• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо порядку дій сторін під час приєднання електроустановок до електричних мереж

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 01.11.2011 № 8286/11/17-11
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.11.2011
  • Номер: 8286/11/17-11
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 01.11.2011
  • Номер: 8286/11/17-11
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
01.11.2011 N 8286/11/17-11
На N 983-82 від 23.09.2011
Херсонська філія
Українського державного
центру радіочастот
Національна комісія регулювання електроенергетики України (далі - НКРЕ) розглянула ваш лист від 23.09.2011 N 983-82 та в межах своєї компетенції повідомляє наступне.
Станом на сьогодні законодавством не врегульований порядок дій сторін під час приєднання електроустановок до електричних мереж.
Разом з цим згідно з частиною 1 статті 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.
Отже, взаємні права, обов'язки та відповідальність стосовно виконання приєднання електроустановок до електричних мереж сторони можуть визначати у відповідному договорі, якщо вони досягли згоди з усіх істотних умов цього договору.
Фінансування приєднання електроустановок до електричних мереж має здійснюватись з урахуванням наступного.
Енергопостачальники, що здійснюють постачання електричної енергії на закріпленій території, не мають права відмовити споживачу, який розташований на такій території, в укладенні договору на постачання електричної енергії, крім випадків, якщо відсутня технічна можливість. Якщо для створення можливості електропостачання необхідно будівництво (реконструкція) мереж (об'єктів), які повинні бути невід'ємною частиною вже існуючих, будівництво може провадитися згідно з технічними умовами, виданими підприємствами електроенергетики, за рахунок або силами замовників (власників) та користувачів зазначених об'єктів з подальшою їх передачею на баланс підприємств електроенергетики і відшкодуванням витрат на їх будівництво (реконструкцію) у розмірі та у порядку, встановлених Кабінетом Міністрів України (частина шоста статті 24 Закону України "Про електроенергетику") .
Таким чином, якщо замовник в повному обсязі виконав вимоги технічних умов, електропередавальна організація не матиме права відмовити в укладенні договору про постачання електричної енергії.
Звертаємо увагу, що законодавством не встановлена диференціація стосовно фінансування приєднання залежно від форми власності замовника.
На думку Комісії, договорами про приєднання, укладеними замовниками з електропередавальними організаціями до набрання чинності Порядку відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов'язаних з приєднанням електроустановок замовників, може бути передбачено, що новозбудовані, реконструйовані чи технічно переоснащені на виконання вимог технічних умов електричні мережі (об'єкти) будуть передані на баланс електропередавальної організації після набрання чинності Порядком з відповідним відшкодуванням витрат з боку електропередавальної організації.
Також договорами про приєднання може бути передбачена передача замовником на баланс електропередавальної організації новозбудованих електричних мереж житлового масиву (кварталу, вулиці) одразу після прийняття цих мереж в експлуатацію в установленому законодавством порядку та відшкодуванням замовнику з боку електропередавальної організації витрат на їх будівництво після набрання чинності Порядком відшкодування витрат на будівництво нових мереж, пов'язаних з приєднанням електроустановок замовників.
Член Комісії В.Меркушов