• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Регламент Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції

Вища рада юстиції  | Регламент, Рішення від 03.07.2014 № 1
Реквізити
  • Видавник: Вища рада юстиції
  • Тип: Регламент, Рішення
  • Дата: 03.07.2014
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Вища рада юстиції
  • Тип: Регламент, Рішення
  • Дата: 03.07.2014
  • Номер: 1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ТИМЧАСОВА СПЕЦІАЛЬНА КОМІСІЯ З ПЕРЕВІРКИ СУДДІВ СУДІВ ЗАГАЛЬНОЇ ЮРИСДИКЦІЇ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Тимчасової спеціальної
комісії з перевірки суддів судів
загальної юрисдикції
03.07.2014 № 1
РЕГЛАМЕНТ
Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
ПРЕАМБУЛА
Цей Регламент визначає порядок діяльності Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції (далі - Комісія), утвореної відповідно до Закону України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" щодо здійснення тимчасового посиленого заходу з розгляду питань про притягнення суддів судів загальної юрисдикції до дисциплінарної відповідальності і звільнення з посади у зв'язку з порушенням присяги з метою підвищення авторитету судової влади України та довіри громадян до судової гілки влади, відновлення законності та справедливості.
Розділ I. Загальні положення
1.1. У своїй діяльності Комісія керується Конституцією України, законодавством України, міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, рішеннями Європейського суду з прав людини, Законом України "Про відновлення довіри до судової влади в Україні" (далі - Закон) та іншими нормативно-правовими актами.
Основними засадами діяльності Комісії є: верховенство права, відкритість, гласність, законність, рівність прав учасників засідань, колегіальність прийняття рішень, незалежність, об'єктивність, повне з'ясування обставин, забезпечення судді права на захист.
1.2. Статус Комісії, склад та порядок її формування передбачені Законом.
1.3. Комісія діє при Вищій раді юстиції та вважається утвореною за умови призначення до її складу не менше дев'яти членів, про що робиться повідомлення на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та в газеті "Голос України". З дня утворення Комісії юридичні або фізичні особи протягом шести місяців можуть подавати до Комісії у письмовій формі заяви згідно із статтею 3 цього Закону про проведення перевірки індивідуально визначеного судді (суддів).
1.4. Комісія має печатку круглої форми, що містить її найменування, а також інші печатки та штампи для засвідчення документів Комісії.
( Пункт 1.4 в редакції Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
1.5. Члену Комісії видається посвідчення, що підписується головою Комісії.
( Пункт 1.5 в редакції Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
1.6. Строк повноважень Комісії
1.6.1. Перевірка суддів проводиться протягом одного року з дня формування складу Комісії у порядку, визначеному статтею 4 Закону. Комісія вважається сформованою з дня обрання на її першому засіданні голови, заступника голови, секретаря Комісії, затвердження регламенту.
1.6.2. У випадку, якщо Комісія не встигла прийняти рішення щодо заяв, які перебувають на її розгляді до закінчення своїх повноважень, їх передають до Вищої ради юстиції для продовження розгляду за загальною процедурою.
Розділ II. Члени Комісії, їх повноваження. Порядок обрання та звільнення голови, заступника голови, секретаря Комісії та їх повноваження
2.1. Члени Комісії
2.1.1. Склад Комісії становить 15 членів.
Пленум Верховного Суду України обирає до Комісії п'ять членів з числа суддів у відставці, які протягом останніх п'яти років перебування на посаді судді не обіймали адміністративних посад у судах, а також не є членами жодної політичної партії.
Урядовий уповноважений з питань антикорупційної діяльності та Верховна Рада України призначають до Комісії по п'ять членів - представників громадськості, які є громадянами України, мають вищу юридичну освіту.
2.1.2. Не можуть призначатись до складу Комісії народні депутати України, обрані до Верховної Ради України VII скликання, державні службовці, діючі судді, особи, які протягом останніх десяти років працювали на посадах у правоохоронних органах, притягалися судом до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення або до кримінальної відповідальності.
