоги, які виплачуються на період працевлаштування працівникам, звільненим у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, а також у зв'язку з призовом на дійсну військову службу.
Зазначені суми у звітності з праці показуються в фонді оплати праці працівників позаспискового складу і не враховуються в середній заробітній платі працівників підприємства.
До фонду додаткової оплати праці входять:
2.35. Надбавки і доплати, не передбачені законодавством, і понад розміри, встановлені чинним законодавством.
2.36. Премії за сприяння винахідництву та раціоналізації, за створення, освоєння та впровадження нової техніки, за введення в дію в строк і достроково виробничих потужностей і об'єктів будівництва, за своєчасну поставку продукції на експорт та інші;
премії, що виплачуються у встановленому порядку за спеціальними системами преміювання, в тому числі за:
- створення, організацію виробництва та виготовлення нових товарів народного споживання;
- збір та здачу окремих видів відходів виробництва для повторного їх використання (за збір та здачу відпрацьованих і бою абразивних інструментів, відходів твердих сплавів та інше); за своєчасну здачу, повернення і повторне використання дерев'яної, скляної і картонної тари; за збір, сортування, зберігання і здачу вторинної сировини;
- за скорочення часу перебування вагонів під завантаженням і розвантаженням, їх ущільне завантаження, підвищення рівня маршрутизації перевезення вантажів на залізниці;
- інші премії, виплачені відповідно до спеціальних рішень уряду.
2.37. Одноразові заохочення (наприклад, окремих працівників за виконання особливо важливих виробничих завдань, заохочень до ювілейних та пам'ятних дат як у грошовій, так і натуральній формі).
2.38. Винагороди по підсумках роботи за рік.
2.39. Премії робітникам, керівникам, спеціалістам та іншим службовцям за виробничі результати, включаючи премії за економію конкретних видів матеріальних ресурсів, в тому числі за:
- виконання і перевиконання виробничих завдань;
- виконання акордних завдань у встановлений строк;
- підвищення продуктивності праці, виробітку;
- поліпшення кінцевих результатів господарської діяльності бригади, дільниці, цеху;
- економію сировини, матеріалів, інструментів та інших матеріальних цінностей;
- зменшення простоїв устаткування та інші якісні показники в роботі підприємств, а також премії, нараховані робітникам із преміального фонду майстра та інші;
2.40. Виплати підвищеної (диференційної) оплати праці працівникам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, оплати додаткової відпустки, виплата різниці між заробітками при переведенні на нижчеоплачувану роботу, видатки по збереженню середньої заробітної плати при звільненні у зв'язку з відселенням, виплата компенсації за час вимушеного простою.
2.41. Винагороди (процентні надбавки) за вислугу років, стаж роботи (надбавки за стаж роботи за спеціальністю на даному підприємстві), не передбачені законодавством, і понад розміри, встановлені чинним законодавством.
2.42. Оплата праці працівників бухгалтерій за виконання письмових доручень працівників про перерахування з належної їм заробітної плати страхових внесків по договорах добровільного страхування.
2.43. Оплата відпусток в частині відповідної частки їх заробітної плати, яка нараховується за рахунок прибутку, що залишається в розпорядженні підприємства.
2.38. Надбавки і доплати, не передбачені законодавством, і понад розміри, встановлені чинним законодавством.
2.39. Премії за сприяння винахідництву та раціоналізації, за створення, освоєння та впровадження нової техніки, за введення в дію в строк і достроково виробничих потужностей і об'єктів будівництва, за своєчасну поставку продукції на експорт та інші;
премії, що виплачуються у встановленому порядку за спеціальними системами преміювання, в тому числі за:
- створення, організацію виробництва та виготовлення нових товарів народного споживання;
- збір та здачу окремих видів відходів виробництва для повторного їх використання (за збір та здачу відпрацьованих і бою абразивних інструментів, відходів твердих сплавів та інше); за своєчасну здачу, повернення і повторне використання дерев'яної, скляної і картонної тари; за збір, сортування, зберігання і здачу вторинної сировини;
- за скорочення часу перебування вагонів під завантаженням і розвантаженням, їх ущільне завантаження, підвищення рівня маршрутизації перевезення вантажів на залізниці;
- інші премії, виплачені відповідно до спеціальних рішень уряду.
2.40. Одноразові заохочення (наприклад, окремих працівників за виконання особливо важливих виробничих завдань).
2.41. Винагороди по підсумках роботи за рік.
2.42. Премії робітникам, керівникам, спеціалістам та іншим службовцям за виробничі результати, включаючи премії за економію конкретних видів матеріальних ресурсів, в тому числі за:
- виконання і перевиконання виробничих завдань;
- виконання акордних завдань у встановлений строк;
- підвищення продуктивності праці, виробітку;
- поліпшення кінцевих результатів господарськоі діяльності бригади, дільниці, цеху;
- економію сировини, матеріалів, інструментів та інших матеріальних цінностей;
- зменшення простоів устаткування та інші якісні показники в роботі підприємств, а також премії, нараховані робітникам із преміального фонду майстра та інші;
2.43. Диференційні суми доплат, що виплачуються працівникам, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, а також тим, хто працює і проживає у зонах радіоактивного забруднення.
