ГУ ДФС у Харківській області
Лист
06.12.2016 № 6789/10/20-40-12-03-14 |
Відповідно до пп. 134.1.1 п. 134.1 ст.
134 Кодексу об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень розділу III "Податок на прибуток підприємств" Кодексу.
Положеннями п. 139.2 ст.
139 Кодексу визначено порядок коригування фінансового результату на різниці, що виникають при формуванні резерву сумнівних боргів.
Так, згідно з вимогами пп. 139.2.1 п. 139.2 ст.
139 Кодексу фінансовий результат до оподаткування збільшується:
на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності;
на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 п. 14.1 ст.
14 Кодексу, понад суму резерву сумнівних боргів.
Фінансовий результат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (пп. 139.2.2 п. 139.2 ст.
139 Кодексу).
Сума витрат на формування резерву сумнівних боргів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності відображається у рядку 2.1.2 Додатка РІ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі - Декларація).
Сума витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним підпунктом 14.1.11 пункту 14.1 статті
14 розділу І
Кодексу, понад суму резерву сумнівних боргів відображається у рядку 2.1.3 Додатка РІ до Декларації.
Сума коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінансовий результат до оподаткування відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності відображається у рядку 2.2.3 Додатка РІ до Декларації.
Механізм коригування фінансового результату до оподаткування на різниці щодо операцій з продажу (іншого відчуження), а також уцінки цінних паперів визначено у п. 141.2 ст.
141 Кодексу.
Сума позитивного загального фінансового результату від операцій з відчуження цінних паперів відображається у рядку 4.1.3 Додатка РІ Декларації, заповненому на підставі показників Додатка ЦП до цієї Декларації.
Сума від'ємного фінансового результату від операцій з відчуження цінних паперів, відображеного у складі фінансового результату до оподаткування податкового (звітного) періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, відображається у рядку 4.1.5 Додатка РІ до Декларації.
Слід зазначити, що відповідно до п.52.2 ст.
52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію.
Звертаємо увагу, що листи ГУ ДФС у Харківській області не є нормативно-правовими актами, а мають лише інформаційний характер і не встановлюють правових норм та діють до набрання чинності нормативно-правових актів, що змінюють відповідні правовідносини.
Заступник начальника | Н.В. Свєтош |