• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 29.11.2006 № 6297/11/17-06
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.11.2006
  • Номер: 6297/11/17-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 29.11.2006
  • Номер: 6297/11/17-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
29.11.2006 N 6297/11/17-06
На N 055/5727 від 09.11.2006
ВАТ "Прикарпаттяобленерго"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула ваш лист від 09.11.2006 N 055/5727 та повідомляє.
1. В силу особливостей конструкції лічильників знеструмлення їх кіл напруги можливе тільки за умови зриву чи порушення цілісності пломб, встановлених на лічильнику, або порушення цілісності приладу обліку.
Підпунктами 1-4 пункту 3.1 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 04.05.2006 N 562 (далі - Методика), передбачено, що Методика застосовується у разі виявлення представниками енергопостачальника таких порушень споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.1999 N 1357, як пошкодження пломб Держспоживстандарту України на розрахунковому засобі обліку, пошкодження пломби енергопостачальника на розрахунковому засобі обліку, зриву пломби енергопостачальника або Держспоживстандарту України на розрахунковому засобі обліку та пошкодження розрахункових засобів обліку електроенергії (розбите скло, пошкодження цілісності корпусу приладу обліку тощо).
Величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу, у разі виявлення у споживача порушень, зазначених у підпунктах 1-4 пункту 3.1 Методики, визначається відповідно до положень пункту 3.4 Методики.
Порядок відшкодування енергопостачальним компаніям вартості не облікованої електричної енергії у випадках, не передбачених пунктами 1-4 Методики (тобто у випадках коли порушення розрахункового обліку сталося не з вини споживача електричної енергії - населення), нормативно-правовими актами не передбачений.
Разом з тим, відповідно до положень частини 1 статті 8 Цивільного Кодексу України, якщо цивільні відносини не врегульовані Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).
Пунктом 6.20 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.05 N 910 (далі - ПКЕЕ), дія яких поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення), передбачено, що у разі тимчасового порушення розрахункового обліку електричної енергії не з вини споживача обсяг електричної енергії, використаної споживачем від дня порушення розрахункового обліку до дня відновлення розрахункового обліку, за згодою сторін, може бути визначений на підставі показів технічних (контрольних) засобів обліку або розрахований постачальником електричної енергії за середньодобовим обсягом споживання електричної енергії попереднього розрахункового періоду до порушення розрахункового обліку або наступного після відновлення розрахункового обліку періоду.
Датою початку періоду порушення розрахункового обліку вважається перший день поточного розрахункового періоду, у якому було виявлено порушення обліку, або час та день, зафіксовані засобом обліку (автоматизованою системою обліку).
За день відновлення обліку приймається день складення спільного акта про покази засобів обліку після завершення ремонтних та налагоджувальних робіт схеми обліку.
Розрахунковий період, який використовується для визначення середньодобового обсягу постачання електричної енергії, визначається за згодою сторін.
Тобто, на нашу думку, у разі тимчасового порушення розрахункового обліку електричної енергії не з вини споживача електричної енергії - населення, енергопостачальник може визначати обсяг електричної енергії, використаної споживачем від дня порушення розрахункового обліку до дня його відновлення, на підставі положень пункту 6.20 ПКЕЕ.
2. Як було вказано вище, у разі порушення споживачем схеми обліку (порушення зазначені у підпунктах 1 - 4 пункту 3.1 Методики) величина розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії протягом робочого часу, визначається відповідно до положень пункту 3.4 Методики.
У разі самовільного підключення електроустановок, струмоприймачів або проводів до електричної мережі поза засобами обліку електричної енергії (підпункт 6 пункту 3.1 Методики) добовий обсяг споживання електричної енергії через проводи, якими здійснене підключення поза приладом обліку, визначається за формулою 2.7 Методики. При цьому час використання самовільного підключення протягом доби приймається рівним 8 год.
У разі, коли споживач одночасно здійснив порушення, передбачені пунктами 1-4 та пунктом 6 Методики, величина загального розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії визначається як сума двох складових - величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії, визначеної за формулою 3.1 Методики, та величини розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії, визначеної за формулою 2.7 Методики.
Необхідно зазначити, що величина загального розрахункового добового обсягу споживання електричної енергії не може перевищувати добового обсягу споживання електричної енергії, обчисленого виходячи з допустимого тривалого струму, який може протікати (згідно з главою 1.3 Правил улаштування електроустановок) по проводці, до якої здійснено підключення поза приладом обліку.
Член Комісії В.Меркушов