НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ З ПИТАНЬ РЕГУЛЮВАННЯ ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
29.09.2009 N 1684 |
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку N 1737 від 12.11.2009 )
Відповідно до пунктів 3 та 4 статті 30 Закону України "Про радіочастотний ресурс України", розглянувши пропозиції Департаменту ліцензування та радіочастот щодо проведення тендеру (відкритого аукціону), Національна комісія з питань регулювання зв'язку України
ВИРІШИЛА:
( Преамбула в редакції Рішення Національної комісії з питаньрегулювання зв'язку N 1737 від 12.11.2009 )
1. Затвердити Умови тендера на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв'язок ІМТ-2000 (UMTS)" (додаються) та опублікувати їх на веб-сайті НКРЗ.
2. Фінансовому управлінню забезпечити надходження та повернення тендерних гарантій учасників тендера.
3. Призначити осіб, відповідальних за прийом та зберігання документів, які подаються суб'єктами господарювання для участі у тендері:
Спєльнікова С.М. - заступника начальника відділу конверсії РЧР та конкурсних впроваджень Департаменту ліцензування та радіочастот;
Здорову О.О. - головного спеціаліста відділу конверсії РЧР та конкурсних впроваджень Департаменту ліцензування та радіочастот;
Серветника Ю.В. - провідного спеціаліста відділу конверсії РЧР та конкурсних впроваджень Департаменту ліцензування та радіочастот.
4. Управлінню організаційно-аналітичного забезпечення діяльності оприлюднити рішення на веб-сайті НКРЗ.
В.о. Голови | В.Звєрєв |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення НКРЗ
29.09.2009 N 1684
УМОВИ ТЕНДЕРА
(відкритого аукціону) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв'язок ІМТ-2000 (UMTS)"
1. Загальні положення
Правовою основою проведення тендера (відкритого аукціону) на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України в смугах радіочастот 1925-1935 МГц, 2115-2125 МГц, 2010-2015 МГц є Закон України "Про радіочастотний ресурс України" (далі - Закон), Закон України "Про телекомунікації", Порядок проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, затверджений рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України (далі - НКРЗ) від 06.09.2007 р. N 911 (далі - Порядок), Ліцензійні умови користування радіочастотним ресурсом України, затверджені рішенням НКРЗ від 19.08.2005 р. N 53 (далі - Ліцензійні умови), розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.09.2009 р. N 1119-р та інші нормативно-правові акти.
Предметом тендера (відкритого аукціону), лотом - є право на отримання ліцензії на користування радіочастотним ресурсом у смугах радіочастот 1925-1935 МГц, 2115-2125 МГц, 2010-2015 МГц для впровадження радіотехнології "Цифровий стільниковий радіозв'язок ІМТ-2000 (UMTS)" (далі - ліцензія).
Кількість лотів - 1 (один).
Радіотехнологія відповідно до ліцензії - Цифровий стільниковий радіозв'язок ІМТ-2000 (UMTS) (далі - радіотехнологія).
Смуги радіочастот відповідно до ліцензії, МГц, лот: 1925-1935/2115-2125, 2010-2015.
Ширина смуг радіочастот відповідно до ліцензії - 25 МГц.
Регіон користування радіочастотним ресурсом за ліцензією - 24 області України, АР Крим, м. Київ, м. Севастополь (27 регіонів).
Термін дії ліцензії - 15 років.
Мінімальна вартість ліцензії - 400000000 грн.
Тендерна гарантія - 40000000 грн. Тендерна гарантія повинна бути сплачена не пізніше ніж за 3 робочі дні до дати початку тендера (відкритого аукціону), вказаної в оголошенні НКРЗ про проведення тендера (відкритого аукціону).
Початкова ціна торгів "з голосу" (відкритого аукціону) - початковою ціною торгів "з голосу" (відкритого аукціону) буде максимальна ціна за ліцензію (лот), яка запропонована у цінових пропозиціях учасників торгів "з голосу" (відкритого аукціону), поданих у тендерних пропозиціях.
Ціна ліцензії - ціна за ліцензію, запропонована в ході торгів "з голосу" (відкритого аукціону) переможцем тендера.
