• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про підсумки фінансово-економічної діяльності транспортно-дорожнього комплексу та у сфері звязку за 9 місяців 2008 року

Міністерство транспорту та звязку України  | Рішення від 27.10.2008 № 37
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.10.2008
  • Номер: 37
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство транспорту та звязку України
  • Тип: Рішення
  • Дата: 27.10.2008
  • Номер: 37
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КОЛЕГІЯ МІНІСТЕРСТВА ТРАНСПОРТУ ТА ЗВ'ЯЗКУ УКРАЇНИ
Р І Ш Е Н Н Я
27.10.2008 N 37
Про підсумки фінансово-економічної діяльності транспортно-дорожнього комплексу та у сфері зв'язку за 9 місяців 2008 року
( Рішення введено в дію Наказом Міністерства транспорту та зв'язку N 1347 від 06.11.2008 )
Відмітити, що за 9 місяців 2008 року Міністерством транспорту та зв'язку забезпечено безперебійну та стабільну роботу транспортно-дорожнього комплексу і сфери зв'язку по організації перевезень, переробці вантажів у портах та наданню послуг зв'язку.
Для удосконалення тарифної політики здійснено ряд заходів на залізничному, водному, авіаційному транспорті та поштовому зв'язку по індексації тарифів, що дає змогу залучити додаткові ресурси в обсязі біля 10 млрд.грн.
У звітному періоді на об'єктах транспорту та зв'язку освоєно 16,3 млрд.грн. капітальних інвестицій, що майже на 9% більше відповідного періоду минулого року.
Не зважаючи на окремі прояви на вітчизняному ринку кризи в фінансовій та гірничо-металургійній сферах, в транспортно-дорожньому комплексі та сфері зв'язку, в цілому, забезпечено ефективне функціонування підприємств та зростання виробничих показників.
За 9 місяців поточного року всіма видами транспорту перевезено 544,7 млн. тонн вантажів, що на 7,5% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року. Перевезено пасажирів - 3,7 млрд.чол., що на 5% більше, ніж у січні - вересні минулого року. Обсяги переробки вантажів в портах України склали 101,4 млн. тонн і зросли на 9,5% у порівнянні з аналогічним періодом 2007 року.
За 9 місяців 2008 року обсяги перевезень транзитних вантажів залізницями України зросли на 6,5%, а доходи від транзиту - на 38,5%. В умовах жорсткої конкуренції українськими портами перероблено 39,4 млн. тонн транзитних вантажів.
До державного бюджету перераховано понад 4 млрд.грн., що в 1,4 рази перевищує минулорічні показники.
Середня заробітна плата на підприємствах транспорту та зв'язку за 9 місяців 2008 року складає 2205 грн. на місяць і зросла на 606 грн. або 38% порівняно з минулим роком.
На залізничному транспорті закуплено 29 електровозів, 4 тепловози, 112 одиниць колійної техніки, 9 електропоїздів, 5 рейкових автобуси та 155 пасажирських вагони, з яких 11 вагонів пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями.
За звітний період модернізовано 429,3 км колії на суму 1,1 млрд.грн.
На електрифікації дільниць, будівництві та реконструкції систем електропостачання освоєно 309,5 млн.грн. капітальних вкладень, що в 1,2 рази більше аналогічного періоду минулого року. Протягом 9 місяців 2008 року на напрямках впровадження швидкісного руху поїздів виконано ремонтно-колійних робіт, здійснено придбання механізмів та обладнання на суму 1,2 млрд.грн.
З початку року відремонтовано 87 вокзалів.
Тривають роботи з будівництва залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві. З початку року освоєно 462,2 млн.грн.
На будівництві залізничного пасажирського вокзального комплексу на станції Дарниця у квітні 2008 року відкрита для пасажирів I висока острівна платформа з улаштуванням навісів, турнікетів, двох ескалаторів та побудовано дві колії. На будівництві комплексу освоєно 26,3 млн.грн.
