• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Зміни і доповнення до Інструкції про порядок заповнення форм річного бухгалтерського звіту підприємства

Міністерство фінансів України  | Інструкція від 01.02.1994 № 10 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 01.02.1994
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Інструкція
  • Дата: 01.02.1994
  • Номер: 10
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
N 10 від 1.02.94
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
10 лютого 1994 р.
за N 22/231
( Документ втратив чинність на підставі Наказу Міністерства фінансів N 19 від 08.02.95 )
Зміни і доповнення до Інструкції про порядок заповнення форм річного бухгалтерського звіту підприємства ( z0143-93 )
1. В пункті 1.1 після слів "(крім банків)" включити слова "та виділеними на окремий баланс відособленими підрозділами підприємства".
2. Пункт 1.4 доповнити абзацом такого змісту:
"Бухгалтерський облік майна, цінностей, зобов'язань та операцій, пов'язаних із здійсненням спільної діяльності, ведеться підприємством, на яке покладається здійснення заходів учасників угоди про спільну діяльність. В такому разі облік майна, цінностей, зобов'язань та фінансових результатів, що створені, придбані або утворились під час спільної діяльності, ведеться на окремому балансі тим учасником, якому за угодою доручено ведення спільних справ учасників договору. Показники такого окремого балансу не включаються до балансу підприємства, на яке покладено ведення спільних справ учасників угоди про спільну діяльність. У бухгалтерській звітності учасників угоди про спільну діяльність відображаються фінансові та інші результати спільної діяльності, що належать за угодою кожному з учасників."
3. В абзаці першому пункту 2.1 після слів "перебудови підприємств" включити слова "індексації основних фондів".
4. Пункт 2.3 доповнити абзацом такого змісту:
"Приватизовані підприємства, статутний фонд яких зменшено на вартість об'єктів соціальної сфери, у даній статті показують знос по них, нарахування якого відображається по кредиту рахунку 02 "Знос (амортизація) майна" і дебету рахунку 88 "Фонди спеціального призначення".
5. У пункті 2.7 текст у дужках після слів "акції, облігації" доповнити словами "сертифікати, казначейські зобов'язання".
6. Після пункту 2.8 включити пункт 2.8.1:
"2.8.1. У вільному рядку 055 "Майно в оренді (11)" орендодавці відображають вартість переданих в оренду цілісних майнових комплексів, облік яких ведеться відповідно до Порядку відображення в бухгалтерському обліку і звітності операцій, пов'язаних з приватизацією та орендою державних підприємств, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 16 грудня 1993 р. N 109, з урахуванням доповнень до нього, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 25 січня 1994 р. N 9."
7. У пункті 2.12:
замість абзаців третього-п'ятого включити такі третій-сьомий абзаци:
"У бухгалтерському обліку закінчені і прийняті в установленому порядку етапи робіт у сумі фактичних затрат списується з рахунку "Основне виробництво" у кореспонденції з рахунками;
45. "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги, якщо підприємством встановлено порядок, за яким виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) визначається за сумою, що у вигляді платежу за відвантажену продукцію (роботи, послуги) зарахована на рахунки підприємства в установах банків. При оплаті цих етапів замовником фактичні витрати списуються з рахунку 45 у дебет рахунку 46 "Реалізація" та одночасно на суму сплачених етапів робіт дебетується рахунок 36 і кредитується на рахунок 46;
46. "Реалізація" - якщо підприємством встановлено порядок, за яким виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) визначається за продажною вартістю відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), що зазначена в оформлених для сплати покупцем (замовником) розрахункових документах з одночасними записами продажної вартості етапів робіт по дебету рахунку 36 і кредиту рахунку 46.
Кошти, що у вигляді платежу за закінчені і прийняті замовником етапи робіт, одержані підприємством, відображаються по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" і кредиту рахунку 61 "Розрахунки по авансах".
По закінченні всіх робіт у цілому вартість сплачених раніше замовником етапів робіт списується з рахунку 36 в кореспонденції з дебетом рахунку 61.";
абзац шостий вважати абзацом восьмим.
8. В абзаці першому пункту 2.15 після слів "свою діяльність" включити слова "у постачанні, збуті".
9. У пункті 2.16 після слів "діяльність у сфері" включити слова "постачання, збуту".
