• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про науково-технічну раду Держбуду, структуру та склад секцій науково-технічної ради Держбуду

Державний комітет України з будівництва та архітектури  | Наказ, Положення від 22.11.2002 № 80
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з будівництва та архітектури
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.11.2002
  • Номер: 80
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з будівництва та архітектури
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 22.11.2002
  • Номер: 80
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Н А К А З
22.11.2002 N 80
Про затвердження Положення про науково-технічну раду Держбуду, структуру та склад секцій науково-технічної ради Держбуду
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державного комітету з будівництва та архітектури N 203 від 04.12.2003 )
З метою організації роботи науково-технічної ради Держбуду
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про науково-технічну раду Державного комітету України з будівництва та архітектури згідно з додатком 1.
2. Ввести до складу президії науково-технічної ради, затвердженого наказом Держбуду від 16.07.02 N 9, Кармінського Анатолія Марковича - начальника Київської міської служби Української державної інвестиційної експертизи "Київдержекспертиза", Бродко Оксану Антонівну - секретаря науково-технічної ради, головного спеціаліста управління науково-технічної політики у будівництві.
3. Вивести із складу президії науково-технічної ради Муляра Леоніда Харитоновича у зв'язку з виходом на пенсію.
( Пункт 4 втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету з будівництва та архітектури N 203 від 04.12.2003 )
5. Керівникам секцій забезпечити планову роботу секцій.
Голова комітету В.Череп
Додаток 1
до наказу Держбуду
від 22.11.2002 N 80
ПОЛОЖЕННЯ
про науково-технічну раду Держбуду України
1. Загальні положення
Це положення визначає порядок роботи науково-технічної ради Держбуду України, яка створена відповідно до Положення про Державний комітет України з будівництва та архітектури, затвердженого Указом Президента України від 20.08.02 N 725, як дорадчий орган для розгляду наукових рекомендацій і пропозицій щодо визначення основних напрямів розвитку будівництва, промисловості будівельних матеріалів, архітектури і містобудування, наукових та науково-технічних розробок, проектів нормативних та нормативно-технічних актів, проектів державних та галузевих стандартів, державних будівельних норм і правил.
2. Основні завдання науково-технічної ради
Науково-технічна рада:
2.1. Розглядає і схвалює пріоритетні напрями розвитку у сферах будівництва, промисловості будівельних матеріалів, архітектури і містобудування (далі - сфера функціонального управління Держбуду).
2.2. Розглядає і робить висновки щодо доцільності подальшого внесення до Кабінету Міністрів України проектів законодавчих та нормативно-правових актів з питань, що віднесені до сфери функціонального управління Держбуду.
2.3. Розглядає, схвалює та рекомендує до затвердження проекти державних стандартів, норм і правил, інших нормативних актів у сфері функціонального управління Держбуду.
2.4. Розглядає і схвалює пропозиції та рекомендації щодо формування повноцінного життєвого середовища, підвищення архітектурно-планувального, інженерно-технічного та економічного рівня забудови і благоустрою населених пунктів, розвитку їх інженерно-транспортної інфраструктури.
2.5. Аналізує пропозиції щодо реформування житлової політики, активізації інвестиційної діяльності, створення фінансово-кредитних механізмів будівництва житла.
2.6. Розглядає і схвалює пропозиції щодо формування державної політики з питань ціноутворення у будівництві, кошторисної нормативної бази та порядку її застосування.
2.7. Розглядає та рекомендує до погодження проекти рішень Кабінету Міністрів України щодо затвердження проектів інвестиційних програм і проектів будівництва.
2.8. Розглядає питання про розміщення і будівництво об'єктів державного значення, спорудження окремих архітектурних об'єктів, пам' ятників видатним діячам науки та на честь історичних подій.