2. Надання документів для участі у тендері (відкритому аукціоні)
2.1. Документи, які подаються для участі у тендері (відкритому аукціоні)
Для участі у тендері (відкритому аукціоні) подається повідомлення про намір взяти участь у тендері (за формою - додаток 1 до Порядку) та тендерна пропозиція, яка складається з:
- опису документів, що входять до тендерної пропозиції;
- копії опису документів, що надані для отримання ліцензії на вид діяльності, з відміткою про прийом документів посадовою особою відділу реєстрації та ліцензування видів діяльності Департаменту ліцензування та радіочастот НКРЗ (опис підтверджує виконання заявником вимог частини 2 статті 32 Закону щодо подачі заяви на отримання ліцензії на здійснення відповідної діяльності у сфері телекомунікацій; вид діяльності, вказаний в документах, повинен відповідати вимогам пункту 3 статті 42 Закону України "Про телекомунікації", а комплект документів, що подається для одержання ліцензії на від діяльності, повинен відповідати вимогам статті 45 Закону України "Про телекомунікації" та Ліцензійним умовам здійснення діяльності у сфері телекомунікацій з надання послуг рухомого (мобільного) телефонного зв'язку з правом технічного обслуговування та експлуатації телекомунікаційних мереж і надання в користування каналів електрозв'язку, затверджених рішенням НКРЗ від 26.01.2006 р. N 179) ;
- засвідченої в установленому порядку копії рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про участь у тендері;
- засвідченої в установленому порядку копії рішення (наказу) органу управління суб'єкта господарювання про призначення особи, уповноваженої брати участь у тендері;
- непрозорого конверта, запечатаного печаткою суб'єкта господарювання та підписаного керівником.
В конверті повинні знаходитися наступні документи:
1. Заява про видачу ліцензії (за формою - додаток 1 до Ліцензійних умов) ;
2. План освоєння радіочастотного ресурсу України у двох примірниках (за формою - додаток 2 до Ліцензійних умов) .
3. Копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності або копія довідки про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, засвідчена нотаріально або органом, який видав оригінал документа.
4. Копії установчих документів (для юридичних осіб), засвідчені нотаріально або органом, який видав оригінал документа.
5. Цінова пропозиція (у окремому непрозорому конверті).
6. Документи, що підтверджують фінансове забезпечення спроможності користування радіочастотним ресурсом:
- засвідчена в установленому порядку копія аудиторського висновку про результати фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання за попередній звітний фінансовий рік;
- засвідчена в установленому порядку копія фінансового балансу суб'єкта господарювання за попередній звітний фінансовий рік (за формою N 1, код за ДКУД відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 31.03.99 р. N 87 "Про затвердження Положень (стандартів) бухгалтерського обліку";
- копія банківської гарантії, надана суб'єкту господарювання;
- засвідчена в установленому порядку копія інвестиційного договору (за наявності).
Суб'єкти господарювання, які на час подання повідомлення про участь у конкурсі здійснюють свою діяльність більше року, можуть подавати лише завірену в установленому порядку копію балансу з передбаченими законодавством додатками до нього.
7. Документ, що підтверджує кадрове забезпечення спроможності Заявника користуватися радіочастотним ресурсом України, яким є довідка про склад працівників (за спеціальностями), що виконують або плануються для виконання функцій, пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України (за формою - додаток 6 до Ліцензійних умов) .
8. Документ, що підтверджує право власності або користування виробничим приміщенням, яким є:
- засвідчена копія свідоцтва про право власності на виробниче (нежитлове) приміщення або договору купівлі-продажу, дарування тощо виробничого (нежитлового) приміщення (з копією документа про його державну реєстрацію);
або
- засвідчена в установленому порядку копія договору оренди виробничого (нежитлового) приміщення для розміщення телекомунікаційного обладнання або радіоелектронних засобів.
У випадку, коли в документах, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями вказана квартира (житлове приміщення), додатково надається рішення органу місцевого самоврядування про надання дозволу на переобладнання квартири у виробниче (нежитлове) приміщення.
Зазначені документи подаються до НКРЗ керівником суб'єкта господарювання або уповноваженою ним особою особисто у термін до 17.00 26 жовтня 2009 року.
2.2. Вимоги до оформлення документів, які подаються для участі у тендері (відкритому аукціоні)
Вимоги до оформлення заяви про видачу ліцензії
У заяві про видачу ліцензії повинні бути заповнені усі позиції за винятком наступної:
- заявник може не вказувати тип радіоелектронних засобів (РЕЗ), номер та дату видачі сертифіката відповідності.
Вимоги до оформлення плану освоєння радіочастотного ресурсу України
Вимоги до плану освоєння радіочастотного ресурсу України наведені в додатку 4 до Ліцензійних умов.
Вимоги до оформлення установчих документів
У статуті суб'єкта господарювання повинен бути вказаний відповідний вид діяльності у сфері телекомунікацій, який буде здійснюватися за ліцензією.
Вимоги до оформлення цінової пропозиції
Цінова пропозиція суб'єкта господарювання оформлюється на окремому аркуші формату А4. Суб'єкт господарювання вказує ціну, яку він пропонує за ліцензію. Пропозиція повинна бути підписана керівником та скріплена печаткою підприємства.
Ціна, вказана у ціновій пропозиції, не може бути меншою за мінімальну вартість ліцензії, яка визначена у розділі 1 цих Умов.
