• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про систему управління охороною праці (СУОП) в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  | Рішення, Положення від 06.02.2013 № 291
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 06.02.2013
  • Номер: 291
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 06.02.2013
  • Номер: 291
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ТЕЛЕБАЧЕННЯ І
РАДІОМОВЛЕННЯ
РІШЕННЯ
06.02.2013 № 291
Про затвердження Положення про систему управління охороною праці (СУОП) в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
Керуючись Законом України "Про охорону праці" та статтею 17 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", з метою додержання вимог законодавства щодо охорони праці в Національній раді, Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Затвердити Положення про систему управління охороною праці (СУОП) в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (додається).
2. Визнати таким, що втратило чинність, рішення Національної ради від 07.03.2007 № 275 "Про делегування представників адміністрації Національної ради до комісії з охорони праці в Національній раді та призначення відповідальних осіб з охорони праці в службових приміщеннях Національної ради".
3. Доручити голові Національної ради призначити виконуючого функції спеціаліста з охорони праці в Національній раді.
4. Виконання цього рішення покласти на матеріально-господарське управління, управління правового забезпечення та сектор кадрів.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову Національної ради В.А. Манжосова.
Голова Національної радиВ. Манжосов
Заступник голови
Національної ради

Л. Мудрак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної
ради України з питань
телебачення і радіомовлення
06.02.2013 № 291
ПОЛОЖЕННЯ
про систему управління охороною праці (СУОП) в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення (далі - установа)
1. Загальна частина
1.1. Охорона праці - це система правових, соціально - економічних, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів та засобів, спрямованих на збереження здоров'я і працездатності людини в процесі праці. Ефективним методом організації охорони праці в установі є системний підхід, тобто об'єднання розрізнених заходів з охорони праці в єдину систему цілеспрямованих дій на всіх рівнях і стадіях управління виробничим процесом шляхом створення і забезпечення функціонування системи управління охороною праці.
1.2. Система управління охороною праці (СУОП) - це сукупність взаємопов'язаних органів управління установою, структурним підрозділом, які на підставі комплексу нормативної документації проводять цілеспрямовану, планомірну діяльність по здійсненню відповідних функцій і методів управління трудовим колективом з метою виконання поставлених завдань і заходів з охорони праці.
1.3. Створення СУОП здійснюється шляхом послідовного визначення мети роботи Національної ради і її органів управління, завдань і заходів з охорони праці, функцій і методів управління, побудови організаційної структури управління, складання організаційно-методичної документації.
1.4. Метою управління охороною праці є збереження здоров'я і працездатності працівників установи в процесі праці, поліпшення побутових умов праці, попередження травматизму і профзахворювань.
1.5. Об'єктом управління охороною праці є діяльність окремих структурних підрозділів і колективу установи в цілому по забезпеченню здорових і безпечних умов праці на робочих місцях та загалом в установі.
1.6. Управління охороною праці у Національній раді здійснюють:
- голова Національної ради;
- керівник апарату;
- керівники структурних підрозділів Національної ради;
- представники Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі представники Національної ради);
- відповідальний працівник - виконуючий функції спеціаліста з охорони праці.
1.7. Організаційно-методичну роботу з управління охороною праці, організацію і контроль за функціонуванням СУОП в установі і в усіх структурних підрозділах здійснює відповідальний працівник - виконуючий функції спеціаліста з охорони праці.
1.8. Нормативною базою СУОП є: Закон України "Про охорону праці", Кодекс законів про працю України та інші законодавчі нормативні документи.
2. Завдання системи управління охороною праці
2.1. Управління охороною праці повинно здійснюватися на всіх стадіях життєвого циклу установи. Виходячи з цього визначаються відповідні завдання щодо управління охороною праці, встановлюється мета та критерії ефективності управління, визначається та затверджується окремим наказом голови Національної ради.
2.2. Голова Національної ради, керівник апарату та керівники структурних підрозділів розробляють за участю профспілки і реалізують комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів з охорони праці, впроваджують прогресивні технології, досягнення науки, техніки, позитивний досвід з охорони праці.
