• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про результати висвітлення державними засобами масової інформації суспільно важливих дат і подій у 2011 році

Державний комітет телебачення і радіомовлення України  | Рішення, Перелік від 20.12.2011 № 14/63
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Рішення, Перелік
  • Дата: 20.12.2011
  • Номер: 14/63
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
  • Тип: Рішення, Перелік
  • Дата: 20.12.2011
  • Номер: 14/63
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ ДЕРЖАВНОГО КОМІТЕТУ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ ТА РАДІОМОВЛЕННЯ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
20.12.2011 N 14/63
Про результати висвітлення державними засобами масової інформації суспільно важливих дат і подій у 2011 році
( Рішення введено в дію Наказом Державного комітету телебачення і радіомовлення N 374 від 28.12.2011 )
Заслухавши інформацію директора департаменту телебачення і радіомовлення Абрамова С.О., колегія зазначає наступне.
Діяльність державних засобів масової інформації із висвітлення суспільно важливих дат і подій у 2011 році спрямовувалася на зміцнення політичної стабільності у суспільстві, громадянської злагоди і взаєморозуміння, утвердження загальнолюдських цінностей.
Упродовж 2011 року в інформаційних випусках НТКУ, ДТРК "Всесвітня служба "УТР", НРКУ було подано близько 800 офіційних повідомлень про діяльність Президента України, керівників Уряду, що складає близько 2000 хвилин сюжетів на кожну загальнонаціональну компанію.
Держкомтелерадіо України в межах компетенції у 2011 році сприяє висвітленню результатів проведення соціально-економічних реформ. Надається інформаційна підтримка відповідальним за напрями реформ центральним органам виконавчої влади в частині широкого висвітлення заходів, що впроваджуються, а саме: анонсування подій щодо стану реалізації етапів конкретної реформи; розміщення в ефірі державних телерадіокомпаній соціальної реклами, спрямованої на популяризацію і роз'яснення суті, а також позитивних наслідків від впровадження реформ та інших заходів, спрямованих на соціально-економічне зростання країни.
Прикладами такої взаємодії є організація і проведення кампаній з наступних суспільно важливих тем.
У співпраці з Мінсоцполітики було забезпечено роз'яснювальну роботу з впровадження пенсійної реформи, організовано роботу з висвітлення ходу основних перетворень у сфері пенсійного забезпечення, поінформовано громадськість про запровадження Пенсійним фондом України спеціальних програм, зокрема, програми "Пенсійний калькулятор". Так, в ефірі державних телерадіоорганізацій з 9 до 15 липня цього року було організовано показ інформаційно-роз'яснювального фільму "Пенсійна реформа. Забезпечена старість - крок до української мрії", підготовленого Мінсоцполітики. Всього було здійснено 90 показів загальним хронометражем 7 годин 15 хвилин.
Спільно з Держенергоефективність організовано інформаційну кампанію щодо необхідності бережливого ставлення до енергоресурсів (соціальна реклама щодо необхідності заощадження газу, води, тепла, електроенергії). З жовтня 2011 року три соціальні рекламні відеоролики хронометражем по 30 сек. були розміщені в ефірі всіх державних телекомпаній. Загальна кількість виходів склала 7492 загальним хронометражем 62 год. 44 хв.
Починаючи з другої половини липня та до кінця вересня всіма державними телерадіокомпаніями було запроваджено п'ятихвилинні інформаційні випуски у прайм-тайм, присвячені ходу збирання та збереження врожаю 2011 року. Загальний хронометраж аудіовізуальних матеріалів на цю тему в ефірі всіх державних телерадіокомпаній щотижня складав близько 48 год. 25 хв. Проведення такої інформаційної кампанії дозволило зняти напругу в суспільстві з питань забезпечення країни сільськогосподарською продукцією власного виробництва до наступного врожаю.
Спільно з Мінагрополітики підписано меморандум про співпрацю, налагоджено та відпрацьовано механізми взаємодії щодо висвітлення актуальних питань галузі, зокрема проведення земельної реформи. Створено та розміщено в ефірі всіх державних телерадіокомпаній соціальний рекламний ролик, присвячений актуальності та необхідності суспільного обговорення земельної реформи в Україні. Загальна кількість виходів ролика в ефірі телекомпаній склала 2998 загальним хронометражем 157 год. 30 хв.
Крім того, Держкомтелерадіо України постійно бере участь в інших інформаційних заходах, запланованих відповідальними за напрями реформ центральними органами виконавчої влади в рамках впровадження Програми економічних реформ на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".
Однак серйозною проблемою щодо реалізації успішних інформаційних кампаній з висвітлення ходу реформ є не замалі обсяги ефірного часу, що виділяються для висвітлення телерадіокомпаніями, а недостатність інформаційних приводів з боку відповідальних за напрямки реформ центральних органів виконавчої влади та інформації стосовно планування і проведення публічних заходів, що значно ускладнює реалізацію висвітлення важливих подій у засобах масової інформації.
