• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснення (стосовно порядку укладання договорів про користування електричною енергією)

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 06.09.2011 № 6587/11/17-11
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2011
  • Номер: 6587/11/17-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.09.2011
  • Номер: 6587/11/17-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
06.09.2011 N 6587/11/17-11
АЕК "Київенерго"
Щодо надання роз'яснення
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваш лист від 26.08.2011 N 048/7558 щодо порядку укладання договорів про користування електричною енергією та в межах своєї компетенції повідомляє.
Згідно з частиною шостою статті 24 Закону України "Про електроенергетику" енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на такій території, в укладенні договору на постачання електричної енергії, крім випадків, якщо відсутня технічна можливість.
Відповідно до положень пункту 3 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (далі - ПКЕЕН), споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією (додаток 1 до ПКЕЕН) і укладається на три роки.
Енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, об'єкти якого розташовані на цій території, в укладенні договору про користування електричною енергією( абзац третій пункту 3 ПКЕЕН) .
Абзацом другим пункту 5 ПКЕЕН передбачено, що у багатоквартирному будинку енергопостачальник укладає договори з кожним наймачем (власником) квартири.
Відповідно пункту 4 ПКЕЕН, у договорі обов'язково зазначається величина потужності, яка визначається виходячи з потужності наявних у споживача струмоприймачів. При цьому загальна потужність не може бути вищою за потужність, передбачену технічними умовами чи технічними характеристиками електромережі споживача.
Слід зазначити, що у разі розділу обліку електричної енергії Прилади обліку електричної енергії (далі - прилади обліку) мають бути придбані, встановлені, підключені енергопостачальником, а їх вартість та вартість послуг з встановлення оплачена організаціями, які здійснюють розділ обліку (пункт 8 ПКЕЕН) .
Крім цього слід врахувати, що згідно із частиною першою та другою статті 11 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон) засоби вимірювальної техніки можуть застосовуватися, якщо вони відповідають вимогам щодо точності, встановленим для цих засобів, у певних умовах їх експлуатації. Засоби вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, дозволяється, зокрема, застосовувати лише за умови, якщо вони пройшли повірку або державну метрологічну атестацію.
Для укладення договору про користування електричною енергією між енергопостачальником та мешканцями багатоповерхових будинків суб'єкти господарювання, на балансі яких знаходяться ці будинки, мають виконати технічні заходи, передбачені пунктом 8 ПКЕЕН. При цьому, відповідно до положень пункту 15 ПКЕЕН, прилади обліку мають відповідати вимогам, що пред'являються до засобів вимірювань нормативно-технічними документами.
При цьому для визначення договірної потужності по кожній квартирі балансоутримувач має надати до енергопостачальника дані щодо потужності, які передбачені проектом будинку по кожній квартирі, а у разі його відсутності дозволене навантаження має бути визначено за участі представників Держенергонагляду та енергопостачальника, за найменшим значенням номінального струму існуючих запобіжників, ввідних автоматів, засобу обліку електричної енергії, найменшою пропускною здатністю електропроводки схеми електрозабезпечення кожної квартири.
Таким чином, після виконання балансоутримувачем всіх перелічених заходів та у разі надання енергопостачальнику необхідних документів, які підтверджують право власності або користування на помешкання, із кожним власником квартир енергопостачальник має заключити окремий договір про користування електричною енергією.
У разі якщо балансоутримувач заперечує укладенню договорів між мешканцями будинку та енергопостачальником, то відповідно до частини першої статті 16 Цивільного кодексу України, мешканці цього будинку мають право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
Член Комісії Ю.Андрійчук