10. Пункт 2.17 викласти в такій редакції:
"2.17. У статті "Розрахунки з дебіторами за товари, роботи, послуги" до моменту надходження платежів показуються:
підприємствами, які виручку від реалізації продукції (робіт, послуг) визначають за сумою, яка у вигляді платежу за відвантажену продукцію (виконані роботи) зарахована на рахунки підприємства в установах банків, - фактична собівартість відвантажених товарів, продукції, виконаних і зданих робіт і послуг, по яких оформлені відповідні документи для розрахунків з покупцями та замовниками. Вказана сума відображається по дебету рахунку 45 "Товари відвантажені, виконані роботи і послуги" і кредиту рахунків обліку виробничих запасів, готової продукції, товарів і затрат на виробництво;
підприємствами, які виручку від реалізації продукції (робіт, послуг) визначають за продажною вартістю відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), що зазначена в оформлених для сплати покупцем (замовником) розрахункових документах, - продажна вартість відвантаженої продукції, товарів (виконаних робіт, послуг). Продажна вартість відображається по дебету рахунку 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками" і кредиту рахунків, обліку виробничих запасів, готової продукції, товарів і затрат на виробництво.
У статтях "Розрахунки з дебіторами і кредиторами за товари, роботи і послуги, не сплачені в строк" показується сума заборгованості за відвантажені продукцію і товари, виконані роботи і надані послуги, що не сплачені в строки, передбачені договором".
11. У пункті 2.30:
в абзаці третьому текст після слова "показують" замінити текстом "одержану від підприємства частину його статутного фонду для здійснення діяльності, передбаченої при створенні і виділенні на окремий баланс відособленого підрозділу.";
включити абзац п'ятий такого змісту:
"Підприємства, крім малих, які використовують Рекомендації по веденню бухгалтерського обліку і застосуванню облікових регістрів на малих підприємствах (повідомлено листом Міністерства фінансів України від 27 вересня 1991 р. N 18-09), господарських товариств і підприємств з іноземними інвестиціями, суму, яка склала сальдо субрахунку "Індексація балансової вартості основних засобів" рахунку 88 "Фонди спеціального призначення", що утворилось після відображення в бухгалтерському обліку операцій проведеної відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1993 р. N 598 "Про проведення індексації основних фондів у народному господарстві України" індексації вартості основних фондів за станом на 1 січня звітного року, списують в кредит рахунку 85 "Статутний фонд".
12. Після пункту 2.31 включити пункт 2.31.1:
"2.31.1. У статті "Резерв сумнівних боргів" показується залишок резерву, створення та використання якого проводиться відповідно до Положення про організацію бухгалтерського обліку і звітності в Україні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 р. N 250, та Вказівок щодо організації бухгалтерського обліку в Україні, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 7 травня 1993 р. N 25."
13. Пункт 2.34 доповнити абзацом такого змісту:
"Підприємства з іноземними інвестиціями при оприбуткуванні майна, цінностей та зарахуванні валюти в рахунок внесків до статутного фонду сумові різниці, що утворились між статутним фондом, величина якого обчислена виходячи з передбаченого установчими документами курсу іноземної валюти, але не вище курсу Національного банку України на дату підписання установчих документів, та сумою внесків до статутного фонду, що обчислена за курсом Національного банку України на дату зарахування іноземної валюти та оформлення документів про одержання майна і цінностей в рахунок внесків до статутного фонду, відносяться в кредит рахунку 88 "Фонди спеціального призначення" субрахунок "Поповнення власних коштів".
14. В абзаці другому пункту 2.35:
текст "Про Державний бюджет України на 1993 рік" замінити текстом "Про Державний бюджет України на 1994 рік";
замість тексту "вносять в 1993 році до Державного бюджету (а підприємства Мінмашпрому - до Державного фонду сприяння конверсії)" включити текст "вносять у звітному році до Державного бюджету"(крім сільськогосподарських організацій та підприємств Держкомгеології)".
15. У пункті 2.38 після слів "відпусток працівникам" включити слова "та винагороди за чинним законодавством за вислугу років, включаючи відрахування на державне соціальне страхування з цих сум".