У 2011 році державними засобами масової інформації проведено роботу щодо висвітлення ходу підготовки та проведення 16-ти державних свят та днів загальнодержавного значення, 30-ти ювілейних дат і пам'ятних історичних подій, а також релігійних та професійних свят.
Держкомтелерадіо України координував роботу щодо висвітлення державними ЗМІ заходів:
загальнодержавного та місцевого значення, святкових подій, присвячених підготовці та відзначенню 20-ї річниці незалежності України, Дня Державного Прапора України (за 2011 рік виготовлено 3085,17 годин телевізійної продукції та 803,0 години радіопродукції);
відзначення 15-ї річниці Конституції України (виготовлено 463,2 годин телевізійної продукції та 163,1 годин радіопродукції);
з увічнення пам'яті про події Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років; підготовки та відзначення 67-ї річниці визволення України від фашистських загарбників; підготовки та відзначення 66-ї річниці Перемоги; відзначення Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні;
відзначення Дня партизанської слави (виготовлено 1684,83 годин телевізійної продукції та 593,0 годин радіопродукції);
із вшанування пам'яті жертв голодомору (виготовлено 160 годин телевізійної продукції та 70 годин радіопродукції);
відзначення Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (виготовлено 175 годин телевізійної продукції та 82 години радіопродукції).
За період з 22 по 28 серпня 2011 року кількість включених приймальних пристроїв на території України під час трансляції привітань Президента України, святкових концертів та програм склала не менше 12,5 мільйонів, глядацька аудиторія - близько 30 мільйонів осіб.
Порівняно з минулим роком обсяг телемовлення з висвітлення підготовки та відзначення річниці незалежності України державними електронними ЗМІ збільшено в середньому на 35%, радіомовлення - на 27%. Тенденція до зростання обсягів висвітлення пам'ятних дат та суспільно важливих подій спостерігається і за іншими вищенаведеними напрямами (у середньому на 10 - 15% порівняно з минулими роками).
Визначальним аспектом виконання державними ЗМІ завдань з висвітлення пам'ятних дат і значущих подій відповідно до указів Президента України, постанов Верховної Ради України, розпоряджень Кабінету Міністрів України є своєчасне та ґрунтовне звітування зазначеним органам державної влади про проведену роботу.
У зв'язку із цим колегія зазначає, що переважна більшість керівників ОДТРК відповідально ставляться до цієї ділянки роботи. Однак ДТРК "Культура", Дніпропетровська, Кіровоградська, Харківська ОДТРК не завжди своєчасно надають звіти про проведену інформаційну роботу, що позначається на термінах та якості підготовки узагальнених звітних матеріалів Держкомтелерадіо України. Зокрема, в Держкомтелерадіо України відсутня інформація від зазначених ДТРК про відзначення пам'ятних дат та історичних подій, збір і збереження урожаю - 2011, вшанування пам'яті жертв голодомору.
У зв'язку із зазначеним колегія
УХВАЛИЛА:
1. Інформацію про результати висвітлення державними засобами масової інформації суспільно важливих дат і подій у 2011 році взяти до відома.
2. Визнати задовільною роботу державних засобів масової інформації щодо висвітлення суспільно важливих дат і подій у 2011 році.
3. Департаменту телебачення і радіомовлення (Абрамов С.О.) разом з державними телерадіоорганізаціями врахувати у тематичних планах до державних контрактів на виконання державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм на 2012 рік рекомендації Держкомтелерадіо України стосовно висвітлення суспільно важливих дат і подій.
4. Департаменту видавничої справи і преси (Кононенко О.А.) у 2012 році координувати роботу засобів масової інформації стосовно висвітлення суспільно важливих дат і подій.
5. Управлінню інформаційної політики (Червак Б.О.) розмістити Перелік суспільно важливих дат і подій, які висвітлювались державними засобами масової інформації в 2011 році, на веб-сайті Держкомтелерадіо України.
6. Генеральним директорам ДТРК "Всесвітня служба "УТР" (Юричко В.В.) та обласних і регіональних ДТРК покращити взаємодію щодо висвітлення ходу реформ та роз'яснювальної роботи стосовно позитивних наслідків від їх впровадження.
7. Генеральним директорам ДТРК "Культура", Дніпропетровської, Кіровоградської, Харківської ОДТРК вжити заходів щодо вчасного надання Держкомтелерадіо України вичерпних звітних матеріалів стосовно інформування населення про суспільно важливі дати і події.
