• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень

Національна комісія регулювання електроенергетики України  | Лист від 13.05.2004 № 05-39-11/2159
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.05.2004
  • Номер: 05-39-11/2159
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національна комісія регулювання електроенергетики України
  • Тип: Лист
  • Дата: 13.05.2004
  • Номер: 05-39-11/2159
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ РЕГУЛЮВАННЯ ЕЛЕКТРОЕНЕРГЕТИКИ УКРАЇНИ
Л И С Т
13.05.2004 N 05-39-11/2159
На N 05-77-0 від 21.04.2004,
N 05-71-0 від 21.04.2004,
N 05-34 від 21.04.2004
ТЗОВ "Галансіон"
ТЗОВ "Контіненталь Холдінг"
ТЗОВ "Верхні Ворота"
Щодо надання роз'яснень
Національна комісія регулювання електроенергетики України розглянула листи ТЗОВ "Галансіон" від 21.04.2004 N 05-77-0, ТЗОВ "Контіненталь Холдінг" від 21.04.2004 N 05-71-0, ТЗОВ "Верхні Ворота" від 21.04.2004 N 05-34 та повідомляє таке.
Щодо укладення прямих договорів про постачання електричної енергії
У відповідності до абзаців 57, 59 пункту 1.2 Правил користування електричної енергії, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (далі - Правил), споживач електричної енергії, як і субспоживач - суб'єкт господарської діяльності, що використовує електричну енергію для забезпечення потреб власних електроустановок.
Комісія звертає увагу, що у відповідності до пункту 1.1.3 Правил улаштування електроустановок (ПУЕ) електроустановками називається сукупність машин, апаратів, ліній та допоміжного обладнання (разом із спорудами та приміщеннями, в яких вони встановлені), призначених для виробництва, перетворення, трансформації, передачі, розподілу електричної енергії та перетворення її в інший вид енергії.
Орендарі беруть в оренду електроустановку - об'єкт або його частину на інженерне забезпечення якого свого часу власником об'єкту (орендодавцем) були виконані технічні умови та укладений з постачальником електричної енергії відповідний договір.
Оскільки оренда - це засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення ним відповідної діяльності, не передбачає передачі права власності від орендодавця орендареві, усі умови щодо користування та управління цим майном мають бути визначені договором оренди.
У відповідності до пункту 1 статті 4 Закону України "Про власність" власник на свій розсуд володіє, користується і розпоряджається належним йому майном. Таким чином, на етапі укладення договору оренди рішення щодо використання об'єкту, який належить орендодавцеві, приймає безпосередньо орендодавець. Відносини з іншими суб'єктами, щодо використання будівлі або її частини закріпляються відповідними договорами оренди.
Відповідно до статті 174 Господарського кодексу та частини 2 статті 11 Цивільного кодексу права та обов'язки сторін можуть виникати з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать. Таким чином, відносини сторін щодо орендованого майна регулюються договором оренди, і додаткових погоджень орендодавця щодо вчинення тих чи інших дій з орендованим майном не потребуються, якщо це не передбачено договором оренди.
У тому разі, коли орендодавцем повноважень щодо укладення орендарем відповідних договорів не надано, вартість використаної орендарем електричної енергії має враховуватися в орендній платі. Так як користування електроустановкою може відбуватись лише у випадку подачі на неї напруги, тобто електрозабезпечення, з постачальником електричної енергії за передану та поставлену орендарю електричну енергію має розраховуватись орендодавець, як безпосередній власник електроустановок, які здаються в оренду.
Відповідно до зазначеного, Комісія вважає, що АК "Київенерго" має підстави на укладення з орендарями прямих договорів про постачання електроенергії з терміном дії, який не перевищує терміну дії договору оренди.
Щодо акту балансового розмежування
Пунктом 3.1 Правил зазначено, що межа експлуатаційної відповідальності між споживачами і електропередавальною організацією (основним споживачем) за стан і обслуговування суміжних електроустановок фіксується в акті розмежування балансової належності електроустановок і експлуатаційної відповідальності сторін. Отже, якщо субспоживач (орендар) бажає проводити розрахунки за всю спожиту електроенергію згідно з показниками вхідних лічильників, то це ніяким чином не може перешкоджати укладенню прямого договору орендаря з енергопостачальником, оскільки в договорі оренди має бути визначено балансове розмежування електроустановок.
Щодо відключення від електропостачання
Згідно з четвертим абзацом пункту 8.1 Правил обмеження в споживані електричної енергії внаслідок від'єднання або відключення споживача має проводитися за умови одночасного забезпечення збереження необхідних рівнів надійності і якості електропостачання інших споживачів та субспоживачів.
Таким чином, відключення основного споживача від електропостачання повинно здійснюватися за додержанням положень цих Правил.
Член Комісії В.Меркушов