• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розподілу оплати за спожитий природний газ між мешканцями будинку

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 21.10.2011 № 8193/14/17-11
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.10.2011
  • Номер: 8193/14/17-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 21.10.2011
  • Номер: 8193/14/17-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
21.10.2011 N 8193/14/17-11
ПАТ "Сумигаз"
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист ПАТ "Сумигаз" від 26.09.2011 N 03/2020 щодо надання роз'яснень та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Відповідно до пункту 23 Правил надання населенню послуг з газопостачання, затверджених постановою КМУ від 09.12.99 N 2246 (далі - Правила), відповідальність за збереження і цілість встановлених у споживача лічильників газу та пломб на них несе споживач. При цьому жодних угод на прийом встановленого лічильника на відповідальне зберігання чинним законодавством не передбачено.
Розрахунки за спожитий природний газ проводяться по кожному споживачу окремо відповідно до укладених договорів, типова форма яких затверджена постановою КМУ від 05.07.2006 N 938.
Згідно з положеннями частини першої статті 2 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" постачання природного газу здійснюється за умови його комерційного обліку для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, у яких природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, - з 1 січня 2012 року. Таким чином, у випадку наведеному у вашому листі постачання природного газу для споживача (населення), в котрого встановлено опалювальний прилад, здійснюється за умов наявності вузла обліку.
Враховуючи вищезазначене, на думку НКРЕ, для вирішення даного питання доцільно встановлювати лічильник природного газу в квартирі, де встановлений опалювальний прилад. Споживач, в квартирі якого встановлений лічильник, буде нести відповідальність за збереження і цілість встановленого лічильника газу та пломб на ньому (відповідно до пункту 23 Правил) , а також, відповідно до укладеного договору "Про надання населенню послуг з газопостачання", проводити в повному обсязі розрахунки за фактичні обсяги спожитого природного газу (за показаннями лічильника природного газу).
При цьому, на думку НКРЕ, питання розподілу оплати (між власниками квартир) за спожитий природний газ опалювальним приладом, який забезпечує опалення їхніх квартир, може бути врегульоване за домовленістю між ними.
Також звертаємо увагу, що у даному випадку, ПАТ "Сумигаз" необхідно внести зміни до договорів з іншими споживачами, квартири яких опалюються даним опалювальним приладом, з урахуванням, що для споживачів, в яких встановлені тільки газові плити і немає вузла обліку, розрахунки мають проводитись відповідно до Норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників затверджених постановою КМУ від 08.06.96 N 619, з розрахунку на одну газову плиту.
Окремо зазначаємо, що з 1 січня 2018 року постачання природного газу для таких споживачів має здійснюватись за умови наявності вузла обліку.
Відповідно до частини другої статті 382 Цивільного Кодексу України власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири.
Таким чином, опалювальний прилад, який встановлений у коридорі загального користування, за умови відсутності балансоутримувача будинку, належить на правах спільної сумісної власності власникам квартир (в даному випадку - споживачам природного газу).
Отже, на думку НКРЕ, для вирішення даного питання доцільно встановлювати лічильник природного газу, який буде обліковувати використання природного газу даним котлом безпосередньо перед самим опалювальним приладом. При цьому, відповідальність за збереження і цілість встановленого лічильника газу та пломб на ньому (відповідно до пункту 23 Правил) , а також, відповідно до укладеного договору "Про надання населенню послуг з газопостачання", проводити в повному обсязі розрахунки за фактичні обсяги спожитого природного газу (за показаннями лічильника природного газу) може нести споживач, якого за згодою обирають співвласники опалювального приладу. Разом з тим, питання розподілу оплати (між мешканцями будинку) за спожитий природний газ опалювальним приладом, який забезпечує загальнобудинкове опалення, може бути врегульоване за домовленістю між ними.
Член Комісії В.Меркушов