• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо оренди в житлових будинках та розрахунків за спожиту електричну енергію

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 27.03.2006 № 05-39-11/1513
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.03.2006
  • Номер: 05-39-11/1513
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 27.03.2006
  • Номер: 05-39-11/1513
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
27.03.2006 N 05-39-11/1513
На N 54 від 01.03.2006
ТОВ "Сателіт Сервіс"
Щодо оренди в житлових будинках та розрахунків за спожиту електричну енергію
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист ТОВ "Сателіт Сервіс" від 01.03.2006 N 54 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Статтею 4 Закону України "Про власність" визначено, що власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, що не суперечать закону. Він може використовувати майно для здійснення господарської та іншої не забороненої законом діяльності, зокрема передавати його безоплатно або за плату у володіння і користування, а також у довірчу власність іншим особам.
Відповідно до частини 1 статті 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Крім того, згідно з пунктом 1.11 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (в редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005 N 910 (далі - Правила), у разі передачі електроустановки або її частини в оренду та обумовлення договором оренди передачі орендареві відповідних повноважень щодо врегулювання договірних відносин з електропередавальною організацією та/або постачальником електричної енергії щодо електрозабезпечення орендованої електроустановки або її частини між орендарем та суб'єктами електроенергетики мають бути укладені відповідні договори згідно з вимогами цих Правил.
Таким чином, на етапі укладення договору оренди рішення щодо використання об'єкту, який належить орендодавцеві, приймає безпосередньо орендодавець. Відносини з іншими суб'єктами, щодо використання будівлі або іншого майна орендаря закріпляються відповідними договорами оренди.
В договорі оренди між власником багатоквартирних житлових будинків та іншими суб'єктами господарювання може бути передбачено надання права орендарю укладати прямі договори з енергопостачальником про постачання електричної енергії.
Згідно з абзацами третім та четвертим пункту 6.49 Правил тимчасове безоблікове користування електричною енергією за заявою споживача може бути дозволено постачальником електричної енергії на строк до 1 року у разі, якщо встановлення розрахункових засобів обліку електричної енергії недоцільне внаслідок використання електричної енергії для електроустановки потужністю до 0,1 кВт. Строк тимчасового безоблікового користування електричною енергією може продовжуватись на такий же період, якщо споживач не менше ніж за 2 робочих дні до закінчення терміну дії домовленості звернувся щодо продовження цього строку до постачальника електричної енергії відповідно до умов договору.
Пунктом 4.5 Договору про тимчасове постачання електричної енергії без засобів обліку (додаток N 4 до Правил зазначено, що обов'язковим додатком до цього Договору мають бути технічні умови на електропостачання (у разі необхідності приєднання струмоприймачів з сумарною потужністю в кожній точці приєднання >5 кВт).
Таким чином, якщо орендарю надано право укладати договір про постачання електричної енергії договором оренди та встановлена потужність електроустановки орендаря не більше 0,1 кВт, постачання електричної енергії може здійснюватись без встановлення приладу обліку та без отримання технічних умов на приєднання на підставі вищезазначеного Договору. Такий Договір може бути укладений на строк до 1 року та дія цього Договору може бути продовжена за ініціативою споживача.
У випадку, якщо орендодавцем не надано орендарю повноважень щодо укладення останнім відповідних договорів з постачальником електричної енергії, за передану та поставлену орендарю електричну енергію має розраховуватись орендодавець, як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду.
Разом з тим, відповідно до чинного законодавства власник багатоквартирного житлового будинку може передати функції з утримання житлових будинків і прибудинкових територій, надання житлово-комунальних послуг та проведення розрахунків з квартиронаймачами і власниками житлових приміщень, а також пов'язані з тепло-, водо-, газо-, електропостачанням житлового фонду житлово-експлуатаційним комунальним організаціям.
Слід зауважити, що відносини між орендарем, орендодавцем та житлово-експлуатаційною комунальною організацією щодо користування приміщенням та забезпечення функціонування цього приміщення мають бути врегульовані відповідними договорами цивільно-правового характеру згідно з чинним законодавством України.
З повагою,
Член Комісії

Ю.Андрійчук