• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про деякі заходи щодо організації конкурсу-фестивалю творчої молоді "Бієнале актуальних мистецтв України"

Міністерство культури і мистецтв України  | Наказ, Положення від 13.12.2004 № 854
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 13.12.2004
  • Номер: 854
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 13.12.2004
  • Номер: 854
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
13.12.2004 № 854
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 січня 2005 р.
за № 12/10292
Про деякі заходи щодо організації фестивалю "Бієнале сучасного мистецтва"
( Заголовок Наказу із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 335 від 16.09.2022 )
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства культури № 412 від 09.06.2016 № 217 від 21.03.2017 Наказами Міністерства культури та інформаційної політики № 335 від 16.09.2022 № 371 від 10.10.2022 )
З метою сприяння творчій реалізації молодих талановитих митців, збереження і примноження інтелектуального потенціалу України, популяризації сучасного мистецтва серед широких верств населення, у межах повноважень, визначених Положенням про Міністерство культури і мистецтв України, затвердженим Указом Президента України від 31 серпня 2000 року № 1038/2000, НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про фестиваль"Бієнале сучасного мистецтва", що додається.
( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 335 від 16.09.2022 )
( Підпункт 1.2 пункту 1 виключено на підставі Наказу Міністерства культури № 412 від 09.06.2016 )
2. Управлінню з питань мистецтв (А.В. Галиновський) забезпечити державну реєстрацію наказу в Міністерстві юстиції України.
3. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра О.М. Музиченка.

