• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про організацію прийняття інформації на "телефон довіри" та "електронну пошту довіри" в органах прокуратури України

Генеральна прокуратура України  | Розпорядження від 22.05.2014 № 176
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 22.05.2014
  • Номер: 176
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Генеральна прокуратура України
  • Тип: Розпорядження
  • Дата: 22.05.2014
  • Номер: 176
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ГЕНЕРАЛЬНА ПРОКУРАТУРА УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
22.05.2014 № 176
Про організацію прийняття інформації на "телефон довіри" та "електронну пошту довіри" в органах прокуратури України
З метою підвищення в суспільстві довіри до органів прокуратури, своєчасного отримання та оперативного реагування на факти корупції в органах прокуратури
ЗОБОВ'ЯЗУЮ:
1. Заступників Генерального прокурора України відповідно до розподілу обов'язків, начальника управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України,прокурорів обласного рівня забезпечити встановлення і функціонування у службових приміщеннях управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України, прокуратур областей та міста Києва "телефону довіри" та "електронної пошти довіри".
1.1. Прокурорам обласного рівня забезпечити інформування жителів піднаглядних регіонів через засоби масової інформації та офіційні веб-портали прокуратур обласного рівня про номери "телефонів довіри", адреси поштових скриньок "електронної пошти довіри" та порядок їх роботи. Інформацію з цих питань розмістити на веб-порталі Генеральної прокуратури України.
1.2. Інформацію про корупційні правопорушення, вчинення інших ганебних вчинків, а також про порушення закону, які можуть завдати істотної шкоди інтересам громадян та держави, якщо не будуть негайно усунуті (далі - ганебні вчинки), приймати:
- стосовно працівників прокуратур областей, міста Києва та підпорядкованих їм прокуратур - на "телефон довіри" чи "електронну пошту довіри" у територіальних прокуратурах обласного рівня;
- стосовно працівників Генеральної прокуратури України, Національної академії прокуратури України, прокуратур регіонів з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері, Дніпровської екологічної прокуратури, підпорядкованих їм прокуратур, а також з приводу неналежного прийняття повідомлень такої інформації у прокуратурах обласного рівня - на "телефон довіри" чи "електронну пошту довіри" у Генеральній прокуратурі України.
2. Організацію роботи з цих питань вважати одним із важливих засобів підвищення довіри до органів прокуратури в суспільстві. З цією метою:
2.1. Відповідальність за організацію прийняття інформації на "телефон довіри" та "електронну пошту довіри" покласти на начальника управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.
2.2. Відповідальність за дотримання встановленого порядку отримання інформації на "телефони довіри" та "електронну пошту довіри" у територіальних прокуратурах покласти на старших прокурорів управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України, дислокованих у цих прокуратурах, а у Генеральній прокуратурі України - на уповноважених працівників управління внутрішньої безпеки.
2.3. Забезпечити технічну можливість приймання інформації у період тимчасової відсутності відповідального працівника: на "телефон довіри" - у робочий час, на "електрону пошту довіри" - цілодобово.
2.4. Інформацію, отриману на "телефон довіри" та "електронну пошту довіри", яка містить дані щодо ганебних вчинків працівників органів прокуратури, обліковувати у спеціальному журналі (за формою згідно з додатком 1) та оформляти окремою довідкою.
2.5. Інформацію, отриману на "електронну пошту довіри", роздруковувати з відмітками про час і електронну адресу, з якого вона надійшла, а також, за наявності, з відомостями про особу, яка її направила, її контактні дані. З метою її зберігання впродовж року здійснювати її накопичення у відповідному наряді, а в електронному вигляді - у відповідному електронному архіві.
2.6. Зведену інформацію, яку внесено до журналу обліку, доповідати начальнику управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України не пізніше наступного робочого дня, а у разі надходження інформації, яка вимагає вжиття невідкладних заходів реагування - негайно.
3. При отриманні інформації через "телефон довіри" ввічливо ставитися до осіб, які звернулися, дотримуватися культури спілкування і вимог Кодексу професійної етики та поведінки працівників прокуратури, не допускати оцінки висловлених поглядів, обговорення та критики думок.
3.1. При розмові з'ясовувати суть питання, з якого звертається особа, отримувати максимально можливий обсяг інформації про обставини події, причетних осіб та докази, що її підтверджують.
3.2. Анкетні дані особи, яка звернулася, адресу її проживання, контактний номер телефону з'ясувати лише за згодою особи, яка звернулася на "телефон довіри".
3.3. Інформація, яка не містить даних про ганебні вчинки працівників органів прокуратури, не підлягає розгляду підрозділами внутрішньої безпеки. При надходженні такої інформації на "телефон довіри" роз'яснювати заявнику встановлений порядок оскарження дій (бездіяльності) працівників органів прокуратури, у тому числі відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян" чи у процесуальному порядку, визначеному законодавством.
3.4. При наявності в інформації обставин, що можуть свідчити про вчинення працівником органів прокуратури кримінального правопорушення, роз'яснювати особі порядок звернення для подання та оформлення заяви, повідомлення про кримінальне правопорушення.
4. Рішення щодо порядку перевірки інформації про вчинення ганебного вчинку, отриманої через "телефони довіри" та "електронну пошту довіри", приймати уповноваженим працівникам управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України з дотриманням вимог чинного законодавства, Інструкції про порядок проведення службових розслідувань та службових перевірок в органах прокуратури України, інших організаційно-розпорядчих документів Генеральної прокуратури України.
4.1. Про надходження щодо працівника органів прокуратури обласного рівня інформації, яка потребує проведення службової перевірки, службового чи досудового розслідування, якщо інше рішення не прийнято начальником управління внутрішньої безпеки, письмово повідомляти першого керівника цієї прокуратури, якому забезпечити його розгляду встановленому порядку.
5. Із числа осіб, які повідомили через "телефон довіри" та "електронну пошту довіри" інформацію, що містить дані про ганебні вчинки працівників прокуратури, про результати її розгляду повідомляти лише тих заявників, які в подальшому звернулися у порядку, передбаченому Законом України "Про звернення громадян" чи Кримінальним процесуальним кодексом України.
Контроль за виконанням розпорядження покласти на начальника управління внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури України.
З розпорядженням ознайомити заступників Генерального прокурора України, керівників самостійних структурних підрозділів Генеральної прокуратури України, надіслати прокурорам обласного рівня, ректору Національної академії прокуратури України та довести до відома усіх прокурорсько-слідчих працівників.
Розпорядження Генерального прокурора України від 24 червня 2011 року № 84 "Про організацію прийняття повідомлень на "телефон довіри" в органах прокуратури України" вважати таким, що втратило чинність.
Виконувач обов'язків
Генерального прокурора
України


О. Махніцький
( Форма не наводиться )