2.2. Повноваження члена Комісії та їх припинення
2.2.1. Члени Комісії є рівноправними і здійснюють свої повноваження відповідно до Закону.
Член Комісії має право:
а) ознайомлюватися із заявами, а також матеріалами, доданими до них, поданими на розгляд Комісії, а також іншими матеріалами, поданими і отриманими Комісією, брати участь у їх дослідженні та перевірці;
б) для здійснення своїх повноважень може витребовувати та одержувати необхідну інформацію від судових та правоохоронних органів;
( Підпункт "б" пункту 2.2.1 в редакції Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
в) вносити пропозиції щодо вдосконалення роботи Комісії;
г) наводити свої мотиви та міркування щодо питань, які розглядаються;
ґ) вносити пропозиції щодо проекту рішення Комісії з будь-яких питань та голосувати за або проти того чи іншого рішення;
д) висловлювати письмово окрему думку щодо рішення Комісії;
е) здійснювати інші повноваження, передбачені Законом.
2.2.2. Член Комісії зобов'язаний:
а) сумлінно виконувати доручення Комісії та голови Комісії;
б) особисто брати участь у засіданнях Комісії, а у разі неможливості бути присутнім на засіданні - повідомляти голову Комісії про причини неявки.
2.2.3. Повноваження члена Комісії припиняються у разі:
а) закінчення визначеного Законом строку повноважень Комісії;
б) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
в) втрати ним громадянства України;
г) визнання його безвісти відсутнім або померлим;
ґ) подання ним до Комісії заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
д) його смерті.
У разі надходження до Комісії заяви про припинення повноважень, голова Комісії зобов'язаний повідомити про це суб'єкта обрання чи призначення члена Комісії.
2.2.4. У разі вибуття члена Комісії, повноваження члена Комісії набуває особа, обрана чи призначена за квотою того самого суб'єкта, за квотою якого членом Комісії стала особа, яка вибула.
2.3. Порядок обрання голови Комісії
2.3.1. Голову Комісії обирають зі складу Комісії на її першому засіданні.
Обрання голови здійснюється за рішенням Комісії відкритим або таємним голосуванням. Спосіб голосування Комісія визначає шляхом прийняття відповідного рішення.
До моменту обрання голови засідання Комісії веде найстарший за віком член Комісії.
2.3.2. У випадку проведення відкритого голосування кандидатури на посаду голови Комісії вносяться членами Комісії або шляхом самовисування. До списку кандидатів вноситься будь-яка кількість осіб.
Після внесення всіх пропозицій щодо кандидатів на посаду голови Комісії головуючий на першому засіданні оголошує про початок голосування. Голосування проводиться за кожного окремого кандидата в порядку черговості внесення пропозицій, і головуючий на першому засіданні Комісії відразу оголошує результати голосування.
Обраним головою Комісії вважається кандидат, за якого проголосувала більшість від присутніх на засіданні членів Комісії.
2.3.3. У разі проведення таємного голосування з питання обрання голови Комісії на першому засіданні більшістю від присутніх на засіданні Комісії обирається лічильна комісія в складі трьох членів, які не балотуються на посаду голови та заступника голови Комісії. Головуючий на першому засіданні Комісії також не може бути обраним до складу лічильної комісії.
Лічильна комісія зі свого складу обирає голову та секретаря, про що складає протокол лічильної комісії, який затверджується рішенням членів Комісії, що беруть участь у першому засіданні.
2.3.4. Лічильна комісія забезпечує виготовлення бюлетенів для таємного голосування. Форма бюлетеня для голосування під час обрання голови Комісії затверджується шляхом відкритого голосування на першому засіданні Комісії.
Голосування при обранні голови Комісії здійснюється таємно шляхом подання членами Комісії бюлетенів.
2.3.5. Лічильна комісія формує список кандидатів на посаду голови Комісії, за винятком тих кандидатів, які зняли свої кандидатури. Список кандидатів затверджують члени Комісії, що беруть участь у першому засіданні.
2.3.6. Для обрання голови Комісії лічильна комісія вносить у бюлетені для таємного голосування в алфавітному порядку прізвища, імена та по батькові кандидатів на посаду голови Комісії.