2.9. Розглядає питання з методології проектування житлово-цивільних та промислових об'єктів, інженерних споруд, систем інженерного обладнання будинків і споруд, реконструкції та пристосування об'єктів для інших цілей, створення і запровадження ефективних архітектурно-будівельних систем, прогресивних технічних рішень.
2.10. Здійснює оцінку проектів державних цільових програм у сфері функціонального управління Держбуду.
2.11. Розглядає та рекомендує до впровадження сучасні інформаційні технології та комп'ютерні мережі на галузевому рівні, схвалює заходи щодо розвитку інформатизації.
2.12. Обговорює та пропонує до висунення на здобуття державних премій роботи у сферах будівництва, промисловості будівельних матеріалів, архітектури і містобудування
3. Склад та структура науково-технічної ради
3.1 До складу науково-технічної ради входять спеціалісти Держбуду, керівники, висококваліфіковані фахівці підприємств, організацій та установ, що належать до сфери функціонального управління Комітету, провідні вчені у сферах будівництва, промисловості будівельних матеріалів, архітектури і містобудування, представники професійних громадських об' єднань.
3.2. Склад науково-технічної ради затверджується наказом Голови Держбуду.
3.3. Головою науково-технічної ради є Голова Комітету
3.4. У складі науково-технічної ради утворюється президія та секції відповідно до напрямів діяльності Комітету.
3.5. До складу президії науково-технічної ради входять: голова науково-технічної ради, його заступники, керівники секцій, керівники провідних науково-дослідних та проектних організацій, що належать до сфери функціонального управління Держбуду, начальник управління Комітету, яке здійснює організаційне забезпечення роботи науково-технічної ради, секретар.
4. Організація роботи науково-технічної ради.
4.1. Основною формою роботи президії науково-технічної ради та секцій є засідання, які проводяться відповідно до затверджених планів їх роботи.
4.2. Плани роботи науково-технічної ради формуються щоквартально згідно з пропозиціями структурних підрозділів Комітету і членів президії науково-технічної ради і затверджуються наказом Держбуду. Зняття питань з розгляду або включення додаткових здійснюється за рішенням голови науково-технічної ради на підставі аргументованої доповідної записки підрозділу, що вносить чи знімає питання з розгляду, за погодженням із заступником Голови Комітету відповідно до розподілу обов'язків або на підставі звернення члена президії науково-технічної ради, який вносить пропозицію.
4.3. На засіданнях секцій розглядаються питання, що належать до компетенції відповідного структурного підрозділу Комітету, проміжні етапи проектних, науково-дослідних розробок, а також в обов'язковому порядку завершені роботи.
4.4. При розгляді питання в залежності від його змісту можуть використовуватись демонстраційні графічні матеріали, відеопоказ та інші сучасні методи демонстрації.
Прийняті на засіданні секції рішення оформлюються протоколами, оригінали яких зберігаються у секретаря секції, а копії - у секретаря науково-технічної ради.
4.5. На розгляд президії науково-технічної ради виносяться, як правило, питання, що попередньо розглянуті на засіданнях секцій та стосуються пріоритетних напрямів діяльності Комітету і вимагають прийняття відповідного рішення.
4.6. Рішення президії науково-технічної ради приймаються більшістю голосів членів президії, присутніх на засіданні.
4.7. У разі необхідності рішення науково-технічної ради проводяться в життя наказами Комітету, спільними рішеннями з іншими центральними органами виконавчої влади та зацікавленими організаціями.
4.8. Науково-технічна рада через засоби масової інформації регулярно інформує громадськість про результати розгляду на засіданні президії питань та прийняті рішення.
4.9. Організаційне забезпечення роботи науково-технічної ради здійснює Управління науково-технічної політики у будівництві.
4.10. Матеріально-технічне забезпечення роботи науково-технічної ради здійснюється за рахунок коштів, що виділяються на утримання Держбуду із державного бюджету; пайових внесків підприємств та організацій, представники яких входять до складу президії науково-технічної ради; відрахувань організацій, що проводять на комерційній основі семінари, конференції та інші заходи з використанням матеріалів, схвалених науково-технічною радою; внесків організацій за право розповсюдження документів та матеріалів, схвалених рішеннями науково-технічної ради; добровільних внесків підприємств, організацій та установ.