8. Генеральним директорам державних телерадіоорганізацій врахувати під час виконання державного замовлення на виробництво і розповсюдження теле- та радіопрограм у 2012 році рішення колегії від 29 листопада 2011 року N 13/56 "Про перелік важливих дат і подій 2012 року, заходи з відзначення та проведення яких потребують висвітлення державними засобами масової інформації" та від 29 листопада 2011 року N 13/57 "Про тематичні плани на виконання державного замовлення з виробництва і розповсюдження теле- та радіопрограм державних телерадіокомпаній на 2012 рік".
9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника Голови Держкомтелерадіо України Кравченка Д.В.
Голова колегії О.В.Курдінович
Додаток
до рішення колегії
Держкомтелерадіо України
20.12.2011 N 14/63
ПЕРЕЛІК
державних свят, пам'ятних дат та днів загальнонаціонального значення, релігійних і професійних свят, визначних історичних подій, ювілейних дат, ювілеїв та інших суспільно важливих подій, які висвітлювались у 2011 році
Державні свята, пам'ятні дати та дні загальнонаціонального значення
- Новий рік (1 січня)
- День захисника Вітчизни (23 лютого)
- Міжнародний жіночий день (8 березня)
- День охорони праці (28 квітня)
- День міжнародної солідарності трудящих (1 травня)
- День Перемоги у Великій Вітчизняній війні (9 травня)
- День матері (друга неділя травня)
- День Європи (третя субота травня)
- День Конституції України (28 червня)
- День Державного прапора України (23 серпня)
- День Незалежності України (24 серпня)
- День знань (1 вересня)
- День партизанської слави (22 вересня)
- День української писемності і мови (9 листопада)
- Всеукраїнський тиждень права (в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини)
- День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС (14 грудня)
Релігійні свята
- Різдво Христове
- Свято Пасхи, дня Воскресіння Христового
- Свято Трійці
Професійні свята
- День журналіста України (6 червня)
- День працівників радіо, телебачення та зв'язку (16 листопада)
- День працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження (26 травня)
Визначні історичні події, ювілейні дати
- 15-та річниця Конституції України
- 20-та річниця Незалежності України
- 25-ті роковини Чорнобильської катастрофи
- 70-ті роковини трагедії Бабиного Яру
- 70-річчя утворення партизанського руху в Україні у період ВВВ 1941 - 1945 років
- 90-річчя подій Української революції 1917 - 1921 років
- 300-річчя подій, пов'язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу
- 1000-річчя заснування Софійського собору
- 450 років Пересопницького Євангелія
- 150 років від дня смерті Т.Г.Шевченка та перепоховання його в Україні
- 50-річчя заснування Національної премії ім. Т.Г.Шевченка
- 140 років Лесі Українки від дня народження
- 170 років від дня народження М.Старицького
- 140-річчя з дня народження Василя Стефаника
- 120-річчя з дня народження М.А.Булгакова
- 125-річчя з дня народження академіка М.Д.Стражеска
- 170-річчя з дня народження М.П.Драгоманова
- 130-річчя з дня народження О.О.Богомольця
- 70-річчя з дня народження Івана Миколайчука
- 90-річчя від дня народження Георгія Берегового
- 350-річчя Львівського національного університету ім. Івана Франка
- 75-річчя Інституту історії України Національної академії наук України
- 75-річчя створення Національного наукового центру "Інститут кардіології імені М.Д.Стражеска" Академії медичних наук України
- 50-річчя від дня польоту в космос першої людини - Ю.О.Гагаріна
- 60-річчя Української Ради Миру
- 800-річчя заснування міста Бібрки Львівської області та 540-річчя надання місту Магдебурзького права
- 700-річчя заснування міста Ковеля Волинської області
- 925-річчя заснування міста Луцька Волинської області
- 800-річчя заснування м. Збаража Тернопільської області
- 50-ті роковини Куренівської катастрофи
Інші суспільно важливі події
- реалізація положень Податкового кодексу України
- обговорення ходу реформ
- реалізація Концепції подолання корупції в Україні "На шляху до доброчесності на період до 2011 року"
- заходи в рамках Програми головування України в Комітеті міністрів Ради Європи
- проведення в Україні 17-ї сесії Європейської конференції міністрів, відповідальних за регіональне та місцеве врядування
- Київський саміт з питань безпечного та інноваційного використання ядерної енергії
- 49-те засідання Економічної Ради СНД та бізнес-форум "Ялтинські ділові зустрічі"
- 7-й Всеукраїнський з'їзд якості "Якість як національна ідея України"
- 7-й Міжнародний молодіжний фестиваль "Фортеця"
- XVIII Мінська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
- VII Київська міжнародна виставка-ярмарок
- XXIV Московська міжнародна книжкова виставка-ярмарок
- XVIII Міжнародна книжкова виставка "Форум видавців у Львові"
- 63 Франкфуртський міжнародний книжковий ярмарок
- VI Міжнародна книжкова виставка-ярмарок "Книга - шлях до співробітництва та прогресу" (м. Ашхабад).