2.3.7. Кожен член Комісії, який бере участь в першому засіданні, одержує бюлетень для таємного голосування й підтверджує факт його одержання підписом у реєстрі видачі бюлетенів, складеному лічильною комісією. Кількість бюлетенів для таємного голосування не може перевищувати кількості членів Комісії, що беруть участь у першому засіданні.
2.3.8. До початку голосування члени лічильної комісії надають для огляду членам Комісії скриньку для голосування, яку опечатують у присутності членів Комісії.
2.3.9. При голосуванні кожен член Комісії проставляє в бюлетені позначку лише навпроти прізвища кандидата на посаду голови Комісії, за якого він голосує, та вкидає бюлетень до скриньки для голосування.
Бюлетені, в яких не проставлено жодних позначок навпроти прізвищ кандидатів, або такі, в яких проставлено дві або більше позначки, є недійсними.
2.3.10. Після здійснення голосування всіма членами Комісії лічильна комісія в присутності всіх членів, що беруть участь у першому засіданні, відкриває скриньку для голосування, перевіряє дійсність бюлетенів та підраховує кількість голосів за бюлетенями, які є дійсними.
2.3.11. За результатами підрахунку голосів складається протокол. Його підписує голова та члени лічильної комісії. На першому засіданні Комісії, на якому проводилося голосування, рішення оголошується.
При відкритому голосуванні рішення оголошує головуючий на засіданні, при таємному - голова лічильної комісії.
2.3.12. Протокол лічильної комісії про обрання голови Комісії затверджується рішенням Комісії.
2.3.13. У випадку, коли голосування проводилося більше ніж по двох кандидатах і жоден із них не набрав необхідної кількості голосів для обрання на посаду голови Комісії, лічильна комісія оголошує двох кандидатів, що набрали найбільшу кількість голосів. По таких кандидатах проводиться повторне голосування.
2.3.14. Якщо за результатами повторного голосування жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводяться нові вибори голови Комісії з дотриманням правил, визначених підпунктами 2.3.1 - 2.3.12 пункту 2.3 цього Регламенту.
У випадку висунення на посаду голови Комісії тільки одного кандидата, голосування по ньому проводиться в загальному порядку.
2.3.15. Заступника голови Комісії та секретаря Комісії обирають на першому засіданні Комісії відповідно до порядку, визначеного цим Регламентом для обрання голови Комісії.
2.4. Повноваження голови Комісії
2.4.1. Голова Комісії:
а) організовує і забезпечує роботу Комісії та здійснює загальне керівництво нею;
б) забезпечує взаємодію Комісії з Вищою радою юстиції;
в) подає на затвердження Комісії проект кошторису на забезпечення діяльності Комісії на період строку повноважень Комісії;
г) визначає дату, час і місце проведення засідання Комісії, скликає засідання Комісії, головує на засіданнях, визначає перелік питань, що виносяться на засідання, та формує порядок денний засідання; за ініціативи трьох членів Комісії про проведення засідання голова Комісії зобов'язаний скликати засідання. Якщо протягом трьох днів голова Комісії не скликає засідання, то воно може бути скликане за ініціативи трьох членів Комісії.
ґ) планує роботу Комісії, дає її членам окремі доручення, пов'язані з виконанням покладених на неї завдань;
д) представляє Комісію у відносинах із державними органами, органами місцевого самоврядування, органами суддівського самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, органами влади інших держав та міжнародними організаціями;
е) здійснює інші повноваження, визначені законом та цим Регламентом.
2.4.2. У разі відсутності голови Комісії його обов'язки виконує заступник голови Комісії, а за відсутності заступника голови - найстарший за віком член Комісії.
2.4.3. Заступник голови Комісії здійснює повноваження, визначені головою Комісії.