Продовжується встановлення турнікетних систем на приміських вокзалах та станціях на напрямках найбільших пасажиропотоків, що збільшує надходження від приміських перевезень.
Для забезпечення на належному рівні виконання перевезень, планування роботи з оновлення та підготовки персоналу з додержанням вимог відповідних нормативно-правових документів, Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження від 27.08.2008 N 1155-р "Про заходи щодо оновлення рухомого складу для залізниць і метрополітенів".
Наказом Мінтрансзв'язку від 07.08.2008 N 995 схвалено проект Державної програми реформування залізничного транспорту.
Запроваджується довідкове обслуговування і бронювання місць через Інтернет із подальшим оформленням проїзних документів у касах на всій території України. Передбачена можливість сплачувати вартість квитка через Інтернет.
На морському і річковому транспорті тривають роботи відповідно до робочого проекту та титулу будови "Створення глибоководного суднового ходу р. Дунай - Чорне море на українській ділянці дельти. Повний розвиток", затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30.05.2007 N 351-р.
Станом на 03.10.2008 року на морському підхідному каналі ГСХ "Дунай - Чорне море" з початку відновлення робіт виконано обсяг днопоглиблювальних робіт на баровій частині у розмірі 2065,7 тис.куб.м; оперативна осадка - 5,0 м; каналом проведено - 1759 одиниць суден.
Здійснюється реалізація інвестиційних проектів:
- в Морському торговельному порту "Южний" з будівництва перевантажувального комплексу генеральних вантажів відкритого зберігання на причалі N 9, кошторисною вартістю 318 млн.грн.;
- в Ренійському морському торговельному порту спільно з ТОВ "Рені-Лайн" будується зерновий комплекс по переробці зерна та виробництву комбікормів потужністю 200 тис.т/рік.
Завершено підготовчу роботу по одержанню Іллічівським портом кредиту ЄБРР в частині прийняття законодавчої бази. Так, 24 вересня 2008 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про ратифікацію Гарантійної угоди від 28 листопада 2007 року між Україною (Гарант) та Європейським банком реконструкції та розвитку (Банк)", яка спрямована на формування необхідних правових передумов для забезпечення розвитку інфраструктури порту.
Іллічівський морський торговельний порт перший в українському портовому секторі одержить кредит міжнародного банку у розмірі 26 млн. євро під гарантії Уряду України.
Реалізація кредитного проекту дозволить перетворити Іллічівський порт в значний транспортний вузол на Чорному морі шляхом збільшення виробничих потужностей з перевантаження контейнерів та створення умов для обробки океанських контейнеровозів відповідно до потреб сучасного міжнародного ринку.
Херсонський морський торговельний порт успішно оновлює парк вантажопідйомної техніки, використовуючи лише власні кошти. В поточному році придбано портальний кран вантажопідйомністю 10 тонн, п'ять грейферів і автонавантажувачі, а також новий 11,5-тонний самоскид "МАЗ".
Мінтрансзв'язку розроблено та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.07.2008 N 1051-р схвалено Стратегію розвитку морських портів України на період до 2015 року, де передбачено зміну системи управління портами. Схвалена Стратегія дозволить ефективніше використовувати транзитний потенціал України, інтегруючи її в світову транспортну систему, та дасть змогу сформувати єдину систему державних пріоритетів розвитку галузі морського і річкового транспорту.
Міністерством у 2008 році розроблені заходи з підготовки аеропортів, які увійшли до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 N 107. Зокрема, зазначеними заходами передбачається фінансування реконструкції аеродромів за рахунок коштів державного бюджету, а фінансування реконструкції об'єктів інфраструктури (аеровокзали, паркінги, готелі тощо) - за рахунок інвестиційних коштів.
Вперше в державному бюджеті на 2008 рік на будівництво, реконструкцію та ремонт аеропортів державної і комунальної власності передбачені кошти у розмірі 1,0 млрд.грн.
