• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 13.10.2004 № 01-39-13/4487
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.10.2004
  • Номер: 01-39-13/4487
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.10.2004
  • Номер: 01-39-13/4487
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
13.10.2004 N 01-39-13/4487
Голові громадської
організації мистецького
товариства інвалідів "Благо"
Носковій В.І.
99045 м. Севастополь,
вул. М.Островського, 5
Щодо надання роз'яснень
Шановна Носкова В.І.
Національна комісія регулювання електроенергетики розглянула Ваше звернення від 31 серпня 2004 р. стосовно надання роз'яснень, що надійшло на розгляд НКРЕ листом від 6 вересня 2004 р. з Центральної громадської приймальні кандидата на пост Президента України В.Ф.Януковича, та у межах своєї компетенції повідомляє.
Загальні засади діяльності в електроенергетиці визначені Законом України "Про електроенергетику" (далі - Закон). Так, відповідно до частини першої статті 26 Закону споживання електричної енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником.
Взаємовідносини споживачів електричної енергії, постачальників електричної енергії та електропередавальних організацій регулюються Правилами користування електричної енергією, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 31 липня 1996 р. N 28 (у редакції постанови від 22 серпня 2002 р. N 928 (далі - ПКЕЕ).
Вимога щодо обов'язковості укладення договору про постачання міститься і у пункті 1.3 ПКЕЕ, а саме постачання електричної енергії здійснюється на підставі договору про постачання електричної енергії, що укладається між споживачем та постачальником електричної енергії за регульованим тарифом. Згідно із пунктом 1.5 ПКЕЕ такий договір укладається на основі типового договору (додаток 2 ПКЕЕ).
Дотримання вимог ПКЕЕ є обов'язковими для споживачів, замовників, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, які здійснюють виробництво, постачання електричної енергії (пункт 1.1 ПКЕЕ). Враховуючи зазначене та керуючись вимогою статті 27 Закону, порушення ПКЕЕ кваліфікується як правопорушення у сфері електроенергетиці, а отже тягне за собою відповідальність, передбачену чинним законодавством України.
Так, на підставі пункту 2.6 Методики обчислення обсягу розміру електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем - юридичною особою Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 5 грудня 2001 р. N 1197 (далі - Методика), Методика застосовується у випадку самовільного приєднання споживачем струмоприймачів до мережі (в тому числі з порушенням встановленої Правилами процедури та приєднання струмоприймачів поза обліком). Відповідно до пункту 1.2 ПКЕЕ струмоприймач - це апарат, агрегат, механізм, призначений для перетворення електричної енергії в інший вид енергії. Отже, без наявності струмоприймачів в приміщенні не можливо визначити обсяг електричної енергії, що недоврахована унаслідок порушення ПКЕЕ та розрахувати відповідну суму.
Але необхідно враховувати й той факт, що спірна ситуація виникла внаслідок наявних правовідносин з приводу оренди приміщення Мистецьким товариством інвалідів "Благо". Регулювання таких правовідносин здійснюється Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України "Про оренду державного та комунального майна" та іншими нормативно-правовими актами у сфері регулювання відносин з приводу оренди державної та комунальної власності.
Відповідно до частини другої статті 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності. Статтею 10 зазначеного Закону встановлено, що договір оренди в частині істотних умов повинен відповідати типовому договору та за згодою сторін у договорі оренди можуть бути передбачені й інші умови. Разом з тим, передача майна в оренду не припиняє права власності на це майно.
Оскільки споживач електричної енергії (споживач) - юридична або фізична особа - суб'єкт господарської діяльності, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок на підставі договору (пункт 1.2 ПКЕЕ, тому з енергопостачальником за спожиту електричну енергію має розраховуватися безпосередній власник електроустановок, в даному випадку - орендодавець на підставі договору про постачання електричної енергії.
Між орендарем і енергопостачальником господарських взаємовідносин з приводу постачання та споживання електричної енергії не виникає, крім випадків прямо визначених в договорі між орендарем і орендодавцем.
Враховуючи вищенаведене, питання взаємовідносин споживача з енергопостачальником повинно бути вирішено у договорі оренди.
З повагою,Голова Комісії С.Тітенко