2.4.4. Секретар Комісії:
а) відповідає за підготовку матеріалів, необхідних для проведення перевірки суддів на засіданнях Комісії;
б) несе відповідальність за організацію діловодства Комісії, яке здійснюється в системі діловодства Вищої ради юстиції;
в) організовує надання членам Комісії сформованого порядку денного, а також матеріалів щодо питань, розгляд яких виноситься на засідання Комісії;
г) забезпечує повідомлення членів Комісії про дату, час та місце проведення засідання;
ґ) забезпечує повідомлення осіб, щодо яких мають розглядатися питання, про виклик їх на засідання;
( Підпункт "д" пункту 2.4.4 виключено на підставі Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
д) виконує доручення голови Комісії, пов'язані з підготовкою та організацією проведення засідання;
е) здійснює інші повноваження, визначені цим Регламентом.
2.4.5. У разі неможливості належного виконання головою Комісії, заступником голови Комісії чи секретарем Комісії своїх обов'язків за станом здоров'я, а також у разі подання ними особисто заяви про звільнення з посади або з інших причин, Комісія своїм рішенням вправі звільнити їх із займаної посади та провести обрання голови Комісії, заступника голови Комісії та секретаря Комісії в порядку, визначеному цим Регламентом.
Рішення про звільнення голови Комісії, заступника голови Комісії та секретаря Комісії приймається на засіданні більшістю від присутніх на засіданні.
Розділ III. Організація та порядок проведення засідань Комісії
3.1. Перше засідання Комісії
3.1.1. Комісія зі свого складу більшістю голосів відкритим голосуванням обирає секретаря засідання.
3.1.2. На першому засіданні Комісії затверджується Регламент Комісії, проводиться обрання голови, заступника голови та секретаря Комісії.
3.1.3. На першому засіданні Комісія може розглянути й інші питання організації та діяльності Комісії.
3.2. Засідання Комісії
3.2.1. Формою діяльності Комісії є засідання.
3.2.2. Засідання Комісії є повноважним за умови присутності більшості членів від її загального складу.
3.2.3. Засідання Комісії призначаються з урахуванням обсягу матеріалів, що надійшли.
3.2.4. Засідання Комісії проводяться відкрито і гласно. Гласність діяльності Комісії забезпечується шляхом опублікування та повідомлення про дату, час, місце і порядок денний засідання Комісії, посаду, прізвище, ім'я, по батькові судді, щодо якого здійснюється перевірка, не пізніше ніж за п'ять днів до проведення засідання, а також щомісячного звіту про результати її діяльності на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та/або в газеті "Голос України".
Представники засобів масової інформації допускаються до зали засідань Комісії після їх попередньої акредитації, а громадськість - відповідно до кількості облаштованих місць.
Обговорення питань, що вносяться на розгляд Комісії, відбувається відкрито. Інформація про результати засідання Комісії розміщується на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції та доводиться до відома громадськості шляхом проведення брифінгів голови і членів Комісії та в інший спосіб за допомогою засобів масової інформації.
Учасник засідання не може бути обмежений у праві на отримання від Комісії усної чи письмової інформації про результати розгляду питання щодо нього.
3.2.5. Всі засідання Комісії фіксуються протокольно.
3.3. Порядок вирішення питань Комісією
3.3.1. Рішення Комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість від присутніх на засіданні членів Комісії.
3.3.2. За наявності окремої думки член Комісії викладає її у письмовій формі і додає до рішення, про що головуючий повідомляє на засіданні, але зміст окремої думки виголошенню на засіданні не підлягає.
3.3.3. За результатом розгляду питань, віднесених до повноважень Комісії, Комісія ухвалює висновок або рішення.
3.4. Колегіальність розгляду питань
3.4.1. Розгляд та вирішення питань на засіданнях і прийняття рішень проводяться Комісією колегіально.
3.4.2. Рішення приймаються тільки тими членами Комісії, які брали участь у розгляді питання на засіданні Комісії.
3.5. Рівноправність членів Комісії під час розгляду питань
3.5.1. Всі члени Комісії під час розгляду питань та прийняття рішень на засіданні Комісії є рівноправними.
3.5.2. Головуючий на засіданні не обмежує членів Комісії у можливості ставити запитання учасникам засідань, не може знімати поставлені членами Комісії запитання, коментувати їх.