Цінова пропозиція подається в окремому непрозорому конверті, опечатаному печаткою суб'єкта господарювання та підписаному керівником.
Вимоги до оформлення документів, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями
Документи, що підтверджують право власності суб'єкта господарювання або користування ним виробничими приміщеннями надаються на приміщення, які вказані у Плані освоєння радіочастотного ресурсу України (додаток 2 до Ліцензійних умов користування радіочастотним ресурсом України).
Обов'язково та достатньо надати документ на приміщення, місцезнаходження якого вказано у Плані освоєння РЧР України першим відповідно до орієнтовного терміну початку користування радіочастотним ресурсом за ліцензією.
Оригінал договору оренди виробничого приміщення, копія якого подається у комплекті тендерної пропозиції, у випадку, коли він укладений на строк, більше трьох років, має бути засвідчений нотаріально. Ця вимога не поширюється на договори оренди виробничих приміщень, укладені до 1 січня 2004 року.
Вимоги до засвідчення копій документів
Відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів "Згідно з оригіналом" назви посади та особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Засвідчуючий напис проставляється під реквізитом "підпис" та засвідчується печаткою підприємства, установи, організації. Відбиток печатки проставляється так, щоб охоплював останні кілька літер назви посади особи, яка підписала документ.
Якщо документ, копія якого подається, складається з декількох сторінок, то копії знімаються з усіх сторінок, а потім прошиваються. Напис "копія" ставиться на першій з прошитих сторінок. Кінці ниток після зшивання не відрізаються, а заклеюються невеликим аркушем паперу так, щоб їх кінці виглядали з під цього аркушу. Зверху підписується "пронумеровано і прошнуровано (кількість аркушів цифрою та прописом) аркушів, вказується посада особи, яка засвідчує напис, її особистий підпис, прізвище, ініціали та дата засвідчення. Прошита копія засвідчується печаткою так, щоб частина відбитка була проставлена на приклеєному аркуші паперу, а частина - на самій копії.
3. Підстави для відмови в реєстрації та розгляді документів, у визнанні заявника претендентом на участь у тендері (відкритому аукціоні), у визнанні претендента на участь у тендері (відкритому аукціоні) учасником тендера (відкритого аукціону), зняття учасника з тендера (відкритого аукціону)
3.1. Підставою для відмови в реєстрації та розгляді тендерною комісією тендерних пропозицій є недотримання встановлених строків та порядку подання документів.
3.2. Підставами для відмови у визнанні заявника претендентом на участь у тендері (відкритому аукціоні) є:
- перелік документів не відповідає переліку, визначеному Порядком та цими Умовами;
- документи не підписані, або підписані особою, яка не уповноважена діяти від імені суб'єкта господарювання;
- конверт з документами тендерної пропозиції, наданий заявником, не опечатаний або пошкоджений на момент його прийняття.
3.3. Підставою для невизнання претендента на участь у тендері (відкритому аукціоні) учасником тендера є ненадходження тендерної гарантії до НКРЗ у встановлений Порядком строк.
3.4. Учасник тендера (відкритого аукціону) знімається з тендера (відкритого аукціону) і не може далі брати участі у тендері (відкритому аукціоні) у разі:
- відмови виконувати або несвоєчасного виконання дій, які визначені Законом, Ліцензійними умовами, Порядком та Умовами;
- невідповідності переліку документів у конверті тендерної пропозиції цим Умовам;
- невиконання вимог щодо оформлення документів тендерної пропозиції;
- виявлення фактів надання суб'єктом господарювання відомостей, які не відповідають дійсності;
- надання учасником тендера (відкритого аукціону) меншої цінової пропозиції за лот, ніж визначено Умовами.
4. Умови проведення торгів "з голосу" (відкритого аукціону)
Торги "з голосу" (відкритий аукціон) проводяться після розпечатування конвертів з ціновими пропозиціями учасників, оцінки тендерною комісією цінових пропозицій, визначення серед учасників тендера учасників торгів "з голосу" (відкритого аукціону) та визначення початкової ціни торгів "з голосу" (відкритого аукціону).
Торги "з голосу" (відкритий аукціон) проводитимуться протягом робочого дня. Час і місце проведення торгів "з голосу" (відкритого аукціону) визначається Комісією додатково. Якщо процедури торгів не будуть закінчені протягом цього робочого дня, то Комісія може прийняти рішення про перенесення торгів на інший робочий день, про що учасники торгів "з голосу" (відкритого аукціону) будуть поінформовані окремо.
На початку торгів "з голосу" (відкритого аукціону) головуючий оголошує початкову ціну торгів.
Будь-хто з присутніх уповноважених осіб учасників торгів "з голосу" (відкритого аукціону) може запропонувати іншу ціну за ліцензію (лот) більшу ніж початкова ціна торгів.
