• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про погодження Концепції Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні

Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення  | Рішення від 22.03.2006 № 147
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.03.2006
  • Номер: 147
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення
  • Тип: Рішення
  • Дата: 22.03.2006
  • Номер: 147
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА РАДА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ
ТЕЛЕБАЧЕННЯ І РАДІОМОВЛЕННЯ
Р І Ш Е Н Н Я
22.03.2006 N 147
Про погодження Концепції Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні
Заслухавши інформацію управління науково-технічного і частотного розвитку про проект концепції, наданий Міністерством транспорту та зв'язку України 20.02.2006 року за N 1134/23/10-06, керуючись статтями 21, 22 Закону України "Про телебачення і радіомовлення", статтями 15, 25 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення", Національна рада
ВИРІШИЛА:
1. Погодити Концепцію Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні та проекту розпорядження Кабінету Міністрів України "Про схвалення Концепції Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні" за умови внесення змін та доповнень, що додаються.
2. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника голови Національної ради Куруса І.Ф., члена Національної ради Понеділка В.І. та управління науково-технічного і частотного розвитку.
Голова Національної ради
Відповідальний секретар
В.Шевченко
В.Лясовський
Протокол N 12
Додаток
до рішення Національної ради
22.03.2006 N 147
1. Зміни та доповнення до проекту Концепції Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні та проекту розпорядження Кабінету Міністрів України Про схвалення Концепції Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні
п. 3. Розпорядження викласти в редакції:
... органами виконавчої влади та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення;
До тексту Концепції:
стор. 2 абз. 2 викласти в редакції: "Метою концепції є визначення шляхів ..."
стор. 2 абз. 5 викласти в редакції: "Концепція передбачає залучення до впровадження в Україні цифрового наземного ефірного мовлення зацікавлених та інших органів влади, ..., нормативний та організаційний супровід впровадження цифрового мовлення в Україні ..."
стор. 2 розділ 1 абз. 1 викласти в редакції: "... , безпосередньо зачіпає інтереси сусідніх країн, ..."
стор. 3 абз. 7 викласти в редакції:" - технічне переоснащення телерадіомовлення, пов'язаного з переходом на застосування, цифрових передавальних пристроїв, ..."
стор. 4 розділ 2
Додати "- забезпечення громадян України культурними, релігійними та етнічними потребами та всебічною, оперативною і об'єктивною інформацією.
В останньому абзаці викреслити "З 1961 року і"
стор. 6 абз. 5 викреслити речення: "З цієї причини впровадження цифрового мовлення... " Наступне речення почати зі слів "частотний план ..."
Додатково внести: "У 2005 році Національною радою оголошено експериментальний конкурс на розбудову синхронної цифрової зони у Київському регіоні, підсумки якого ляжуть в основу Державної програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні".
стор. 7 абз.1 "Світовий досвід впровадження цифорового мовлення ...".
Додати : "Дає можливість визначити головні органи влади та передбачити можливі проблеми й шляхи їх подолання".
стор. 7 Заголовок викласти в редакції: "Обґрунтування необхідності розроблення і виконання державної цільової програми."
стор. 7 абз.2 викласти в редакції: "Перехід на цифрове телерадіомовлення необхідно здійснювати шляхом розроблення ... ".
стор. 7 абз.3 викреслити.
стор. 7 абз.4 викласти в редакції : "...скоординованої діяльності центральних органів влади...".
Додатково внести :
визначення порядку переведення аналогових частот у цифровий формат;
забезпечення громадян доступом до цифрового телебачення;
враховуючи європейський досвід, визначення головним органом державної влади з впровадження цифрового мовлення - Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення.
стор. 7 розділ 3 викласти в редакції : " Метою розроблення державної цільової програми... є вироблення комплексу організаційних, нормативних, фінансових заходів, матеріально-технічних засобів та науково-виробничого забезпечення впровадження в Україні цифрового мовлення".
стор. 7 розділ 4 заголовок викласти в редакції "Визначення, порівняльний аналіз можливих варіантів оптимального варіанта впровадження цифрового мовлення".
стор. 7 розділ 4 абз.1 викласти в редакції : " Впровадження цифрового мовлення.... радіомовлення громадянами з плановим переведенням мовлення з аналогових на цифрові РЕЗ".
Варіант 2 викласти : " Розбудова окремого загальнодержавного каналу зі здатністю поширювати 4 телепрограми без одночасного забезпечення глядачів відповідними перетворювачами. Цей варіант є найбільш швидкий, одначе, він не вирішить питання впровадження цифрового мовлення в комплексі. З іншого боку громадяни не матимуть доступу до цифрових програм".