3.5.3. До голосування з питань порядку денного Комісія приступає лише після того, як усі члени Комісії реалізували своє право на запитання до учасників засідання та висловлення думки.
3.6. Мова засідань Комісії
3.6.1. Засідання Комісії проводяться державною мовою.
Розділ IV. Проведення перевірки суддів судів загальної юрисдикції
4.1. Форма проведення перевірки суддів
4.1.1. Комісія проводить перевірку суддів судів загальної юрисдикції за наявності підстав для цього, вказаних у статті 3 Закону.
4.1.2. Проведення перевірки передбачає:
а) витребування та одержання необхідної інформації від судових та правоохоронних органів відповідно до статті 6 Закону;
( Пункт 4.1.2 доповнено новим підпунктом "а" згідно з Рішенням Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
б) дослідження обставин, вказаних у заяві про проведення перевірки судді, та витребуваних чи доданих матеріалів;
в) заслуховування на засіданні Комісії пояснень судді, щодо якого проводиться перевірка, або його представника, за необхідності - інших осіб;
г) ухвалення висновку або рішення за підсумками проведеної перевірки судді.
4.2. Заяви про проведення перевірки судді (суддів) суду загальної юрисдикції
4.2.1. Заяви про проведення перевірки індивідуально визначеного судді (суддів) подаються юридичними або фізичними особами у письмовій формі до Комісії протягом шести місяців з дня здійснення відповідного оголошення про її утворення та надсилаються на поштову адресу Вищої ради юстиції.
4.2.2. Заяви, що надійшли до Комісії щодо перевірки судді суду загальної юрисдикції, реєструються окремо у системі документообігу Вищої ради юстиції.
4.2.3. Заяви про проведення перевірки мають містити такі відомості:
а) найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я, по батькові для фізичних осіб) особи, яка подає заяву, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти (за наявності);
б) прізвище, ім'я, по батькові судді (суддів), щодо якого (яких) має бути проведена перевірка, його посаду;
в) повну назву суду, в якому працює відповідний суддя (судді);
г) обґрунтування необхідності проведення перевірки щодо відповідного судді (суддів) із зазначенням судових рішень, що становлять зміст перевірки суддів відповідно до вимог Закону;
ґ) перелік матеріалів, що додаються до заяви.
До заяви додаються копії судового рішення, прийнятого суддею, про перевірку якого подається заява, винесеного у справах з питань, визначених у статті 3 Закону, а також копії рішень апеляційної та касаційної інстанцій у цих справах, якщо справа розглядалася в апеляційному чи касаційному порядку.
4.2.4. Комісія може повернути заяву заявникові за підписом голови або заступника голови, або секретаря Комісії без розгляду лише за умови, якщо до неї не додано копій судових рішень або якщо вона не відповідає вимогам, встановленим Законом. Заявник не позбавляється права повторно звернутись із такою заявою після виправлення зазначених недоліків.
4.2.5. Заяви, що надійшли після закінчення визначеного цією статтею строку, а також заяви, щодо яких Комісія не встигла прийняти рішення до закінчення своїх повноважень, передаються до Вищої ради юстиції для продовження їх розгляду за загальною процедурою.
4.2.6. Повторні заяви долучаються до первинних і розглядаються разом із ними, про що повідомляється скаржникові.
Повторними є заяви:
а) тотожні за змістом;
б) від різних суб'єктів, у яких зазначено одні й ті самі обставини (факти) щодо одного й того самого судді (суддів) в одній і тій самій судовій справі і які є ідентичними за змістом вимог;
в) від одного й того самого скаржника із уточненням обставин і додатковими матеріалами стосовно одного й того самого судді (суддів) за фактами, викладеними у первинній заяві;
г) на дії кожного судді з колегії суддів, яка розглядала судову справу.
Якщо за первинною заявою Комісією прийнято остаточне рішення, повторна заява долучається до первинної без розгляду, про що повідомляється заявникові. У разі наявності у повторній заяві нових фактів, за якими не проводилася перевірка і які не були предметом розгляду Комісії, така заява реєструється як первинна.