Крок підвищення цінової пропозиції на торгах "з голосу" (відкритому аукціоні) не може бути менший, ніж 5 відсотків від початкової ціни торгів "з голосу" (відкритого аукціону).
Торги "з голосу" (відкритий аукціон) закінчуються, якщо учасники торгів "з голосу" (відкритого аукціону) припинили надавати пропозиції щодо ціни ліцензії, після того як головуючий тричі звернувся до учасників тендера для подання цінових пропозицій. Після закінчення торгів головуючий оголошує переможця тендера.
Торги "з голосу" (відкритий аукціон) не проводитимуться у випадку наявності тільки одного учасника тендера (відкритого аукціону). У цьому випадку ціною ліцензії є цінова пропозиція учасника тендера (відкритого аукціону).
5. Критерії визначення переможця торгів "з голосу" (відкритого аукціону)
Переможцем торгів "з голосу" (відкритого аукціону) буде учасник торгів "з голосу" (відкритого аукціону), який запропонував на торгах "з голосу" (відкритому аукціоні) найвищу ціну за ліцензію порівняно з початковою ціною торгів.
За наявності тільки одного учасника тендера (відкритого аукціону), рішенням тендерної комісії цей учасник визнається переможцем тендера (відкритого аукціону), якщо він виконав усі вимоги цих Умов.
6. Затвердження НКРЗ результатів тендера (відкритого аукціону) та порядок оплати ціни ліцензії
НКРЗ приймає рішення про затвердження результатів тендера (відкритого аукціону) протягом п'яти робочих днів від дати завершення тендера (відкритого аукціону) та направляє переможцю тендера (відкритого аукціону) повідомлення про прийняте рішення.
7. Умови визнання тендера (відкритого аукціону) таким, що не відбувся
Тендер (відкритий аукціон) вважатиметься таким, що не відбувся, у разі відсутності претендентів на участь у тендері (відкритому аукціоні) або якщо жодного учасника тендера (відкритого аукціону) не визнано переможцем. У цьому випадку НКРЗ може прийняти рішення про оголошення нового тендера (відкритого аукціону) за цим лотом або про видачу ліцензії за порядком, визначеним Законом.
8. Умови скасування результатів тендера (відкритого аукціону)
НКРЗ приймає рішення про скасування результатів тендера (відкритого аукціону), якщо переможець тендера (відкритого аукціону) відмовився сплатити або у визначений строк не сплатив ціну за ліцензію.
У цьому випадку НКРЗ приймає рішення про продовження тендера (відкритого аукціону) серед інших учасників цього тендера (відкритого аукціону) або про оголошення нового тендера (відкритого аукціону) за цим лотом.
9. Умови та порядок повернення тендерних гарантій
Тендерні гарантії будуть повернені усім учасникам тендера (відкритого аукціону), за винятком переможця тендера (відкритого аукціону), протягом 10 робочих днів після оформлення результатів тендера (відкритого аукціону).
Переможцю тендерна гарантія буде повернена протягом 10 робочих днів після сплати ним запропонованої ціни за відповідну смугу радіочастот (лот).
Тендерна гарантія не буде повернена у разі:
- якщо заявник відмовиться від подальшої участі у тендері (відкритому аукціоні) після дати початку тендера (відкритого аукціону), вказаної в оголошенні НКРЗ про проведення тендера (відкритого аукціону);
- якщо переможець тендера (відкритого аукціону) відмовиться сплатити або не сплатить запропоновану ним ціну за ліцензію у строк, визначений Законом.
10. Порядок інформування суб'єктів господарювання про рішення НКРЗ та тендерної комісії
Оголошення та рішення НКРЗ про проведення та результати тендера (відкритого аукціону) публікуються на веб-сайті НКРЗ та в офіційному бюлетені НКРЗ.
Протягом тендерного процесу тендерна комісія надсилає листи та повідомлення суб'єктам господарювання у наступних випадках:
- повідомлення про визнання (невизнання) заявника претендентом на участь у тендері (додаток 4 до Порядку) - кожному суб'єкту господарювання - заявникові протягом п'яти робочих днів від дати затвердження реєстру претендентів;
- лист про відмову у визнанні учасником тендера (додаток 7 до Порядку) - претендентам, які не визнані учасниками тендера, протягом трьох робочих днів з дати набрання чинності рішення тендерної комісії;
- повідомлення про відмову у подальшій участі у тендері (додаток 13 до Порядку) - протягом трьох робочих днів з дати набрання чинності рішення тендерної комісії;
- повідомлення про прийняте рішення за результатами тендера (додаток 15 до Порядку) - учаснику протягом трьох робочих днів від дати оформлення рішення.
Директор Департаменту ліцензування та радіочастот | А.Мартиненко |