Урядом затверджено графік робіт із залучення інвесторів до розбудови терміналів міжнародного аеропорту "Бориспіль" та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 N 1000-р затверджено проект "Будівництва термінального комплексу у державному підприємстві "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".
В аеропорту "Бориспіль" проведено тендер на будівельні роботи терміналу "D", за результатами якого переможцем визнано турецьку компанію "Догу Іншаат". Ведуться роботи з розширення нових стоянок літаків (перонів) - триває будівництво перону "S" та проектувальні роботи перону "F". Розпочато тендерну процедуру на будівництво тимчасового терміналу для обслуговування пасажирів чартерних рейсів.
На даний час пасажирські авіаперевезення здійснюють 38 вітчизняних авіакомпаній, з яких 9 виконують регулярні пасажирські перевезення на 99 маршрутах до 41 країни світу. Наряду з цим, на українському ринку виконують регулярні польоти 46 іноземних авіакомпаній за 95 маршрутами із 32 країн світу.
На внутрішньому ринку в даний час 9 авіакомпаній здійснюють регулярні польоти за 19 маршрутами до 13 міст України.
Темпи зростання авіаперевезень в Україні складають 30%, і перевищують показники росту по країнах Європи. У зв'язку з цим Мінтрансзв'язку продовжує підтримувати появу на українському ринку нових авіакомпаній. Це дозволить знизити тарифи як на внутрішні, так і на міжнародні перевезення.
Перша українська низькобюджетна авіакомпанія "Візз Ейр Україна" отримала ліцензію на міжнародні польоти до Лондону та Мілану. Очікується прибуття другого літака авіакомпанії.
В вересні поточного року новий регіональний пасажирський літак АН-148 передано лізинговій компанії-замовнику ДП "Лізингтехтранс".
Підприємство "Украерорух" постійно вдосконалює та збільшує кількість технічних засобів обслуговування повітряного руху. З цією метою відкрито нову модульну аеродромно-диспетчерську вежу на аеродромі "Бельбек" в місті Севастополь та впроваджено нові радіолокаційні системи в аеропортах міст Бориспіль, Сімферополь та Львів.
Мінтрансзв'язку розроблено проект нової редакції Повітряного кодексу України, який схвалено Кабінетом Міністрів України. Положення проекту встановлюють правові основи загальної діяльності в цивільній авіації та спрямовані на забезпечення потреб громадян і економіки у повітряних перевезеннях, авіаційних роботах, а також на забезпечення інтересів держави, її оборони та охорони, гарантування безпеки польотів повітряних суден, авіаційної й екологічної безпеки.
На автомобільному транспорті продовжується робота по подальшому охопленню автобусним сполученням сільських населених пунктів.
В цілому по Україні регулярним автобусним сполученням забезпечено 26,7 тис. сільських населених пунктів, що складає 97,5% від їх загальної кількості, неохопленими залишаються 664 населених пунктів.
У галузі зв'язку та інформатизації з початку 2008 року операторами всіх форм власності збудовано і введено в експлуатацію 207,4 тис. номерів АТС, з них у сільській місцевості - 10,5 тис. номерів.
Щільність основних телефонів на 100 мешканців на 01.10.2008 року склала 28,5 од. проти 27,4 од. на 01.10.2007 року.
Станом на 01.10.2008 кількість sim-карток абонентів мобільного зв'язку налічувала понад 55,1 млн.
Протягом звітного періоду здійснювалось будівництво та розширення мережі широкосмугового доступу із застосуванням високошвидкісних технологій та введено в експлуатацію 423 тис. портів.
Операторами усіх форм власності збудовано та введено в експлуатацію волоконно-оптичних ліній зв'язку загальною протяжністю понад 2,5 тис.км.
Розбудова телекомунікаційної мережі, впровадження нових технологій, підвищення рівня платоспроможності населення, сприяло зростанню чисельності Інтернет-аудиторії в Україні, яка станом на 01.10.2008 налічує біля 10 млн. осіб.
