• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо забезпечення умов для участі свідомої та зацікавленої громадськості у процесі державотворення

Державна митна служба України  | Лист від 20.08.2008 № 26/1-418
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.08.2008
  • Номер: 26/1-418
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Лист
  • Дата: 20.08.2008
  • Номер: 26/1-418
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Відділ з питань взаємодії із засобами
масової інформації та зв'язків з громадськістю
Л И С Т
20.08.2008 N 26/1-418
Шановний Сергію Івановичу!
Важливість та актуальність питання участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у непростих умовах сьогодення важко переоцінити. Забезпечення умов для участі свідомої та зацікавленої громадськості у процесі державотворення є одним з ключових завдань у діяльності органів влади.
Нам приємно відзначити конструктивну та плідну співпрацю Держмитслужби України із представниками зацікавленої громадськості, об'єднаними у Громадську раду при Держмитслужбі, у такому вкрай важливому та нагальному питанні як підготовка нової редакції Митного кодексу України. Під час громадського обговорення проекту цього основоположного для митної справи документу ми переконалися, що Митна служба і зацікавлена громадськість спроможні вести конструктивний діалог, оперативно взаємодіяти, знаходити компроміси у спірних питаннях заради спільної мети - створення нових, сучасних "Правил гри" у сфері митних взаємовідносин, які відповідають світовій практиці і максимально збалансовують інтереси держави, підприємців і громадян при здійсненні зовнішньоекономічної діяльності.
Разом з тим, необхідно звернути увагу і на проблемні питання у нашій співпраці. Інформуємо Вас, що відділом було проведено аналіз роботи громадських рад при митних органах України у I кварталі 2008 року. Доповідна записка Голові Служби із зазначеного питання додається. На виконання резолюції Голови Служби до згаданої вище доповідної записки регіональними митницями та митницями у свою чергу теж було проаналізовано ефективність діяльності громадських рад, створених при них.
Результати проведених аналізів показують, що при вирішенні питань регіонального значення громадські ради при митницях, нажаль, виявляють пасивність і, таким чином, не виконують свого основного завдання, визначеного Положенням про громадську раду при регіональній митниці, митниці (наказ Держмитслужби від 27.10.2006 N 946) - сприяти реалізації громадянами конституційного права на участь в управлінні митними справами та забезпечувати врахування громадської думки в процесі підготовки й організації виконання рішень митних органів. Одночасно припускаємо, що можливо не завжди і деякі митні органи виявляють належну активність у нашому діалозі.
Таким чином, результати паралельно проведених відділом та митницями досліджень дають підстави для висновку про недостатньо активну та, як результат, недостатньо ефективну роботу громадських рад при митних органах у напрямку забезпечення врахування громадської думки в процесі підготовки й організації виконання рішень митних органів, при яких вони створені.
З наведеного вище випливає необхідність пошуку іншої, більш ефективної форми співпраці митних органів з громадськістю.
Повідомляємо також, що з метою покращення організації співпраці із зацікавленою громадськістю, підвищення ефективності такої співпраці та пошуку нових її форм, а також на виконання п. 10 Плану заходів щодо реалізації у 2008 році Концепції сприяння органами виконавчої влади розвитку громадянського суспільства, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 N 784-р, керівникам митних органів було запропоновано проаналізувати можливість зміни формату організації співпраці митних органів з громадськістю, а саме можливість організації співпраці регіональних митниць та митниць з громадськістю у формі публічного громадського обговорення та вивчення громадської думки через членів Громадської ради при Держмитслужбі України, які будуть уповноважені представляти і відстоювати позицію зацікавленої громадськості того чи іншого регіону України.
За результатами опрацювання відповідей митних органів повідомляємо, що переважна більшість регіональних митниць та митниць підтримала запропонований варіант організації взаємодії з громадськістю.
З метою пошуку та налагодження найбільш оптимальної та ефективної форми співпраці між Митною службою та громадськістю як на центральному, так і на регіональному рівнях просимо розглянути та вивчити викладену вище інформацію, повідомити позицію Громадської ради при Держмитслужбі України із зазначеного питання та у разі наявності надати пропозиції.
З повагою,
Начальник відділу

С.Д.Судак
WEB MD Office "НПО Поверхность",
www.master-d.com.ua