• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень (стосовно правомірності дій представників ВАТ ЕК "Херсонобленерго")

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 23.10.2009 № 7043/11/17-09
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.10.2009
  • Номер: 7043/11/17-09
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.10.2009
  • Номер: 7043/11/17-09
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
23.10.2009 N 7043/11/17-09
На N 28 від 29.09.2009
ОСББ "Гермес"
ВАТ ЕК "Херсонобленерго"
Херсонське ТП НКРЕ
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула лист ОСББ "Гермес" від 29.09.2009 N 28 щодо правомірності дій представників ВАТ ЕК "Херсонобленерго", надіслане за належністю листом Секретаріату Кабінету Міністрів України від 07.10.2009 N 55516/1/1-09, та в межах своєї компетенції повідомляє.
Положеннями статті 4 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" встановлено, що основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав власників приміщень на володіння та користування спільним майном членів об'єднання, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам об'єднання в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Об'єднання може здійснювати господарську діяльність для забезпечення власних потреб безпосередньо або шляхом укладення договорів з фізичними чи юридичними особами. Об'єднання є юридичною особою, яка створюється відповідно до закону, має печатку із своїм найменуванням та інші необхідні реквізити, а також розрахункові рахунки в установах банку.
Відповідно до положень пункту 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за N 417/1442 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.11.2005 за N 1399/11679) (із змінами) (далі - Правила), власник електричних мереж - це юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі та/або розподілу електричної енергії; межа балансової належності - це точка розділу елементів електричної мережі між власниками електроустановок за ознаками права власності або повного господарського відання; основний споживач - це споживач електричної енергії або власник електричних мереж, який передає частину електроенергії своїми технологічними електричними мережами субспоживачам та/або електропередавальній організації.
За існуючою схемою приєднання внутрішньобудинкових мереж електропостачання, ОСББ "Гермес" є основним споживачем.
Згідно з положеннями пункту 3.1 Правил, електроустановки споживачів мають бути забезпечені необхідними розрахунковими засобами обліку електричної енергії для розрахунків за спожиту електричну енергію, технічними засобами контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, а також (за бажанням споживача) засобами вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії.
Розрахункові засоби обліку електричної енергії, технічні засоби контролю і управління споживанням електричної енергії та величини потужності, засоби вимірювальної техніки для контролю якості електричної енергії встановлюються відповідно до вимог Правил улаштування електроустановок (ПУЕ), Правил та проектних рішень.
Крім того, згідно з абзацом першим пункту 3.26 Правил, у разі, якщо до технологічних електричних мереж основного споживача приєднані електроустановки інших суб'єктів господарювання, власників мереж тощо, розрахунковий облік має бути організований основним споживачем таким чином, щоб забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків.
Звертаємо увагу, що невиконання власниками мереж вимог абзацу першого пункту 3.26 Правил, створює передумови для розкрадання електричної енергії. Підтвердженням цього є розмір понаднормативних втрат електричної енергії в електричних мережах, які не належать електропередавальним організаціям та не забезпечені розрахунковим обліком електричної енергії, - до 40%.
Одночасно слід зазначити, що розрахунковий облік електричної енергії може бути організований власником мереж одним із наступних способів, а саме:
1. Улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації.
2. Перенесення усіх приладів обліку електричної енергії на межу балансової належності.
Унаслідок відсутності у суб'єктів господарювання коштів на встановлення такого устаткування, обов'язкова вимога щодо улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації з положень пункту 3.6 Правил була вилучена.
Таким чином, складення балансу електричної енергії має бути забезпечено шляхом улаштування розрахункового обліку в багатоквартирних будинках на межі балансової належності внутрішньобудинкових мереж і мереж електропередавальної організації або шляхом вирішення сторонами питання щодо перенесення усіх приладів обліку електричної енергії на межу балансової належності.
Додатково повідомляємо, що відповідно до абзацу першого пункту 6.1 Правил, розрахунки споживача за використану електричну енергію здійснюються відповідно до умов договору.
Порядок зміни та розірвання господарських договорів встановлений положеннями статті 188 Господарського кодексу України.
Член Комісії Ю.Андрійчук