• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень стосовно відповідності дій постачальника електричної енергії вимогам чинного законодавства

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 26.03.2009 № 1960/11/17-09
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.03.2009
  • Номер: 1960/11/17-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 26.03.2009
  • Номер: 1960/11/17-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
26.03.2009 N 1960/11/17-09
СТ "Енергетик"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 19.02.2009 щодо відповідності дій постачальника електричної енергії вимогам чинного законодавства та в межах своєї компетенції повідомляє.
Відповідно до положень пункту 8.1 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910) (далі - Правила), постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право:
на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до розрахункових засобів обліку електричної енергії, що встановлені на об'єктах споживачів, для візуального або автоматизованого зняття показів розрахункових засобів обліку;
на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку та технічної перевірки засобів обліку споживача відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору;
контролювати додержання споживачами та субспоживачами вимог цих Правил відповідно до умов укладених договорів.
Згідно з пунктом 6.41 Правил у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.
В акті мають бути зазначені зміст виявленого порушення із посиланням на відповідні пункти цих Правил та вихідні дані, необхідні та достатні для визначення обсягу недоврахованої електричної енергії та/або суми завданих споживачем збитків. За необхідності в акті зазначаються заходи, яких необхідно вжити для усунення допущених порушень.
Акт складається в двох примірниках, один з яких передається або надсилається споживачеві.
Акт підписується представником постачальника електричної енергії (електропередавальної організації) та представником споживача.
У разі відмови споживача підписати акт в ньому робиться запис про відмову. У цьому разі акт вважається дійсним, якщо він підписаний не менше ніж трьома уповноваженими представниками постачальника електричної енергії (електропередавальної організації).
Споживач має право подати пояснення і зауваження щодо змісту акта, які зазначаються в акті, а також викласти мотиви своєї відмови від його підписання.
Акт підписують тільки особи, які брали участь в контрольному огляді або технічній перевірці.
Відповідно до абзацу першого пункту 3.28 Правил споживач або постачальник електричної енергії має право звернутись до територіальних органів Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики або акредитованих метрологічних служб з метою позачергової повірки засобів обліку, а також до електропередавальної організації (оператора даних комерційного обліку) для позачергової технічної перевірки та/або перевірки програмування засобів обліку, схем їх підключення, правильності роботи, ремонту, заміни або експертизи.
Враховуючи зазначене, дії представників постачальника електричної енергії за регульованим тарифом щодо перевірки розрахункових засобів обліку узгоджуються з вимогами Правил.
Разом з тим зазначаємо, що згідно з положеннями пункту 3.32 Правил сторона, яка несе відповідальність за збереження і цілісність розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб визначається актом про пломбування.
Окремо зазначаємо, що з 15.09.2008 втратили чинність Правила приєднання електроустановок до електричних мереж, що були затверджені постановою НКРЕ від 17.12.2005 N 1137, та Методика обрахування плати за приєднання до електричних мереж, яка була затверджена постановою НКРЕ від 19.07.2007 N 983.
Згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів, укладених сторонами за взаємною згодою.
Враховуючи зазначене, приєднання електроустановок до електричних мереж має здійснюватись на підставі договору між власником електричних мереж та замовником з урахуванням вимог чинного законодавства.
Член Комісії Ю.Андрійчук