Станом на 01.10.2008 на 13% збільшилась кількість абонентів кабельного телебачення у порівнянні з відповідним періодом минулого року і склала понад 3,5 млн.
Здійснено впровадження цифрового телевізійного мовлення в Київській та Житомирській областях та освоєно на ці цілі 8,65 млн.грн.
З початку 2008 року введено в експлуатацію 80 завершених капітальним ремонтом та реконструкцією об'єктів поштового зв'язку.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 10.09.2008 N 1189-р схвалено Концепцію Державної програми ефективного використання радіочастотного ресурсу України із застосуванням перспективних радіотехнологій. Ведеться розробка Державної програми ефективного використання радіочастотного ресурсу України із застосуванням перспективних радіотехнологій.
Крім того, Мінтрансзв'язку підготовлено проект постанови Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України", метою якого є внесення змін до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України.
Зміни до Плану використання радіочастотного ресурсу затверджено постановою Кабінету Міністрів від 20.08.2008 N 720.
Розроблено проект Концепції Державної цільової програми розвитку поштового зв'язку на 2009-2013 роки, якою передбачено формування економічно обґрунтованої нормативно-правової бази регулювання ринку послуг поштового зв'язку. На даний час проект Концепції погоджений всіма заінтересованими органами виконавчої влади та знаходиться в Мін'юсті, де проводиться правова експертиза проекту акта.
Мінтрансзв'язку розроблено та відправлено до Бюро радіозв'язку Міжнародного союзу електрозв'язку (МСЄ) запит на координацію та модифікацію первинної публікації супутникової мережі UKRSAT-Ka-38.2E.
Національному оператору поштового зв'язку УДППЗ "Укрпошта" Всесвітній поштовий союз вдруге присвоїв найвищій рівень сертифікації А (золотий) у сфері управління якістю. Цього року Україна увійшла до переліку 8 країн (із 191 країни - члена ВПС), що удостоєні міжнародної відзнаки за якість поштових послуг.
У звітному періоді в галузі дорожнього господарства прийнято розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.04.2008 N 674-р "Про затвердження переліків об'єктів будівництва, реконструкції та капітального ремонту автомобільних доріг загального користування державного і місцевого значення у 2008 році та обсягів їх фінансування" та розпорядження Кабінету Міністрів від 09.07.2008 N 937-р про внесення змін до даного переліку та обсягів фінансування.
Завдяки цьому, на фінансування дорожнього господарства за звітний період надійшло з усіх джерел 6644,6 млн.грн., що у 1,3 рази більше ніж за відповідний період минулого року, з них 5978,0 млн.грн. - кошти державного бюджету, 463,3 млн.грн. - кошти місцевих бюджетів та 202,1 млн.грн. - кредитні кошти міжнародних фінансових організацій.
На погашення зобов'язань за кредитами, залученими на будівництво, реконструкцію та капітальний ремонт автомобільних доріг під гарантію Уряду, спрямовано 1110,72 млн.грн. Усі зобов'язання Укравтодору за цими кредитами виконуються вчасно та в повному обсязі.
У січні-вересні поточного року виконані обсяги дорожніх робіт на суму 4371,5 млн.грн., у тому числі робіт з будівництва та реконструкції - 924,4 млн.грн. та ремонтів і експлуатаційного утримання - 3447,1 млн.грн.
З початку 2008 року введено в експлуатацію 17,5 км автомобільних доріг та 405,76 пог. метрів мостів, у тому числі у Закарпатській, Полтавській, Рівненській Сумській, Дніпропетровській та Черкаській областях.
Капітальним ремонтом відремонтовано 90,86 км автомобільних доріг загального користування та 390,2 пог. метрів мостів, із яких 15,86 км та 316,8 пог. метрів - на автомобільних дорогах державного значення, у тому числі:
- з будівництва (реконструкції) автомобільних доріг за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів виконано робіт на 72,4 млн.грн.;
- з капітального ремонту автомобільних доріг за маршрутами національної мережі міжнародних транспортних коридорів виконано робіт на загальну суму 666,0 млн.грн.
