МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
І ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
П О Р Я Д О К
N 10-08 від 15.08.94 м.Київ |
Порядок виплати доплат на молоко, худобу і птицю, що реалізуються до державних ресурсів в II півріччі 1994 року
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 липня 1994 року N 496 "Про ціноутворення на сільськогосподарську продукцію і сировину" з 1 липня 1994 року вводяться доплати на молоко, худобу і птицю, що реалізуються до державних ресурсів.
Виплата доплат здійснюється за рахунок податку на добавлену вартість від реалізації продукції сільськогосподарськими підприємствами та підприємствами м'ясної і молочної промисловості усіх форм власності, що надходить на спеціальний рахунок Міністерства фінансів, який відкривається в установах Національного банку України за місцем знаходження фінансових органів.
Порядок надходження коштів на спеціальний рахунок для виплати доплат
Джерелом виплати доплат є кошти податку на добавлену вартість, що надходять відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України "Про податок на добавлену вартість" від реалізації продукції сільськогосподарськими підприємствами та підприємствами м'ясної і молочної промисловості усіх форм власності на спеціальний рахунок для виплати доплат за молоко, худобу і птицю, що реалізуються до державних ресурсів. Перерахуванню на спеціальний рахунок підлягає сума позитивного сальдо по рахунку розрахунків щодо податку на добавлену вартість.
Сільськогосподарські підприємства та підприємства м'ясної і молочної промисловості усіх форм власності щомісячно, виходячи з фактичних оборотів з реалізації продукції за минулий місяць, перераховують на спеціальний рахунок Міністерства фінансів "Кошти для виплати доплат на молоко, худобу і птицю", який відкривається в установах банків за місцем знаходження податкових інспекцій на ім'я районних (міських) фінансових відділів, належну з них суму податку на добавлену вартість не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, і в цей же строк подають податковим інспекціям декларацію за встановленою формою.
Обчислення і сплата податку на спеціальний рахунок виплати доплат здійснюється в порядку, встановленому Декретом Кабінету Міністрів України "Про податок на добавлену вартість" та відповідною Інструкцією Головної державної податкової інспекції України. Податок на добавлену вартість в орієнтовні закупівельні ціни на сільськогосподарську продукцію не включається.
Відповідальність за правильність обчислення податку на добавлену вартість і своєчасність його перерахування на спеціальний рахунок несуть платники податку та їх посадові особи.
Контроль за правильністю обчислення і своєчасністю перерахування сум податку на добавлену вартість на спеціальний рахунок здійснюється податковими органами за місцем знаходження платників.
Перевищення сплаченого податку на добавлену вартість над одержаним (дебетове сальдо по рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом") на підставі поданої сільгосптоваровиробниками декларації відшкодовується їм фінансовими органами щомісячно з спеціального рахунку.
Використання коштів
Кошти, які надійшли на спеціальний рахунок Міністерства фінансів використовуються для виплати доплат на молоко, худобу і птицю, що реалізуються до державних ресурсів у розмірах, встановлених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1994 року N 496, а саме: молоко - 1500 тис.крб. за 1 тонну, велика рогата худоба - 4650, свині - 4500, вівці та кози - 3700 і птиця - 3500 тис.крб. за тонну (в живій вазі).
Доплати на вказані види сільськогосподарської продукції здійснюються усім сільськогосподарським товаровиробникам (включаючи фермерів) та населенню, які реалізують продукцію до державних ресурсів.
Доплати виплачуються за кожну тонну молока, худоби і птиці, продані до державних ресурсів, включаючи племінну худобу і племінну птицю, худобу, продану біофабрикам і біокомбінатам, приріст живої ваги, отриманий відгодівельними господарствами від вирощування та відгодівлі худоби після здачі її державі, а також тваринницьку продукцію, продану через фірмову торговельну мережу та використану у власних переробних цехах, що в установленому порядку зараховується в держзамовлення.
Доплати здійснюються також щодо продукції, яка реалізується господарствами в торговельну мережу, лікарням, санаторіям, дитячим та іншим установам.
Сільськогосподарські товаровиробники та підприємства м'ясної і молочної промисловості (стосовно продукції, закупленої у населення усіх форм власності подають районним інспекціям із заготівель і якості продукції реєстр квитанцій (накладних) на закупівлю продукції до державних ресурсів, підтверджений райвідділом статистики за формою, що додається (додаток N 1).
Районна інспекція із заготівель і якості продукції на підставі одержаних від господарств і підприємств реєстрів складає зведений реєстр у розрізі господарств (підприємств) та видів продукції у 3-х примірниках, погоджує його з рай(міськ)відділом статистики і подає рай(міськ)фінвідділу і в копії управлінню сільського господарства і продовольства (рай)міськ)виконкому, агрокомбінату, агрооб'єднанню (додаток N 2).
Районний (міський) фінансовий відділ на підставі зведеного реєстру про обсяги продукції, закупленої в державні ресурси перераховує сільськогосподарським товаровиробникам та підприємствам м'ясної і молочної промисловості належну їм суму доплат.
Доплати населенню за продукцію, продану до державних ресурсів через сільськогосподарські підприємства здійснюються цими підприємствами.