Міністр

Ю.П. Богуцький
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства культури
і мистецтв України
13.12.2004 № 854
(у редакції наказу
Міністерства культури
та інформаційної політики
України
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
05 січня 2005 р.
за № 12/10292
ПОЛОЖЕННЯ
про фестиваль "Бієнале сучасного мистецтва"
I. Загальні положення
1. Це Положення визначає порядок організації та проведення фестивалю "Бієнале сучасного мистецтва" (далі - Бієнале).
2. Бієнале є культурно-мистецьким заходом, який проводиться один раз на два роки відповідно до плану роботи МКІП на відповідний рік.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
3. Засновником Бієнале є МКІП.
Організаційно-методичний супровід підготовки та проведення Бієнале забезпечує Держмистецтв.
4. Терміни у цьому Положенні вживаються у таких значеннях:
комісар Бієнале - культурна інституція, на базі якої проводиться Бієнале;
( Абзац другий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
культурна інституція - установа, організація або заклад у сферах культури та мистецтв (музей, фонд, арт-центр, галерея, профільний науковий інститут, заклад освіти сфери культури, професійне творче об’єднання, громадська організація тощо), або суб’єкт приватного права, що представляє інтереси фахової спільноти у сферах культури та мистецтв;
куратор / кураторська група - представник/представники підприємств, установ, організацій у сферах культури та мистецтв та/або окремий фахівець / окремі фахівці у сферах культури та мистецтв, які мають відповідний досвід та компетенції у сфері сучасного мистецтва;
( Абзац четвертий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
організатор Бієнале - організація, що належить до сфери управління МКІП та забезпечує проведення заходів у рамках Бієнале згідно з його програмою.
( Абзац п'ятий пункту 4 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
Термін "конфлікт інтересів" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про запобігання корупції".
5. Метою Бієнале є виявлення та підтримка талановитих митців у сфері сучасного мистецтва, розкриття їх творчого потенціалу.
6. Основними завданнями Бієнале є:
популяризація сучасного мистецтва та творчості митців, які працюють у напрямі сучасного мистецтва;
впровадження новітніх мистецьких рішень;
заохочення творчості у сфері сучасного мистецтва;
сприяння професійному розвитку митців та розвитку культури в територіальних громадах;
професіоналізація кураторських практик;
створення умов для обміну досвідом та здобутками представників українських та іноземних культурних інституцій;
залучення широких верств населення до пізнання сучасного мистецтва.
II. Порядок організаційного забезпечення Бієнале
1. Для підготовки та проведення Бієнале утворюється організаційний комітет (далі - Оргкомітет).
( Абзац перший пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
Строк повноважень Оргкомітету обмежується підготовкою та проведенням одного Бієнале.
До складу Оргкомітету входять голова, заступник голови та члени організаційного комітету.
Членами Оргкомітету можуть бути мистецтвознавці та діячі у сферах культури та мистецтв, які мають високі професійні якості, суспільний авторитет, та яких подала не менше ніж одна культурна інституція та/або один куратор / кураторська група попередніх Бієнале.
Не можуть бути членами Оргкомітету особи, які мають судимість, не погашену або не зняту в установленому законом порядку, конфлікт інтересів відповідно до Закону України "Про запобігання корупції" та/або які притягалися до відповідальності за корупційні правопорушення.
Заявки щодо кандидатур до складу Оргкомітету подаються до Держмистецтв у строки та спосіб, визначені в оголошенні, оприлюдненому на офіційному вебсайті Держмистецтв. Одна культурна інституція або один куратор / кураторська група може подати не більше трьох кандидатур для включення до складу Оргкомітету.
Персональний склад Оргкомітету у кількості від семи до одинадцяти осіб затверджується наказом Держмистецтв, який оприлюднюється на офіційному вебсайті Держмистецтв не пізніше ніж на п’ятий робочий день після його прийняття.
У разі дострокового припинення повноважень члена Оргкомітету до складу Оргкомітету вносяться зміни, які затверджуються наказом Держмистецтв та оприлюднюються на офіційному вебсайті Держмистецтв не пізніше ніж на п’ятий робочий день після його прийняття.
( Абзац восьмий пункту 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
2. Основними завданнями Оргкомітету є:
не пізніше ніж за рік до початку проведення заходу визначення:
кандидатури комісара Бієнале, куратора / кураторської групи;
строків та місце проведення Бієнале;
теми Бієнале;
погодження концепції Бієнале та експозиційного рішення;
координація роботи комісара Бієнале та куратора / кураторської групи.
3. Члени Оргкомітету беруть участь у його роботі на громадських засадах.
4. Оргкомітет очолює голова. Голова та заступник голови Оргкомітету обираються більшістю голосів з числа членів Оргкомітету на першому засіданні.
5. Рішення про проведення засідання приймає голова Оргкомітету. Засідання Оргкомітету проводить голова Оргкомітету або за його дорученням заступник голови Оргкомітету. Засідання Оргкомітету вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше 2/3 його членів.