За рахунок бюджетних коштів капітально відремонтовано 5,4 км автомобільних доріг та за рахунок коштів МФО (кредит ЄБРР) - 107,8 км автомобільної дороги "Київ - Чоп" у межах Львівської області (МТК Критський N 3).
Споруджений мостовий перехід через р. Уманка на ділянці автомобільної дороги Львів - Кіровоград - Знам'янка в обхід с. Гродзеве у межах Черкаської області, що дозволило зняти з обліку аварійно-небезпечну ділянку дороги в районі цього мосту.
Введено в експлуатацію вантажний термінал на КПП "Ужгород". Це досягнення спрямоване на покращення транспортного сполучення між Словаччиною та Україною.
Введено в експлуатацію міжнародну автомобільну дорогу державного значення "Львів - Рава-Руська" (на Люблин). За останні 4 місяці це п'ята введена в експлуатацію відремонтована та реконструйована дорога в Україні.
Відкрито рух дорогою I категорії "Харків - Красноград - Перещепине" в Харківській області.
Капітальний ремонт здійснено за європейськими стандартами автодорожнього будівництва з використанням унікальної для України технології щебенево-мастичного асфальтобетону. Перевагою цієї технології є набагато більший експлуатаційний термін та висока стійкість дорожнього покриття при проїзді вантажних автомобілів.
Тривають проектні роботи великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва відповідно до заходів, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 N 326-р.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.08.2008 N 1096-р схвалено Концепцію Державної програми реформування системи державного управління автомобільними дорогами загального користування, яка передбачає розподіл функцій управління дорогами державного і місцевого значення. Це дозволить на основі конкуренції на ринку дорожніх робіт ефективно використовувати кошти державного бюджету та позабюджетні інвестиції на будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування; ліквідувати негативні наслідки штучного посилення монополізації дорожніх робіт; спрямувати кошти держбюджету, у вигляді субвенцій та дотацій, на фінансування розвитку мережі та утримання автомобільних доріг місцевого значення з урахуванням пріоритетів розвитку кожного регіону; здійснювати ефективне управління дорожнім господарством на дорогах місцевого значення.
Кабінетом Міністрів України схвалено проект Закону України "Про загальні засади розвитку державно-приватного партнерства в Україні", який стосується, в тому числі, інвестування в будівництво автомобільних доріг і відповідної інфраструктури.
Законопроект встановлює чіткі правила взаємодії та збалансованість інтересів та ризиків як держави, так й інвесторів, і гарантує захист державою приватних інвестицій, що є запорукою успішної реалізації проектів. Затвердження цього документу стане основою для потужного інвестування в будівництво автомобільних доріг, особливо під час підготовки до Євро-2012.
В звітному періоді Міністерством транспорту та зв'язку ініційовано проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг", який враховує пропозиції міжнародних інвесторів, концесіонерів та провідних юридичних компаній по вдосконаленню процедури концесій. Даний законопроект вже схвалено Кабінетом Міністрів України.
Також, розробляється проект Закону України "Про особливості проектування, будівництва, фінансування великої кільцевої автомобільної дороги навколо м. Києва та вилучення відповідних земельних ділянок".
Серед недоліків в роботі галузей транспорту та зв'язку Колегія відмічає наступні.
У порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 4,8% збільшилась аварійність на транспорті.
26 підприємств, які знаходяться в сфері управління Мінтрансзв'язку, отримали за результатами роботи за 9 місяців збитковий результат на загальну суму 55,7 млн.грн.
Загальна сума заборгованості по заробітній платі станом на 01.10.2008 складає 15,8 млн.грн. і зросла у січні - вересні на 6,7 млн.грн. Основна сума боргу 12,8 млн.грн. рахується за підприємствами водного транспорту.