2.44. Одноразові винагороди (процентні надбавки) за вислугу років, стаж роботи (надбавки за стаж роботи за спеціальністю в даному господарстві).
2.45. Оплата праці працівників бухгалтерій за виконання письмових доручень працівників про перерахування з належноі їм заробітної плати страхових внесків по договорах добровільного страхування.
III. ГРОШОВІ ВИПЛАТИ ТА ЗАОХОЧЕННЯ
До грошових виплат та заохочень належать:
3.1. Матеріальна допомога (оздоровчі, екологічні та інші виплати).
3.2. Сума наданих підприємством трудових і соціальних пільг працівникам:
- оплата додатково наданих за рішенням трудового колективу (понад передбачених законодавством) відпусток, в тому числі жінкам які виховують дітей;
- одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію;
- доплати і надбавки до державних пенсій працюючим пенсіонерам;
- стипендії студентам та учням, направленим підприємствами на навчання у вищі та середні спеціальні навчальні заклади, що виплачуються за рахунок коштів підприємства;
- вартість путівок на лікування і відпочинок або суми компенсацій, видані замість путівок; екскурсії і мандрівки;
- здешевлення вартості харчування працівників як готівкою, так і за безготівковими розрахунками в їдальнях, буфетах, профілакторіях;
- витрати на погашення позик, виданих працівникам підприємств для поліпшення житлових умов, включаючи кошти для погашення первинних внесків для вступу в житловий кооператив та на індивідуальне будівництво, придбання садових будинків і обзаведення домашнім господарством;
- витрати на благоустрій садівничих товариств (будівництво доріг, енерго- і водопостачання, осушення та інші витрати загального характеру), будівництво гаражів;
- інші виплати, що мають індивідуальний характер (оплата квартири та найманого житла, крім гуртожитків, продовольчих та непродовольчих товарів, включаючи товари, одержані за бартером, продуктових замовлень, проїзних квитків, абонементів у групи здоров'я, передплати на газети та журнали, протезування, виплати різниці в цінах на паливо або суми компенсації працівникам вартості виданого палива у випадках,не передбачених чинним законодавством, та інші);
- суми прибутку, спрямовані на придбання акцій (для працівників трудового колективу);
- кошти, спрямовані на викуп майна підприємства членами трудового колективу за рахунок коштів підприємства (або коштів, взятих у позику в установах банків, з початку її погашення) з моменту їх персоніфікації.
- витрати у розмірі страхових внесків підприємств (крім випадків, зазначених в пункті 6.18), пов'язаних з добровільним страхуванням працівників (від нещасних випадків, безробіття, тощо), якщо договір страхування передбачає виплату обумовленої суми застрахованій фізичній особі незалежно від виникнення страхового випадку по закінченні терміну страхового договору. При цьому вказані суми включаються до фонду споживання в тому місяці, у якому провадяться перерахунки страховій компанії.
IV. ДОХОДИ, ДИВІДЕНДИ, ПРОЦЕНТИ
Доходи (дивіденди, проценти), по акціях та вкладах в майно підприємства, установи, організації, працівникам, які є членам акціонерного товариства, та перебувають в їх списковому складі.
V. СЕРЕДНІЙ ДОХОД І СЕРЕДНЯ ЗАРОБІТНА ПЛАТА ПРАЦІВНИКІВ
5.1. Середній доход працівників в цілому по підприємству обчислюється виходячи із суми коштів, направлених на споживання (розділ II крім пунктів 2.4 та 2.34, розділи III та IV цієї Інструкції).
5.2. Середня заробітна плата працівників у цілому по підприємству обчислюється, виходячи із фонду оплати праці працівників спискового складу (включаючи оплату праці сумісників), премій, надбавок, винагород за підсумками роботи за рік і одноразових заохочень працівників (розділ II крім пунктів 2.4 та 2.34 цієї Інструкції).
IV. ДОХОДИ, ДИВІДЕНДИ, ПРОЦЕНТИ
Доходи (дивіденди, проценти), по акціях та вкладах в майно підприємства, установи, організації, працівникам, які є членам акціонерного товариства, та перебувають в їх списковому складі.
V. СЕРЕДНІЙ ДОХОД І СЕРЕДНЯ ЗАРОБІТНА ПЛАТА ПРАЦІВНИКІВ
5.1. Середній доход працівників в цілому по підприємству обчислюється виходячи із суми коштів, направлених на споживання (розділ П крім пунктів 2.4 та 2.34, розділи Ш та IV цієї Інструкції).
5.2. Середня заробітна плата працівників у цілому по підприємству обчислюється, виходячи із фонду оплати праці працівників спискового складу (включаючи оплату праці сумісників), премій, надбавок, винагород за підсумками роботи за рік і одноразових заохочень працівників (розділ П крім пунктів 2.4 та 2.34 цієї Інструкції).