4.3. Розподіл заяв про проведення перевірки судді (суддів) суду загальної юрисдикції, що надійшли до Комісії між її членами
4.3.1. Кожну надіслану заяву про проведення перевірки судді (суддів) суду загальної юрисдикції голова Комісії розподіляє між її членами у порядку надходження і за принципом почерговості за алфавітом.
4.4. Про початок перевірки повідомляється, особа котра подала заяву про проведення перевірки судді (суддів).
( Регламент доповнено пунктом 4.4 згідно з Рішенням Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
Розділ V. Підготовка питань до розгляду на засіданнях Комісії
5.1. Порядок підготовки питань до розгляду на засіданнях Комісії
5.1.1. Голова Комісії визначає перелік питань, що виносяться для розгляду на засідання Комісії, та формує його порядок денний.
Голова Комісії визначає:
а) порядок розгляду питань, що виносяться на засідання;
б) дату, час і місце проведення засідання;
в) доповідачів по кожному питанню порядку денного.
5.1.2. Підготовку засідань Комісії здійснює секретар Комісії.
5.1.3. Про дату, час і місце проведення засідання Комісії, на якому проводиться перевірка судді (суддів), його (їх) повідомляють шляхом розміщення інформації про це на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції або в газеті "Голос України" не пізніш як за 10 днів до дня проведення засідання Комісії, а також додатково надсилають йому (їм) поштове повідомлення з письмовим підтвердженням про отримання. У разі відсутності у Комісії контактної поштової адреси судді (суддів), повідомлення може бути надіслане іншими доступними способами зв'язку, включаючи повідомлення по телефону, повідомлення по факсу та іншими способами.
5.1.4. Кожен із членів Комісії не пізніше ніж за 5 днів до засідання, отримує інформацію про порядок денний та матеріали щодо питань, які розглядатимуться на засіданні.
5.1.5. Розгляд результатів перевірки суддів членами Комісії здійснюється на засіданні Комісії, про яке повідомляється особа, за зверненням якої проводиться перевірка, суддя, стосовно якого проводиться перевірка, а в разі необхідності й інші заінтересовані особи.
Розділ VI. Розгляд питань на засіданнях Комісії
6.1. Відкриття засідання
6.1.1. Головуючий відкриває засідання за умови присутності більшості від загального складу Комісії (кворуму) і оголошує порядок денний засідання. Членам Комісії повідомляється про присутність осіб, які були запрошені на засідання.
6.2. Відкладення розгляду питання
6.2.1. Розгляд питання, включеного до порядку денного, відкладається у разі:
а) необхідності витребування додаткових матеріалів;
б) необхідності залучення інших осіб для розгляду питання;
в) відсутності кворуму після задоволення відводу (самовідводу) члена (членів) Комісії;
г) з інших підстав за рішенням Комісії.
6.3. Учасники засідання
6.3.1. Учасниками засідання Комісії є:
а) суддя, стосовно якого проводиться перевірка;
б) представник судді, стосовно якого проводиться перевірка.
З метою повного та об'єктивного розгляду питання Комісія має право запросити на засідання іншу особу.
6.3.2. Повноваження представників підтверджуються нотаріально посвідченою довіреністю, а якщо представник має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, - ордером або угодою про надання правової допомоги.
Оригінали довіреностей або їх належним чином посвідчені копії приєднуються до справи.
6.3.3. Учасники засідання Комісії мають право:
а) ознайомлюватися із заявою і додатками до неї;
б) надавати усні чи письмові пояснення;
в) заявляти клопотання, висловлювати з дозволу головуючого свої міркування з питань, що розглядаються, та заперечення.
6.3.4. Суддя, стосовно якого Комісія проводить перевірку, має право ознайомитись із заявою щодо його перевірки та матеріалами до неї до початку засідання у порядку, передбаченому в пункті 5 статті 6 Закону.
( Пункт 6.3.4 в редакції Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
6.4. Наслідки неявки учасників засідання Комісії
6.4.1. Неприбуття з будь-яких причин на засідання Комісії осіб, у тому числі судді, щодо якого проводиться перевірка, його представника, не перешкоджає проведенню засідання Комісії та ухваленню висновку або рішення щодо такого судді.