За 9 місяців 2008 року на 33 підприємствах допущено фінансові порушення на загальну суму майже 487 млн.грн. До правоохоронних органів направлено 33 справи на загальну суму 252,7 млн.грн. збитків.
Негативно впливає на діяльність транспорту втрата окремих обсягів перевезень продукції металургійного виробництва, коливання курсу валют та інфляційні процеси, ускладнення процедури кредитування, що спричинені складною ситуацією на зовнішніх ринках.
З метою забезпечення розвитку транспортно-дорожнього комплексу та галузі зв'язку, збереження позитивної динаміки фінансово-економічних та виробничих показників до кінця поточного року та усунення існуючих недоліків, попередження та подолання впливу негативних зовнішніх факторів колегія
ВИРІШИЛА:
1. Відмітити в цілому стабільну роботу підприємств транспортно-дорожнього комплексу та галузі зв'язку за 9 місяців 2008 року, завдяки чому досягнуто зростання основних фінансово-економічних показників галузі.
2. Заступникам міністра - керівникам урядових органів, що діють у складі Мінтрансзв'язку, Генеральному директору Укрзалізниці, керівникам підприємств, об'єднань, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства:
2.1. Здійснити додаткові заходи по забезпеченню стабільної роботи в IV кварталі 2008 року, недопущення зривів та погіршення показників.
2.2. Вжити заходів по залученню вантажопотоків в замін тих, по яким об'єктивно зменшено обсяги перевезень.
2.3. Встановити жорсткий контроль за витратною діяльністю, в умовах зменшення обсягів перевезень, на матеріали та енергоресурси, суттєво обмежити витрати невиробничого характеру.
2.4. Активізувати роботу з банками по проведенню взаємовигідних фінансових операцій та залученню кредитних ресурсів на прийнятних для державних підприємств умовах.
2.5. Забезпечити формування фінансових планів на 2009 рік з врахуванням вимог наказу Мінтрансзв'язку від 22.01.2007 N 39, заходів стосовно тарифної політики; вимог щодо збалансованості доходної і витратної частини; зростання прибутків та платежів до державного бюджету; спрямування коштів на розвиток виробництва відповідно до визначених пріоритетних завдань Мінтрансзв'язку.
3. Звернути увагу на недостатню роботу Укрморрічфлоту по погашенню заборгованості із заробітної плати та перед Пенсійним фондом.
Заступнику Міністра - директору Укрморрічфлоту Работньову В.Г. під особисту відповідальність вжити заходів для її погашення.
4. Укрморрічфлоту:
4.1. Забезпечити до кінця 2008 року доопрацювання та подання до Мінтрансзв'язку нормативно-правових документів, в тому числі:
- Збірника тарифів на комплекс робіт, пов'язаних з обробленням вантажів у портах України;
- Положення про портові збори (нова редакція);
- Порядок справляння зборів і плат за послуги, що надаються суднам закордонного плавання у портах України.
4.2. Продовжити роботу щодо відведення акваторій державним морським торговельним портам.
4.3. Організувати роботу по врахуванню морськими портами при укладанні та пролонгації договорів з вантажовласниками або, за їх дорученням, експедиторами в портах положень щодо відповідальності вантажовласника за ритмічність навантаження та відвантаження вантажів в узгоджених обсягах.
4.4. Підготувати та в термін до 20.12.2008 надати в установленому порядку до Кабінету Міністрів України проект постанови "Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності та визначення періодичності здійснення заходів державного нагляду у галузі морського і річкового транспорту".
5. Укрзалізниці:
5.1. Забезпечити завершення будівництва першого пускового комплексу першої черги та відкриття робочого руху по одній колії залізнично-автомобільного мостового переходу через р. Дніпро на залізничній дільниці Київ - Московський - Дарниця.
5.2. Здійснити заходи по впровадженню окремого обліку інфраструктурної, локомотивної і вагонної складових.
