ДЕРЖАВНИЙ МИТНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
N 05/800 від 22.03.95 м. Київ |
Начальникам територіальних
митних управлінь
Начальникам митниць
( Лист відкликано на підставі Листа Державної митної служби N 9/9.2-2232-ЕП від 25.04.2005 )
Щодо порядку ввезення іноземцями в СР Югославію речей в розмірах, що перевищують власні потреби
До відома та для інформування громадян, що прямують до СР Югославії, повідомляємо, що згідно з діючим законодавством СР Югославії іноземцям займатись торгівлею на території країни забороняється. Право на ведення торгівлі мають виключно югославські фізичні та юридичні особи, які відповідним чином зареєстровані в податковій інспекції СР Югославії. Іноземці мають право ввозити речі і товари на територію СР Югославії тільки для передачі їх офіційно зареєстрованим югославським фізичним та юридичним особам, які мають ліцензію на ведення торговельних операцій та зовнішньоекономічну діяльність. Такі організації чи особи мусять попередньо письмово оформити відповідну заявку з переліком найменувань та кількості товарів, що ввозяться.
При перевезенні товарів через кордон СР Югославії іноземець має пред'явити митним органам "поручительство" від югославського "замовника" і сплатити ввізне мито. В цьому випадку йому видається митна декларація, де перераховуються ввезені товари, вказується їх кількість та розмір стягнутого мита в конвертованій валюті, з зазначенням ставки мита у відсотках до вартості товару.
Після проходження митного контролю іноземець доставляє товар, разом з оформленими митними деклараціями "замовнику" з тим, що коли товар буде продаватися, матиметься відповідне підтвердження митного органу про законність його ввезення в СР Югославію.
При "звіті" югославської юридичної чи фізичної особи перед податковою інспекцією після продажу товару представляється ввізна митна декларація і сплачується податок на обіг, в середньому 26 відсотків.
В. о. начальника Управління організації митного контролю | Ю.Соловков |