16. Після пункту 2.39 включити пункт 2.39.1:
"2.39.1. У вільному рядку 475 "Заборгованість за майно в оренді (99)" показується заборгованість за орендарями по переданих в оренду цілісних майнових комплексах, облік якої здійснюється відповідно до Порядку, що наведено у пункті 6 цих змін і доповнень".
17. Абзац перший пункту 2.40 доповнити таким реченням:
"Перевищення дебетового сальдо рахунку 81 проти кредитового сальдо рахунку 80 за звітний період показується протягом звітного року у статті "Збитки звітного року" активу балансу без додаткових записів на рахунках бухгалтерського обліку".
18. Пункт 2.48 доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо підприємством встановлено порядок, за яким виручка від реалізації продукції (робіт, послуг) визначається за продажною вартістю відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), що зазначена в оформлених для сплати покупцем (замовником) розрахункових документах, то у цій статті також показується заборгованість підприємства з податку на добавлену вартість, термін перерахування якої до бюджету не настав. Аналітичний облік платежів з податку на добавлену вартість ведеться окремо по сумах податку, термін оплати яких не настав, і окремо по сумах, термін оплати яких настав."
19. Після пункту 2.52 включити пункти 2.53, 2.54, 2.55, 2.56.
"2.53. У довідці 1 показується наявність власних і залучених коштів та їх використання на фінансування капітальних і фінансових вкладень, а також на придбання нематеріальних активів.
У графі 3 по рядках 900-910 показується сальдо рахунку 86, а також сальдо фондів підприємства та нерозподіленого прибутку в частині, що призначена на вказані цілі.
Підприємства, які ведуть облік нарахування зносу (амортизації) без використання рахунку 86 "Амортизаційний фонд", у цій графі показують не сальдо рахунку 02 "Знос (амортизація) майна" субрахунки 1 і 2, а тільки його невикористану суму. У цьому ж рядку по графі 3 показується не сальдо рахунку 02 субрахунок 3 "Знос нематеріальних активів", а тільки його невикористана сума. У рядку 930 по цій графі показуються також тільки залишки невикористаних кредитів та внесків пайової участі на капітальні вкладення. З метою недопущення іммобілізації власних та залучених коштів рекомендується ведення оперативного аналітичного обліку використання таких джерел.
У графі 4 показуються наростаючим підсумком з початку року нараховані амортизаційні відрахування на повне відновлення основних фондів та знос нематеріальних активів, відрахування до фондів або прибуток, що залишається в розпорядженні підприємства, які спрямовуються джерелом фінансування вкладень, одержані з бюджету та позабюджетних фондів асигнування на капітальні вкладення, надходження кредитних ресурсів та внесків з пайової участі у будівництві.
У графі 5 відображається розподіл (використання) джерел власних та залучених коштів на зазначені вкладення, які в бухгалтерському обліку відображені по дебету рахунків 04 "Нематеріальні активи", 07 "Будівельні матеріали та устаткування до установки", 33 "Капітальні вкладення", 58 "Фінансові вкладення", 61 "Розрахунки по авансах" (в частині авансів, що перераховані будівельним та іншим організаціям на покриття їх затрат з будівництва об'єктів). При визначенні розмірів та видів джерел для здійснення у подальшому вкладень (графа 6) в першу чергу на покриття затрат з капітальних вкладень спрямовуються амортизаційні відрахування на повне відновлення основних засобів, а на придбання нематеріальних активів - сума їх зносу. Розподіл джерел фінансування обсягу капітальних вкладень проводиться з урахуванням раніше використаних джерел для фінансування раніше придбаного устаткування до установки, яке за станом на 1 січня звітного року враховане на рахунку 07 "Будівельні матеріали та устаткування до установки".
Дані рядка 940 у графі 5 повинні дорівнювати або бути менше суми даних цього ж рядку у графах 3 і 4.
2.54. У рядку 950 показуються залишки, надходження та витрачання іноземної валюти, включаючи її обов'язковий продаж.
2.55. У рядках 960 і 970 за даними аналітичного бухгалтерського обліку розрахунків з загальної суми дебіторської і кредиторської заборгованості виділяються дані щодо заборгованості в розрахунках з підприємствами та установами України.