Рішення Оргкомітету приймається шляхом відкритого голосуванням простою більшістю голосів його членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні. Делегування членами оргкомітету права голосу у разі їх відсутності на засіданні іншим членам оргкомітету не допускається.
Рішення Оргкомітету оформлюється протоколом, який підписується головуючим на засіданні та секретарем. Протоколи засідань оргкомітету зберігаються в установленому порядку в Держмистецтв. Рішення засідань Оргкомітету оприлюднюються на вебсайті Держмистецтв.
Члени Оргкомітету можуть брати участь у засіданні дистанційно з використанням можливостей інформаційно-комунікаційних та цифрових технологій, зокрема відеоконференцзв’язку.
6. Перед початком засідання всі члени Оргкомітету письмово засвідчують наявність або відсутність конфлікту інтересів, про що зобов’язані повідомити перед початком його проведення.
У разі виявлення фактів, що свідчать про наявність у члена Оргкомітету конфлікту інтересів, такий член Оргкомітету не бере участі в голосуванні. Якщо конфлікт інтересів виявлено після прийняття рішення, таке рішення підлягає скасуванню за умови, що голос даного члена Оргкомітету був вирішальним.
7. Оргкомітет співпрацює з питань організації підготовки Бієнале з органами державної влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, у разі потреби залучає експертів.
8. Організаційне забезпечення діяльності Оргкомітету здійснює секретар, який є працівником Держмистецтв та не входить до складу Оргкомітету. Обов’язки секретаря Оргкомітету покладаються наказом Держмистецтв. Секретар Оргкомітету забезпечує:
підготовку документів для розгляду на засіданнях Оргкомітету;
інформування членів Оргкомітету про його засідання;
ведення та зберігання в установленому порядку протоколів засідань Оргкомітету.
Секретар Оргкомітету бере участь у засіданнях без права голосу.
9. Держмистецтв подає на затвердження МКІП рішення Оргкомітету щодо кандидатури комісара, куратора/кураторської групи, строків і місця проведення Бієнале.
10. Для проведення Бієнале МКІП:
визначає організатора Бієнале;
затверджує кандидатуру комісара Бієнале, строк та місце проведення Бієнале, тему і концепцію Бієнале.
11. Організатор Бієнале забезпечує:
проведення заходів в рамках Бієнале згідно з програмою Бієнале;
організаційно-технічне забезпечення проведення Бієнале;
виготовлення інформаційно-рекламної продукції;
проведення інформаційно-рекламної кампанії Бієнале;
створення належних умов для перебування учасників та гостей Бієнале;
виконання інших функцій, пов’язаних з організацією та проведенням Бієнале.
12. Куратор/кураторська група Бієнале:
вносить на розгляд Оргкомітету тему Бієнале, концепцію Бієнале та експозиційне рішення;
здійснює відбір учасників Бієнале відповідно до концепції;
офіційно запрошує митців і творчі колективи до участі у програмі Бієнале;
здійснює поточну взаємодію з учасниками Бієнале;
формує програму Бієнале.
13. Комісар Бієнале:
здійснює координацію роботи з підготовки, організації та проведення Бієнале;
взаємодіє з куратором/кураторською групою з метою реалізації концептуального та експозиційного рішення Бієнале;
здійснює прийняття, облік, зберігання на час проведення Бієнале та повернення поданих для участі в Бієнале мистецьких робіт;
бере участь у реалізації програми Бієнале.
III. Порядок проведення Бієнале
1. Програма Бієнале формується куратором / кураторською групою у формі заходів, які є відкритими для публіки.
Програма Бієнале складається з фестивальної та просвітницької складових.
2. Участь у фестивальній програмі Бієнале беруть індивідуальні та колективні учасники.
3. Колективними та/або індивідуальними учасниками є громадяни України, які відповідають принаймні одному з перелічених критеріїв:
є студентом/студентами закладів спеціалізованої мистецької освіти;
представляє/представляють дебютний (перший, другий або третій) проєкт у відповідному напрямі сучасного мистецтва;
( Абзац третій пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 371 від 10.10.2022 )
має/мають досвід участі не більше, ніж у трьох всеукраїнських або міжнародних виставках сучасного мистецтва.
4. У разі, якщо художній твір перебуває у власності іншої особи, твір має бути поданий з дозволу власника цього твору відповідно до чинного законодавства України.
5. У рамках просвітницької програми Бієнале можуть проводитися такі заходи:
прес-конференції;
майстер-класи українських і зарубіжних митців;
кураторські екскурсії;
лекції, круглі столи, семінари;
творчі лабораторії;
творчі зустрічі з діячами культури та мистецтва;
презентації друкованих видань та вебресурсів, у тому числі каталогу Бієнале;
інші творчі, методичні та інформаційні заходи.
6. Фінансування Бієнале здійснюється в межах асигнувань, передбачених МКІП у Державному бюджеті України на відповідний рік, та за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.

Директор директорату
культури та мистецтв


І. Чужинова
( Положення в редакції Наказів Міністерства культури № 412 від 09.06.2016, № 335 від 16.09.2022 )
( Персональний склад виключено на підставі Наказу Міністерства культури № 412 від 09.06.2016 )