6.5. Відвід (самовідвід) члена Комісії
6.5.1. У разі виявлення обставин, які можуть викликати сумнів щодо об'єктивності та неупередженості члена Комісії при розгляді питання, член Комісії має заявити самовідвід. З таких самих підстав відвід члену Комісії може заявити учасник засідання Комісії. Рішення про відвід члена Комісії в такому разі приймається на її засіданні. Член Комісії, щодо якого приймається рішення, не бере участі у голосуванні з цього питання.
( Пункт 6.5.1 в редакції Рішення Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
6.5.2. Рішення про відвід (самовідвід) кількох членів Комісія приймає по кожному з них окремо. Член Комісії, щодо якого приймається рішення, не бере участі у голосуванні з цього питання.
6.5.3. У разі відсутності кворуму на засіданні Комісії після задоволення відводу (самовідводу) члена (членів) Комісії, розгляд питання відкладається.
6.6. Головуючий на засіданні Комісії
6.6.1. Засідання Комісії веде голова Комісії, у разі його відсутності - заступник голови Комісії, у разі відсутності заступника голови - присутній на засіданні найстарший за віком член Комісії.
6.6.2. Головуючий на засіданні Комісії:
а) відкриває, веде та закриває засідання, оголошує перерви в засіданні та у визначених Регламентом випадках відкладає засідання;
б) повідомляє про завершення розгляду Комісією питання, ставить його на голосування, оголошує результат голосування та ухвалений висновок або рішення і роз'яснює учасникам засідання подальші дії щодо направлення ухваленого висновку або рішення Комісії відповідним органам у випадках та порядку, визначених Законом.
в) забезпечує додержання вимог цього Регламенту всіма присутніми на засіданні.
6.7. Порядок розгляду матеріалів при розгляді питань по суті
6.7.1. Головуючий роз'яснює учасникам засідання їх права, оголошує доповідача з кожного питання порядку денного засідання та надає йому слово, оголошує рішення Комісії щодо результатів розгляду клопотань.
6.7.2. Розгляд матеріалів на засіданні розпочинається з доповіді члена Комісії (доповідача), який інформує присутніх про суть питання порядку денного, доповідає матеріали та, в разі наявності, оголошує клопотання, яке надійшло до Комісії з цього питання.
6.7.3. Учасник засідання Комісії з дозволу головуючого виступає та надає пояснення по суті питання, яке розглядається.
6.7.4. Після пояснень учасників засідання їм можуть ставити запитання члени Комісії.
6.8. Закінчення розгляду питання та порядок голосування
6.8.1. Після дослідження обставин справи головуючий оголошує про закінчення розгляду питання у відкритій частині засідання та початок голосування.
6.8.2. Голосування та процедура прийняття рішення проводиться Комісією за відсутності особи, щодо якої вирішувалося питання, і присутніх осіб.
6.9. Рішення Комісії
6.9.1. За результатами розгляду питання Комісія приймає рішення:
а) висновок Комісії про порушення суддею (суддями) присяги, який разом із матеріалами перевірки направляється до Вищої ради юстиції для розгляду та прийняття нею рішення у строк не більше трьох місяців з дня надходження висновку у порядку, визначеному Законом. Порушення даного строку Вищою радою юстиції не є підставою для припинення процедури перевірки судді. Суддя має право на оскарження рішення Вищої ради юстиції в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.
