• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень (стосовно внесення плати за перетікання реактивної електроенергії)

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики | Лист від 23.08.2012 № 5361/11/47-12
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.08.2012
  • Номер: 5361/11/47-12
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики
  • Тип: Лист
  • Дата: 23.08.2012
  • Номер: 5361/11/47-12
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
ЛИСТ
23.08.2012 № 5361/11/47-12
Садово-будівельний кооператив "БЕЛЬБЕК-1"
99059, АР Крим, м. Севастополь,
вул. Героїв Сталінграду, 63/37
ДП МОУ "102 ПЕМ"
99007, АР Крим, м. Севастополь,
вул. 4-та Бастіонна, 32
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі - НКРЕ), розглянула лист Садово-будівельного кооперативу "БЕЛЬБЕК-1" від 14.08.2012 та в межах своєї компетенції повідомляє.
Взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії), регулюються Правилами користування електричною енергією , затвердженими постановою НКРЕ від 31.07.96 № 28, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 02.08.96 за № 417/1442 (із змінами) (далі - Правила).
Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) (абзац другий пункту 1.1 Правил).
Відповідно до положень пункту 1.2 Правил , населення - це споживачі електричної енергії - фізичні особи, які з метою задоволення власних побутових або господарських потреб споживають електричну енергію для потреб електроустановок, що належать їм за ознакою права власності або користування, за винятком електроустановок, які використовуються для здійснення в установленому законодавством порядку підприємницької діяльності; населений пункт - це юридична особа - споживач (власник електроустановок населеного пункту або уповноважена власником (співвласниками) експлуатаційна організація, в господарському віданні якої є електроустановки населеного пункту), об'єднує населення на визначеній території та утримує ці електроустановки з метою забезпечення електричною енергією споживачів населеного пункту.
Одночасно слід зазначити, що до поняття "населений пункт" відносяться такі категорії споживачів електричної енергії, які підпадають під ознаки споживання електричної енергії на колективні потреби "населення". На сьогодні, усі категорії споживачів, які підпадають під визначення "населений пункт" (наприклад: садові товариства, дачні та гаражні кооперативи, гуртожитки, об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельні кооперативи тощо), користуються відповідними тарифами на електричну енергію, яка використовується на колективні потреби "населення" з урахуванням вимог Порядку застосування тарифів на електроенергію , затвердженого постановою НКРЕ від 23.04.2012 № 498, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2012 за № 599/20912.
Таким чином, садові товариства та садово-будівельні кооперативи є юридичними особами - споживачами, які об'єднують населення та споживають електричну енергію для колективних потреб населення.
Згідно з положеннями пункту 1.5 Правил , у разі підключення електроустановок споживача до електричних мереж, власник яких не є постачальником електричної енергії, та виникнення у споживача відповідно до законодавства України зобов'язань уносити плату за перетікання реактивної електроенергії, між споживачем та цим власником електричних мереж на основі типового договору (Додаток 1 до Правил) укладається договір про технічне забезпечення електропостачання споживача.
Крім того, відповідно до положень пункту 3.1 Методики обчислення плати за перетікання реактивної електроенергії між електропередавальною організацією та її споживачами , затвердженої наказом Міністерства палива та енергетики України від 17.01.2002 № 19, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 01.02.2002 за № 93/6381, розрахунки за перетікання реактивної електроенергії з мережі електропередавальної організації та за генерацію в її мережу згідно з передбаченим Правилами відповідним договором, здійснюються з усіма споживачами (крім населення), які мають сумарне середньомісячне споживання активної електроенергії за всіма точками обліку на одній площадці 5000 кВт х год та більше.
Згідно з положеннями статті 180 Господарського кодексу України , зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов'язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов'язкові умови договору відповідно до законодавства.
Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.
При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.
Отже, у разі відсутності у споживача зобов'язань вносити плату за перетікання реактивної електроенергії, укладення договору про технічне забезпечення електропостачання споживача є недоцільним у зв'язку з відсутністю ціни такого договору.
Таким чином, вимоги ДП МОУ "102 ПЕМ" до Садово-будівельного кооперативу "БЕЛЬБЕК-1" щодо внесення плати за перетікання реактивної електроенергії є не неправомірними.
Член КомісіїЮ. Власенко