2.56. Бухгалтерський облік зобов'язань, що випливають із застав, які одержано або видано відповідно до Закону України "Про заставу", ведеться на позабалансовому рахунку 006 "Забезпечення зобов'язань та платежів" на таких субрахунках:
1 "Забезпечення одержані" - для обліку зобов'язань з одержаних застав;
2 "Забезпечення видані" - для обліку зобов'язань з виданих застав".
Заставодавці ведуть Книгу запису застав за формою та у порядку, що затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 1993 р. N 14.
20. У пункті 3.1:
абзац перший доповнити реченням такого змісту:
"Реалізованою продукцією (роботами, послугами) в залежності від порядку, встановленому на звітний рік підприємством, вважається або продажна вартість відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах, або продажна вартість відвантаженої продукції (виконаних робіт, послуг), що у вигляді платежу зарахована на рахунки підприємства в установах банків.";
в абзаці другому після слів "в торговельних" включити слова: "і постачальницько-збутових";
в абзаці четвертому:
після слів "податку на добавлену вартість" включити слова "включаючи суми цього податку, термін оплати яких не настав";
після слів "Розрахунки по авансах" включити слова 62 "Розрахунки з покупцями і замовниками".
21. У пункті 3.3:
в абзаці першому слова "одержана від покупців по реалізованій продукції (роботах, послугах) і врахована на рахунках обліку реалізації та" виключити;
в абзаці другому після слів "суми податку" включити слова "включаючи податок, термін оплати якого не настав";
абзац третій викласти в такій редакції:
"Податок на добавлену вартість, що одержано від покупців (замовників) у складі платежу за реалізовану продукцію (роботи, послуги) і підлягає внесенню до бюджету, а також фактично перераховані суми в бюджет показуються відповідно у графах 3 і 4 рядку 350."
22. Пункт 3.5 виключити.
23. У пункті 3.6:
у першому реченні першого абзацу після слів "при визначенні" включити слово "фінансового";
абзац третій доповнити таким реченням:
"Порядок відрахування вказаного платежу та бухгалтерського обліку затверджено наказом Міністерства фінансів України від 9 листопада 1993 р. N 86."
24. В абзаці третьому пункту 3.7 після слів "діяльність у галузях" включити слова "матеріально-технічного постачання".
25. В абзаці першому пункту 3.8 слова "за квітень - грудень 1993 р." виключити.
26. Виключити пункт 3.13.
27. У пункті 3.15:
текст "в 1993 році у показниках" замінити словами "в звітному періоді у показниках";
текст після слів "Кабінету Міністрів України" замінити текстом "та Національного банку України від 29 січня 1994 р. N 49 "Про контроль за видачею у 1994 році коштів, спрямованих на споживання".
28. У пункті 3.17:
в другому абзаці виключити слова "включаючи суму перевищення фактичного фонду споживання над його розрахунковою величиною";
у передостанньому абзаці замість слів "за перевищення розрахункової величини фонду споживання" включити слова "за порушення нормативних актів про охорону праці".
29. У пункті 3.18:
у першому реченні абзацу одинадцятого цифру "1993" замінити цифрою "1994";
абзац дванадцятий доповнити реченням такого змісту:
"В бухгалтерському обліку суми готельного та ринкового зборів одержувачі зборів відображають по дебету рахунків обліку грошових коштів і кредиту рахунку 68, на якому за належністю цих зборів ведеться облік їх нарахування, перерахування або використання"";
в абзаці тринадцятому слова "сума перевищення фактичного фонду споживання над розрахунковою його величиною" виключити;
в абзаці п'ятнадцятому після слів "санітарних норм і правил" включити слова "за порушення нормативних актів про охорону праці".
30. У пункті 3.19:
замість абзаців першого-шостого включити абзаци перший-третій такого змісту:
"3.19. В розділі IV "Затрати і витрати, що враховуються при обчисленні пільг на податок з доходу" показуються суми затрат, що враховуються при обчисленні пільг по податку з доходу:
суми, перераховані будинкам-інтернатам для престарілих та інвалідів, школам-інтернатам, а також підприємствам, установам, організаціям культури, народної освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення, фізкультури і спорту, фізкультурно-спортивним товариствам і дитячим громадським організаціям (рядок 540);
заробітна плата, сплачена підприємством працівникам-інвалідам (рядок 560).";
абзац сьомий вважати абзацом четвертим, в якому цифри "540" замінити "570".