• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 22.12.2003 № 05-39-11/4980
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.12.2003
  • Номер: 05-39-11/4980
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 22.12.2003
  • Номер: 05-39-11/4980
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
22.12.2003 N 05-39-11/4980
гр. Жолоб В.І.
Полтавське територіальне
представництво НКРЕ
Щодо надання роз'яснень
Шановна Валентино Іванівно!
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула Ваш лист від 15.11.03 щодо відключення та повідомляє таке.
Щодо відповідальності сторін.
Відповідно до абзацу другого пункту 1 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (далі - Правила), ці Правила обов'язкові для виконання всіма споживачами і енергопостачальниками незалежно від форм власності. Згідно з вимогами пункту 3 Правил споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил).
Щодо електричної енергії, недовідпущеної споживачу.
Відповідно до пункту 44 Правил у разі тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника він несе відповідальність згідно з умовами договору у розмірі п'ятикратної вартості недовідпущеної споживачу електричної енергії.
Порядок визначення обсягу недовідпущеної населенню електричної енергії нормативними документами не регламентується. За взаємною згодою сторін цей обсяг може бути визначений як договірна величина обсягу постачання протягом періоду тимчасового припинення електропостачання з вини енергопостачальника, або як обсяг, визначений за середньодобовим споживанням споживача, або за іншою взаємно прийнятою сторонами процедурою. У випадку недосягнення взаємної згоди, сторони мають право звернутися до суду відповідно до законодавства України щодо вирішення спору.
Щодо порядку припинення/відновлення постачання електричної енергії.
Відповідно до абзацу другого пункту 35 Правил у разі розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби енергопостачальник має право відключити споживача.
Відповідно до пункту 53 Правил відключення здійснюється на підставі акта, який складається у разі виявлення представником енергопостачальника порушення споживачем правил користування електричною енергією, у тому числі фактів розкрадання електричної енергії. Акт підписується представником енергопостачальника та споживачем. Один примірник акта вручається споживачу, другий залишається у енергопостачальника. Споживач має право внести до акта свої зауваження. У разі відмови споживача від підпису в акті робиться позначка про відмову. Акт вважається дійсним, якщо його підписали три представники енергопостачальника.
Згідно з пунктом 36 Правил відновлення електропостачання споживача здійснюється протягом 3 днів у містах та 7 днів у сільській місцевості після усунення порушень і оплати споживачем заборгованості, витрат на повторне підключення та збитків, завданих енергопостачальнику. У разі розгляду спірних питань у судовому порядку термін відключення не повинен перевищувати 1 місяця за умови відсутності у споживача заборгованості за спожиту електричну енергію.
Щодо абонентської книжки.
Щодо договору про користування електричною енергією, який укладається між постачальником електричної енергії та населенням Правилами встановлено конкретну письмову форму - Типовий договір про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил).
Відповідно до частини другої статті 154 Цивільного кодексу якщо згідно з законом або угодою сторін договір повинен бути укладений в письмовій формі, він може бути укладений як шляхом складання одного документа, підписаного сторонами, так і шляхом обміну листами, телеграмами, телефонограмами та ін., підписаними стороною, яка їх надсилає. Тобто законодавством передбачається засвідчення договору шляхом підписання як з однієї, так і з іншої сторони.
Абонентська книжка надсилається споживачеві постачальником (надається безкоштовно у відповідності до вимог пункту 40 Правил), але постачальником не підписується. В остаточному вигляді окремі аркуші абонентської книжки під час операції розрахунків підписуються тільки споживачем.
У відповідності до пункту 1.35 частини першої статті 1 Закону України "Про платіжні системи та переказ грошей в Україні" розрахунковий документ - це документ на переказ грошей, що використовується для ініціювання переказу з рахунка платника на рахунок отримувача. З огляду на це визначення абонентську книжку, а точніше, - її окремі відповідним чином заповнені аркуші можна розцінювати саме як розрахункові документи, а не як договір про користування електричною енергією.
З повагою,
Голова Комісії Ю.Продан