• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про зупинення дії абзацу 5 пункту 11 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України та про обовязок адвокатів проходити підвищення кваліфікації за професійними програмами підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності

Рада адвокатів України | Рішення від 04.07.2014 № 58
Реквізити
  • Видавник: Рада адвокатів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 04.07.2014
  • Номер: 58
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Рада адвокатів України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 04.07.2014
  • Номер: 58
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
РАДА АДВОКАТІВ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
04-05.07.2014 № 58
Про зупинення дії абзацу 5 пункту 11 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України та про обов'язок адвокатів проходити підвищення кваліфікації за професійними програмами підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності
Відповідно до статті 55 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", Положення про Раду адвокатів України Рада адвокатів України
ВИРІШИЛА:
1. Зупинити дію абзацу 5 пункту 11 Порядку підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 85 (з наступними змінами).
2. Затвердити роз'яснення про обов'язок адвокатів проходити підвищення кваліфікації за професійними програмами підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності, що додається.
3. Секретарю Ради адвокатів України про прийняте рішення повідомити ради адвокатів регіонів (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя), кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури (Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя).
Голова Ради
адвокатів України

Л.П. Ізовітова
Секретар Ради
адвокатів України

П.М. Гречківський
Додаток 1
до рішення Ради адвокатів України
04 - 05.07.2014 № 58
Про обов'язок адвокатів проходити підвищення кваліфікації за професійними програмами підвищення кваліфікації у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності
Рада адвокатів України, розглянувши звернення адвоката Кузіної Ірини Вадимівни про надання офіційного роз'яснення щодо обов'язковості проходження адвокатами протягом перших трьох років адвокатської діяльності підвищення кваліфікації за загальною складовою саме за програмами, розробленими та акредитованими у встановленому порядку вищими навчальними закладами III та IV рівня, врахувавши пропозиції членів Ради адвокатів України з цього питання, керуючись Положенням про Раду адвокатів України, надає наступні роз'яснення.
Відповідно до пункту 4 статті 21 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" під час здійснення адвокатської діяльності адвокат зобов'язаний підвищувати свій професійний рівень.
Згідно частини четвертої статті 11 Правил адвокатської етики адвокат має постійно підвищувати свій професійний рівень та кваліфікацію, володіти достатньою інформацією про зміни у чинному законодавстві.
Питання підвищення кваліфікації адвокатів також врегульовані Порядком підвищення кваліфікації адвокатів України, затвердженим рішенням Ради адвокатів України від 16 лютого 2013 року № 85, з наступними змінами (далі - Порядок).
Відповідно до пункту 1 Порядку його дія поширюється на адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність у формах, визначених Законом України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Пунктом 10 Порядку передбачено, що одним із видів підвищення кваліфікації адвокатів є навчання за професійними програмами підвищення кваліфікації адвокатів у вищих навчальних закладах III - IV рівня акредитації, які мають відповідні ліцензії Міністерства освіти і науки України, а також сертифікат про акредитацію цих програм, виданий Експертною радою з питань акредитації та сертифікації щодо підвищення кваліфікації адвокатів при Національній асоціації адвокатів України.
Згідно абзацу 1 пункту 11 Порядку професійні програми підвищення кваліфікації передбачають навчання за загальною та галузевою складовими.
Відповідно до абзацу 5 пункту 11 Порядку, підвищення кваліфікації адвокатів за професійними програмами за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності здійснюється обов'язково.
Зі змісту пунктів 8, 10, 11 Порядку вбачається, що обов'язковою вимогою віднесення навчання за професійними програмами до видів підвищення кваліфікації адвокатів є попередня акредитація таких програм та сертифікації осіб, які допускаються до організації та/або проведення заходів з підвищення кваліфікації адвокатів Експертною радою з питань акредитації та сертифікації щодо підвищення кваліфікації адвокатів при Національній асоціації адвокатів України на підставі затверджених нею критеріїв (умов) та порядку акредитації, а також положення про акредитацію професійних програм підвищення кваліфікації адвокатів та сертифікації осіб, які допускаються до організації та/або проведення заходів з підвищення кваліфікації адвокатів.
При наданні роз'яснень щодо обов'язку адвокатів підвищувати кваліфікацію за професійними програмами за загальною складовою протягом перших трьох років адвокатської діяльності Рада адвокатів України виходить із того, що жодна професійна програма підвищення кваліфікації адвокатів Експертною радою з питань акредитації та сертифікації щодо підвищення кваліфікації адвокатів при Національній асоціації адвокатів України акредитована не була.
Таким чином, адвокати зобов'язані протягом перших трьох років адвокатської діяльності підвищувати кваліфікацію саме за професійними програмами підвищення кваліфікації адвокатів у вищих навчальних закладах III та IV рівня акредитації за загальною складовою, однак у зв'язку із фактичною неможливістю адвокатів виконати даний обов'язок, підстави для настання правових наслідків, пов'язаних із його невиконанням, відсутні.
( Текст взято з сайту Національної асоціації адвокатів України http://www.unba.org.ua/ )