НАЦІОНАЛЬНА ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ЗАХИСТУ СУСПІЛЬНОЇ МОРАЛІ
РІШЕННЯ
22.05.2014 № 31 |
З метою збереження та відтворення моральності суспільства, духовно-морального виховання молоді, збереження культурних та історичних традицій, а також ціннісних орієнтацій суспільства, зміцнення сімейних цінностей, підготовки молоді до щасливого подружнього життя та формування відповідального батьківства, Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі
ВИРІШИЛА:
Затвердити Положення про Сертифікат Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі на щасливу сім'ю.
Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі | В.В. Костицький |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Національної експертної
комісії України з питань захисту
суспільної моралі
22.05.2014 № 31
ПОЛОЖЕННЯ
про Сертифікат Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі на щасливу сім'ю
I. Загальні положення
1. Здорова міцна сім'я - це і здорове і міцне суспільство. Сім'я є тією ланкою ланцюга суспільного життя, взявшись за яку, можна змінити ситуацію на краще в суспільстві в цілому. Першочерговими є питання збереження та відтворення моральності суспільства, духовно-морального виховання молоді, збереження культурних та історичних традицій, а також ціннісних орієнтацій суспільства. Необхідний новий підхід до сімейної політики, що передбачає в якості першочергових завдань підняття моральності суспільства, духовно-морального виховання молоді, який дасть чіткі орієнтири в сімейній політиці з урахуванням історичних і культурних традицій суспільства.
Щаслива сім'я є тим осередком, де завжди можна знайти затишок і спокій, любов і розуміння, куди завжди хочеться повертатися і на яке завжди можна розраховувати.
2. Це Положення визначає правила заповнення та видачі Сертифікатів Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі на щасливу сім'ю (далі по тексту - Сертифікат).
3. У цьому Положенні терміни вживаються у такому значенні:
шлюб - сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану. Проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. Релігійний обряд шлюбу не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану;
сім'я - заснована на шлюбі або кровній спорідненості мала група, члени якої пов'язані спільністю побуту, взаємною допомогою, моральною та правовою відповідальністю. Сім'я є первинним та основним осередком суспільства. Сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки;
сімейні цінності - моральні та етичні ідеали, спрямовані на пропагування інституту сім'ї, подружньої вірності, відповідального ставлення до родини, народження та виховання дітей, ставлення з повагою до батьків, людей старшого покоління.
II. Порядок надання та повернення Сертифікатів
1. Сертифікат (додаток 1) - документ, що засвідчує факт виникнення взаємних прав та обов'язків подружжя, яке має намір створити щасливу сім'ю.
2. Сертифікат застосовується з метою утвердження сімейних цінностей, формування культурно-розвиненої, працездатної, гармонійної, самодостатньої і відповідальної особистості чоловіка та жінки, мотивованої на створення щасливої сім'ї та здатну до усвідомленого народження і виховання дітей, тобто забезпечення виконання сім'єю основних її функцій, передусім виховної та демографічної, що призведе до гармонійного розвитку суспільства, а також зростання економічних та культурних показників, радісного і щасливого життя всіх членів сім'ї.
3. Для одержання Сертифіката до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі можуть звертатись: подружжя, державні органи влади (наприклад, обласні державні адміністрації, органи державної реєстрації актів цивільного стану, органи опіки та піклування), представники громадських організацій тощо.
4. Організацію видачі Сертифіката подружжю забезпечує Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі.
5. Заповнення Сертифіката проводиться з дотриманням вимог Закону України "Про захист персональних даних" , державною мовою, друкованими літерами без виправлень, зафарбовувань та підтирань даних, на підставі даних паспортів громадян України, свідоцтва про шлюб.
6. Для одержання Сертифіката до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі подаються заява, завірені належним чином копії паспортів, завірена належним чином копія свідоцтва про шлюб.
7. Сертифікат повертається до Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі внаслідок встановлення на підставі прийнятого рішення органу опіки та піклування або суду про порушення подружжям, яке отримало Сертифікат, норм діючого законодавства, моральних засад суспільства.
Сертифікат також повертається у разі припинення шлюбу внаслідок його розірвання органом державної реєстрації актів цивільного стану або судом.
( Додаток не наводиться )
( Текст взято з сайту НК захисту суспільної моралі http://www.moral.gov.ua/ )