5.3. Завершити роботу над проектом нового Збірника тарифів на вантажні перевезення залізничним транспортом України та забезпечити введення його в дію з 01.01.2009 згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 01.08.2007 N 611-р.
5.4. Забезпечити залучення зовнішнього фінансування на оновлення рухомого складу.
5.5. Продовжити роботу по формуванню власних джерел фінансування інвестиційних проектів та оновлення рухомого складу за рахунок засобів амортизаційних відрахувань та необхідності у зв'язку з цим індексації основних фондів.
6. Укрзалізниці, Укрморрічфлоту:
6.1. Розробити та вжити заходів щодо зменшення терміну знаходження іноземних та приватних вагонів як в русі, так і на вантажних операціях в портах.
6.2. Активізувати роботу з компаніями - операторами Російської Федерації та країн СНД щодо налагодження взаємодії з питань координації перевезень транзитних вантажів через українські морські торговельні порти, нарощування обсягів перевезень.
7. Держзв'язку розробити проект Державної програми ефективного використання радіочастотного ресурсу України із застосуванням перспективних радіотехнологій.
8. Державній службі автомобільних доріг України забезпечити:
8.1. Виконання робіт, запланованих на 2008 рік з ліквідації наслідків стихійного лиха на об'єктах дорожнього господарства у Вінницькій, Івано-Франківській, Закарпатській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій областях.
8.2. До 25.12.2008 відкриття руху по автомобільній дорозі "Кіпті - Глухів - Бачівськ" у межах Сумської області.
8.3. До 25.12.2008 відкриття руху по ділянках капітального ремонту 2008 року автомобільної дороги "Київ - Ковель - Ягодин" у межах Київської, Житомирської та Рівненської областей.
8.4. Продовжити роботу по залученню недержавних інвестицій під гарантії Уряду на розбудову доріг державного значення на умовах довготривалого їх повернення.
9. Заступникам Міністра - керівникам урядових органів, що діють у складі Мінтрансзв'язку, Генеральному директору Укрзалізниці, Голові Адміністрації Держспецтрансслужби, керівникам підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління Міністерства:
9.1. Забезпечити завершення оформлення свідоцтв на право державної власності на об'єкти нерухомості та правовстановлюючих документів на земельні ділянки у термін до 01.04.2009 та внесення відповідних даних до інформаційних баз Мінтрансзв'язку "Юридичні особи" та електронний модуль інвентаризації із наданням відповідної інформації Управлінню державної власності до 20 числа місяця наступного за звітним.
9.2. Активізувати роботу з місцевими органами влади та запровадити контроль за відшкодуванням коштів, передбачених бюджетом на перевезення пільгових категорій громадян, з метою забезпечення їх надходження в повному обсязі до кінця 2008 року, та сприяти врахуванню в проектах місцевих бюджетів на 2009 рік потреби транспортних підприємств в коштах на компенсацію пільгових перевезень.
10. Заступнику Міністра Фоменко К.О., заступникам Міністра - керівникам урядових органів, що діють у складі Міністерства, Генеральному директору Укрзалізниці, Голові Адміністрації Держспецтрансслужби, Голові Державної служби автомобільних доріг України на основі детального аналізу банківського обслуговування підприємств галузі та на виконання основних напрямків мінімізації впливу на галузі світової фінансової кризи терміново внести пропозиції щодо можливості створення галузевого банку.
11. Укрморрічфлоту, Укрзалізниці, Державіаадміністрації, Держзв'язку, Держспецтрансслужбі, ВАТ "Київ-Дніпровське МППЗТ" забезпечити своєчасне завершення заходів з підготовки до безперебійного функціонування транспортно-дорожнього комплексу та сфери зв'язку в осінньо-зимовий період 2008-2009 років.
12. Контроль за виконанням даних рішень покласти на заступників Міністра згідно з розподілом функціональних обов'язків.
Голова колегії
Секретар колегії
Й.Вінський
К.Мальцева