• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 04.08.2005 № 05-39-11/3508
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.08.2005
  • Номер: 05-39-11/3508
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 04.08.2005
  • Номер: 05-39-11/3508
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
04.08.2005 N 05-39-11/3508
На N 448 від 28.07.2005
ДП "Науково-технічний центр
артилерійсько-стрілецького
озброєння"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула лист державного підприємства "Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння" від 28.07.2005 N 448 та повідомляє наступне.
Згідно з пунктом 1.2 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.1996 N 28 (далі - Правила), основний споживач - споживач електричної енергії або власник електричних мереж, мережі якого безпосередньо підключені до мереж електропередавальної організації або до магістральних (міждержавних) електромереж та який передає частину електроенергії своїми електромережами субспоживачам;
субспоживач - суб'єкт господарської діяльності - споживач, якому електрична енергія постачається постачальником електричної енергії через мережі електропередавальних організацій та технологічні електричні мережі основного споживача, до мереж якого приєднані електроустановки суб'єкта господарської діяльності - споживача (субспоживача).
Відповідно до пункту 1.6 Правил відносини між споживачами та субспоживачами, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 3 до Правил).
Основні споживачі, для яких надання послуг з передачі електричної енергії не є основним видом діяльності та які не є електропередавальними організаціями, не мають права відмовити субспоживачам у разі дотримання останніми вимог Правил в укладенні договорів про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача, якщо щодо субспоживачів вони є монополістами з передачі електричної енергії.
Таким чином, взаємовідносини між основним споживачем та субспоживачем та питання щодо відшкодування обґрунтованих витрат основного споживача, пов'язаних з передачею електроенергії, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж основного споживача.
Комісія також зазначає, що умови припинення або обмеження постачання та передачі електричної енергії регламентуються Розділом 8 Правил.
Згідно з пунктом 8.3 Правил постачальник електричної енергії (електропередавальна організація) зобов'язані, попередивши споживача не пізніше ніж за три робочих дні, припинити повністю або частково постачання (передачу) йому електричної енергії (у тому числі на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади) у разі:
1) відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок;
2) зниження показників якості електричної енергії з вини споживача до величин, які порушують нормальне функціонування електроустановок електропередавальної організації та інших споживачів;
3) недопущення до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв'язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів обліку електричної енергії уповноважених посадових осіб державних органів та/або електропередавальної організації, на яких покладено згідно з законодавством України та договором відповідні обов'язки;
4) несплати за електричну енергію у терміни і за умов, передбачених у договорі;
5) несплати за недовраховану електричну енергію, визначену у відповідності до погодженого споживачем акта про порушення;
6) невиконання приписів щодо приведення розрахункових засобів обліку у відповідність до вимог нормативних документів;
7) закінчення терміну дії, розірвання або неукладення між суб'єктами господарювання договорів, наявність яких передбачена цими Правилами.
Тобто, в будь-якому випадку припиняти чи обмежувати електропостачання має право лише енергопостачальник (електропередавальна організація).
Згідно з частиною 1 статті 216 Господарського кодексу України (далі - ГКУ) учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.
У разі необхідності відшкодування збитків або застосування інших санкцій суб'єкт господарювання чи інша юридична особа - учасник господарських відносин, чиї права або законні інтереси порушено, з метою безпосереднього врегулювання спору з порушником цих прав або інтересів має право звернутися до нього з письмовою претензією, якщо інше не встановлено законом (частина 2 статті 222 ГКУ).
Разом з тим, відповідно до статті 2 та частини 1 статті 5 Закону України "Про судоустрій" суд, здійснюючи правосуддя, на засадах верховенства права забезпечує захист гарантованих Конституцією України та законами прав і свобод людини і громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб, інтересів суспільства і держави. Правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. Делегування функцій судів, а також привласнення цих функцій іншими органами чи посадовими особами не допускаються.
Таким чином, Комісія рекомендує Вам звернутись до суду за захистом порушених прав та інтересів.
Член Комісії Ю.Андрійчук