3. Функції системи управління охороною праці
3.1. Управління виконанням завдань з охорони праці в установі і в кожному структурному підрозділі здійснюється головою Національної ради, керівником апарату, керівниками структурних підрозділів, працівником, виконуючим функції спеціаліста з охорони праці, та представниками Національної ради шляхом послідовного виконання таких функцій управління:
1) прогнозування і планування робіт з охорони праці;
2) організація роботи;
3) оперативне керівництво і координація;
4) стимулювання;
5) контроль та аналіз результатів роботи з охорони праці.
3.2. Прогнозування роботи з охорони праці в установі і в її структурних підрозділах здійснюється головою Національної ради, керівником апарату, керівниками структурних підрозділів, працівником, виконуючим функції спеціаліста з охорони праці, та представниками Національної ради на підставі аналізу причин травматизму та профзахворювань, а також шляхом збору пропозицій працівників, враховуючи вимоги нормативної документації.
3.3. Планування робіт з охорони праці установи включає розробку розділу "Охорона праці" під час підготовки колективного договору.
Вихідними даними для роботи і розробки планів з охорони праці є результати вивчення причин травматизму і захворювань, матеріали цільових перевірок стану охорони праці та аналіз виконання попередніх планів.
3.4. Оперативне керівництво і координація роботи з охорони праці здійснюється керівництвом установи і його підрозділів шляхом застосування відповідних методів управління: організаційно-розпорядчих; соціально-психологічних і економічних.
Організаційно-розпорядчі методи включають в себе: виконання рішень Національної ради, посадових інструкцій з охорони праці та інших розпоряджень.
Соціально-психологічні методи управління включають в себе: навчання і виховання персоналу, проведення інструктажів, моральне стимулювання, особистий приклад керівника щодо виконання вимог охорони праці. Для попередження травматизму слід застосовувати профвідбір і перевіряти профорієнтацію, не допускати до роботи людей у хворобливому стані, вести боротьбу зі шкідливими звичками, підвищувати загальну культуру праці.
Економічні методи управління охороною праці полягають в матеріальному стимулюванні роботи з охорони праці.
3.6. Контроль, облік і аналіз роботи з охорони праці у Національній раді здійснюють голова Національної ради, керівник апарату, виконуючий функції спеціаліста з охорони праці, керівники структурних підрозділів та представники Національної ради. Основними видами контролю за станом охорони праці є:
- повсякденний контроль з боку керівників структурних підрозділів;
- контроль з боку виконуючого функції спеціаліста з охорони праці;
- нагляд з боку інспекторів: Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці і гірничого нагляду (Держгірпромнагляд); Державної санітарно-епідеміологічної служби МОЗ; Комітету ядерного регулювання Міністерства охорони навколишнього природного середовища; Державного пожежного нагляду Міністерства надзвичайних ситуацій.
Повсякденний контроль щодо попередження травматизму проводиться керівниками всіх структурних підрозділів шляхом виявлення порушників правил техніки безпеки, вимог з охорони праці та вживання до порушників заходів дисциплінарного, громадського та матеріального впливу.
При порушенні вперше застосовується:
- позачергова перевірка знань з охорони праці;
- обговорення у трудовому колективі;
- накладання дисциплінарного стягнення.
При порушенні протягом року вдруге, відповідно:
- обговорення на зборах трудового колективу.
3.7. Фінансування робіт з охорони праці здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.
4. Організація контролю за станом охорони праці в установі
4.1. Контроль у Національній раді здійснюється на трьох рівнях (ступенях).
4.2. На першому рівні контролю знаходяться начальники відділів та секторів, які спільно з працівником - виконуючим функції спеціаліста з охорони праці щоденно перевіряють стан охорони праці у підрозділі. У регіонах цю функцію здійснюють представники Національної ради.
4.3. На другому рівні начальники управлінь спільно з працівником - виконуючим функції спеціаліста з охорони праці та начальниками відділів два рази на місяць (згідно із затвердженим графіком) перевіряють стан охорони праці в управліннях.
4.4. На третьому рівні контролю щомісячно (згідно із затвердженим графіком) комісія установи під головуванням керівника апарату здійснює перевірку стану охорони праці в цілому по апарату Національної ради.
Комісія та її склад затверджується Головою Національної ради.
4.5. Результати роботи комісії фіксуються в журналі триступеневого контролю і розглядаються на нараді. За результатами наради при потребі видається наказ по установі.
Начальник
матеріально-господарського
управління

Т. Тарасенко
( Текст взято з сайту Нацради телерадіомовлення http://www.nrada.gov.ua/ )