Висновок Комісії про порушення суддею присяги є обов'язковим для розгляду Вищою радою юстиції;
б) у разі якщо Комісією за результатами перевірки не встановлено фактів, що свідчать про порушення суддею присяги судді, а виявлено підстави для притягнення судді до дисциплінарної відповідальності, матеріали перевірки щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України направляються до Вищої ради юстиції, а щодо суддів місцевих та апеляційних судів - до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України;
в) матеріали Комісії щодо перевірки суддів, що свідчать про наявність у діях судді ознак кримінального правопорушення, направляються Комісією до Генеральної прокуратури України для проведення перевірки дій судді на предмет наявності в його діях ознак кримінального правопорушення;
г) якщо за результатами перевірки судді не встановлено обставин, що свідчать про порушення ним присяги судді, наявність підстав для притягнення його до дисциплінарної або кримінальної відповідальності, Комісія більшістю голосів ухвалює висновок про це і приймає рішення про припинення перевірки щодо такого судді. Матеріали перевірки разом із висновком і рішенням Комісії щодо суддів вищих спеціалізованих судів та суддів Верховного Суду України направляються до Вищої ради юстиції, а щодо суддів місцевих та апеляційних судів - до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Висновок Комісії направляється до відповідних органів протягом семи днів з дня ухвалення висновку або проведення засідання, на якому розглядалися матеріали перевірки, що направляються;
ґ) рішення з організаційних питань.
Рішення Комісії зберігаються в порядку, передбаченому для зберігання документів та матеріалів у Вищій раді юстиції.
6.9.2. Рішення Комісії приймається більшістю голосів присутніх на засіданні. Член Комісії під час прийняття рішення голосує за або проти. На засіданні за результатом голосування Комісії головуючий оголошує резолютивну частину рішення Комісії.
6.9.3. Всі рішення Комісії оприлюднюються на офіційному веб-сайті Вищої ради юстиції.
6.9.4. Ухвалений висновок щодо проведеної перевірки судді (суддів) складається із вступної, описової, мотивувальної та резолютивної частини.
Вступна частина рішення має містити: дату і місце проведення засідання; прізвища та ініціали членів Комісії, присутніх на засіданні; прізвище та ініціали або найменування особи, за зверненням якої розпочато проведення перевірки; прізвище та ініціали і посаду судді (суддів), щодо якого (яких) проводиться перевірка.
Описова частина висновку повинна містити: короткий зміст заяви; пояснення судді (суддів) та пояснення інших осіб, якщо вони беруть участь у засіданні, відомості, що характеризують особу судді.
У мотивувальній частині висновку коротко викладаються встановлені факти та обставини з посиланням на докази, що їх підтверджують, мотиви, з яких Комісією ухвалено рішення.
У резолютивній частині висновку вказується суть прийнятого рішення за результатами перевірки.
Рішення або висновок щодо перевірки судді зобов'язані підписати всі члени Комісії, які брали участь у розгляді матеріалів відповідної перевірки на засіданні Комісії.
( Пункт 6.9.4 доповнено частиною шостою згідно з Рішенням Вищої ради юстиції від 24.09.2014 )
6.9.5. Копія повного тексту висновку надається судді за його письмовою заявою.
6.10. Фіксування ходу засідання Комісії
6.10.1. На засіданні Комісії ведеться протокол.
6.10.2. Протокол засідання Комісії має містити:
1) дату та місце проведення засідання Комісії;
2) час початку і закінчення засідання;
3) прізвище та ініціали головуючого на засіданні;
4) прізвища та ініціали всіх присутніх на засіданні членів Комісії;
5) прізвище та ініціали секретаря засідання;
6) порядок денний засідання;
7) питання, що розглядалися на засіданні, із зазначенням порядку черговості їх розгляду, прізвища та ініціали доповідачів;
8) відомості про учасників засідання;
9) відомості про роз'яснення учасникам засідання їх прав та обов'язків;
10) короткий зміст пояснень учасників засідання;
11) відомості про оголошення прийнятого Комісією рішення за результатами голосування окремо з кожного питання порядку денного;
12) зміст резолютивної частини кожного прийнятого рішення.
Протокол складається та виготовляється секретаріатом Вищої ради юстиції. Протокол має бути оформлений та підписаний головуючим і секретарем Комісії не пізніше трьох робочих днів з дня закінчення засідання.
Розділ VII. Внесення змін до Регламенту
7.1. Зміни чи доповнення до цього Регламенту можуть бути ініційовані членом (членами) Комісії.
7.2. Питання про внесення змін чи доповнень до Регламенту, ініційованих членом (членами) Комісії, виносяться на її розгляд. Питання про внесення змін чи доповнень до Регламенту вирішуються Комісією на черговому засіданні.