• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порушення схеми обліку

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 17.08.2005 № 05-39-11/3749
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.08.2005
  • Номер: 05-39-11/3749
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 17.08.2005
  • Номер: 05-39-11/3749
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
17.08.2005 N 05-39-11/3749
На N 98 від 15.07.2005
ОКП "Жовтоводські
Електричні мережі"
Дніпропетровська обл.,
м. Жовті води,
вул. Хмельницького, 32
Щодо порушення схеми обліку
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 15.07.2005 N 98 та повідомляє.
1. Відповідно до положень статті 12 Закону України "Про електроенергетику" одним із основних завдань Національної комісії регулювання електроенергетики України є розроблення та затвердження правил користування електричною енергією.
Як зазначено абзацом другим пункту 1.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 22.08.2002 N 928 (далі - Правила), Правила є обов'язковими для споживачів, замовників, а також підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, які здійснюють виробництво, передачу та постачання електричної енергії.
Таким чином, енергопостачальна компанія, що не виконує вимоги Правил, порушує чинне законодавство України.
2. Надання відповіді щодо того має чи не має юридичну силу договір N 5 від 01.01.2003 можливе тільки за умови проведення його повної юридичної експертизи.
3. Порядок зміни та розірвання господарських договорів регламентується статтею 188 Господарського кодексу України.
Відповідно до положень зазначеної статті зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду.
У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
4. Як зазначено пунктом 1.6 Правил відносини між споживачами та субспоживачами, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 3).
Основні споживачі, для яких надання послуг з передачі електричної енергії не є основним видом діяльності та які не є електропередавальними організаціями, не мають права відмовити субспоживачам у разі дотримання останніми вимог цих Правил в укладенні договорів про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, якщо щодо субспоживачів вони є монополістами з передачі електричної енергії.
Основний споживач - споживач електричної енергії або власник електричних мереж, мережі якого безпосередньо підключені до мереж електропередавальної організації або до магістральних (міждержавних) електромереж та який передає частину електроенергії своїми електромережами субспоживачам (пункт 1.2 Правил.
Субспоживач - суб'єкт господарської діяльності - споживач, якому електрична енергія постачається постачальником електричної енергії через мережі електропередавальних організацій та технологічні електричні мережі основного споживача, до мереж якого приєднані електроустановки суб'єкта господарської діяльності - споживача (субспоживача) (пункт 1.2 Правил.
Тобто, відсутність у споживача електричної енергії (субспоживача), ліцензій на право постачання або передачі електричної енергії не є перешкодою для укладення з основним споживачем договору про спільне використання технологічних електричних мереж останнього.
Член Комісії Ю.Андрійчук