5. Порядок підготовки і розгляду матеріалів на засіданні президії науково-технічної ради
5.1. Проект рішення, довідку з питання, що пропонується розглянути, примірник документа, який виноситься на розгляд президії науково-технічної ради, і список запрошених готує відповідний структурний підрозділ Комітету або член президії науково-технічної ради, який вносить пропозицію. За десять днів до дня проведення засідання президії науково-технічної ради ці матеріали подаються секретарю ради на паперовому та електронному носіях для тиражування та доведення до членів президії науково-технічної ради. У разі недотримання термінів подання матеріалів їх тиражування та доведення до членів президії науково-технічної ради здійснює структурний підрозділ або член президії науково-технічної ради, що готує питання до розгляду.
5.2. Забезпечення матеріалами запрошених на засідання науково-технічної ради здійснюється структурним підрозділом або членом президії науково-технічної ради, що готує питання до розгляду.
5.3. Довідка та список запрошених підписуються керівником структурного підрозділу або членом президії науково-технічної ради, що готують питання до розгляду. Проект рішення візується заступником Голови Комітету за належністю питань.
5.4. Доведення матеріалів засідання до членів президії науково-технічної ради може здійснюватися шляхом:
- передачі копій на паперовому носії;
- передачі за допомогою електронної пошти;
- розміщення на офіційному сайті Держбуду (http:\www.build.gov.ua);
- ознайомлення безпосередньо в управлінні, що готує питання до розгляду.
Форма доведення матеріалів засідання визначається обсягом і характером матеріалів, наявністю його електронного варіанту тощо.
5.5. Про остаточний порядок денний засідання і дату його проведення, що затверджені головою науково-технічної ради, члени президії науково-технічної ради сповіщаються факсом або електронною поштою.
5.6. Як виняток, головою президії науково-технічної ради можуть бути прийняті рішення в робочому порядку за умови їх позитивного розгляду на відповідній секції науково-технічної ради та підготовки до розгляду на президії науково-технічної ради в установленому порядку (розділ 6 даного Положення). Як правило, це зміни до нормативних документів, термінові питання та ін., які не потребують загального обговорення.
5.7. Структурний підрозділ або член президії науково-технічної ради, який виносить питання на розгляд ради, надає необхідну допомогу в організації та проведенні засідання президії ради, на якому розглядається відповідне питання.
5.8. Хід та результати розгляду питань на засіданні науково-технічної ради фіксуються у протоколі. Прийняті на засіданні рішення в разі необхідності доопрацьовуються структурним підрозділом або членом президії науково-технічної ради, що готували питання, протягом 3 днів, за умови, якщо інший термін не визначений рішенням засідання, та подаються секретарю науково-технічної ради для подальшого затвердження Головою Комітету, розсилання в установленому порядку та публікування в інформаційному бюлетені Держбуду.
6. Права та обов'язки членів науково-технічної ради
6.1.Члени науково-технічної ради повинні бути присутні на її засіданнях, брати активну участь в обговореннях питань, запропонованих до розгляду, якісно та у встановлений термін виконувати рішення науково-технічної ради, а також доручення щодо підготовки питань для обговорення на засіданні.
6.2. Члени науково-технічної ради мають право широкого та вільного обміну думками з питань, які розглядаються на засіданні ради, знайомитися з усіма матеріалами та науковими працями, що обговорюються на засіданні.
6.3. Члени науково-технічної ради беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Начальник управління
науково-технічної політики
у будівництві


А.Григор
( Додаток 2 втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету з будівництва та архітектури N 203 від 04.12.2003 )
"Інформаційний бюлетень Держбуду України",
N 11, листопад, 2002 р.