стор. 8 абз.3 після слів "... у збереженні інформаційного простору." Додати:
"Пропонується взяти до уваги європейський варіант, який передбачає створення експериментальних зон в окремих регіонах. Після забезпечення громадян в експериментальних зонах відповідними перетворювачами переведення телемовлення в цифрове з реструктуризацією частотного ресурсу в сусідніх синхронних зонах." Далі по тексту.
стор. 9, п. 1 : "З урахуванням експерименту Національної ради...".
стор. 9, п. 2 викласти в редакції: "Впровадження... побудови синхронних зон... у смугах частот 174-230 МГц та 470-862 МГц".
стор. 9, п. 3 викласти в редакції : "Визначити експериментальними зонами: Закарпатська, Київська, Луганська області та АР Крим".
стор. 9, п. 5 вилучити з тексту.
стор. 9, абз. 12 викласти в редакції :"Впровадження цифрового мовлення здійснюється Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення із залученням інших органів державної влади".
стор. 9, абз. 13 "...разом з Національною радою та центральними органами влади..."
стор. 9, абз. 14 викласти в редакції: "... яка охоплює Закарпатську, Київську, Луганську областей та АР Крим"
Додатково внести "- Національній раді та Національній комісії з питань регулювання зв'язку України внести узгоджений план поетапного переходу окремих регіонів на цифрове мовлення.
Державному комітету статистики до 1.03.06 року забезпечити Національну раду даними про кількість домогосподарств в населених пунктах Закарпатської, Київської, Луганської областей та АР Крим. Міністерству праці та соціальної політики щорічно інформувати Національну раду про кількість малозабезпечених сімей по населених пунктах визначених Національною радою.
стор. 9 Для впровадження цифрового мовлення має бути вжито таких заходів:
Додати:
Заходи експериментального етапу - до 1 квітня 2006 року.
Українському державному центру радіочастот забезпечити прорахунок частот для використання в режимі експериментального цифрового мовлення у м. Києві.
Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення здійснити організаційні заходи та провести конкурсні відбори на право мовлення."
стор. 10 п. 1 вилучити з тексту.
стор. 10 п. 2 викласти в редакції : "Центральним органам державної влади та органам місцевого самоврядування відповідно до повноважень...".
стор. 10 п. 3. абз. 2 додати "... та забезпечити його ліцензування".
стор. 11 розділ 7 п. 2 викласти в редакції "Впровадження першого етапу цифрового телерадіомовлення "Розробка висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів мовлення, необхідних для створення та розвитку каналів мовлення, мереж мовлення та телемереж" - 10 млн. грн.
стор. 11 розділ 7 п. 3 викласти в редакції " Витрати на впровадження цифрового телерадіомовлення та графік розподілу коштів по роках буде розроблений у Державній цільовій програмі, які враховуватимуть асигнування з Держбюджету:
- виключно для задоволення потреб малозабезпечених громадян України перетворювачами цифрового сигналу в аналоговий та цифровими телерадіоприймачами - 1620 млн. грн.
- потреби операторів телекомунікацій на розповсюдження програм державного і суспільного мовлення - 360 млн. грн.
З метою економії коштів Державного бюджету розбудова цифрових мереж та забезпечення громадян перетворювачами цифрового сигналу в аналоговий здійснюється на комерційній основі".
стор. 11 п. 7 доповнити текстом:
"Першим етапом вважати розробку частотного плану розбудови державної мережі одного покриття та реалізація експериментальних зон в м. Києві та інших обласних центрах в межах бюджетного фінансування на впровадження першого етапу 2006 року."
стор. 11 Заходи підготовчого етапу,
абз. 1. додати:
... органами виконавчої влади та Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення
абз. 2. ... яка охопить м. Київ та інші обласні центри
стор. 12. ... план розбудови зон мовлення мереж цифрового мовлення
стор. 12. п. 1. ... за погодження з Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення розробити план розбудови мереж цифрового мовлення...
п. 3. вилучити з тексту
п. 4. рекомендувати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення
Додатково внести п. 5:
"Рекомендувати Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення матеріали Державної цільової програми впровадження цифрового телерадіомовлення в Україні врахувати при розробці Плану розвитку телерадіомовлення передбаченого Законом України "Про телебачення і радіомовлення"
Стор. 13. п. 2. ... реалізації синхронних одночастотних мереж цифрового мовлення...
2. Доручити Міністерству транспорту та зв'язку України розробити проект та розбудувати систему цифрового мовлення однією теле та однією радіо загальнонаціональною мережею.
3. Міністерству фінансів України розрахувати необхідну суму коштів на забезпечення Державного замовлення для виконання пункту 2.