Районні (міські) фінансові відділи за погодженням з відповідними державними податковими інспекціями можуть здійснювати залік сільгосптоваровиробникам належних їм доплат в рахунок платежів податку на добавлену вартість, що підлягає перерахуванню на спеціальний рахунок.
За поданням Мінсільгосппроду Республіки Крим облсільгоспуправлінь Мінфін Республіки Крим, облфінуправління при необхідності проводить перерозподіл коштів спецрахунку між районами республіки, області.
Для зазначених цілей в установах банків на ім'я обласних фінансових управлінь відкривається спеціальний рахунок Міністерства фінансів N 147 "Кошти для виплати доплат на молоко, худобу і птицю за рахунок перерозподілу".
Облік та звітність
Сільськогосподарські товаровиробники, підприємства м'ясної і молочної промисловості суму податку на добавлену вартість, що належить за реалізовану продукцію обліковують по дебету рахунку 46 "Реалізація" і кредиту рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом".
Сплачений господарствами постачальникам податок на добавлену вартість за придбані матеріальні ресурси списується в дебет рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом" з кредиту рахунку 60 "Розрахунки з постачальниками і підрядниками".
Кредитове (позитивне) сальдо по рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом" щодо податку на добавлену вартість на підставі декларації і виходячи із суми податку, нарахованого на одержану виручку, щомісячно перераховується фінансовим органам на спеціальний рахунок і в господарстві складається бухгалтерська проводка: дебет рахунку 68 "Розрахунки з бюджетом" і кредит рахунку 51 "Розрахунковий рахунок".
Перераховані фінансовими органами кошти в погашення заборгованості обліковуються в господарстві по дебету рахунку 51 і кредиту рахунку 68.
Одержані доплати за реалізовані до державних ресурсів молоко, худобу і птицю сільськогосподарські товаровиробники, підприємства м'ясної і молочної промисловості відображають по дебету рахунку 51 "Розрахунковий рахунок" і кредиту рахунку 96 "Цільове фінансування і цільові надходження" з одночасним відображенням їх по кредиту рахунку 46 "Реалізація" і дебету рахунку 96 "Цільове фінансування і цільові надходження".
Вказана сума показується в бухгалтерському звіті порядку 011 "Державне регулювання цін" (форма N 2 графа 3). З неї податок на добавлену вартість не стягується.
Суми доплат враховуються у показниках вартості закупленої продукції, які щомісячно подаються заготівельними організаціями у звітах за формами N 11-заг (термінова) та 13-заг (термінова).
Сільськогосподарські підприємства включають обсяги доплат, отриманих по реєстрах накладних за продукцію, продану в торговельній мережі, санаторіям, дитячим установам у рахунок держзамовлення в вартісні показники щомісячного статистичного звіту за формою 20-заг "Звіт про продаж сільськогосподарської продукції в порядку прямих зв'язків і витрат її на громадське харчування".
В рай(міськ)фінвідділах зведені реєстри квитанцій (накладних), що надійшли, перевіряються відповідними працівниками галузевого фінансування і затверджуються завідуючими фінорганом, один з яких передається в бухгалтерію фінансового органу.
На підставі цих реєстрів бухгалтерія фінансового органу виписує в 3-х примірниках платіжне доручення на перерахування коштів здавальникам продукції на їх розрахункові рахунки.
Перший примірник доручення підписується керівником та головним бухгалтером фінансового органу і скріплюється його печаткою. Три примірники доручення фінорганом подаються в установу банку.
Реєстри разом з третіми примірниками платіжних доручень нумеруються бухгалтерією фінансового органу з початку року в послідовному порядку і зберігаються в окремій справі.
Міністерство фінансів Республіки Крим, обласні та Севастопольське міське фінансові управління подають Міністерству фінансів України щомісячно до 25 числа звіт про використання бюджетних коштів за формою N 2-МДБ.
Залишки коштів на спеціальних рахунках Мінфіну республіки Крим, облфінуправлінь, що залишилися після виплати доплат за грудень 1994 року перераховуються до бюджету на розділ 3 символу звітності банку 27.
Додаток N 1
до Порядку виплати доплат на молоко,
худобу і птицю, що реалізується до
державних ресурсів у II півріччі
1994 року
___________________________________________
(назва сільськогосподарського підприємства,
___________________________________________
номер розрахункового рахунку і найменування
___________________________________________
відділів банку)
Реєстр квитанцій (накладних)
на закупівлю продукції в державні
ресурси за _______ 1994 рік
Разом
Податок на добавлену вартість,
що згідно з декларацією підлягає
перерахуванню на спецрахунок
Зараховується ПДВ у рахунок
доплат
ПДВ, що підлягає перерахуванню на
спецрахунок Мінфіну (-) або додатково
потрібно для виплати доплат (+)
Начальник райвідділу Керівник сільськогосподарського
держстатистики підприємства (підприємства
м'ясної і молочної промисловості)
______________ (підпис) _______________ (підпис)
М.П.
"___"__________ 1994 р.
Додаток N 2
___________________________________
(назва районної держзаготінспекції)
Зведений реєстр
приймальних квитанцій (товарно-транспортних накладних)
на продаж молока, худоби і птиці в державні ресурси за
__________ 1994 рік
Начальник райдержзаготінспекції Начальник райвідділу статистики
_______________ (підпис) __________________ (підпис)
"___"__________ 1994 р. "___"____________ 1994 р.