• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо розгляду звернення

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 06.10.2005 № 01-39-17/4643
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.10.2005
  • Номер: 01-39-17/4643
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 06.10.2005
  • Номер: 01-39-17/4643
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
06.10.2005 N 01-39-17/4643
Депутату Київської районної
ради м. Харкова
Чичотці С.П.
Харківське ТП НКРЕ
Щодо розгляду звернення
Шановний Сергію Петровичу !
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ), розглянула Ваше звернення і, враховуючи результати перевірки, проведеної Харківським територіальним представництвом (ТП) НКРЕ, повідомляє.
Абзацами п'ятим та шостим пункту 10 Типового договору про користування електричною енергією (додаток 1 до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 року N 1357 (далі - ПКЕЕН), передбачено право споживача на отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами та відшкодування згідно із законодавством збитків, заподіяних внаслідок порушення його прав.
Як зазначено абзацами другим та четвертим пункту 19 Типового договору, енергопостачальник несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну в розмірі і порядку, визначених законодавством. У разі відпуску споживачу електричної енергії, параметри якості якої знаходяться поза межами показників, зазначених у договорі - сплачує 25 відсотків вартості такої енергії.
Відповідно до пункту 3 ПКЕЕН, споживання електричної енергії здійснюється на підставі договору про користування електричною енергією між споживачем і енергопостачальником, що розробляється енергопостачальником згідно з Типовим договором про користування електричною енергією і укладається на три роки.
Згідно з вимогами абзацу четвертого частини 4 статті 179 Господарського кодексу України сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Відповідно до пунктів 25 та 26 Типового договору у разі порушення енергопостачальником умов договору споживач викликає представника енергопостачальника для складання та підписання акта-претензії споживача, в якому зазначаються терміни, види, показники порушень тощо (бланк типового акта-претензії (додаток 2 до ПКЕЕН) надає енергопостачальник).
Акт-претензія складається споживачем та представником енергопостачальника і скріплюється їхніми підписами. У разі неприбуття представника енергопостачальника у встановлений термін споживач має право скласти акт-претензію у довільній формі. У разі відмови представника енергопостачальника від підписання акт вважається дійсним, якщо його підписали не менше ніж три споживачі, або споживач і виборна особа будинкового, вуличного, квартального чи іншого органу самоврядування.
Акт-претензія споживача подається енергопостачальнику, який у десятиденний термін усуває недоліки або надає споживачеві обґрунтовану відмову щодо задоволення його претензій.
19 вересня 2005 року робочою групою, за участю представника Харківського ТП НКРЕ, було розглянуто оперативні документи Харківських міських електромереж щодо планових або аварійних відключень АК "Харківобленерго" житлового будинку по вулиці Мироносицькій, 88 м. Харкова. Припинення постачання електроенергії за вказаною адресою у серпні поточного року не зафіксовані. Крім того, перевіркою не виявлено наявності заяв чи актів-претензій на адресу АК "Харківобленерго" щодо відключень зазначеного будинку від електропостачання.
Додатково повідомляємо, що робочою групою було здійснено вимір напруги на живлячому вводі у розподільчій шафі зазначеного будинку. Згідно даних вимірів на межі розподілу електромереж між АК "Харківобленерго" та Київським житлово-експлуатаційним підприємством N 3 (власником будинку) пофазні рівні напруги становили 217, 220 та 220 В, що відповідає параметрам, визначеними державними стандартами.
Разом з тим, робочою групою відмічено, що внутрішньобудинкові мережі електропостачання житлових будинків, розташованих в центральних районах м. Харкова, не відповідають технічним умовам улаштування електромереж, що призводить до перевантаження, виходу з ладу запобіжників, падінню напруги у квартирах, вигоранню живлячих проводів, обгоранню нульових жил і наступний перекіс фаз тощо.
Відповідно до частини 3 статті 26 Закону України від 16.10.1997 N 575/97-ВР "Про електроенергетику", безпечну експлуатацію енергетичних установок споживача та їх належний технічний стан забезпечує сам споживач.
Пунктом 3.4.3 Примірного договору про розрахунок житлових організацій та підприємств Міненерго за обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання до зобов'язань Виконавця (житлово-експлуатаційна організація) відноситься: утримання внутрішньобудинкових електромереж в справному технічному стані, своєчасне проведення їх технічного обслуговування.
Таким чином, відповідальність за стан внутрішньобудинкових мереж житлового будинку по вулиці Мироносицькій, 88 м. Харкова, у даному випадку, покладена на Київське житлово-експлуатаційне підприємство N 3 Київського району м. Харкова.
З повагою,
Голова Комісії

В.Кальченко